Czyszczenie po pożarze
Zakopane

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Proces usuwający substancje szkodliwe, dekontaminacja oraz metody Kastelnika na czyszczenie mieszkań po pożarze w Zakopanem

Szukasz rzetelnej firmy, która oferuje sprzątanie po pożarze oraz bezpieczne czyszczenie po pożarze w Zakopanem? Doskonale trafiłeś. Jesteśmy liderem w branży oczyszczania i dekontaminacji po pożarze w województwie małopolskim.

Kastelnik – sprzątanie po pożarach – usługi całodobowe 24/7

Kastelnik posiada wieloletnie doświadczenie związane z usuwaniem szkód po pożarach, działając na terenie południowej Polski już od 2013 roku. Jesteśmy rodzinną firmą oferującą usługi czyszczenia po pożarze lokali mieszkaniowych, pomieszczeń użyteczności publicznej, hali warsztatowych, zakładów przemysłowych i firm produkcyjnych.

czyszczenie ściany po pożarze Zakopane

Używamy do tego ekologicznej i przyjaznej dla środowiska metody mycia po pożarze suchym lodem, która w pełni umożliwia powrót do użytkowania zniszczonych pomieszczeń, ścian, sufitów, czy znajdujących się tam przedmiotów. Oferujemy również kompleksową usługę usuwania spalonego mienia. Ozonowanie po pożarze, zamgławianie nadtlenkiem wodoru (H2O2), czy czyszczenie suchym lodem to niektóre ze stosowanych przez nas metod czyszczenia po pożarze. Te nowatorskie i przyjazne środowisku technologie potrafią zdziałać cuda. Wystarczy, że podeślesz nam zdjęcia ze skalą zniszczeń, a my ocenimy możliwe działania oraz przygotujemy kosztorys prac. Wycenę oczywiście podeślemy Państwu bezpłatnie. Zaufały nam już setki osób. Dołącz do nich!

zakopane firma sprzątająca po pożarach

Kastelnik oferuje czyszczenie po pożarowe, a w nim m.in.:

 • Sprzątanie po pożarze Zakopane;
 • Mycie spalonych ścian po pożarze w obiektach na terenie powiatu tatrzańskiego;
 • Oczyszczanie spalonych, nadpalonych sufitów po pożarze;
 • Ozonowanie po pożarze;
 • Usuwanie brzydkich zapachów po pożarze;
 • Usuwanie szkód po pożarowych wraz z utylizacją spalonych przedmiotów;

Pożary drewnianej zabudowy Zakopane

Podhale jest szczególnym miejscem, w którym łatwo o pożary ze względu na znajdującą się tam dużą liczbę drewnianej zabudowy mieszkalnej. Niemałe znaczenie ma tam także popularne ogrzewanie piecem. Pożar sadzy, pożar od drewna kominkowego, czy łatwopalnej substancji podczas ogrzewania, w połączeniu z drewnem może znacząco przyspieszyć rozprzestrzenienie się pożaru. Ogień jest nieprzewidzianym zjawiskiem,  które bardzo ciężko jest zatrzymać. Państwowa Straż Pożarna w Zakopanem nawołuje do ostrożnego obchodzenia się z wszelkiego rodzaju paleniskami i piecami w domach drewnianych. W szczególności podczas sezonu zimowego, w którym do Tatr przyjeżdżają liczni turyści. Ci, często bez nadzoru oraz praktycznej wiedzy, rozpalają samodzielnie kominki i piece grzewcze. To już tylko krok od tragedii. Warto informować przyjezdnych o możliwym zagrożeniu. W pierwszej kolejności przeprowadzamy działania prewencyjne i gasimy pożar, zanim do niego dojdzie. To żelazna zasada.

pożar ogień w domu

Jakie są zagrożenia po akcji gaśniczej?

Po akcji gaśniczej i użytej na miejscu pożaru sporej ilość wody może dojść m.in. do uszkodzenia warstwy izolacyjnej budynku. Poważnym tego następstwem jest zawilgocenie się ścian, które sprzyja rozwijaniu się w lokalach grzybni oraz pleśni. Stanowi to duże zagrożenie dla ludzkiego zdrowia, szczególnie u alergików, czy osób chorujących na astmę. Nierzadko, odnowione pomieszczenie po pożarze jest siedliskiem rozwijających się bakterii. Warto więc wynająć specjalistyczną firmę, która poradzi sobie z tymi niechcianymi następstwami po pożarowymi. Oddychanie czystym powietrzem i przebywanie na co dzień w miejscu, które jest przyjazne dla naszego życia, powinno być Państwa priorytetem.

Statystyki pożarów w mieście Zakopane

Nierzadko w Zakopanem dochodzi również do pożarów wolnostojących samochodów, czy lokali usługowych i warsztatów. W górskich, zimowych warunkach pożary są o tyle niebezpieczne, że straż pożarna ma utrudnione zadanie ze względu na panujące mrozy i możliwe zamarznięcia. Np. rozlana podczas akcji przez strażaków woda może szybko zamarzać, co utrudnia nie tylko ruch drogowy, ale spowalnia całą akcję ratunkową. Należy mieć to więc na uwadze przed każdym nieodpowiedzialnym użyciem ognia. Statystyki są nieubłagane. Według Państwowej Straży Pożarnej w okresie zimowym w Małopolsce dochodzi do kilkunastu pożarów na dobę. W tym najwięcej właśnie do pożarów obiektów mieszkalnych.

Niebezpieczne pożary domów i usuwanie ich skutków

W czerwcu 2019 roku wybuchł niebezpieczny pożar na zakopiańskim Kozińcu. Zapalił się dach drewnianego domu mieszkalnego. Zdarzenie było dość niecodzienne, ponieważ strażacy nie mieli tam łatwego zadania. Ciężko im było dotrzeć do płonącego budynku ze względu na brak możliwości dojazdu dla wozów strażackich. Droga dojazdowa kończyła się 100 metrów od płonącego domu. Zastępy straży pożarnej musiały pokonać tę drogę pieszo. Kiedy udało im się już przybyć do miejsca pożaru, ogniem zajęty był już cały dach domu. To zdarzenie dodatkowo pokazuje, jak ważne są zasady prawidłowego rozmieszczenia pojazdów oraz swobodny dostęp do miejsc dojazdowych dla służb ratunkowych. Na szczęście lokal okazał się opuszczony i obyło się bez ofiar.

W 2014 roku głośno było także o bardzo groźnym pożarze, jednej z restauracji w Zakopanem. Zapaliła się drewniana przybudówka należąca do dużego wolnostojącego budynku, w którym znajdują się także lokale mieszkalne. Niestety nie obyło się wtedy bez ofiar śmiertelnych. Strażacy wynieśli z miejsca zdarzenia nieprzytomną kobietę, która pomimo udzielonej pomocy, zmarła w krakowskim szpitalu. Pożar był na tyle rozległy, że z miejsca pozostały zgliszcza. W lokalach użytkowych, takich, jak właśnie restauracje, w których znajdują się otwarte kuchnie i długie ciągi różnorodnej instalacji, powinno zachować się szczególną ostrożność.

dekontaminacja budynku

Pod koniec października 2020 roku pożar wybuch także w budynku, w którym znajduje się Muzeum Kornela Makuszyńskiego w Zakopanem. Zapaliło się mieszkanie w pionie, w którym znajduje się wcześniej wymieniony obiekt kultury. Do zdarzenia doszło w nocy. Na szczęście dzięki szybkiej akcji ratowniczej nikomu nic się nie stało. Nie ucierpiały także żadne eksponaty muzealne. Nierzadko jednak podczas pożaru, ogień zajmuje wszelakie przedmioty. Czy da się je wyczyścić? Usuwanie skutków pożarów, jak te wyżej opisane, nie należy do zadań łatwych. Przede wszystkim  pracę należy rozpocząć od ustalania okoliczności wybuchu ognia i opracowanie odpowiedniej analizy i opinii przez biegłych.

ozonowanie po pożarze zakopane

Ozonować po pożarze, czy nie warto?

Pożar, który rozwija się niespostrzeżenie i szybko, jest jednym z najgroźniejszych zagrożeń. Łatwo w nim stracić dorobek całego życia. Skala zniszczeń może być ogromna.  Kastelnik oferuje usługi usuwania szkód po pożarze oraz oczyszczania nadpalonych przedmiotów. Zajmujemy się także wynoszeniem i utylizacją elementów spalonego wyposażenia mieszkania. Czyścimy sadzę ze ścian oraz usuwamy nieprzyjemny zapach spalenizny po pożarze właśnie ozonem. Nie tylko myjemy ściany suchym lodem, ale także usuwamy trujące toksyny z ich powierzchni za pomocą ozonu (O3). Posiadamy kilkadziesiąt przemysłowych generatorów ozonu o mocy od 40 g. /h do 240 g./h.  Dezynfekujemy ozonem lokale do stanu, w którym może on zostać ponownie zamieszkany. Nasza firma specjalizuje się, we wszelkiego typu przypadkach związanych z usuwaniem szkód po pożarach. Metody, które stosujemy, podczas czyszczenia po pożarach są nowatorskie i niezwykle skuteczne. Jeżeli potrzebujesz usługi sprzątani po pożarze w Zakopanem, czy czyszczenia ścian suchym lodem w Kościelisku lub okolicach, jesteśmy do Twojej dyspozycji.

Pozostałe usługi opróżnianie mieszkań Zakopane

ozonowanie domu po pożarze

Usługi Kastelnik — czyszczenie po pożarach Zakopane

Technologia w świecie specjalistycznych czyszczeń technicznych postępuje naprzód każdego roku, na rynku dostępne są coraz to nowsze maszyny znajdujące zastosowanie do dekontaminacji pomieszczeń po pożarach. Specjaliści firmy Kastelnik, nieustannie podnoszą kwalifikacje zawodowe oraz inwestują w najnowszy sprzęt. Czyszczenie ścian  po pożarach suchym lodem, jest tego najlepszym przykładem. Jeżeli szukasz firmy, która przeprowadzi czynności tj. czyszczenie po pożarze Zakopane – zadzwoń teraz!
Pozostałe miasta:

Najczęściej zadawane pytania - FAQ

Pożar domu to trudne doświadczenie, w którym często dochodzi do ogromnych strat materialnych. Należy przeprowadzić czyszczenie po pożarze Zakopane, które pozwala w krótkim czasie przywrócić mieszkanie do użytku. Wykwalifikowani technicy sprzątania miejsc po pożarach wykonują usuwanie szkód po pożarze, mycie ścian i sufitów z sadzy oraz dekontaminację pomieszczeń.

Sprzątanie Zakopane

Nieprzyjemny swąd spalenizny można usunąć poprzez ozonowanie spalonego mieszkania. W zależności od rodzaju i skali szkód technicy dobierają odpowiednie metody i techniki czyszczenia jak mycie suchym lodem czy zamgławianie pomieszczeń suchą mgłą.

Ile kosztuje czyszczenie sufitów po pożarze?

Cena za czyszczenie sufitów określana jest indywidualnie w zależności od skali i rodzaju szkód po pożarze, a także wysokości, na jakiej znajdują się zabrudzenia. Cena mycia sufitu po pożarze to koszt od 50 zł /m2.

Czym usunąć dioksyny i furany po pożarze?

Groźne toksyny po pożarze powstają w wyniku procesów spalania wyposażenia mieszkania. Aby wyeliminować dioksyny i furany po pożarze należy sięgnąć po sprawdzone metody dekontaminacji jak ozonowanie pomieszczeń lub zamgławianie suchą mgłą.

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  0,0
  Rated 0 out of 5
  0 out of 5 stars (based on 0 reviews)
  Excellent0%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%