Czyszczenie po pożarze Wolsztyn

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Kompleksowe sprzątanie i czyszczenie po pożarze w Wolsztynie w województwie wielkopolskim, usuwanie zapachu spalenizny po pożarach-  Kastelnik

Kastelnik to zespół, który przeprowadzi  czyszczenie po pożarze w Wolsztynie i innych okolicznych miastach w województwie wielkopolskim. Specjalistyczne usługi sprzątania po pożarach, usuwanie szkód po pożarze, ozonowanie pomieszczeń, czyszczenie i dezynfekcja powierzchni uszkodzonych przez ogień. Pożary nie tylko w tym regionie, niosą za sobą olbrzymie zagrożenie dla zdrowia poszkodowanych. Kastelnik oferuje profesjonalną pomoc w usuwaniu skutków pożaru.

Czyszczenie po pożarze Wolsztyn

Pożar pozostawia wiele uciążliwych śladów. Pod wpływem wysokiej temperatury niszczeją tworzywa sztuczne wykorzystywane do wykańczania pomieszczeń. Farby, kleje i tkaniny syntetyczne pozostawiają trudne do usunięcia ślady, a pomieszczenia nadają się jedynie do remontu. Ponadto, czuć w nich trujący zapach, który jest niemożliwy do zniesienia. Usunięcie źródła zapachu nie jest takie proste. Na przykład zapach spalonej wykładziny utrzymuje się przez bardzo długi czas. Nie wystarczy samo jej wyrzucenie z pomieszczenia. Przed remontem warto zdecydować się na ozonowanie pomieszczeń, czyli zabieg, który łączy dezynfekcję i pozwala na usunięcie nieprzyjemnego zapachu, który pojawił się po pożarze.

Ozonowanie po pożarze – powiat wolsztyński

Ozonowanie pomieszczeń po pożarze jest znakomitą metodą walki z nieprzyjemnym zapachem. Pozwala na przywrócenie pierwotnego wyglądu pomieszczeniom, które zostały dotknięte pożarem.

Ozonowanie jest bezpieczną i przyjazną dla środowiska metodą dezynfekcji. Wykorzystuje się do niej aktywny ozon, który bardzo szybko się ulatnia i nie jest szkodliwy dla ludzi oraz zwierząt. Nie posiada żadnych właściwości żrących. Zapach spalenizny zostanie wytępiony z pomieszczenia wraz z ozonem. Po zakończeniu ozonowania w powietrzu nie czuć będzie żadnych środków chemicznych, a jedynie zapach charakterystyczny dla stanu po burzy. Technologię ozonowania bez żadnego ryzyka można wykorzystywać w mieszkaniach oraz domach, a także w zakładach przemysłowych i magazynach.

Ile kosztuje ozonowanie pomieszczeń po pożarze?

Ceny za ozonowanie pomieszczeń po pożarze zależą od wielkości powierzchni, która ma być poddana temu procesowi. Zależą także od stopnia zanieczyszczenia oraz występujących uszkodzeń. Możesz zapytać o wycenę w firmie sprzątającej Kastelnik, która taką usługę ma w swojej ofercie dotyczącej usuwania szkód po pożarze w powiecie wolsztyńskim.

Sprzątanie po pożarach w Wolsztynie

Pożar jest jednym z niewielu incydentów, które przysparzają tak wielu kłopotów. Strata całego majątku może być traumatycznym przeżyciem, które będzie odczuwało się przez całe życie. Brak dachu nad głową jest czymś strasznym. Ustalenie faktycznych przyczyn pożaru czasem jest niemożliwe, co znacząco spędza sen z powiek. Nie wszyscy wiedzą, że podczas pożaru wydziela się wiele toksycznych substancji, które mogą być niebezpieczne dla zdrowia ludzkiego oraz dla środowiska. Trujące substancje toksyczne, które występują po pożarze, należy jak najszybciej usunąć. Zlekceważenie tego może prowadzić do bardzo poważnych skutków, m.in. chorób.

Należy pamiętać, że po pożarze należy wykonać szereg działań. Na samym początku, gdy strażacy dokończą wszystkie czynności związane z gaszeniem pożaru, na miejscu pojawi się rzeczoznawca oraz ubezpieczyciel, aby ocenić faktyczne szkody. Gdy wszystkie formalności zostaną dopełnione, można przystąpić do czyszczenia po pożarze. Chcąc wykonać wszystkie działania w sposób profesjonalny, należy skorzystać z usług firmy sprzątającej, która ma w tym temacie doświadczenie.

Choć sprzątanie nie jest niczym przyjemnym, warto przyłożyć się do tej czynności, ponieważ z punktu widzenia ponownego korzystania z budynku jest to niezwykle ważne. Najpierw trzeba podjąć działania, które podniosą bezpieczeństwo w pomieszczeniach, które zostały dotknięte pożarem. W budynku po pożarze sprzątać należy w maseczkach oraz strojach ochronnych.

Oczyszczanie pomieszczeń po pożarze

Specjaliści z firmy Kastelnik, oferują sprzątanie po pożarze w Wolsztynie, dołożymy wszelkich starań, aby oczyścić pomieszczenie ze wszystkich toksycznych substancji znajdujących się w budynku. Dodatkowo usuną wszystkie rzeczy, które uległy zniszczeniu w wyniku pożaru. Przeczyszczą przewody wentylacyjne, co jest niezbędne do ponownego zamieszkania w budynku. Najczęściej usuwanie zapachu po pożarze, jest przeprowadzane za pomocą ozonowania. Jest to proces, podczas którego do pomieszczenia wtłaczany jest ozon, który pozwala na dezynfekcję całego pomieszczenia. Gaz ten działa niezwykle skutecznie, oczyszcza powietrze z toksyn, wirusów i bakterii wewnątrz budynku, pozostawiając je zdrowe i bezpieczne dla ludzi. Po niedługim czasie od ozonowania mieszkańcy mogą wrócić do domu i w nim zamieszkać.

Przed ozonowaniem należy jednak wykonać bardzo dokładne czyszczenie po pożarach na terenie miasta Wolsztyn, które polega na usunięciu ze ścian i wszystkich powierzchni sadzy. Najczęściej stosuje się do tego specjalne preparaty, które skutecznie radzą sobie z tego typu zabrudzeniami. Stosować je można na podłogach i wszystkich przedmiotach, jakie znajdowały się w pomieszczeniu podczas pożaru, a udało się je uratować, ale są pokryte sadzą. Pamiętać należy również o sprzętach RTV i AGD, które również należy przed ponownym użyciem bardzo dokładnie wyczyścić. Jeżeli zostaną podłączone, a nie wykonasz odpowiednich czynności, dojdzie do zwarcia, które może przynieść dodatkowe straty materialne.

Centrum pomocy – Kastelnik tel. 735-960-510

Masz pytania? Skontaktuj się z nami. Nasi technicy będą w stanie zaoferować zawsze najlepsze rozwiązanie dopasowane do Twoich  potrzeb. Jesteśmy przygotowani do udzielni informacji na temat usuwania zniszczeń po pożarze przez całą dobę.

Kastelnik – oferuje bezpłatną wycenę czyszczenia po pożarze w Wolsztynie, woj. wielkopolskie!

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami pod adresem biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego.

Płatności akceptuje First Data Polcard

Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

Aktualna ocena

3.8
3,8 rating
3.8 na 5 gwiazdek (ilość ocen: 19)
Doskonale47%
Bardzo dobrze16%
Średnio11%
Słabo26%
Okropnie0%