Czyszczenie po pożarze Wołów

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Czyszczenie po pożarze Wołów, woj. dolnośląskie. W jaki sposób firma Kastelnik pomaga po pożarze?

W życiu zdarza się wiele przykrych sytuacji; niekiedy zalany zostanie dom lub piwnica, a innym razem wybuchnie ogień.

Kastelnik – sprzątanie po pożarach – usługi całodobowe 24/7

Oczywiście możesz się odpowiednio zabezpieczyć, ale często pożar pojawia się niespodziewanie i nie da się go przewidzieć – gdyby tak było, to świat wyglądałby zupełnie inaczej.

Czyszczenie ścian po pożarze Wołów

Czyszczenie ścian po pożarze praktykuje się wraz z ozonowaniem pomieszczeń.

Czyszczenie przewodów kominowych po wybuchu ognia – usługa firmy Kastelnik

Warto jednak wiedzieć, że z każdej sytuacji jest wyjście. Jeśli w Twoim domu doszło do wybuchu ognia, nie załamuj się, możesz liczyć na pomoc. Wystarczy skontaktować się z firmą sprzątającą, która oferuje czyszczenie po pożarze Wołów. Jak wygląda usuwanie skutków pożaru? Co warto wiedzieć?

Czyszczenie przewodów kominowych po wybuchu ognia w domu to tylko część usług firmy Kastelnik, a do pozostałych należą:

Dlaczego warto skorzystać z pomocy firmy sprzątającej?

Fachowa pomoc w takiej sytuacji jest nieoceniona, ale jeśli potrzebujesz więcej powodów, aby skorzystać z firmy sprzątającej po pożarze, to przygotowaliśmy kilka. Po pierwsze technicy nie tylko zajmą się dokładnym czyszczeniem sadzy, ale również zdejmą z Twojej głowy dodatkowe sprawy, takie jak kontakt z ubezpieczycielem, czy przygotowanie dokumentacji z miejsca zdarzenia.

Szef firmy sprzątającej to kluczowa postać – Kastelnik

Szef dobrej firmy sprzątającej, kiedy tylko doprowadzi dom do właściwego stanu, zajmie się kompleksowym remontem, abyś otrzymał swoją nieruchomość gotową do zamieszkania, bez ścian spękanych w wyniku spalania. Jednym słowem sprzątanie po pożarze to złożony proces – nie polega on tylko na myciu czy usuwaniu tłustej sadzy, choć i to może być dla Ciebie problematyczne, jeśli nie masz doświadczenia, tak twierdzi Mieszko Kastelnik, szef zespołu firmy, która usuwanie szkód po pożarze we Wrocławiu zajmuje się od ponad 10-lat.

Sadza na ścianach

Czyszczenie ścian z sadzy jest praktykowane za pomocą suchego lodu.

W przypadku wymiany okien, a właściwie to po wykonaniu tej usługi, należy również sprawdzić poprawność działania wentylacji i wyczyścić przewody wentylacyjne z tłustych osadów. Warto dodać, że furany i dioksyny to związki toksyczne, które cały czas trują powietrza i mogą doprowadzić do licznych chorób. Warto je całkowicie usunąć, oczywiście to nie zapobiegnie zatruciu tlenkiem węgla, ale pomoże wrócić do bezpiecznego domu, po wizycie w szpitalu.

Jakie są etapy sprzątania po pożarze?

Profesjonalne sprzątanie po pożarze rozpoczyna się zaraz po akcji gaśniczej, kiedy to rzeczoznawca wyda oświadczenie, że budynek nie grozi zawaleniem. Fachowcy zaczynają działać – zanim jednak to nastąpi, konieczne są oględziny.

Bezpłatna wycena ma na celu ustalenie dokładanego planu czyszczenia sadzy ze ścian i wybrania odpowiednich sposobów dekontaminacji, na przykład czy lepiej sprawdzi się suchy lód, czy czyszczenie powierzchni po pożarze może odbyć się tylko przy pomocy silnych środków chemicznych.

Technicy zaczynają od uprzątnięcia pogorzeliska, wyniesienia spalonych mebli i przygotowania przestrzeni do sprzątania. Zaraz po tym następuje dekontaminacja po pożarze, a w razie konieczności osuszanie budynku po akcji gaśniczej. Na sam koniec następuje utylizacja spalonych mebli, które wcześniej zostały wyniesione z pogorzeliska.

Pomagamy całodobowo w sprzątaniu - Kastelnik 7/24

Usuwanie nieprzyjemnego zapachu za pomocą ozonu

Ozonowanie po pożarze domu w sezonie grzewczym to dość popularna usługa. Dekontaminacja ozonem to proces, o którym warto wspomnieć. Przemysłowy generator ozonu służy do usuwania nieprzyjemnych zapachów, ale to nie wszystko. Ozon ma zdolność do dezynfekcji powietrza i powierzchni poprzez niszczenie bakterii, zarodników pleśni i wirusów. Cały proces trwa średnio około 3 godzin, w zależności od wielkości pomieszczenia, a w przypadku spalonych pomieszczeń odpowiada za usunięcie trujących toksyn.

Awaria elektryki

Awaria elektryczności to częsty powód pożaru.

Usuwanie tłustej sadzy po pożarze – jak przebiega?

Najczęstszym skutkiem pożaru jest tłusta sadza. Zauważyć ją możesz nie tylko na ścianach czy podłogach, ale również przedmiotach codziennego użytku i elementach domowego wyposażenia. Szorowanie powierzchni gąbką i używanie chemii dostępnej pod ręką nie usunie tak silnych zabrudzeń. Sadza powinna zostać usunięta przy pomocy specjalistycznych środków, na przykład suchego lodu lub silnych chemikaliów przeznaczonych do czyszczenia po pożarze. To, w jaki sposób usunięte zostaną zabrudzenia, omawiane jest podczas oględzin miejsca zdarzenia i zależy od stanu danego pomieszczenia.

Oczywiście specjalistyczny sprzęt pomaga usunąć sadzę ze ścian (maszyna do czyszczenia sadzy suchym lodem), a przemysłowe generatory ozonu świetnie usuną wszystkie nieprzyjemne zapachy. Czyszczenie suchym lodem to jedna z najbardziej nowoczesnych technik sprzątania po pożarze. Oczywiście CO2 pod dużym ciśnieniem może stanowić poważne zagrożenie, dlatego osoba, która przeprowadza czyszczenie sadzy lodem, musie mieć szkolenie stanowiskowe. Zestalony dwutlenek węgla jest wydmuchiwany pod dużym ciśnieniem i zgodnie z instrukcją producenta nie wolno kierować dyszy w stronę człowieka.

Czyszczenie po pożarze – czym jest suchy lód?

Suchy lód to nic innego, jak rozprężony, ciekły dwutlenek węgla. Podczas procesu otrzymywania suchego lodu, CO2 poddawane jest działaniu niskiej temperatury, co powoduje, że dwutlenek węgla zamarza przy -79°C. Dlaczego ta metoda czyszczenia powierzchni po pożarze jest tak skuteczna? CO2 w formie granulek uderza w bród z dużą prędkością, a dokładnie ponad 150 m/s, dzięki czemu zanieczyszczenia tracą elastyczność, pękają i odpadają od danej powierzchni. Suchy lód nie jest szkodliwy dla ścian, podłóg czy przedmiotów poddawanych oczyszczaniu. Nie wymaga on wody i jest ekologiczny.  Profesjonalną firmę poznasz po sprzęcie, jakim dysponuje. Kastelnik ma kilkadziesiąt ozonatorów i maszyny do mycia ścian suchym lodem marki Cold Jet.

Zamów profesjonalne sprzątanie w województwie dolnośląskim

Usuwanie szkód po pożarze obejmuje nie tylko zmywanie sadzy ze ścian, ale również oczyszczanie urządzeń elektrycznych w domach osób prywatnych. Tu właśnie w nich najczęściej dochodzi do zwarcia instalacji elektrycznej i wybuchu ognia. Na terenie całej Polski mamy każdego roku, ponad 6000 pożarów od spięcia w instalacji elektrycznej.

Niebezpieczeństwo zaczadzenia w okresie grzewczym jest bardzo wysokie w zamkniętych pomieszczeniach w starym budownictwie. Jeśli masz problem z usunięciem sadzy ze ścian lub podłóg, skontaktuj się z nami w celu uzyskania bezpłatnej wyceny. Profesjonalne sprzątanie oferujemy na całym Dolnym Śląsku.

 • Karpacz
 • Kłodzko
 • Kudowa-Zdrój
 • Lądek-Zdrój
 • Legnica
 • Lubin

Wołów firma sprzątająca Kastelnik

Otrzymaj certyfikat po usuwaniu skutków ognia!

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5 out of 5
  5 out of 5 stars (based on 1 review)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%