Czyszczenie po pożarze Wieluń

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Czyszczenie ścian po pożarze w Wieluniu – specjalistyczne sprzątanie, najważniejsze działania, etapy sprzątania

Pożar zawsze wiąże się ze stratami materialnymi i pogorzeliskiem. Trzeba ten cały bałagan jak najszybciej posprzątać. Utrata majątku to bardzo często również strata dachu nad głową oraz poczucia bezpieczeństwa. Szybkie i dokładne czyszczenie po pożarze na terenie miasta Wieluń w woj. Łódzkim umożliwia przywrócenie ładu w mieszkaniu i ponowny do niego powrót po wykonaniu remontu.

Kastelnik – sprzątanie po pożarach – usługi całodobowe 24/7

Nie należy lekceważyć czynności związanych ze sprzątaniem po pożarze i wykonywać ich samodzielnie. W pogorzelisku znajduje się wiele toksycznych substancji, które są szkodliwe dla zdrowia oraz środowiska. Warto powierzyć sprzątanie specjalistycznej firmie, posiadającej wiedzę i doświadczenie w zakresie sprzątania po pożarach. Dzięki temu, że wszystkim zajmą się doświadczeni pracownicy posiadający zaplecze techniczne, miejsce pożaru zostanie we właściwy sposób uprzątnięte.

czyszczenie ścian po pożarze Wieluń

Czyszczenie po pożarze Wieluń

Ugaszenie pożaru to dopiero początek działań, jakie należy podjąć. Na miejscu pogorzeliska musi zjawić się policja, która ustali przyczyny pożaru. Konieczna jest również wizyta rzeczoznawcy, który przygotuje sprawozdanie dla ubezpieczyciela, abyśmy mogli ubiegać się o odszkodowanie. Istotne jest, aby przed wizytą rzeczoznawcy na miejscu pożaru nie zaczęła działać firma sprzątająca. Rzeczoznawca musi ocenić faktyczny stan zniszczeń, a dzięki temu będzie w stanie oszacować, jakie odszkodowanie należy się właścicielowi. Dopiero po zakończeniu pracy rzeczoznawcy, na miejsce pożaru może wkroczyć profesjonalna ekipa sprzątająca, która doprowadzi budynek do stanu używalności i usunie z niego wszystkie toksyczne substancje, w tym spalone przedmioty.

sprzątanie po pożarze wieluń

Sprzątanie po pożarze powiat wieluński

Firma sprzątająca po pożarach w Wieluniu posiada techniki, dzięki którym jest w stanie w skuteczny sposób uporać się ze skutkami pożaru. Oczyszczanie miejsca pożaru wymaga wiedzy oraz doświadczenia, a także odpowiedniego zaplecza technicznego. Wszystkie działania na miejscu pożaru należy wykonywać w maseczkach chroniących płuca, jak i pozostałe organy wewnętrzne. Pracownicy muszą mieć również na sobie ubrania ochronne. Bez zachowania koniecznych środków ostrożności nie jest możliwe wykonanie działań na miejscu pożaru. Związki chemiczne tam obecne mogą być szkodliwe dla zdrowia i środowiska, dlatego tak ważne jest ich usuwanie przy użyciu specjalistycznego sprzętu.

ogień w domu, szukasz pomocy

Działania podejmowane przez firmy sprzątające na miejscu pożaru

Podczas pożaru wytwarzanych jest wiele niebezpiecznych dla zdrowia substancji oraz trujących związków chemicznych, które jeszcze przez długi czas pozostają w pomieszczeniu. Warto skorzystać z usług profesjonalnej firmy sprzątającej, aby dokładnie oczyścić miejsce pożaru. Dzięki temu, że skorzystasz z usług profesjonalnej firmy sprzątającej, zneutralizujesz toksyny i doczyścisz ściany z sadz. Firmy stosują najskuteczniejsze techniki, a dzięki innowacyjnym metodom pracy są w stanie, osiągnąć bardzo dobre efekty z podejmowanych działań. Czyszczenie po pożarze odbywa się w sposób sprawny i niezwykle szybki. Pracownicy z wieloletnim doświadczeniem dokładnie wiedzą, co należy robić na miejscu pożaru. Wykazują się najwyższym profesjonalizmem i solidnością w działaniach.

auto firmy sprzątającej

Likwidacja szkód po pożarach w etapach

Sprzątanie po pożarze podzielone jest na następujące etapy:

 • usuwanie sprzętów, mebli i innych rzeczy, które uległy zniszczeniu w trakcie pożaru,
 • wywóz i utylizacja odpadów,
 • usuwanie sadzy z powierzchni,
 • neutralizowanie zadymionych pomieszczeń,
 • całkowita dekontaminacja,
 • kompleksowa dezynfekcja pomieszczeń i urządzeń techniką ozonowania i suchym lodem,
 • czyszczenie przewodów wentylacyjnych i kominowych,
 • przygotowanie dokumentacji dla firmy ubezpieczeniowej.

Sprzątanie mieszkań po pożarze w województwie łódzkim

Gruntowne czyszczenie ścian i usuwanie szkód po pożarze są zadaniami, które mają do wykonania firmy sprzątające. Niwelują skutki zalania po gaszeniu pożaru, osuszają budynek, a następnie doprowadzają go do stanu używalności. Jedną z najskuteczniejszych metod jest czyszczenie ścian suchym lodem. Kolejnym wyzwaniem jest dezynfekcja i niwelowanie nieprzyjemnego zapachu. Fachowa pomoc jest tutaj niezbędna. Dokładne wyczyszczenie ścian z sadz jest niezbędne do ich odnowienia. Dzięki temu, że firmy sprzątające korzystają z unikalnych metod czyszczenia sufitów, ścian i innych powierzchni przy użyciu suchego lodu, efekty są zachwycające. Metoda ta jest niskotoksyczna i przyjazna dla środowiska.

Znajdziesz nas także w:

firma sprzątająca wieluń

Dzięki temu, że firmy sprzątające oferują czyszczenie po pożarze suchym lodem, można spodziewać się osiągnięcia bardzo dobrych efektów podczas sprzątania spalonych mieszkań w Wieluniu. Przede wszystkim uda się bardzo szybko wyczyścić nawet bardzo duże powierzchnie bez powodowania dodatkowych ukoszeń. Dokładne czyszczenie zadymionych i osmolonych pomieszczeń dzięki suchemu lodowi jest jak najbardziej możliwe, bez najmniejszych problemów. Spalone pomieszczenie zostanie przywrócone do poprzedniego ładu. Jeżeli masz pytania – zadzwoń!

FAQ – najczęściej zadawane pytania

faq wieluń

Ile kosztuje sprzątanie po pożarze?

Cena sprzątania mieszkania po pożarze ustalana jest za każdym razem indywidualnie, po wizji lokalnej u klienta. Na całkowity koszt sprzątania domu po pożarze może wpływać np. Ilość ścian do wyczyszczenia, ilość przedmiotów do utylizacji oraz ilość szkód w budynku. Średnio koszt sprzątania waha się od 5000 zł do 50.000 zł.

Co oznacza dekontaminacja pomieszczeń po pożarze?

Dekontaminacja po pożarze to wiele różnych procesów, które mają na celu oczyścić spalone ściany oraz sufity. Jest przeprowadzana w celu usunięcia trujących związków chemicznych z powietrza, a także trujących dioksyn i furanów.

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  0,0
  Rated 0 out of 5
  0 out of 5 stars (based on 0 reviews)
  Excellent0%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%