Czyszczenie po pożarze Wieliczka

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Czyszczenie po pożarze w Wieliczce w województwie małopolskim. Gdzie szukać pomocy po wybuchu ognia w domu? 

W Twoim mieszkaniu wybuchł pożar? A może miejsce pracy zostało zaatakowane przez ogień? Zachowaj spokój i zastanów się, w jaki sposób możesz rozpocząć naprawianie szkód – w całym procesie, jakim jest czyszczenie po pożarze Wieliczka, woj. małopolskie pomoże Ci specjalistyczna firma sprzątająca.

Czyszczenie po pożarze Wieliczka

Specjaliści z firm czyszczących po pożarach, powinni być zabezpieczeni za pomocą środków ochrony osobistej.

Kastelnik – sprzątanie po pożarach – usługi całodobowe 24/7

Działanie na własną rękę jest najbardziej niebezpiecznym pomysłem, jaki może przyjść Ci do głowy – pogorzelisko to miejsce pełne niebezpiecznych związków chemicznych i dziur, w które wystarczy wpaść, aby złamać sobie nogę lub rękę. Fachowcy nie tylko przeprowadzą czyszczenie po pożarze, ale również zadbają o remont, kontakt z ubezpieczycielem i dopięcie najmniejszych szczegółów na ostatni guzik.

Usuwanie tłustej sadzy – jak umyć ściany po pożarze?

Niektóre zabrudzenia są wręcz nie do usunięcia. Możesz się z nimi męczyć godzinami, używać najlepszej domowej chemii, jaką akurat masz pod ręką, a one i tak nie dadzą za wygraną. Zwykle konieczne jest nie tylko usuwanie sadzy ze ścian, ale także czyszczenie podłóg i sufitów. Prawda jest taka, że zanieczyszczenia występujące po pożarze są naprawdę trudne do usunięcia, dlatego wymagają odpowiedniego podejścia.

Popularny artykuł na blogu Kastelnik: Jakie są etapy sprzątania po pożarze?

Sprzątanie po pożarze Wieliczka

Czyszczenie ścian po pożarze zaczynamy od wyboru metody

Jeśli zdecydowałeś się na firmę sprzątającą, która przeprowadzi sprzątanie po pożarze w Wieliczce, to możesz spać spokojnie. Technicy usuną tłustą sadzę przy użyciu suchego lodu. Jest to nie tylko szybki i niezawodny sposób na zabrudzenia, ale również ekologiczny. Suchy lód to innowacyjna technologia czyszczenia, która nie wymaga użycia wody, więc przy jego pomocy czyścić można dowolne powierzchnie.

Czym jest suchy lód?

Profesjonalne czyszczenie suchym lodem to jedna z najskuteczniejszych metod usuwania tłustej sadzy pojawiającej się na skutek pożaru. Jest ona nowością, która zaliczana jest do metod strumieniowych. Tylko, czym tak właściwie jest ten suchy lód?

Popularny artykuł na blogu Kastelnik: Co warto wiedzieć o suchym lodzie?

Mycie maszynowe

Do gruntownego mycia podłóg używane są specjalistyczne maszyny.

Jest to nic innego jak zestalony dwutlenek węgla CO2, który wyrzucany jest z prędkością 500 km/h, dzięki czemu skutecznie niszczy zabrudzoną powierzchnię. Mycie ścian suchym lodem: sprawne usuwanie brudu, sublimacja i brak negatywnego wpływu na środowisko. Po suchy lód warto sięgnąć, kiedy tylko zauważy się ciężkie do usunięcia zanieczyszczenia. Co więcej, cały proces czyszczenia suchym lodem pozwala szybko wyczyścić powierzchnie i przebiega 6-krotnie szybciej od tradycyjnych metod mycia i nie powoduje powstania wtórnych odpadów.

Od czego zacząć remont po pożarze?

Po usunięciu pogorzeliska i dokładnym umyciu ścian za pomocą suchego lodu i pozbyciu się wszelkich toksyn, dzięki przeprowadzonemu procesowi dekontaminacji, przychodzi czas na remontowanie po pożarze. Technicy zabiorą się za czynności, które mają na celu przywrócenie nieruchomości do stanu przed pożarem.

Dekontaminacja powierzchni

 

Oczywiście na etapie remontu możesz wybrać inny kolor ścian lub zmienić dotychczasowy design swojego domu. Wystarczy ustalić z firmą sprzątającą szczegóły i obserwować, jak praca mknie do przodu. Usuwanie szkód pożarowych w firmie Kastelnik obejmuje:

 • Mycie ścian po pożarze suchym lodem;
 • Specjalistyczne usługi tj. dekontaminacja toksyn po pożarze;
 • Usuwanie zapachu spalenizny po pożarze przez ozonowanie;
 • Kontrola przewodów wentylacyjnych;
 • Restytucja mienia po pożarze;
 • Zabezpieczanie elementów nośnych i konstrukcyjnych;
 • Czyszczenie elektroniki po pożarze.

Dekontaminacja i usuwanie nieprzyjemnych zapachów po pożarze

Usuwanie szkód pożarowych powinno uwzględniać także przeprowadzenie dekontaminacji, czyli eliminacji groźnych toksyn powstałych w procesach spalania. Profesjonalne sprzątanie po pożarze oferowane przez firmę Kastelnik obejmuje skuteczną dekontaminację za pomocą środków chemicznych z chlorem i sprawdzone technologie mycia, które eliminują związki chemiczne z mieszkania.

Czytaj także: ozonowanie po pożarze

Do eliminacji z życia toksyn wykorzystujemy najnowsze i najskuteczniejsze techniki dezodoryzacji jak ozonowanie pomieszczeń. Dzięki temu bezpiecznie neutralizujemy nieprzyjemne zapachy spalenizny po pożarze, które zostają wyeliminowane raz na zawsze. Ozon charakteryzuje aż 99,9% skuteczności, dlatego dzięki niemu sprawnie usuwamy skutki pożaru w Wieliczce.

Wszelkie usługi porządkowe, czyszczenie sadzy ze ścian dostępna jest również w miastach:

Całodobowa pomoc po ogniu

Jesteśmy dostępni całodobowo!

Najczęściej zadawane pytania - FAQ

Specjalistyczne sprzątanie mieszkań wykonuje się po to, aby dom bezpieczny były od trujących toksyn powstających na skutek spalania przedmiotów codziennego użytku. Bez odpowiedniej dezynfekcji po pożarze, nie uda Ci się wrócić do życia sprzed wybuchu ognia. Niebezpieczne dioksyny i furany mają potężny wpływ na organizm człowieka i przyczyniają się do powstawania wielu chorób.

Sprzątanie Wieliczka

Jak przebiega dekontaminacja po pożarze?

Dekontaminacja w budynku po pożarze to proces składający się z kilku czynności m.in.: wyniesienia zniszczonych mebli, utylizacji spalonych przedmiotów, zamgławianie pomieszczeń oraz usuwania tłustej sadzy.

Ile kosztuje sprzątanie po pożarze?

Czyszczenie ścian po pożarze nie należy do najtańszych usług. Jedna godzina pracy maszyny do zmywania zabrudzeń suchym lodem to koszt 800 zł. W cenę wliczone jest 100 kg suchego lodu, który będzie niezbędny do usunięcia tłustych osadów ze ściany i sufitu. Cena utylizacji spalonych przedmiotów zależy od ich ilości.

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5,0 out of 5
  5,0 out of 5 stars (based on 1 review)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%