Czyszczenie po pożarze Wejherowo

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Czyszczenie po pożarze Wejherowo. Kto pomoże po wybuchu ognia w nieruchomości?

Pożar jest prawdziwą tragedią, a czyszczenie po pożarze Wejherowo może być usługą, której właśnie szukasz. Ogień potrafi zabrać cały dorobek życia, a czasem i to jest dla niego zbyt mało. Natomiast nie wszystko musi przepaść.

Kastelnik – sprzątanie po pożarach – usługi całodobowe 24/7

Profesjonalna firma sprzątająca zniszczenia potrafi odwrócić skutki pożaru w budynku, który nie grozi zawaleniem. Pracownicy wyposażeni są w odpowiedni sprzęt, przeszli specjalne szkolenia i chętnie sprostają nowym wyzwaniom. Nie czekaj, aż będzie za późno. Wykonaj telefon i poproś o wycenę usługi, tj. usuwanie szkód po pożarze. Każde specjalistyczne sprzątanie powinno być dopasowana do struktury danej powierzchni.

Czyszczenie ścian po pożarze Wejherowo

Mycie spalonej powierzchni suchym lodem – województwo pomorskie.

Sprzątanie po pożarze Wejherowo, woj. pomorskie

W odwracaniu skutków żywiołu bardzo istotny jest czas, a sprzątanie pomieszczenia po pożarze w Wejherowie to krok w kierunku normalnego życia. Do działania powinieneś przystąpić od razu, kiedy zostanie wydana decyzja przez rzeczoznawcę ds. usuwania zniszczeń pożarowych. Mówi ona jasno, czy Twój budynek nie grozi zawaleniem i jaki jest faktycznych stan zniszczeń. Jeśli przebywanie w nim jest bezpieczne, to pierwsze co powinieneś zrobić, to oczywiście kontakt z firmą sprzątającą po pożarach. Przeszklona ekipa sprzątaczy wchodzi do nieruchomości w momencie, w którym zostaną wyłączone instalacje elektryczne i gazowe, a teren odpowiednio zabezpieczony. Wtedy zaczyna się prawdziwe usuwanie szkód z pogorzeliska.

Czyszczenie ścian po pożarze Wejherowo

Po pierwsze — usuń trujące substancje!

Pierwszym etapem specjalistycznego sprzątania jest wyniesienie wszelkich rzeczy znajdujących się w domu. Meble oraz inne dekoracyjne akcesoria muszą być zutylizowane, ponieważ nawet po kilku dniach od pożaru, nadal wydzielają one trujące substancje. Powierzchnia spalonego budynku powinna być wolna od wszelkich trujących związków chemicznych i dopiero wtedy można mówić, iż w obiekcie została wykonana poprawna dekontaminacja.

Nie zapomnij o wymyciu sadzy ze ścian i podłóg

Następny proces usuwania skutków pożarowych zaczyna się od czyszczenia ścian z sadzy. Są to czynności zasadnicze, a podłoga wchodzi w zakres doczyszczania. Usuwanie sadzy wymaga specjalistycznych środków czyszczących, a najlepiej suchego lodu – puszczany pod ciśnieniem, w bardzo szybkim tempie, usuwa zanieczyszczenia, z każdej powierzchni. Wiele etapów czyszczenia zależne jest od stanu nieruchomości po wybuchu ognia. Zazwyczaj kluczowe są oględziny, na których firma sprzątająca wyceni porządki i wybierze najlepsze rozwiązania. Często wskazane jest ozonowanie wszystkich pomieszczeń i usuwanie zadymienia.

Remont ściany po pożarze w magazynie

Osady po pożarowe na spalonej ścianie z karton – gipsu.

Usuwanie zapachu wydzielającego się ze spalonej ściany

Usuwanie zapachu spalenizny to rzecz, o której nie wolno nam zapomnieć. Po całym procesie czyszczenia ścian i mebli przychodzi czas na neutralizację zadymienia. W międzyczasie odbywa się również dekontaminacja, czyli dezaktywacja wszelkich szkodliwych związków chemicznych. Jest to o tyle istotny proces, że bez niego, ponowne wejście do pomieszczenia może dość mocno odbić się na zdrowiu. Na szczęście jest to bardzo szybkie działanie – przyjmuje się, że dezynfekcja obszaru o powierzchni 3000 m2 trwać będzie godzinę. Warto dodać, że bardzo ważne w trakcie tej usługi będzie pomiar stężenia ozonu.

Wystarczy spalone danie, które nie zostało wyjęte na czas z piekarnika, aby w całym pomieszczeniu unosił się zapach spalenizny. W przypadku kiedy płoną wszystkie meble, akcesoria, ubrania, woń ta będzie jeszcze bardziej wyczuwalna. Może doprowadzić ona do zawrotów głowy, duszności, a nawet omdlenia. Nawet po długim czasie wietrzenia, zapach spalenizny nadal wyczuwalny jest w budynku. Profesjonalna firma sprzątająca wie, jak ważne jest pozbycie się przykrych zapachów z domu; dlatego, w pakiecie kompleksowego czyszczenia powierzchni po pożarze, znajduje się ozonowanie. Jest to proces długotrwałej neutralizacji powietrza. Bezpieczny dla zdrowia, szkodliwy dla spalenizny.

Pożar w domu, pomoc firmy sprzątającej Kastelnik w Wejherowie

Oferta firmy Kastelnik — dla domu i firmy

 • czyszczenie ścian po pożarze suchym lodem w mieszkaniach w Wejherowie;
 • dezynfekcja pomieszczeń w woj. pomorskim;
 • usuwanie nieprzyjemnych zapachów w miejskich zakładach przemysłowych;
 • dekontaminacja powierzchni w budynku, nawet do 9000 m3/h;
 • ozonowanie pomieszczeń po pożarze;
 • usuwanie toksyn z obiektu;
 • utylizacja spalonych przedmiotów;

Usuwanie sadzy z podłogi — najlepsze metody!

Usuwanie sadzy nie jest to łatwe zadanie. Preparaty dostępne w domu nie poradzą sobie z tłustą, trudną do usunięcia substancją. Można powiedzieć, że jest to zadanie dla profesjonalistów, którzy posiadają odpowiedni sprzęt oraz doświadczenie. Oczywiście istnieje możliwość zmycia sadzy za pomocą dobrej chemii i szorstkiej gąbki, natomiast będzie to długi, ciężki proces. Stracisz tylko czas. Lepszym rozwiązaniem będzie wypróbować suchy lód.

W 2023 roku suchy lód jest najnowocześniejszą metodą usuwania zabrudzeń po wybuchu ognia, która dostępna jest obecnie w województwie pomorskim. Metoda ta polega ona na użyciu CO2 w formie granulatu, o temperaturze -78 stopni Celsjusza. Suchy lód generowany jest w specjalnych przenośnych urządzeniach, gdzie przybiera formę granulatu. Związek chemiczny rozkłada brud na kawałki, od razu po zetknięciu się z nawierzchnią. Kastelnik daje gwarancję na wszystkie oferowane usługi, a na pytania odpowiada w formie telefonicznej. Zadzwoń do nas już dziś, a my zajmiemy się resztą!

Usuwanie sadzy pochodzącej z pożaru w województwie pomorskim

Sadza na ścianie w spalonym mieszkaniu. Zleć sprzątanie firmie Kastelnik.

Kastelnik — czas na sprzątanie po pożarze w Wejherowie

Znajdziesz nas także w:

Ogólnopolska firma sprzątająca w Wejherowie

Mieszkańcy Wehjerowa pytają - FAQ

FAQ woj. pomorskie. Pytania związane ze sprzątaniem po pożarze

W jaki sposób utylizować rzecz po pożarze?

Utylizacja zniszczonych przez ogień przedmiotów po może być przeprowadzana w miejscach do tego wyznaczonych. W każdym mieście są wysypiska śmieci, które zajmują się przyjmowaniem tego typu odpadów. Usuwanie przedmiotów po pożarze to zadanie dla zawodowych ekip sprzątających, które mają odpowiedni wpis do BDO.

Jak oczyścić sadzę ze ściany?

Tłustą sadzę ze spalonej ściany najlepiej wymyć przy pomocy urządzenia do ciśnieniowego mycia suchym lodem. Wybór najlepszej metody zależy od rodzaju osadów pożarowych, a pamiętać należy, że środki chemiczne również nadają się do usuwania silnych zabrudzeń z sadzy i nieczystości. Mycie nadpalonych powierzchni suchym lodem to nowoczesny sposób na likwidację silnych zanieczyszczeń oraz toksyn.

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5 out of 5
  5 out of 5 stars (based on 2 reviews)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%