Czyszczenie po pożarze Wągrowiec

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Czyszczenie po pożarze w Wągrowcu. Firmy sprzątające po pożarze suchym lodem to idealni partnerzy do usunięcia sadzy

Pożar – nikt nie lubi nawet wypowiadać tego słowa, a co dopiero mieć z nim do czynienia. Wybuch ognia kojarzy się ze zniszczeniem, żalem i smutkiem, ale nie w każdej sytuacji oznacza koniec. Bardzo często wystarczy przeprowadzić czyszczenie po pożarze Wągrowiec, woj. wielkopolskie, aby móc na nowo cieszyć się swoim domem, mieszkaniem lub lokalem usługowym.

Czyszczenie ścian po pożarze Wągrowiec

Praca przy usuwaniu sadzy ze ścian wymaga posiadania specjalistycznego sprzętu np. generatora ozonu.

Jeśli doświadczyłeś pożaru, nie martw się o stan swojej nieruchomości – usuwanie skutków pożaru przebiegnie szybko i sprawnie, jeśli znajdziesz odpowiednią ekipę sprzątającą i pozwolisz im działać.  Dowiedz się, jak przebiega czyszczenie po pożarze w powiecie wągrowieckim, i lokalizacjach tj. Skoki, Gołańc.

Kastelnik – sprzątanie po pożarach – usługi całodobowe 24/7

Utylizacja przedmiotów zniszczonych przez ogień

Kiedy tylko rzeczoznawca wyda oświadczenie, że Twoja nieruchomość nie grozi zawaleniem, to ekipa sprzątająca może przystąpić do działania. Cały proces zaczyna się po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia od odpowiedniego przygotowania powierzchni do czyszczenia, co to dla Ciebie oznacza? Przede wszystkim to, że spalone meble i wyposażenie mieszkania zostaną odpowiednio zutylizowane.

Sprzątanie po pożarze Wągrowiec

Popularny artykuł na blogu Kastelnik: Jakie są etapy sprzątania po pożarze?

Oczywiście w spalonym domu są również przedmioty, które nie wymagają utylizacji – technicy mogą uratować je przy pomocy suchego lodu. Warto wspomnieć, że spalonych akcesoriów i wyposażenia wnętrz nie możesz ot, tak wyrzucić do kosza na śmieci – w każdym większym mieście są odpowiednie punkty, w których utylizuje się spalone przedmioty.

Najlepszym rozwiązaniem okazuje się profesjonalne usuwanie skutków, jakie powodują pożary: sadzy, toksycznych związków i spalonych przedmiotów w domu.

Dlaczego spalonych przedmiotów nie można wyrzucić?

Ogień trawi wszystko, co tylko stanie mu na drodze – również przedmioty wytworzone ze sztucznych surowców, z których podczas spalania wydobywają się niebezpieczne związki chemiczne. Nie widać ich gołym okiem, ale organizm odczuwa ich działanie i to bardzo. Toksyny po pożarze wpływają negatywnie na organizm człowieka, dlatego pogorzelisko jest bardzo niebezpiecznym miejscem i należy je odpowiednio zutylizować.

Czyszczenie powierzchni suchym lodem

Ciężkie zabrudzenia po ogniu usuwa się suchym lodem.

Wyniesienie spalonych przedmiotów do śmietnika to nic innego, jak narażanie sąsiadów na kontakt ze związkami chemicznymi, które mogą im zaszkodzić. Z pewnością i Ty nie byłbyś zadowolony, gdyby sąsiad nie martwił się o Twoje zdrowie.

Dekontaminacja po pożarze – czym tak właściwie jest?

Skoro już wiesz, że w spalonym domu roi się od niebezpiecznych związków chemicznych, które mogą wpłynąć negatywnie na Twój organizm, to powinieneś wiedzieć, jak zabezpieczyć się przed toksynami. Najlepszym sposobem będzie zlecenie firmie sprzątającej czynności, jaką jest kompleksowe sprzątanie po pożarze w mieście Wągrowiec. Zespół techników z wieloletnim doświadczeniem dzięki profesjonalnej chemii i metodom dekontaminacji wyeliminuje toksyczne substancje na miejscu zdarzenia.

Czytaj także: dezynfekcja pomieszczeń

Dezynfekcja toksyn

Warto także pamiętać, że bardzo ważnym krokiem jest profilaktyka, czyli m.in. regularne czyszczenie komina i przewodu kominowego, szczególnie w okresie zimowym, by zapobiec pożarom w przyszłości. Nie każdy wie, że do wybuchu ognia może dojść także przez podpalenie nadmiaru sadzy w przewodzie kominowym. Pożarowi w kominie towarzyszy głośny szum spowodowany nadmiarem palącej się sadzy. Oczywiście do pożaru może dojść także na skutek zwarcia w instalacji elektrycznej.

Popularny artykuł na blogu: Jak zapobiec w zwarciu w instalacji elektrycznej?

Ozonowanie pomieszczeń i usuwanie nieprzyjemnych zapachów

Technicy przeprowadzą każdy etap z dbałością o najmniejszy szczegół – skupią się również na dekontaminacji, czyli procesowi mającemu na celu pozbycie się niebezpiecznych związków chemicznych. Dekontaminacja mieszkania po pożarze obejmuje:

 • Ozonowanie po pożarze;
 • Czyszczenie po pożarze sadzy ze ścian,
 • Mycie powierzchni suchym lodem;
 • Usuwanie pogorzeliska.

Czytaj także: ozonowanie po pożarze

Bez tej czynności mógłbyś być narażony na problemy ze zdrowiem. Usuwanie nieprzyjemnych zapachów spalenizny to czynność, na której zależy 98% osób, które szukają pomocy po wybuchu ognia w powiecie wągrowieckim, w miastach: Gołańcz, Skoki, Środa Wielkopolska, Ostrów Wielkopolski, Grodzisk Wielkopolski. Ozonowanie pomieszczeń po pożarze uznawane jest za jedną z najskuteczniejszych technik dekontaminacji. Ozon neutralizuje toksyny, jak dioksyny i furany oraz eliminuje swąd spalenizny z mieszkania.

Czy wiesz, że ozonowanie jest nie tylko skuteczne, ale również ekologiczne, ponieważ nie pozostawia szkodliwych substancji chemicznych, a po zakończeniu procesu ozon rozkłada się na czysty tlen, co przyczynia się do poprawy jakości powietrza w oczyszczanym pomieszczeniu?

Oferta firmy sprzątającej Kastelnik

Firma Kastelnik do każdego zlecenia podchodzi w sposób indywidualny. Dobieramy do każdego przypadku pożaru konkretne techniki sprzątania i dezynfekcji. Nasza oferta polega nie tylko na wykonaniu usługi czyszczenia ścian, ale również:

 • Usuwanie sadzy ze ścian i sufitów;
 • Profesjonalne sprzątanie po pożarze suchym lodem;
 • Skuteczne techniki dekontaminacji na ślady zadymienia;
 • Wynoszenie i utylizacja spalonych przedmiotów;
 • Kompleksowe sprzątanie pogorzeliska;
 • Ozonowanie w mieszkaniu po pożarze;
 • Usługi transportu mebli z budynku po wybuchu ognia;
 • Kontrola przewodu kominowego na życzenie klientów.

Usługa czyszczenie sadzy ze ścian dostępna jest również w miastach:

Wągrowiec pomoc po pożarze

Wągrowska firma z tradycjami

Baza wiedzy na temat sprzątania po pożarach - FAQ

Są takie zanieczyszczenia, które nie znikną po spryskaniu ich domowymi środkami czystości i takie, na które nie działa żadna szczotka. Zalicza się do nich tłusta sadza, którą z pewnością miałeś okazję zobaczyć. Jest ona gruba, nieprzyjemna i potrafi zniszczyć wygląd całego pomieszczenia. Jest jednak sposób, aby się jej pozbyć – czyszczenie suchym lodem.

Ta innowacyjna technologia wykorzystuje CO2, które pod wysokim ciśnieniem wyrzucane jest ze specjalnej maszyny. Suchy lód trafia prosto w zanieczyszczenia i powoduje pęknięcia ich struktury. Jest to niezwykle precyzyjna i wygodna metoda na usuwanie tłustej sadzy po pożarze.

Jak pozbyć się tłustej sadzy?

Usuwanie sadzy ze ścian po pożarze nie jest łatwym zadaniem. Tłuste osady najłatwiej usunąć suchym lodem, czyli zestalonym dwutlenkiem węgla. Ta metoda sprawdza się doskonale w usuwaniu wszelkich trudnych zabrudzeń, w tym również sadzy po pożarze.

Jaka farba sprawdzi się na ścianę po pożarze?

Malowanie ścian po pożarze zawsze należy wykonywać po dokładnym usunięciu sadzy i innych zabrudzeń. Jeśli ściana jest dokładnie umyta, można pomalować ją dowolną farbą. Dla pewności warto sięgać po farby nawierzchniowe, zabezpieczając uprzednio ściany farbą podkładową.

Co do czyszczenia ścian z sadzy?

W wyniku pożarów często dochodzi do osmolenia ścian i powstania ciemnej sadzy. Ten czarny nalot bardzo trudno usunąć domowymi sposobami, ponieważ jest tłusty. Najlepiej w usuwaniu sadzy ze ścian sprawdza się mydło malarskie i mycie suchym lodem.

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5,0 out of 5
  5,0 out of 5 stars (based on 1 review)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%