Czyszczenie po pożarze Ustroń

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Czyszczenie po pożarze w Ustroniu. Czym zmyć sadzę z podłogi?

Skutki wybuchu ognia doprowadzają do płaczu, powodują lęk i strach, ale nie oznaczają konieczności wyburzenia nieruchomości i obowiązku kupna nowego domu. Wystarczy, że czyszczenie po pożarze Ustroń woj. śląskie zleci się odpowiedniej firmie, która wie, jak przeprowadzić cały proces od A do Z.

Kastelnik – sprzątanie po pożarach – usługi całodobowe 24/7

Czym zmyć sadzę z podłogi po pożarze w domu? Tłustą sadzę po pożarze najlepiej zmyć za pomocą suchego lodu i maszyny, która jest podłączona do sprężonego powietrza.

Czyszczenie ścian po pożarze Ustroń

Mycie ścian z sadzy po pożarze domu w Ustroniu w woj. śląskim. Firma sprzątająca Kastelnik jest pod telefonem 7 dni w tygodniu.

Usuwanie szkód pożarowych suchym lodem

Okazuje się, że zestalony dwutlenek węgla, jest dużo lepszym środkiem myjącym, niż mydło malarskie. Co potrzebne jest do czyszczenia ścian suchym lodem?

 • Kontener na suchy lód.
 • Maszyna myjąca, podłączona do kompresora ze sprężonym powietrzem.

Sprzątanie mieszkania po pożarze Ustroń

Działanie na własną rękę również jest jakimś rozwiązaniem, zanim jednak przejdzie się od działania, warto poznać cały proces sprzątania w spalonym domu od podszewki i zdecydować, czy jest to zadanie możliwe do wykonania bez odpowiedniego sprzętu, czy jednak warto zadzwonić po fachowców.

Usuwanie sadzy na miejscu zdarzenia wymaga nie tylko doświadczonej ekipy, ale i specjalistyczny sprzęt ma ogromne znaczenie. Często czyszczenie ścianie po pożarze realizowane jest suchym lodem i za pomocą przemysłowych odkurzaczy do sadzy. Karbonowe tyczki umożliwiają prace na wysokości, nawet do 4 metrów.

Jak usunąć zapach spalenizny?

Zapach spalenizny jest nieprzyjemny i potrafi zaburzyć codzienne funkcjonowanie. Z pewnością każdy miał okazję, choć raz poczuć tę woń – na skutek spalonego kurczaka pozostawionego bez kontroli w piekarniku. W przypadku pożaru zapach spalenizny jest tysiące razy mocniejszy niż ten, którego doświadczyć można podczas zdobywania kulinarnych doświadczeń. Zapach po pożarze można usunąć po eliminacji sadzy na ścianach oraz za pomocą ozonatora lub urządzenia do zagławiania powietrza.

Urządzenie do usuwania zapachów spalenizny

Przemysłowa maszyna do usuwania zapachu spalenizny za pomocą ozonu. Generator ozonu o mocy 80 g/h.

W jaki sposób szybko pozbyć się zapachu spalenizny? Nie jest to takie proste zadanie, a usuwanie nieprzyjemnego zapachu jest niewykonalne, bez przemysłowych generatorów ozonu. Domowe środki dezodoryzujące nie zawsze są w stanie pomóc, a sięganie po odświeżacz powietrza sprawi, że zapach będzie jeszcze cięższy do zniesienia; dlatego czyszczenie po pożarze wspierane jest przez ozonowanie po pożarze – czym tak właściwie jest ta czynność?

Ozonowanie pomieszczeń po pożarze ma na celu dezynfekcję, która skutecznie usuwa toksyny niebezpieczne dla domowników, ale nie tylko. Ozon to broń przeciw nieprzyjemnym zapachom, która likwiduje wszelkie drobnoustroje, na przykład bakterie, wirusy, pleśń czy zarodniki grzybów. Dekontaminacja po pożarze to właśnie nic innego jak ozonowanie, ale wcześniej poprzedzona eliminacją źródła nieprzyjemnego zapachu. Czynność ta wymaga odpowiedniego sprzętu i wiedzy, aby cały proces nie okazał się niebezpieczny dla zdrowia. Ozonowanie po pożarze to najlepszy sposób na neutralizację powietrza i stworzenie bezpiecznej dla zdrowia przestrzeni.

Usuwanie szkód pożarowych Śląsk

Usuwanie skutków pożaru w nieruchomościach w woj. śląskim. Na zdjęciu maszyna do szorowania podłóg.

Usuwanie skutków pożaru – ozonowanie po pożarze

Czy da się przeprowadzić sprzątanie po pożarze bez przemysłowych ozonatorów? Małe generatory ozonu zakupione w internecie nie poradzą sobie z tak trudnym wyzwaniem, lepiej postawić na firmę, która wyposażona jest w odpowiedni sprzęt.

Zakres prac strony ustalają zazwyczaj na miejscu zdarzenia. Na terenie województwa śląskiego firma Kastelnik oferuje bezpłatną wycenę sprzątania, a większość usług dostępna jest przez całą dobę. W przypadku spalonych zakładów przemysłowych ma to ogromne znaczenie, gdyż wznowienie procesów produkcji to szansa na ponowne zyski dla firmy.

Czyszczenie suchym lodem – jak usunąć tłustą sadzę po pożarze?

Tłusta sadza po wybuchu ognia pojawia się na ścianach, podłogach, a nawet przedmiotach codziennego użytku. Nie jest łatwa do usunięcia, a jeśli sięgnie się po chemię przeznaczoną do czyszczenia powierzchni pokrytych sadzą, to może się okazać, że sprzątanie po pożarze trwa o kilka godzin dłużej, niż powinno. Tak, więc co zrobić, aby tłusta sadza po pożarze zniknęła?  Najlepiej zastosować suchy lód – ten innowacyjny sposób sprawi, że brud rozpadnie się na kawałki. Sadza potraktowana w ten sposób odrywa się od powierzchni i nie pozostawia po sobie żadnego śladu.

Malowanie ścian po pożarze budynku

Mycie ścian po pożarze – czym jest suchy lód?

Tak naprawdę suchy lód to czysta fizyka. Wystarczy połączyć ze sobą energię kinetyczną granulatu suchego lodu, efekt wstrząsu termicznego i efekt termiczny, aby otrzymać czyszczenie suchym lodem. Tylko, czym tak właściwie jest suchy lód? Najprościej mówiąc, jest to CO2 wyrzucone pod ciśnieniem z przystosowanego do tego celu sprzętu. Osmolone ściany po pożarze czy zadymione sufity nie mają szans z taką formą czyszczenia. Warto zaznaczyć, że suchy lód nie doprowadza do zniszczeń danej powierzchni – nie ma właściwości ściernych, jakie oferuje np. piaskowanie. Ponadto ta forma czyszczenia wspierająca sprzątanie po pożarze nie wymaga użycia wody, więc nie przyczynia się do powstawania wilgoci.

Ustroń, ogólnopolska firma sprzątająca po pożarach

Kastelnik, firma sprzątająca po pożarach domów w Ustroniu i okolicy.

Najczęściej zadawane pytania o sprzątanie w Ustroniu

Pożar domu? Czyszczenie po pożarze w wojewodzie śląskim to pełne wsparcie w doprowadzaniu spalonego lokalu do porządku. Dla mieszkańców Ustronia nie robimy żadnego wyjątku. Technicy firmy Kastelnik wykonują szereg prac od czyszczenia ścian z sadzy do pełnej dekontaminacji pomieszczeń po pożarze.

FAQ: usługi sprzątania Ustroń

Jednym z najważniejszych etapów usuwania szkód po pożarze jest eliminacja groźnych dla zdrowia toksyn unoszących się w powietrzu. Te toksyny to przede wszystkim dioksyny i furany, które mogą powodować zatrucia. Eksperci z branży sprzątania i utylizacji spalonego mienia przekonują, że nie warto sprzątać samodzielnie po pożarze, a najlepiej skorzystać z fachowego wsparcia specjalistów. Prezentujemy najczęściej zadawane pytania o czyszczenie po pożarze w Ustroniu.

Ile kosztuje czyszczenie sufitów po pożarze?

Cena za czyszczenie sufitów po pożarze ustalana jest z klientem indywidualnie, a wpływ na jej wysokość ma ilość i wysokość sufitów do umycia. Zazwyczaj koszt ten oscyluje w granicach od 50 zł za każdy metr kwadratowy czyszczenia.

Czy dekontaminacja ozonem po pożarze jest skuteczna?

Dekontaminacja przy pomocy ozonowania to skuteczna metoda dezynfekcji, która pozwala nie tylko wyeliminować wszelkie toksyny z mieszkania, ale i trwale zlikwidować nieprzyjemny zapach spalenizny. Po takim zabiegu znikają bezpowrotnie wszystkie dioksyny, furany i inne niebezpieczne związki chemiczne. Przed czyszczeniem należy jednak usunąć spalone przedmioty, a na koniec nie wolno zapomnieć o włączeniu ozonatora powietrza.

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5,0 out of 5
  5,0 out of 5 stars (based on 2 reviews)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%