Czyszczenie po pożarze
Tychy

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Czyszczenie po pożarach w Tychach – skuteczna dezynfekcja ozonem i restytucja mienia przez firmę Kastelnik

Kastelnik to zespół specjalistów zajmujących się usuwaniem zniszczeń po pożarze oraz oferujący czyszczenie po pożarze Tychy i okolica.

Kastelnik – sprzątanie po pożarach – usługi całodobowe 24/7

Wysoce specjalistyczne usługi usuwania trudnych do likwidacji skutków ognia, świadczymy w Tychach, jak i w pobliskich miastach na terenie całego Śląska. Wieloletnie doświadczenie, wiedza i odpowiednie inwestycje w sprzęt i technologię, pozwalają oferować rozwiązania skutecznie w 100%.

Zwarcie instalacji elektrycznej przyczyną pożaru w Tychach

Spalona instalacja elektryczna jest częstą przyczyną pożarów. Zapach palonych kabli jest możliwy do usunięcia dzięki metodzie stosowanej przez firmę sprzątającą Kastelnik.

Nie jest nam obce usuwanie zapachu spalenizny, dezynfekcja pomieszczeń po pożarowych ozonem, a także usuwanie sadzy technologią suchego lodu w ramach kompleksowej restytucji mienia zniszczonego w pożarze. W zakresie naszych usług znajdą Państwo zarówno czynności neutralizujące trujące toksyny oraz usuwanie spalonych przedmiotów osobistych, jak i i maszyn produkcyjnych.

Kastelnik – sprzątanie po pożarach – usługi całodobowe 24/7

Kompletna restytucja mienia pomieszczeń po pożarze – w rękach firmy Kastelnik

Restytucja mienia po pożarach wymaga działań specjalistycznej i odpowiednio przygotowanej do tego firmy. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu, odpowiedniemu zapleczu technicznemu, możemy oferować kompleksowe podjęcie działań celem restytucji mienia uszkodzonego przez ogień. Dzięki temu – Twoje pomieszczenie – zostanie kompleksowo doprowadzone do poprzedniego stanu używalności, o jakim mogłeś mówić przed wybuchem pożaru. Wszystkie czynności naszej firmy – mają na celu usunąć trujące dioksyny. Dlatego jesteśmy przygotowani, by skutecznie zneutralizować zapach spalenizny, całkowicie usunąć sadzę ze ścian, sufitów, czy osuszyć pomieszczenie przed przeprowadzeniem pozostałych prac wpisanych w precyzyjny harmonogram.

Popularny artykuł na blogu Kastelnik: Jak zapobiec zwarciu instalacji elektrycznej w domu?

Jesteśmy kompetentni przeprowadzić analizę stopnia zagrożenia w miejscu zdarzenia poprzez właściwą ocenę zniszczeń elementów konstrukcyjnych. Po odpowiedniej analizie zabezpieczamy pomieszczenia przed realizacją poszczególnych czynności, usuwamy wszystkie skutki wybuchu ognia. Co najistotniejsze! – jesteśmy gotowi Ci pomóc 7 dni w tygodniu! Pełniąc całodobowe dyżury, odbierzemy zgłoszenie o skutkach po pożarze o każdej porze dnia i nocy. Dzięki temu – nasi klienci – mają natychmiastową pomoc i podjęcie realnych działań likwidujących zaistniałe szkody. Czas szybkiej reakcji na zgłoszenia wyróżnia firmę Kastelnik.

Czyszczenie ozonowanie po pożarze Tychy

Oferta firmy sprzątającej po pożarach Kastelnik

Zakres usług naszej firmy jest szeroki, dlatego możemy mówić o eksperckim i kompleksowym rozwiązywaniu problemów po pożarowych. Działamy fachowo, bez zbędnej zwłoki. Nasze działania, po otrzymanym zgłoszeniu rozpoczynamy od:

 • Oszacowania strat po pożarze  i kosztów ich usunięcia w Tychach;
 • Sporządzenia kosztorysu zaplanowanych działań firmy sprzątające po pożarach Kastelnik;
 • Zabezpieczenia elementów konstrukcyjnych budynku;
 • Czyszczenia ścian i podłóg suchym lodem;
 • Czyszczenia sufitów z sadzy;
 • Dekontaminacji pomieszczeń w celu usunięcia powstałych po pożarze toksyn;
 • Osuszania pomieszczeń po zalaniu wodą;
 • Ozonowania pomieszczeń;
 • Usuwania zapachów spalenizny.

Po zakończeniu naszych działań przystępujemy kolejnego etapu.

 • Sporządzenia protokołu odbioru i dokumentacji KNR podsumowującego zakończone czynności sprzątające;
 • Wystawienia certyfikatu.

Osuszanie pomieszczeń po pożarze Tychy

Pożar to tragiczne zdarzenie. Od 2013 roku mierzymy się z likwidacją jego skutków, poznając indywidualne historie poszkodowanych w pożarze ludzi. Mało kto – spośród poszkodowanych – zdawał sobie sprawę przed zdarzeniem, jak ogromnych ilości wody należy użyć, by zgasić zajęte ogniem pomieszczenie. Straż pożarna na co dzień gasząc pożary, wie to najlepiej. Firma Kastelnik doskonale przygotowana do prac usuwających skutki pożaru oferuje także osuszanie pomieszczeń po czynnościach gaśniczych straży pożarnej. Woda wykorzystana przez strażaków do gaszenia pożaru zalewa nie tylko ściany i podłogi w domu czy mieszkaniu. Trafia ona również do warstw izolacyjnych pomieszczeń np. wełny mineralnej, co może powodować poważne konsekwencje. Dlatego tak istotne jest kompleksowe osuszanie mechaniczne pomieszczeń, jakie oferujemy dla osób poszkodowanych w pożarach.

Czyszczenie i sprzątanie po pożarach Tychy

Pożar w budynku? Nie czekaj i zleć szybkie sprzątanie po pożarach na terenie Tychów.

Dlaczego kompletne osuszanie pomieszczeń po akcji gaśniczej jest tak ważne?

 • Eliminuje zawilgocenie, prowadzące do pleśni oraz grzyba;
 • Chroni Twoje zdrowie w perspektywie dłuższego czasu. Funkcjonowanie w zagrzybionym pomieszczeniu jest bardzo szkodliwe dla zdrowia;
 • Gwarantuje, że pomieszczenie wyremontowane po pożarze, bo wolne od rozwijania się niewidocznych bakterii, rozwijających się wskutek niedostatecznego osuszenia;
 • Niweluje uszkodzenie warstw izolacyjnych;
 • Zapobiega rozwojowi niebezpiecznych dla zdrowia grzybów.

Pożar w domu. Usługi sprzątania

Z informacji uzyskanych od strażaka

Tak, jak najbardziej pożary wewnętrzne z reguły gasimy wodą. Inne środki gaśnicze stosuje się tylko w uzasadnionych sytuacjach – materiały, których nie można gasić wodą, ropopochodne oraz urządzenia pod napięciem elektrycznym.

Tak więc,  aby przystąpić do specjalistycznego usuwania szkód po pożarowych, należy bezwzględnie przeprowadzić fachowe i skuteczne osuszenie pomieszczeń zalanych wodą w akcji gaśniczej. Raczej będą to zalania powierzchowne, więc z ich szybkim osuszeniem fachowcy nie będą mieli problemu.

Statystyka pożarów i usuwanie skutków pożaru w Tychach

Ilość pożarów to wciąż poważny problem.  Choć większość z nas zdaje sobie sprawę z niebezpieczeństwa żywiołu, jakim jest ogień, to mało kto wie, jak często do niego dochodzi. Liczby mówią same za siebie.

Statystycznie w kraju dochodzi do około 12.000 pożarów w ciągu roku, a przyczyną połowy z nich okazuje się zwarcie instalacji elektrycznej.

Na przestrzeni lat naszej działalności, widzieliśmy mnóstwo zdewastowanych ogniem pomieszczeń. Zniszczenia powstałe wskutek ognia zwykle są poważne i rozległe. Podobnie jak po pożarze w Tychach, do którego doszło 21 listopada 2020 roku ma składowisku makulatury. Skala pożaru była tak ogromna, że do jego gaszenia zaangażowano aż 13 zastępów straży pożarnej w Tychach.

Malowanie ścian po pożarze mieszkania w Tychach

Przy ulicy Katowickiej w Tychach, doszło do zapalenia się składowiska makulatury, o czym straż pożarna została powiadomiona w godzinach wieczornych. Zapalenie się przedmiotów łatwopalnych, jest trudne do opanowania przez strażaków. Skutki zniszczeń pożarów zwłaszcza w pomieszczeniach, są bardzo rozległe a ich likwidacją, powinna zając się specjalistyczna firma sprzątająca.

Całodobowy kontakt telefoniczny do firmy Kastelnik

Jeśli zdarzenie losowe – jakim  był pożar, dotknęło Cię osobiście, zadzwoń do nas! Specjaliści z firmy Kastelnik przygotują bezpłatną wycenę, jeszcze w ten sam dzień roboczy. Zadzwoń do nas!
Znajdziesz nas także:

Tychy: ogólnopolska firma sprzątająca po pożarach

Sprzątanie po pożarze Tychy — FAQ

Usługi sprzątania po pożarach w Tychach są realizowane przez okrągłą dobę. Bez względu na wielkość zniszczeń pracę warto rozpocząć od uprzątnięcia pogorzeliska i zmycia sadze ze ścian. Kiedy wszystkie tłuste osady są zlikwidowane, można przystąpić do remontu nieruchomości.

FAQ o usługi sprzątające w Tychach

W jaki sposób utylizować rzeczy po pożarze?

Utylizacja przedmiotów zniszczonych w pożarze powinna być przeprowadzona przez specjalistyczne firmy. Wynoszenie spalonych rzeczy po pożarze to zadanie dla profesjonalnej firmy sprzątającej, która posiadają odpowiedni wpis działalności gospodarczej.

Ile kosztuje mycie ścian po pożarze?

Cena mycia ścian po pożarze ustalana jest za każdym razem indywidualnie i zależy od rodzaju zanieczyszczeń i miejsca ich wystąpienia. Widełki cenowe są bardzo duże, koszt mycia ścian po pożarze wynosi 30 zł do 100 zł/m2.

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5,0 out of 5
  5,0 out of 5 stars (based on 1 review)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%