Czyszczenie po pożarze Trzebnica

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Czyszczenie po pożarze w Trzebnicy na terenie woj. dolnośląskiego. Czym usunąć zapach po pożarze? 

Profesjonalne sprzątanie w domach jednorodzinnych po pożarze łączy się prawie zawsze ze zmywaniem sadzy ze ścian i usuwaniem nieprzyjemnego zapachu.

Kastelnik – sprzątanie po pożarach – usługi całodobowe 24/7

Okazuje się, że ozonowanie pomieszczeń jest w tym przypadku skutecznym sposobem na pozbycie się smrodu spalenizny, a usuwanie nieprzyjemnego zapachu to jedna z najczęściej wybieranych usług na terenie województwa dolnośląskiego.

Proces ozonowania polega na wykorzystaniu ozonu, który skutecznie eliminuje nie tylko brzydkie zapachy, ale również trujące toksyny. Ten trujący gaz potrafi być bardzo skuteczny jeżeli jest wytwarzany przez przeszkoloną z dekontaminacji osobę.

Czyszczenie po pożarze Trzebnica

Prace przy usuwaniu skutków pożarów powinni przeprowadzać wyłącznie wykwalifikowani specjaliści.

Jeśli w Twoim domu doszło do pożaru, ważne jest, aby jak najszybciej posprzątać pogorzelisko i zabezpieczyć nieruchomość, aby zapobiec dalszym szkodom. Sadza i dym na ścianie mogą powodować nie tylko przebarwienia, ale i szkody na zdrowiu mieszkańców.

Co robić po pożarze w domu?

Pierwszą rzeczą, którą należy zrobić, po pożarze w domu jest wysprzątanie pogorzeliska, a dalej usunięcie sadzy ze ścian. Można to zrobić za pomocą maszyny z suchym lodem. Pamiętaj, aby podczas czyszczenia cały czas dostarczać sprężone powietrze, gdyż w przeciwnym wypadku urządzenie najzwyczajniej w świecie przestanie działać i z usuwania sadzy będą przysłowiowe nici.

Sprzątanie po pożarze Trzebnica

Jeśli pożar był duży, warto wezwać profesjonalną firmę, która zajmie się dekontaminacją. Kastelnik to najlepszy specjalista w tej branży, który wyeliminuje dioksyny i furany, które są uważane za duże zagrożenie dla zdrowia mieszkańców.

Ozonowanie pomieszczeń po wybuchu ognia w mieszkaniu

Ozonowanie pomieszczeń po pożarze jest skutecznym sposobem na pozbycie się zapachu spalenizny i wyeliminowanie trujących toksyn. Ten trujący gaz może być bardzo skuteczny, jeśli jest wytwarzany przez osobę przeszkoloną w zakresie dekontaminacji. Jeśli doświadczyłeś pożaru w swoim domu, warto zadzwonić i zamówić specjalistyczne sprzątanie mieszkania.

Czyszczenie ścian po pożarze Trzebnica

Pomieszczenie, w którym doszło do pożaru Sowino być jak najszybciej poddane specjalistycznemu czyszczeniu.

Sprzątanie po pożarze Trzebnica – zaufaj specjalistom

Najczęściej pożar pozostawia po sobie widoczne skutki:

 • spalone ściany, które są pokryte sadzą;
 • stopione dekoracje naścienne;
 • zniszczone pamiątki rodzinne
 • elementy domowego wyposażenia np. sprzęty RTV i AGD.

Dekontaminacja pomieszczenia

Nie jest to miły widok – często wywołuje on skrajne emocje, ale po pożarze liczy się czas, działaj wiec szybko i zleć sprzątanie po pożarze Trzebnica odpowiedniej firmie sprzątającej. Najlepsi fachowcy z branży usług specjalistycznego usuwania szkód po pożarach przywrócą Twoją nieruchomość do stanu, który pozwoli na bezpieczne użytkowanie domowej przestrzeni już w kilka dni. Zanim jednak zadzwonisz po specjalistów, dowiedz się, jak wygląda cały proces sprzątania i co warto o nim wiedzieć.

Profesjonalne sprzątanie po pożarze – kiedy można zacząć usuwanie skutków wybuchu ognia?

W sytuacji, w której zobaczysz ogień w domu, pierwszym kontaktem będzie straż pożarna lub numer alarmowy 112, to oczywiste. Dopiero w kolejnych godzinach zaczniesz zastanawiać się, co dalej. Musisz wiedzieć, że firma sprzątająca po pożarze może przystąpić do pracy dopiero wtedy, kiedy rzeczoznawca ds. usuwania szkód pożarowych wyda oświadczenie, że budynek nie grozi zawaleniem, a Twoja nieruchomość będzie mogła zostać ponownie wykorzystywana.

Ozonowanie pomieszczeń

Dezynfekcja pomieszczenia po wybuchu ognia najczęściej przeprowadzana jest za pomocą ozonowania.

Zanim jednak fachowcy z wybranej przez Ciebie firmy rozpoczną ten etap, odbędą się oględziny na miejscu zdarzenia, podczas których technicy wybiorą najlepsze metody sprzątania spalonego budynku i dopasują kompleksowe usługi do stanu nieruchomości. Po oględzinach poznasz całkowite koszty czyszczenia ścian po pożarze i czas realizacji. Warto dodać, że ceny usług sprzątania w województwie dolnośląskim kształtują się następująco:

 • utylizacja skażonych toksynami przedmiotów – 100 zł/kg;
 • dezynfekcja mieszkania – 800 zł/pomieszczenie;
 • ozonowanie po pożarze – 400 zł/godz;
 • usuwanie nieprzyjemnego zapachu – 1000 zł/mieszkanie.

Czy wiesz, że po przeprowadzeniu wszystkich etapów dekontaminacji mieszkanie nadaje się do ponownego użytkowania?

Po oględzinach, kiedy tylko zaakceptujesz cenę i czas realizacji, technicy zaczynają szykować miejsce, aby przeprowadzić czyszczenie po pożarze. Pierwszym krokiem jest usunięcie wszelkich spalonych elementów, utylizacja spalonych mebli i uprzątnięcie pogorzeliska, które wbrew pozorom jest niebezpieczne dla człowieka i jego zdrowia. Często należy wykonać usuwanie płynów ustrojowych, gdyż tlenek węgla to cichy zabójca. Kastelnik kompleksowe usuwanie skutków pożarów realizuje na terenie całego kraju, więc w dużej mierze nie musisz martwić się o detale na w samym miejscu wybuchu ognia.

Usuwanie zapachu spalenizny

Sadza po pożarze i ciężki do usunięcia zapach spalenizny są likwidowane za pomocą zabiegu czyszczenia suchym lodem.

Gdzie utylizować spalone przedmioty?

Wszystkie spalone przedmioty, a nawet nadpalone części elektroniki należy zutylizować w wyznaczonym do tego celu miejscu, a przedmioty codziennego użytku starannie posegregować – te, które da się jeszcze uratować i te, które nie nadają się do ponownego użytku.

Co jeszcze musisz wiedzieć o usuwaniu szkód po pożarze?

Utylizacja mebli zakończona, co dalej? Następnie odbywa się usuwanie sadzy ze ścian i podłóg – zazwyczaj proces ten przebiega przy użyciu suchego lodu. Zaraz po tym przychodzi czas na neutralizację powietrza, dekontaminację toksyn po pożarze, a na końcu remont budynku i malowanie ścian. Poza czyszczeniem firma sprzątająca ma jeszcze inne zadania:

 • kontakt z ubezpieczycielem
 • kompletowanie dokumentacji zdjęciowej
 • przygotowanie kosztorysu nakładów rzeczowych (KNR).

W przypadku pożaru ze skutkiem śmiertelnym zajmiemy się również usuwaniem płynów ustrojowych z podłóg. Ta usługa dostępna jest dla klientów domów jednorodzinnych, ale równie często jest zamawiana przez zarząd firm. Wysoka temperatura spalania oznacza niezliczoną ilość trujących toksyn, a to dla osób wdychających takie powietrze oznacza śmierć. W domach jednorodzinnych nie ma nadzoru BHP, więc każdy właściciel nieruchomości musi przeprowadzić tego typu prace na własną rękę.

Usługi porządkowe po szkodach pożarowych to bardzo specyficzny proces, podczas którego nie obejdzie się bez pomocy profesjonalistów. Pracownicy firmy sprzątającej Kastelnik mają doświadczenie w pracy zarówno z niewielkimi pożarami, jak i tymi, które całkowicie strawiły całe budynki w dużych zakładach przemysłowych. Najważniejszą rzeczą do zapamiętania jest to, że nigdy nie należy próbować usuwać sadzy ze ściany za pomocą mydła malarskiego, to po prostu nie działa.

Znajdziesz nas także w:

Firma sprzątająca skutki pożarów

Zamów usuwanie skutków pożaru od firmy Kastelnik!

Baza wiedzy - FAQ

Ważne, aby w spalonym budynku przeprowadzić wszystkie etapy sprzątania krok po kroku. Dekontaminacja miejsca zdarzenia, jakim jest pożar to jeden z kluczowych etapów sprzątania i jest ona niezwykle ważna, bo to dzięki niej Twoje zdrowie nie będzie narażone na trujące dioksyny, kiedy po każdym etapie czyszczenia wrócisz bezpiecznie do domu. Sprawdź, o co pytają klienci, którzy szukają pomocy zwarciu instalacji elektrycznej, gdy spłonie np. garaż w domu.

Usługi sprzątania w Trzebnicy

Czym jest dekontaminacja po pożarze?

Dekontaminacja pomieszczeń po pożarze to kilka czynności, takich jak: mycie ścian suchym lodem, ozonowanie po pożarze czy utylizacja spalonych przedmiotów. Mają one na celu usunięcie toksyn, które pojawiły się w domu na skutek wybuchu ognia. Mogą to być m.in.: dwutlenek siarki, tlenek węgla i azotu, a także dioksyny i furany. Oczywiście nie możesz zapomnieć o związkach organicznych, a dokładnie acetonie czy metanie – one również niebezpieczne są dla organizmu człowieka. Poprawnie wykonana dekontaminacja skutecznie usuwa je wszystkie.

Ile kosztuje sprzątanie po pożarze?

To właśnie podczas bezpłatnej wyceny ustalany jest plan działania, na podstawie którego poszkodowany otrzymuje wycenę, usuwania szkód pożarowych. Jak pokazują statystyki, średni koszt sprzątania wynosi od 10000 zł do 15.000 zł.

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  0,0
  Rated 0 out of 5
  0 out of 5 stars (based on 0 reviews)
  Excellent0%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%