Czyszczenie po pożarze Świętochłowice

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Czyszczenie po pożarze Świętochłowice. Czym czyścić po pożarze?

W życiu dojść może do niespodziewanych sytuacji. Jedną z nich jest pożar. Drobiazgowe czyszczenie po pożarze Świętochłowice to dla poszkodowanych usługa szyta na miarę potrzeb.

Kastelnik – sprzątanie po pożarach – usługi całodobowe 24/7

Ogień potrafi doprowadzić nieruchomość do stanu nieużywalności. Bez obaw, powierzchnię mieszkalną, czy też użytkową, można oczyścić ze skutków pożaru. Profesjonalna, nowoczesna firma sprzątająca po pożarach potrafi naprawić szkody wyrządzone przez ogień. Wystarczy odpowiedni sprzęt, fachowe podejście i wiedza, zdobywana w różnych sytuacjach. Jeśli spotkała Cię przykra sytuacja i Twoja powierzchnia wymaga odpowiedniego oczyszczenia, to oferta na czyszczenie ścian po pożarze w jest idealna dla Ciebie.

Czyszczenie ścian po pożarze Świętochłowice

Mycie spalonej ściany za pomocą suchego lodu.

Sprzątanie po pożarze w Świętochłowicach — kiedy zacząć?

Z czyszczeniem okopconych ścian nie należy czekać. Sprzątanie pomieszczeń po pożarze to nic innego jak drugie życie dla Twojej nieruchomości. Im szybciej firma przystąpi do działania, tym prędzej Twoje życie na pogorzelisko będzie mogło toczyć się właściwym torem. Niezależnie od miejsca, które zniszczone zostało przez ogień, każdy dzień to coraz trudniejsze do oczyszczenia skutki pożaru. Pracownicy firmy sprzątającej Kastelnik przyjadą na miejsce, wybiorą najlepszą metodę sprzątania dla Ciebie oraz wycenią koszt doprowadzania nieruchomości do stanu używalności. W pracy stosujemy urządzenia do mycia ścian suchym lodem firmy Cold Jet oraz przemysłowe generatory ozonu.

Czyszczenie domów po pożarze Świętochłowice

Co możesz zrobić po pożarze domu?

Istotne jest również to, abyś szukał pomocy u profesjonalistów, a nie próbował czyścić powierzchnie na własną rękę. Trujące toksyny to duże zagrożenie dla zdrowia. Zazwyczaj ogień niszczy istotne partie całego budynku, nieumiejętne zabranie się za ich czyszczenie i renowację może sprawić, że jeszcze bardziej je uszkodzisz. Ponadto pożar uwalnia wiele trujących substancji, które negatywnie wpływają na Twoje samopoczucie. Profesjonaliści wiedzą, jak odpowiednio zabezpieczyć miejsce wybuchu ognia oraz przygotować się do procesu oczyszczania. Zanim się obejrzysz, Twoja firma, dom czy inne miejsce zniszczone przez ogień,  będzie funkcjonować, jak należy. Na wstępie warto pomyśleć o wysprzątaniu pogorzeliska, a następnie przejść od zmywania sadzy ze ścian do dekontaminacji pomieszczeń.

Na czym polega dekontaminacja budynku po pożarze?

Pożar jest procesem niekontrolowanym, a dekontaminacja w budynku po pożarze to obowiązek zarządcy nieruchomości. Ciężko jest zatrzymać ogień w akcji, czy też przewidzieć, gdzie wybuchnie. Nigdy nie wiesz, kiedy dojdzie do spięcia elektryki w Twojej firmie oraz innych sytuacji, które rozpoczynają cały proces samoistnego spalania się materiałów. Pożary budynków gospodarczych, mieszkań i domów potrafią zniszczyć każdy element nieruchomości, a przy tym uwolnić toksyny rzadko spotykane w naturalnym środowisku, ponieważ są niebezpieczne. W trakcie pożaru wytwarza się dwutlenek siarki i azotu. Są to związki bardzo niebezpieczne dla Twojego zdrowia. Aby uchronić Cię przed ich działaniem, warto zamówić pełną dekontaminację spalonego obiektu.

Sprzątanie po pożarze, sadza na ścianie jak ją zmyć?

Jak zmyć taką czarną sadzę ze ściany?

Ozonowanie pomieszczeń, jako skuteczna metoda walki z toksynami

Najprościej mówiąc, dekontaminacja to oczyszczanie spalonej nieruchomości z trujących substancji, które uaktywniły się podczas pożaru. Jednym z lepszych sposobów na wykonanie tej usługi jest ozonowanie po pożarze. Pracownicy firmy sprzątającej zaczynają od usuwania wszelkich mebli, sprzętów i spalonych przedmiotów. Do całego procesu pozbywania się toksyn używa się nie tylko ozonu, ale również suchego lodu. Jest on niezastąpiony przy oczyszczaniu powierzchni po pożarze. Wszystko to dzięki nierozłącznym elementom:  efektom wstrząsu termicznego  i termo-kinetycznego oraz energii kinetycznej granulatu suchego lodu.

Usługi specjalistyczne

Pakiet usług  firmy Kastelnik

Kastelnik to ogólnopolska firma, która może pomóc w usuwaniu skutków pożarów, powodzi i innych katastrof związanych z siłami natury. Oferujemy restytucję zniszczonego przez ogień mienia, a także wszystkie inne prace, których będziesz potrzebować, aby przywrócić nieruchomość do pierwotnego stanu sprzed wybuchu ognia. Dostępne pakiety usług obejmują:

 • całodobowe sprzątanie po pożarze w woj. śląskim;
 • usuwanie szkód na pogorzelisku;
 • mycie tłustych osadów pożarowych;
 • renowację ścian za pomocą suchego lodu;
 • ozonowanie na wysokim stężeniu — powyżej 40 ppm;
 • oczyszczanie sufitów;
 • pranie odzieży i usuwanie zapachów;
 • wynoszenie spalonych meblościanek;
 • oczyszczanie maszyn przemysłowych z sadzy;
 • malowanie i gipsowanie ścian. 
Zamgławianie powietrza z dymu

Zamgławianie mieszkania i usuwanie zapachów.

Czyszczenie ścian po pożarze suchym lodem Śląsk

Na Śląsku — czyszczenie ścian po pożarze w Świętochłowicach realizowane jest najczęściej  suchym lodem. To medium czyszczące jest bardzo interesującym wynalazkiem, który potrafi usunąć nawet największe zabrudzenia i tłusty osad. Sypki lód jest wypuszczany, przy użyciu wysokiego ciśnienia, w formie granulatu. Urządzenie do mycia ścian marki Cold Jet, to najlepszy wybór.

Natomiast, w trakcie kontaktu ze ścianą suchy lód błyskawicznie sublimuje, czyli zmienia swój stan skupienia na gazowy. Nie musisz się martwić o ewentualne zniszczenia; zestalony dwutlenek węgla nie pozostawia żadnych uszkodzeń i jest całkowicie bezpieczny dla osób poszkodowanych przez ogień. Z takim pomocnikiem zadbamy o wszystkie osady.

Jak dokładnie działa suchy lód? Kiedy styka się z powierzchnią, zazwyczaj o wiele cieplejszą od niego, rozrywa on brud na mniejsze kawałki, dzięki czemu zanieczyszczenia odpadają, a przedmiot wraca do poprzedniego stanu, w jakim był przed pożarem. Warto dodać, że nie chodzi tylko o pozbycie się sadzy z podłogi czy sufitu, najważniejsza jest kompleksowa dezynfekcja wszystkich pomieszczeń i dokładne oczyszczenie powietrza. Nasz zespół jest gotowy na przyjazd na bezpłatną wycenę przez 365 dni w roku.

Znajdziesz nas także w:

Ogólnopolska firma sprzątająca Świętochłowice

Certyfikat z dekontaminacji budynku po pożarze w Świętochłowicach.

Mieszkańcy Świętochłowice pytają - FAQ.

FAQ woj. śląskie. Pytania i odpowiedzi na temat sprzątania

Niezależnie od tego, czy był to pożar w domu, czy w zakładzie pracy, zadbamy o to, aby toksyny nie stały na przeszkodzie w powrocie do Twojego starego życia. Zaplanuj czas na sprzątanie z firmą Kastelnik.

Jakie są sposoby na mycie ścian po pożarze?

Na całym Śląsku dostępne są następujące metody mycia ścian po pożarze: pierwszą z nich jest likwidowanie tłustych osadów za pomocą  suchego lodu, a kolejną to zmywanie sadzy przy użyciu silnej chemii do pożarów. Te dwie metody są najlepsze i czasami się je łączy. Remont w domu po pożarze można rozpocząć dopiero po zakończeniu opisanej procedury.

Ile kosztuje profesjonalne czyszczenie ścian po pożarze?

Cena zmywania nieczystości ze ściany po pożarze w mieszkaniu jest ustalana u każdego klienta indywidualnie. Zależy od jej struktury oraz ilości sadzy. Nie bez znaczenia jest również stopień zniszczenia powierzchni ściany. Im więcej mamy ubytków, tym koszt renowacji będzie wyższy. Cena mycia zaczyna się od 15 zł za jeden metr kwadrat.

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5,0 out of 5
  5,0 out of 5 stars (based on 2 reviews)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%