Czyszczenie po pożarze Świebodzin

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Czyszczenie po pożarze Świebodzin. Jakie zagrożenia występują w domu po pożarze?

Pożar to smutne doświadczenie, w wyniku którego często dochodzi do ogromnych szkód, co wiąże się ze stratami finansowymi. Samodzielne czyszczenie po pożarze Świebodzin woj. lubuskie może okazać się sporym wyzwaniem dla osób poszkodowanych.

Kastelnik – sprzątanie po pożarach – usługi całodobowe 24/7

Jak przeprowadzić usuwanie szkód i gdzie szukać pomocy po pożarze? Warto popytać znajomych lub poczytać opinie w internecie, by umowę na specjalistyczne sprzątanie podpisać z rzetelną firmą. Po pożarze w domu występują liczne zagrożenia, których należy się pozbyć w dość krótkim czasie. Zaliczyć do nic można:

 • toksyny wydobywające się z pogorzeliska,
 • spalone ściany z niebezpiecznymi osadami,
 • dioksyny i furany w powietrzu.
czyszczenie elewacji po pożarze Świebodzin

Czyszczenie elewacji suchym lodem po pożarze w Świebodzinie.

Co robić po pożarze w domu?

Kiedy w Twoim domu wydarzy się tragedia i wybuchnie ogień, nie ma czasu na zastanawianie się nad przyszłością. Trzeba bez mrugnięcia okiem wyjść z domu i udać się w bezpieczne miejsce. Nie myślisz wtedy o przedmiotach, takich jak ubrania, dekoracje i meble. Zastanawiasz się, co teraz będzie.

Sprzątanie po pożarach Świebodzin

Czas po pożarze również bywa trudny, właśnie dlatego czyszczenie po pożarze Świebodzin powinno zostać przeprowadzone przez profesjonalną firmę sprzątającą. Będą oni pamiętać o wszystkim, o czym Ty możesz nie myśleć z powodu zbyt dużego stresu. Firmy sprzątające po pożarach zajmują się nie tylko dokładnym czyszczeniem, ale również kontaktem z ubezpieczycielami, remontami oraz usuwaniem toksyn z powietrza. To oczywiście nie wszystko.

Czym najlepiej wymyć ściany po pożarze?

Ściany po pożarze są brudne, wymagają specjalistycznego czyszczenia. Domowe środki nie pomagają w procesie mycia powierzchni. Płyn, który świetnie domywa kuchenne zakamarki, w przypadku tłustej sadzy nie zda egzaminu. Czyszczenie ścian po pożarze wymaga specjalistycznej chemii lub użycia suchego lodu. Jest on ekologiczny, bezpieczny dla Twoich ścian, jak i zdrowia. To, jaki sposób czyszczenia zostanie wybrany przez specjalistów, w dużej mierze zależy od zabrudzeń. Środki czystości zwykle nie są skuteczne na duże ilości sadzy, a ręczne szorowanie jest nie tylko męczące, ale i czasochłonne.

Czyszczenie ścian po pożarze suchym lodem to nowoczesny sposób na to, by pozbyć się zabrudzeń pożarowych i sadzy ze ścian bez użycia środków chemicznych. Do przeprowadzenia czyszczenia potrzebny jest suchy lód (zestalony dwutlenek węgla), specjalna maszyna myjąca pod ciśnieniem oraz kompresor. Mycie ścian za pomocą suchego lodu to sposób mycia aż 6 razy szybszy od tradycyjnych form czyszczenia. Warto dodać, że czyszczenie po pożarze suchym lodem nie powoduje powstania żadnych odpadów wtórnych i gwarantuje bezpieczeństwo dla środowiska naturalnego.

Usuwanie toksyn po pożarze — zaufaj specjalistom

Pewnie wiesz, że podczas pożaru ogień nie omija żadnych przedmiotów. Palą się ubrania, zasłony, ale i tworzywa sztuczne, farby czy też inne przedmioty, które charakteryzują się wydzielaniem toksyn szkodliwych dla zdrowia. Nie zobaczysz ich gołym okiem, ale są one w budynku. Nie da się ich tak łatwo pozbyć. Należy przeprowadzić niezbędny etap tzw. dekontaminację.

Dzięki zastosowaniu najnowszej technologii – szczególnie tej, którą oferują firmy sprzątające po pożarze, usuwanie toksyn po pożarze nie będzie żadnym wyzwaniem. W celu dekontaminacji stosuje się np. suchy lód i ozonowanie pomieszczeń. Technicy sięgają po specjalistyczne preparaty chemiczne, które eliminują toksyny, a w razie potrzeby wykonują także dezynfekcję przez zamgławianie suchą mgłą.

baner, sprzątanie w spalonym domu

Jak usunąć nieprzyjemny zapach spalenizny po pożarze?

Pożar domu to nie tylko zniszczone meble i sprzęty, ale i uporczywy swąd spalenizny, który utrzymuje się długi i trudno go wyeliminować domowymi sposobami. Woń spalenizny często wnika we wszystkie tkaniny i nie da się go wywietrzyć.

Firma sprzątająca Kastelnik usuwanie szkód po pożarze uzupełnia o usuwanie nieprzyjemnych zapachów poprzez ozonowanie pomieszczeń. Warto dodać, że ozon gwarantuje całkowite usuwanie zapachu, a nie tylko jego powierzchowne tuszowanie.

Sprzątanie po pożarach w Świebodzinie — oferta firmy Kastelnik

Firma Kastelnik to specjaliści z zakresu usuwania skutków pożaru. W ich ofercie znaleźć możesz sprzątanie pomieszczeń po pożarach, osuszanie budynku po akcji gaśniczej, dekontaminację pomieszczeń i wiele więcej czynności, które są niezbędne, aby Twoja przestrzeń była bezpieczna i czysta. Kastelnik to rodzinna firma słynąca z bogatego doświadczenia potwierdzonego specjalistycznymi szkoleniami.

Technicy zajmują się utrzymaniem czystości w województwie lubuskim, a wykonując usuwanie szkód po pożarze, korzystają z innowacyjnego sprzętu oraz najnowszej technologii np.: suchego lodu, co daje Ci gwarancję, że sprzątanie po pożarze w Świebodzinie będzie skuteczne. To, co wyróżnia techników sprzątania po pożarach to indywidualne podejście i stosowanie profesjonalnych metod czyszczenia. Firma sprzątająca Kastelnik oferuje kompleksowe sprzątanie po pożarze suchym lodem w różnych miejscach, a oferta obejmuje:

 • sprzątanie po pożarze mieszkań i domów;
 • profesjonalne sprzątanie zakładów produkcyjnych;
 • usuwanie skutków pożaru w biurowcach, sklepach, restauracjach;
 • sprzątanie po pożarze hal przemysłowych;
 • usuwanie skutków pożaru w miejscach użytku publicznego.

Mycie ścian po pożarze suchym lodem — skuteczna technika

Zabrudzenia po pożarze mogą być wyjątkowo silne. Tłusta sadza osiada nie tylko na ścianach, ale również domowych ozdobach i elementach wyposażenia. Tylko skuteczne metody, takie jak suchy lód sprawdzą się podczas czyszczenia zaawansowanych zabrudzeń. Jest to ekologiczny sposób usuwający smoliste zanieczyszczenia – nawet te, które zaszkodzić mogą Twojemu zdrowiu. Suchy lód to dwutlenek węgla w formie granulatu wyrzucany z maszyny z prędkością 500 km/h. Co ciekawe, temperatura suchego lodu wynosi -78,5°C. Sposób ten nie wymaga użycia wody, a więc Twoje ściany nie są narażone na wilgoć.

Właściwa technika mycia ścian na miejscu pożaru jest niezwykle ważna, by później móc wykonać remontu po pożarze. Myjąc ściany klasycznym detergentem, spowodujemy jedynie roztarcie sadzy, a farba nie pokryje właściwie ściany, tworząc nieestetyczne smugi. Wybierając czyszczenie po pożarze suchym lodem, nie ma tego problemu, ponieważ technika ta gwarantuje szybkie i sprawne usuwanie brudu, a remont można wykonywać od razu po zabiegu. Czyszczenie suchym lodem nie wymaga także użyciu wody, dlatego nie trzeba czekać, aż ściany wyschną.

zniszczenia pożarowe

Zniszczenia po pożarowe na ścianie. Mycie suchym lodem.

Czyszczenie ścian po pożarze Świebodzin, woj. lubuskie

Usuwanie szkód pożarowych najlepiej powierzyć specjalistom z zakresu prac porządkowych po pożarach. Profesjonalni sprzątacze wykonują czyszczenie ścian po pożarze w Świebodzinie nie tylko w mieszkaniach, jak i zakładach produkcyjnych czy biurach. Firma Kastelnik swoje usługi sprzątania po pożarach świadczy na terenie woj. lubuskiego we wszystkich dzielnicach miasta Świebodzin. W razie zalania mieszkania po pożarze wykonujemy również sprzątanie po zalaniu Świebodzin i okolice.

Zachęcamy do kontaktu i zapoznania się z naszą ofertą.

Znajdziesz nas także w:

ogólnopolska firma sprzątająca

Ogólnopolska firma sprzątająca po pożarach w domach i zakładach przemysłowych.

Najczęściej zadawane pytania w Świebodzinie

Jesteśmy firmą rodzinną, która od 2013 roku wykonuje sprzątanie w domach po pożarach. Oferujemy wiele specjalistycznych usług sprzątających, których celem jest dekontaminacja spalonych pomieszczeń.  Kastelnik jest zawsze do Twojej dyspozycji. O co pytają osoby poszkodowane po wybuchu ognia?

usługi sprzątania Świebodzin

Jak wymyć sadzę ze ściany po pożarze w domu?

Sądzę ze ściany najlepiej umyć przy pomocy specjalistycznych środków chemicznych lub suchego lodu. Wybór metody zależy od rodzaju zanieczyszczeń. Czyszczenie ścian po pożarze suchym lodem to nowoczesny sposób na usuwanie silnych zabrudzeń, sadzy i toksyn.

Jak usunąć szkody po pożarze?

Usuwanie szkód po pożarze w domu to kilka etapów. Zaliczyć do nich można uprzątnięcie pogorzeliska, czyszczenie ścian po pożarze oraz usuwanie zapachu spalenizny. Na koniec wykonywana jest dekontaminacja pomieszczeń i usuwanie trujących związków chemicznych.

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  0,0
  Rated 0 out of 5
  0 out of 5 stars (based on 0 reviews)
  Excellent0%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%