Czyszczenie po pożarze Świebodzice

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Czyszczenie po pożarze w Świebodzicach. Kiedy firma sprzątająca może rozpocząć sprzątanie pomieszczeń?

Patrząc z boku na nieruchomość, w której doszło do pożaru, czuje się wiele emocji, a przede wszystkim lęk, że jest to już koniec. Na całych ścianach jest tłusta sadza, meble nie nadają się do użytku i straciło się dorobek życia.

Popularny artykuł na blogu Kastelnik: Jakie są etapy sprzątania po pożarze?

Czyszczenie ścian po pożarze Świebodzice

Czyszczenie ścian po pożarze powinno być wykonywane przez wykwalifikowanych specjalistów.

Prawda jednak jest taka, że najważniejsze jest zdrowie – jeśli nie ucierpiałeś w pożarze, to powinieneś się radować – a mieszkanie, dom czy biuro posprząta specjalistyczna firma oferująca czyszczenie po pożarze Świebodzice. Kiedy tylko zakończy się akcja gaśnicza, a rzeczoznawca wyda oświadczenie, że budynek nie grozi zawaleniem, fachowcy mogą zacząć działać. W jaki sposób odbywa się usuwanie szkód po pożarach?

Profesjonalne sprzątanie pomieszczeń po pożarze w Świebodzicach

Sprzątanie po pożarze w Świebodzicach, woj. dolnośląskie rozpoczyna się od oględzin miejsca zdarzenia, a następnie przygotowuje się kosztorys prac, które może obejmować następujące etapy:

 • Segregacja spalonych przedmiotów w mieszkaniu;
 • Czyszczenie suchym lodem sufitów;
 • Czyszczenie sadzy ze ścian;
 • Ozonowanie pomieszczeń i usuwanie zapachów spalenizny;
 • Profesjonalne sprzątanie i mycie podłóg z czarnych osadów.

Sprzątanie po pożarze Świebodzice

Usuwanie skutków pożaru – jak przebiega sprzątanie?

Chcesz wiedzieć, jak dokładnie przebiega usuwanie skutków pożaru? Warto przyjrzeć się poszczególnym etapom, choć mogą one znacząco różnić się w zależności od stanu nieruchomości, dlatego przed zleceniem czyszczenia sadzy ze ścian, warto umówić się na niezobowiązujące oględziny, podczas których otrzymasz również wycenę.

Czytaj także: ozonowanie po pożarze

Cały proces czyszczenia rozpoczyna się z momentem zakończenia akcji gaśniczej i wydania oświadczenia przez rzeczoznawcę, że dany budynek nie stanowi zagrożenia. Technicy wynoszą wszystkie meble, dekoracje i zaczynają uprzątanie pogorzeliska. Jest to niezbędne, by przeprowadzić sprzątanie po pożarze w Świebodzicach. Pracownicy specjalistycznej firmy potrzebują dużo wolnej przestrzeni i bezpiecznych warunków pracy.

Awaria instalacji

Awaria instalacji elektrycznej jest częstym powodem pożarów.

Czyszczenie spalonych powierzchni przy pomocy suchego lodu

Wolna przestrzeń to zielone światło, aby zacząć usuwanie tłustej sadzy z osmolonych ścian i innych zanieczyszczeń powstałych na skutek pożaru. Tak silne zabrudzenia nie reagują na domowe środki czystości czy gąbki przeznaczone do mycia przypalonych garnków, dlatego technicy firmy Kastelnik sięgają po suchy lód.

Popularny artykuł na blogu Kastelnik: Jak zapobiec zwarciu instalacji elektrycznej w domu?

Przy pomocy CO2 wypuszczanego ze specjalnych generatorów – urządzeń do mycia suchym lodem np. Cold Jet, z imponującą szybkością usuwa się tłuste zabrudzenia ze ścian, podłóg, a nawet przedmiotów codziennego użytku. Suchy lód nie wymaga użycia wody, więc usuwanie tłustej sadzy po pożarze z książek, obrazów czy innych delikatnych nawierzchni również odbywa się przy pomocy CO2. Warto wspomnieć, że jest to ekologiczna technologia usuwania szkód pożarowych. Specjalistyczny sprzęt jest niezbędnym elementem czyszczenia, ale tutaj warto wspomnieć o dezynfekcji. Nie dałoby się jej wykonać, bez przemysłowych generatorów ozonu.

Ozonowanie pomieszczeń po pożarze – sposób na zapach spalenizny

Jak już wiesz, ozonowanie po pożarze jest częścią dekontaminacji. Nie można pominąć tej czynności, ponieważ to właśnie ozon zabija drobnoustroje, bakterie, wirusy, a nawet zarodniki grzybów.

Dekontaminacja po ogniu

Ozon jest pierwiastkiem występującym w naturze, a więc nie stanowi zagrożenia dla domowników. Warto jednak wspomnieć, że ozonowanie po pożarze nie tylko usuwa niebezpieczne toksyny, ale również nieprzyjemny zapach spalenizny, który potrafi być niezwykle uciążliwy. Ozon zostawia po sobie przyjemną woń – taką samą, jaką czuje się po burzy.

Dekontaminacja po pożarze – najważniejszy etap sprzątania

Wybuch ognia powoduje, że niegdyś bezpieczny dom staje się potencjalnym zagrożeniem dla Twojego zdrowia, a nawet życia. Podczas spalania się różnych plastików, farb i klejów dochodzi do uwolnienia związków chemicznych, takich jak furany i dioksyny. Mają one fatalny wpływ na organizm człowieka – powodują zaburzenia układu hormonalnego. Właśnie dlatego dekontaminacja po pożarze jest tak ważna. Tylko, czym ona tak właściwie jest?

Usługa porządkowe takie jak czyszczenie sadzy ze ścian dostępna jest również w miastach:

Całodobowa pomoc po pożarze

Wystawiamy certyfikat jakości!

Najczęściej zadawane pytania - FAQ

W celu pozbycia się toksyn pożarowych przeprowadza się dekontaminację budynku np. za pomocą wysokiego stężenia ozonu. Tego typu usługi realizowane są przez całą dobę, a to oznacza, iż problem trujących dioksyn i furanów w powietrzu zostanie szybko rozwiązany.

Sprzątanie Świebodzice

Czym jest dekontaminacja po pożarze?

Dekontaminacja pomieszczeń po pożarze to nic innego jak proces składający się z kilku czynności dezynfekcji, który ma na celu pozbycie się wszelkich toksyn. Składa się na niego nie tylko uprzątnięcie pogorzeliska, ale również czyszczenie sadzy ze ścian i ozonowanie po pożarze.

Co rozpuszcza sadzę?

Sadza rozpuszcza się za pomocą suchego lodu. W tym celu należy połączyć maszynę do mycia suchym lodem do kompresora sprężonego powietrza, by uzyskać odpowiednią dużą prędkość uderzeniową. W tym procesie niezbędny będzie również suchy lód, a jego ilość zależna jest od ilości sadzy na ścianach. Przyjmuje się, że na 2 godziny pracy urządzenia należy zapewnić 100 kg zestalonego dwutlenku węgla.

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5 out of 5
  5 out of 5 stars (based on 1 review)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%