Czyszczenie po pożarze Sulechów

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Czyszczenie po pożarze w Sulechowie. Jak wygląda proces usuwania szkód po pożarach?

Pożar w mieszkaniu, a może w miejscu pracy? Przykrych zdarzeń nie da się przewidzieć – można im zapobiegać, choć nie zawsze wybrane zabezpieczenia przynoszą pożądane efekty.

Kastelnik – sprzątanie po pożarach – usługi całodobowe 24/7

Kiedy już doszło do wybuchu ognia, należy szybko zacząć działać i krok po kroku realizować wszystkie etapy sprzątania po wybuchu ogniausuwanie skutków pożaru powinno zostać wykonane od razu po sprawdzeniu stanu nieruchomości i wydaniu oświadczenia przez rzeczoznawcę ds. usuwania szkód pożarowych.

Czyszczenie ścian po pożarze Sulechów

Mycie ścian po pożarze w Sulechowie w województwie lubuskim.

Sprzątanie po pożarach w Sulechowie i okolicy

Każda godzina jest kluczowa, szczególnie kiedy planuje się szybki powrót do normalnego domu, a usunięcie spalonych przedmiotów spędza sen z powiek. Zanim jednak wybierze się odpowiednią firmę sprzątającą, warto poznać bliżej cały proces sprzątania, podczas którego usuwane są skutki wybuchu ognia w domu w Sulechowie.

Sprzątanie pomieszczenia po pożarze Sulechów

Profesjonalne czyszczenie po pożarze Sulechów to usługa, która być może rozwiąże wszystkie Twoje problemy. Kastelnik oferuje usunięcie skutków wybuchu ognia w całym powiecie zielonogórskim, w miastach: Babimost, Czerwieńsk, Kargowa, Nowogród Bobrzański.

Proces usuwania szkód pożarowych składa się z kilku faz:

 • Ocena stanu nieruchomości, która została zniszczona przez ogień.
 • Wykonanie wyceny likwidacji wszystkich szkód.
 • Wybór metody czyszczenia ścian oraz doboru środków chemicznych.
 • Czyszczenie ścian pożarze np. suchym lodem.
 • Usuwanie nieprzyjemnego zapachu z mieszkania.
 • Dezynfekcja powietrza i dekontaminacja toksyn.
 • Zakończenie prac i wystawienie certyfikatu sprzątania oraz faktury VAT.

Czym czyścić sufit po pożarze w domu?

Usuwanie nieczystości z różnych spalonych powierzchni, a w tym ze ścian i sufitów odbywa się przy pomocy suchego lodu. Technika ta słynie z wielu zalet – jest ekologiczna, nieszkodliwa dla zdrowia i pomaga rozprawić się z brudem bez użycia siły. Suchy lód dociera w najmniejsze szczeliny i doskonale rozkładają brud na wiele małych części.

Technicy firmy Kastelnik używają sprzętu typu Cold Jet, co daje gwarancję, że cały proces przyniesie efekty. Jaka jeszcze jest zaleta dwutlenku węgla, warta uwagi? Suchym lodem czyści się nie tylko twarde powierzchnie, ale również miękkie struktury ścian i te, które wrażliwe są na działanie środków chemicznych.

sprzątanie po pożarze lubuskie

Usuwanie sadzy po pożarze w woj. lubuskim.

Usługi sprzątania po pożarze a uzyskanie odszkodowania z ubezpieczenia

Pamiętaj, że uzyskanie odszkodowania zależy od rodzaju Twojej polisy, a nie wszystkie ubezpieczenia obejmują usuwanie szkód po pożarze. Część z nich obejmuje wyłącznie osuszanie ścian po zalaniu, a inne gwarantują tylko określoną sumę, określoną w polisie. Czyszczenie ścian po pożarze za pomocą suchego lodu to koszt 800 zł za godzinę pracy urządzenia i lepiej ustalić wszystko z ubezpieczycielem, przed rozpoczęciem sprzątania.

Usuwanie szkód za pomocą suchego lodu przyśpiesza prace remontowe

Usługi sprzątania po pożarze suchym lodem to gwarancja skutecznego wyczyszczenia każdej spalonej powierzchni, a usuwanie szkód pożarowych ułatwia odbudowę nieruchomości i przyspieszy rozpoczęcie remontu. Zastanawiasz się, jak zacząć? Firma oferująca nowoczesne mycie tłustej sadzy, którą wybierzesz, może zacząć sprzątanie po zakończeniu akcji gaśniczej.

Ozonowanie po pożarze

Ozonowanie nieruchomości po pożarze wymaga wysokiego stężenia ozonu.

Doświadczenie i profesjonalizm ekipy sprzątającej dadzą Ci gwarancję wyeliminowania nie tylko tłustej sadzy, ale i dioksyn i furanów, czyli trujących toksyn. Usuwanie szkód pożarowych wymaga specjalistycznego sprzętu do mycia tłustych zabrudzeń. Warto wiedzieć, że mydło malarskie nie jest w stanie usunąć wszystkich nieczystości i tłustych osadów pożarowych, a czyszczenie spalonych ścian po pożarze to skomplikowany proces.

Co dokładnie możesz zamówić w firmie sprzątającej po pożarach? 

 • Czyszczenie ścian i sufitów z sadz w miastach Babimost, Czerwieńsk.
 • Mycie podłogi suchym lodem w temperaturze ujemnej – 79 stopnia Celsjusza.
 • Doczyszczanie przedmiotów codziennego użytku.
 • Profesjonalne sprzątanie po pożarze Sulechów i okolice tj. Kargowa, Nowogród Bobrzański.

Dekontaminacja po pożarze – usuwanie toksyn ze spalonej nieruchomości

Spalone przedmioty nie są bezpieczne dla człowieka – nie dlatego, że mogą spowodować oparzenia lub urazy, ale przede wszystkim, dlatego że wydzielają się z nich niebezpieczne toksyny. Furany i dioksyny (o nich tutaj mowa) to grupy organicznych związków chemicznych powstające na skutek spalania przedmiotów znajdujących się w nieruchomości podczas pożaru.

Furany i dioksyny są nie tylko trujące, ale przede wszystkim – bardzo łatwo się rozprzestrzeniają. Nie oznacza to jednak, że z toksynami musi żyć na co dzień. Związki te są niebezpieczne dla zdrowia człowieka i przenikają do organizmu przez pory skóry, błony śluzowe oraz drogi oddechowe. Kastelnik posiada przemysłowe generatory ozonu i to z ich pomocą usuwa wszelkie zagrożenia.

Pożar w garażu

Toksyny mają niezwykle negatywny wpływ na organizm człowieka – potrafią wywołać śmiertelne choroby. Istnieje jednak dobry sposób, aby pozbyć się toksyn raz na zawsze – jest to dekontaminacja nieruchomości za pomocą ozonu na wysokim stężeniu, które przekracza ponad 40 ppm. Ozonowanie po pożarze i czyszczenie suchym lodem nadpalonych przedmiotów to najlepsze sposoby na eliminację zagorzeń. Po wszystkim otrzymasz fakturę VAT i protokół odbioru. W województwie lubuskim awarie po pożarach usuwamy przez 7 dni w tygodniu.

Co czuć w spalonym domu?

Wchodząc do domu, w którym doszło do pożaru, od razu wyczuwa się zapach spalenizny. Jest on intensywny i sprawia, że nawet najdokładniej posprzątane mieszkanie nie zostanie pozytywnie odebrane przez właściciela. Firmy sprzątające po pożarze dbają o każdy szczegół i wiedzą, że sprzątanie po pożarze nie będzie kompleksowe bez ozonowania.

Ozon zabija nie tylko drobnoustroje, wirusy czy bakterie, ale również neutralizuje powietrze. Cały proces pozostawia po sobie świeży zapach podobny do tego, jaki pojawia się po burzy.
Znajdziesz nas także w:

Kastelnik, firma sprzątająca po pożarach w Sulechowie

Kastelnik, firma sprzątająca po wybuchu ognia w Sulechowie.

FAQ — najczęściej zadawane pytania o sprzątanie 

Nadpalone meble nie są żadnym problemem – wystarczy zorganizować pomoc i wynieść je w miejsce przeznaczone na gabaryty. Nie ma powodu specjalnie przejmować się kruczkami prawnymi dotyczącymi wywozu śmieci, kto by tracił na to czas. W przypadku mebli lub przedmiotów zniszczonych podczas pożaru sprawa wygląda trochę inaczej.

Usługi sprzątania Sulechów

Gdzie wykonać utylizację przedmiotów po pożarze?

Spalone przedmioty wymagają specjalnego podejścia – należy zutylizować je w przeznaczonym do tego celu miejscu. Wyniesienie spalonych rzeczy do wiaty śmietnikowej może wiązać się z karą finansową i nie wolno tego robić.

Jak usunąć zapach spalenizny z domu?

Nieprzyjemny zapach spalenizny można łatwo usunąć za pomocą ozonowania. Ozon jest silnym utleniaczem i wykorzystuje się go w celu dezynfekcji powierzchni oraz pozbywania się nieprzyjemnych woni. Sprzątanie po pożarach z ozonatorem w ręku przebiega nadzwyczaj sprawnie.

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5,0 out of 5
  5,0 out of 5 stars (based on 2 reviews)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%