Czyszczenie po pożarze Strzelce Opolskie

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Czyszczenie po pożarze w Strzelcach Opolskich. Jak skutecznie usunąć skutki pożaru?

Każdy, kto doświadczył pożaru, potrzebuje pomocy specjalistycznej firmy sprzątającej. Jak wybrać ekipę do usunięcia szkód ogniowych na miejscu zdarzenia?

Kastelnik – sprzątanie po pożarach – usługi całodobowe 24/7

W nieruchomości po wybuchu ognia niezbędna jest usługa tj. czyszczenie po pożarze Strzelce Opolskie woj. opolskie, która obejmie neutralizację niebezpiecznych związków chemicznych w trakcie sprzątania.

Usługi sprzątania po pożarach Strzelce Opolskie

Sprzątanie w trudnych warunkach w trakcie pandemii. Czyszczenie ścian i sufitów.

Maszyna do czyszczenia ścian z sadzy wspiera proces sprzątania

Według właściciela firmy Kastelnik niezbędna jest maszyna do czyszczenia ścian z sadzy. Najczęściej tego typu prace realizowane są przy użyciu suchego lodu oraz ozonu. Te dwie substancje są niezbędne przy doprowadzaniu nieruchomości do stanu sprzed pożaru. Ozon pomaga usunąć nieprzyjemny zapach spalenizny, a suchy lód skutecznie usuwa sadze ze wszystkich powierzchni.

Sprzątanie pomieszczenia po pożarze Strzelce Opolskie

Sprzątanie po pożarach na maszynach marki Cold Jet

Istotne jest to, że sprzątanie po pożarach wspiera najnowsza technologia Cold Jet, a Kastelnik dysponuje tego typu sprzętem już od kilku lat. Czyszczenie mieszkania spalonego po zwarciu instalacji elektrycznej nie byłoby możliwe, bez tego typu urządzeń. W trakcie dezynfekcji powierzchni suchym lodem znikają wszelkie toksyny pożarowe, nieprzyjemny zapach jest tylko wspomnieniem.

Popularny artykuł na blogu Kastelnik: Co warto wiedzieć o suchym lodzie?

Aby zastosować suchy lód oraz ozon w domu, firma sprzątająca musi wykorzystać profesjonalne maszyny:

 • maszynę do mycia ścian suchym lodem,
 • termiczne opakowanie na suchy lód,
 • kontener na spalone odpady,
 • odkurzacz przemysłowy do sadzy i tłustych nieczystości,
 • generator ozonu.
Mycie brudnych ścian w szpitalu

Realizacja zadania w placówce leczniczej.

Usuwanie skutków pożaru Strzelce Opolskie i okolice

Usuwanie skutków pożaru w Strzelcach Opolskich jest realizowane przez zespół fachowców i przy użyciu wysokiej jakości środków do dekontaminacji. Mycie sadzy po pożarze suchym lodem jest jedną najlepszych opcji dostępnych dla klientów w woj. opolskim.

Sadza po pożarze i co dalej?

Usuwanie zabrudzeń z tłustej sadzy i osadów pożarowych odbywa się w zazwyczaj w ciągu 48 godzin w małym trzy pokojowym mieszkaniu. Im większy jest obiekt, tym czas automatycznie się wydłuża. Sprzątanie pogorzeliska to jedna z pierwszych czynności, o jakie należy zadbać.

Od czego zacząć sprzątanie mieszkania?

Na terenie Strzelec Opolskich przeprowadzone są oględziny miejsca zdarzenia, zanim przygotowany zostanie pełny harmonogram pracy. Usuwanie szkód po pożarach wymaga kosztorysu i solidnego planu. Firma sprzątająca Kastelnik posiada ogromne doświadczenie w dekontaminacji budynków z toksyn oraz w pracach związanych ze sprzątaniem po pożarze w zakładach produkcyjnych. Można powierzyć nam każde, nawet najtrudniejsze zadanie. Wywiążemy się z niego znakomicie i w określonym w umowie terminie.

Jakie usługi obejmuje sprzątanie po pożarze?

Specjalistyczne sprzątanie po pożarze realizowane jest przez całą dobę, 7 dni w tygodniu. Można liczyć na pełny pakiet usług, dzięki którym stan mieszkania zostanie przywrócony do tego sprzed pożaru. Pracownik firmy sprzątającej zawsze konsultuje zakres prac z biurem obsługi klienta, w celu omówienia szczegółów i przedstawienia finalnego kosztorysu.

 • W ramach standardowych usług sprzątających obejmujących usuwanie skutków po pożarze na terenie miasta Strzelce Opolskie wykonywane są prace tj.:·
 • mycie ścian i innych powierzchni pokrytych sadzami;
 • ozonowanie pomieszczeń,
 • usuwanie zapachu spalenizny,
 • usuwanie szkód po pożarowych,
 • selekcja sprzętu RTV i AGD,
 • utylizacja spalonych przedmiotów.

Czyszczenie ścian po pożarze w Strzelcach Opolskich — woj. opolskie

W zakresie podstawowych usług realizowanych przez firmę Kastelnik znajduje się czyszczenie ścian po pożarze w Strzelcach Opolskich i profesjonalne sprzątanie suchym lodem. Zabieg umożliwia pozbycie się spalenizny ze wszystkich powierzchni w mieszkaniu w ciągu kilku dni od rozpoczęcia pracy. Należy również zaznaczyć, że wspomnianą metodą usuwane są toksyny oraz tłuste zabrudzenia pożarowe ze wszystkich spalonych powierzchni. Najskuteczniejszą bronią na sadze jest bezapelacyjnie suchy lód i w tym temacie nic nie zmieniło się na przestrzeni kilku minionych lat.

Usuwanie szkód pożarowych Opolskie

Dlaczego sadze pożarowe są aż tak szkodliwe?

Sadze są źródłem nieprzyjemnego zapachu, ale także toksycznych substancji niebezpiecznych dla zdrowia oraz środowiska, które powstały w procesie spalania plastiku, tapet czy farby. Nowoczesne techniki ich usuwania pozwalają na minimalizowanie negatywnych skutków pożaru. Istotne jest, aby sprzątanie po pożarze zaplanować jak najszybciej to tylko możliwe.
Wartościowych przedmiotów nie ma co spisywać od razu na straty, można sięgnąć po zestalony dwutlenek węgla i spróbować wykonać restytucję mienia. Okopcone ściany czyścimy, aż do tynków, a maszyny przemysłowe oczyszczamy, aż sadza całkowicie zniknie.

Ozonowanie pomieszczeń po pożarze – nieprzyjemne zapachy

Jednym z etapów specjalistycznego sprzątania w spalonym budynku jest ozonowanie pomieszczeń po pożarze. Dekontaminacja po pożarze jest niezbędna w celu pozbycia się z mieszkania zapachu spalenizny. Krążące w powietrzu toksyny są bardzo niebezpieczne dla zdrowia człowieka oraz środowiska. Można się ich skutecznie pozbyć, stosując ozonowanie o stężeniu powyżej 39 ppm.

Na terenie województwa opolskiego tylko kilka firm dysponuje przemysłowymi generatorami ozonu, które będą zdolne wytworzyć taką moc.

Strzelce Opolskie, ogólnopolska firma sprzątająca

Kastelnik to firma sprzątającą po pożarach na terenie całego województwa opolskiego.

Usuwanie skutków pożaru w woj. opolskim

Firma Kastelnik świadczy profesjonalne usługi w zakresie usuwania szkód po pożarze w województwie opolskim 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę. Usługi realizowane są nieprzerwanie od 2013 roku. Można liczyć na pełen profesjonalizm i precyzję w zakresie sprzątania po pożarach:

 • w domach prywatnych,
 • pomieszczeniach gospodarczych w hotelach,
 • małych zakładach produkcyjnych,
 • halach przemysłowych, gdzie doszło do niekontrolowanego wybuchu ognia.

Najczęściej zadawane pytania — FAQ

Suchy lód oraz ozon to dwie substancje, które są powszechnie wykorzystywane w sprzątaniu mieszkań, w których wybuch pożar. Czyszczenie zabrudzeń rodzi pytania odnośne najczęściej stosowanych technik. Pracownicy firm sprzątających pomagają walczyć z sadzą oraz nieprzyjemnym zapachem spalenizny. Jeżeli znajdziesz się w dobrych rękach, efekt może przejść Twoje najśmielsze oczekiwania. Tak naprawdę wybór odpowiedniego partnera to połowa sukcesu przy dezynfekcji trujących związków chemicznych.

Usługi sprzątania Strzelce Opolskie. Pytania i odpowiedzi

Jak usunąć sadze ze ścian?

Zanieczyszczenia po pożarowe można usunąć bardzo skutecznie suchym lodem. Efekty zastosowania tego preparatu są bardzo dobre, a warunek jest jeden. Suchy lód nie może być zbytnio roztopiony. Kiedy jest całkowicie zamrożony działa bardzo szybko, a spalone powierzchnie są skutecznie doczyszczane w ciągu kilku minut. Klient może w szybkim tempie wrócić do mieszkania, wykonać w nim niezbędny remont i ponownie zamieszkać. Jest to szczególnie ważne, kiedy miejsce zdarzenia jest również domem mieszkalnym.

Czym usunąć szkody po pożarze?

Sprzątanie po pożarze powinno być realizowane według wcześniej ustalonego planu. Niezbędne są oględziny miejsca, które podpowiedzą, jakie prace trzeba wykonać, aby osiągnąć zadowalające rezultaty. Pierwszy etap to zawsze neutralizacja toksycznych substancji ze wszystkich powierzchni, a także pozbycie się związków chemicznych wirujących w powietrzu. Działania w mieszkaniu po pożarze należy zrealizować z wykorzystaniem suchego lodu oraz ozonu. Oba preparaty są ekologiczne i bezpieczne. Na wszystkie pytania dotyczące sposobu eliminacji zagrożeń, technicy z firmy Kastelnik odpowiedzą podczas bezpłatnych oględzin.

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5,0 out of 5
  5,0 out of 5 stars (based on 2 reviews)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%