Czyszczenie po pożarze Strzegom

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Czyszczenie po pożarze w Strzegomiu. Dlaczego nie warto sprzątać po pożarze samodzielnie?

Instalacja elektryczna doprowadziła do pożaru? Niestety brak systematycznej kontroli może mieć taki efekt. Ogień niesie ze sobą wiele strat i stresu, ale nie oznacza to, że ostatnią możliwością, jaką ma właściciel danej nieruchomości jest szukanie nowego miejsca zamieszkania. Wystarczy znaleźć odpowiednią firmę, która oferuje sprzątanie po pożarze w Strzegomiu.

Kastelnik – sprzątanie po pożarach – usługi całodobowe 24/7

Usuwania szkód po pożarze lepiej nie podejmować się samodzielnie, bez maszyny do czyszczenia suchym lodem.

Dekontaminacja po pożarze w domu w Strzegomiu

Sucha mgła jest idealnym nośnikiem nadtlenku wodoru, który używany jest do dekontaminacji.

Podjęcie decyzji o skorzystaniu z profesjonalnej pomocy sprawi, że osoba poszkodowana oszczędzi swój cenny czas i nerwy. Technicy firmy wyposażeni są w odpowiedni sprzęt i mają wystarczająco dużo wiedzy, aby usuwanie skutków pożaru było szybkie i sprawne. Zanim jednak zapadnie decyzja o wyborze firmy sprzątającej, warto zobaczyć, jak przebiega czyszczenie po pożarze.

Usuwanie szkód pożarowych Strzegom i okolica

Kompleksowe czyszczenie po pożarze Strzegom to jedna z najważniejszych usług, jakie powinieneś zamówić w domu po pożarze, do którego doszło w powiecie świdnickim. Jest to ważne, ponieważ skutki pożaru wykraczają daleko poza czyszczenie ścian czy oczyszczanie mebli z tłustej sadzy. Usuwanie szkód po pożarze obejmuje również:

 • dekontaminację powietrza ze spalonego mieszkania;
 • remont ścian po pożarze;
 • ozonowanie pomieszczenia po pożarze sadzy w kominie;
 • czyszczenie okien zabrudzonych osadem po wybuchu ognia;
 • usuwanie wody po akcji gaśniczej strażaków;
 • usuwanie zapachu ze wszystkich pomieszczeń w budynku;
 • przeprowadzenie generalnego sprzątania.

Sprzątanie mieszkania po pożarze Strzegom

Komu zlecić sprzątanie po pożarze?

Nie każda firma sprzątająca specjalizuje się w najtrudniejszych przypadkach, takich jak czyszczenie po pożarze. Wszystko, dlatego że jest to wymagający proces sprzątania, który nie zostanie prawidłowo przeprowadzony, jeśli technicy nie będą wyposażeni w specjalistyczny sprzęt do mycia ścian suchym lodem i usuwania nieprzyjemnych zapachów. Tego typu urządzenia i doświadczenie zdobywa się dzięki wieloletniej praktyce.

Szukając odpowiedniej firmy, której zlecone zostanie tak trudne zadanie, powinno się zwrócić uwagę na przykładowe realizacje wpisane do portfolio i opinie poprzednich klientów. Firmy sprzątające po pożarze oferują niezobowiązujące oględziny na miejscu zdarzenia, co również jest dobrym sposobem na ocenienie kompetencji danej marki.

Czyszczenie ściany suchym lodem z sadzy.

Suchy lód jest substancją, dzięki której w dokładny sposób oczyścić ściany.

Mycie ścian po pożarze – czym jest suchy lód?

Innowacyjna technologia zmywania zabrudzeń suchym lodem pomagają pokonać największy brud pozostawiony po akcji strażaków. Tłusta sadza dosłownie pęka, kiedy zostaje potraktowana suchym lodem – czym tak właściwie jest ta metoda? Suchy lód to nic innego jak zamrożony dwutlenek węgla, który sublimuje po zetknięciu z powierzchnią. CO2 pomija formę stanu ciekłego i przechodzi od razu do stanu skupienia lotnego, co sprawia, że ściany i podłogi nie są narażone na działanie żadnej cieczy.

Suchy lód nie powoduje żadnych uszkodzeń – nawet przetarć, a jego użycie nie wymaga dostępu do wody.

Jak usunąć sadzę po pożarze

 

W jaki sposób usunąć tłustą sadzę po pożarze?

Po pożarze często sięga się po suchy lód, schłodzony do -79 °C, czyli sprawdzoną metodę usuwania tłustej sadzy. Powoduje on, że struktura brudu pęka, a sadza rozpada się na miliony małych części. Mycie ścian za pomocą dwutlenku węgla to nowoczesna metoda eliminacji osadów po wybuchu ognia

Usługi firmy Kastelnik dostępne są na terenie całego kraju

Masz problem z wyborem odpowiedniej metody czyszczenia? Okazuje się, że solidna firma specjalizująca się w sprzątaniu po pożarze w Strzegomiu w powiecie świdnickim będzie dysponowała odpowiednim sprzętem do mycia ścian suchym lodem, detergentami i innymi środkami niezbędnymi do przeprowadzenia skutecznych prac dekontaminacyjnych i naprawczych.

Mycie ścian po pożarze suchym lodem — wybór firmy sprzątającej

Profesjonalny sprzęt marki Cold Jet i Karcher, doświadczona i wykwalifikowana kadra Kastelnik, a także odpowiednie ubezpieczenie to najważniejsze rzeczy, na które należy zwrócić uwagę przy wyborze firmy zajmującej się sprzątaniem po pożarze

Usunięcie sadzy wymaga maszyn do sprzątania

Podłoga pokryta sadzą powinna być posprzątana za pomocą specjalistycznej myjki maszynowej.

Rzetelna firma będzie miała również doświadczenie w usuwaniu wody z pomieszczeń po działaniach straży pożarnej. W ten sposób będzie można skutecznie usunąć wszelkie skutki zalania i zapobiec rozwojowi pleśni w budynku. Kastelnik to spółka, która ma wielu zadowolonych klientów, którzy korzystali z jej usług przy sprzątaniu swoich domów po pożarze.

Co widać, a czego nie widać gołym okiem?

Jeśli padłeś ofiarą pożaru domu, ważne jest, aby wiedzieć, że szkody spowodowane przez ogień wykraczają daleko poza to, co widać gołym okiem. Każda rzetelna firma sprzątająca ma na stanie:

 • przemysłowe generatory ozonu;
 • maszyny do czyszczenia suchym lodem;
 • pojemniki na toksyczne odpady oraz kontener na spalone przedmioty;

Zagrożenie toksykologiczne to nie jest fikcja. Bądź ostrożny!

Warto dodać, że czarny osad na pomalowanej ścianie stanowi zagrożenie dla zdrowia, ponieważ zawiera wiele różnych toksyn i czynników rakotwórczych. Dlatego tak ważne jest, aby proces usuwania sadzy ze ścian został przeprowadzony przez doświadczonych specjalistów, którzy wiedzą, jak bezpiecznie umyć wszystkie powierzchnie w Twoim domu.

Czy wiesz, że polichlorowane dibenzo-p-dioksyny pozostawione w powietrzu po pożarze mogą spowodować poważne problemy zdrowotne? Warto więc je całkowicie wyeliminować.

Mycie ścian z tłustej sadzy — co jest najważniejsze?

Technicy z dobrej firmy sprzątającej, nie tylko wiedzą, jak krok po kroku przywrócić nieruchomości dawny blask, ale są odpowiednio wyposażeni – urządzenia do zmywania zabrudzeń suchym lodem ułatwią pracę i dadzą bardzo zadowalające efekty już po godzinie czyszczenia.

Jakie dokumenty otrzymasz po realizacji sprzątania?

Usługi sprzątania warto zlecić profesjonalnej firmie sprzątającej, która bez użycia środków chemicznych będzie w stanie wykonać dekontaminację w kanałach wentylacyjnych. Dezynfekcja mieszkania po pożarze to bardzo ważny etap sprzątania i przywracania nieruchomości do poprzedniego stanu. Po tej usłudze otrzymasz certyfikat dekontaminacji i fakturę VAT.

Czyszczenie ścian i sprzątanie po pożarze suchym lodem

Sprzątanie po pożarze na terenie województwa dolnośląskiego w tym w mieście Strzegom jest skomplikowanym zadaniem, składającym się z kilku etapów – niektóre wymagają suchego lodu i sprzętu takiego jak przemysłowe ozonatory czy mierniki wilgoci. Warto wybrać usługi z firmy sprzątającej, która ma tego typu sprzęty na stanie magazynowym.

Strzegom, firma sprzątająca

Zamów dogłębne sprzątanie po ogniu w Strzegomiu!

Najczęściej zadawane pytania FAQ

Wchodząc do domu świeżo po pożarze, nie da się nie poczuć intensywnego zapachu spalenizny. Jest on często nie do zniesienia – przyprawia o zawroty głowy i mdłości. Powinno się, jak najszybciej go usunąć, ale w przemyślany sposób.

Sprzątanie Strzegom

Zanim jednak zapadnie decyzja o podjęciu współpracy ze specjalistyczną firmą, warto poznać od podszewki proces sprzątania tą metodą.  Dzięki temu nie tylko będziesz bardziej świadomy tego, co zamawiasz, ale także będziesz miał możliwość zadawania konkretnych pytań dotyczących sposobu wykonywanej pracy.

Czy mydło malarskie jest lepsze od suchego lodu?

Jeśli chodzi o mycie powierzchni strawionych przez ogień, to należy wiedzieć, że, do procesu czyszczenia sadzy mydłem malarskim należy podejść bardzo ostrożnie, ponieważ sadza osadzająca się na spalonych ścianach wnika głęboko w jej strukturę i jest bardzo trudna do usunięcia.

Jak usunąć zapach spalenizny po pożarze?

Użycie ozonatora powietrza to jeden z najlepszych sposoby na eliminację zapachu spalenizny, ale także, toksyn czy dymu papierosowego. Należy jednak stosować go z rozwagą, ponieważ wdychanie ozonu jest szkodliwe.

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  0,0
  Rated 0 out of 5
  0 out of 5 stars (based on 0 reviews)
  Excellent0%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%