Czyszczenie po pożarze Staszów 

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Gruntowne czyszczenie po pożarze Staszów. Czym najlepiej wymyć sadzę i tłusty osad ze ściany?

Nieszczęścia chodzą parami, a tak się składa, że pożar często powiązany jest z zalaniem nieruchomości. W trakcie akcji gaśniczej często dochodzi do zalania domu wodą przez straż pożarną. Wiele osób w tej sytuacji czuje się bezsilnie.

Kastelnik – sprzątanie po pożarach – usługi całodobowe 24/7

Kompleksowe czyszczenie po pożarze Staszów jest odpowiedzią na lokalne potrzeby osób poszkodowanych przez ogień. Usuwanie szkód po pożarach realizujemy na terenie całego województwa świętokrzyskiego.

Nasze usługi koncentrują się na likwidowaniu szkód po pożarze za pomocą suchego lodu, i tę metodę uważamy za najlepszą. Pomagamy szybko i skutecznie, stawiając przy tym na wykorzystanie prawie dziesięcioletniej wiedzy oraz specjalistycznych maszyn i urządzeń, którymi dysponujemy. Wykonujemy czyszczenie ścian i podłóg z zanieczyszczeń po pożarze, korzystając z nowoczesnej technologii, jaką jest mycie powierzchni suchym lodem. W razie potrzeby sięgamy również po dostosowany specjalistyczny środek chemiczny lub przeprowadzamy ozonowanie zapachu po pożarze.

Sprzątanie i usuwanie szkód pożarowych Świętokrzyskie

Zdjęcie: sprzątanie dachu po pożarze, dom woj. świętokrzyskie © 2023 Kastelnik

Jak pokazują badania, tylko gruntowne sprzątanie po pożarach daje gwarancje bezpieczeństwa wszystkich domowników. Warto dodać, iż w czasie spalania farb i plastików do powietrza wydostają się trujące związki chemiczne. Są one powodem wielu problemów zdrowotnych w sytuacji, kiedy nie przeprowadzi się dekontaminacji budynku. Dlatego tak ważna jest prawidłowo przeprowadzona dekontaminacja po pożarze, oraz fachowe oczyszczanie ścian, sufitów i przedmiotów codziennego użytku. 

Czyszczenie ścian po pożarze Staszów

Od czego zacząć usuwanie szkód po pożarze?

Pamiętajmy, że usuwanie skutków pożaru to zadanie niełatwe, dlatego najlepiej powierzyć je specjalistom, którzy wykonują czyszczenie po pożarze Staszów. Technicy z firmy Kastelnik rozpoczynają pracę od usuwania sadzy ze ścian i podłóg, a następnie wykonują czyszczenie ścian po pożarze suchym lodem. Ta nowoczesna technologia zapewnia likwidowanie skutków po pożarowych w mieszkaniach, domach, ale także na halach przemysłowych i w biurach. Właściwie przeprowadzone mycie ścian po pożarze stanowi fundament całego procesu sprzątania miejsca, które objął ogień. Tu znajdziesz więcej informacji, na temat różnych etapów sprzątania po pożarze w domu.

Maszyna do suchego lodu, Cold Jet Aero

Zdjęcie: Cold Jest – urządzenie do czyszczenia ścian suchym lodem © 2023 Kastelnik

Mycie ścian po pożarze suchym lodem to najskuteczniejsza metoda radzenia sobie z sadzą, której nie sposób zmyć domowymi detergentami. Przeprowadzana jest również dekontaminacja, a także dezynfekcja pomieszczeń po pożarze w Staszowie. 

Sprzątanie po pożarze w Staszowie — przywracanie domu do życia

Miałeś pożar w domu?  Nie musisz się już martwić co dalej robić. Sprzątanie pomieszczeń po pożarze w Staszowie to usługa skierowana do wszystkich mieszkańców województwa świętokrzyskiego, którzy ucierpieli przez ogień. Należy wspomnieć, że remont domu po pożarze warto zacząć właśnie od sprzątania. Nie każdy bowiem zdaje sobie sprawę, że sadza na ścianie uniemożliwia jej malowanie. Warto wiedzieć, że zmycie sadzy domowymi środkami chemicznymi spowoduje jedynie jej roztarcie po całej powierzchni. Dlatego w pierwszej kolejności należy wykonać mycie ścian po pożarze suchym lodem. Ta innowacyjna technologia wykorzystuje suchy lód. Specjalistyczne urządzenia rozpędzają zmrożone cząstki dwutlenku węgla do temperatury – 79,5 °C. Uderzają one z ogromną szybkością w zabrudzoną warstwę, powodując rozpad cząsteczek brudu i niszcząc ich strukturę. W tym procesie cząsteczki zanieczyszczeń ulegają sublimacji i opadają z zabrudzonych powierzchni w formie gazowej. 

Jakość usług z certyfikatem

Certyfikat dekontaminacji budynku — dokumenty z utylizacji

Usuwanie zniszczonych przez ogień przedmiotów należy zlecić specjalistom z branży. Ich firma sprzątająca po pożarach zajmuje się także dekontaminacją, która polega na likwidowaniu szkodliwych związków powstałych w procesie spalania materiałów, takich jak plastik i farby. Substancje te są niebezpieczne dla zdrowia, dlatego najlepiej działać szybko i skontaktować się z firmą Kastelnik, która wykona kompleksowe czyszczenie po pożarze Staszów. Oczyścimy Twój dom i zdezynfekujemy go, tak byś mógł czuć się w nim bezpiecznie i zapomnieć o przykrych doświadczeniach związanych z pożarem. Po zakończonych pracach wystawimy certyfikat dekontaminacji budynku, a także dokumenty z utylizacji zniszczonych ogniem przedmiotów. Takie dokumenty to gwarancja skutecznie przeprowadzonych procesów sprzątania po pożarze i mogą być przydatne, np. kiedy będziesz chciał sprzedać swój dom.

Neutralizacja zapachów po pożarze

Zdjęcie: sucha mgła w natarciu na zapach spalenizny © 2023 Kastelnik

Na co zwrócić uwagę po pożarze nieruchomości?

Pożar może doprowadzić do uszkodzenia konstrukcji budynku. Warto więc przed przystąpieniem do usuwania jego skutków zasięgnąć rady rzeczoznawcy ds. likwidacji zniszczeń pożarowych. Nie bez znaczenia jest fakt, zgłoszenia szkody do towarzystwa ubezpieczeniowego. Ich agent zajmie się dokumentacją zniszczeń oraz wyda pozwolenie do rozpoczęcia pracy. Wcześniej jednak dokona dokładnych oględzin domu po pożarze i sporządzi raport, w którym określi wysokość poniesionych przez Ciebie strat. Przed rozpoczęciem całego procesu odszkodowawczego, warto również wykonać zdjęcia powierzchni zniszczonych przez ogień, one będą stanowiły potwierdzenie prawa do otrzymania odszkodowania. Będziesz mógł otrzymać odszkodowanie za szkody poniesione w wyniku pożaru, a także opłacenie kosztów oczyszczania domu i terenu. Wysokość kwoty, jaką możesz otrzymać, jest oczywiście uzależniona od rozmiaru i rodzaju szkód wyrządzonych przez pożar.

Gdzie szukać pomocy po pożarze domu od zwarcia instalacji

Gdzie zgłosić szkodę po pożarze

Jeśli doświadczyłeś pożaru swojego mieszkania, nie trać czasu na zamartwianie się tym faktem. Niezwłocznie zgłoś tę szkodę do towarzystwa ubezpieczeniowego, które wyśle na miejsce zdarzenia rzeczoznawcę. On ustali rozmiar poniesionych przez Ciebie strat i wyceni je.

Czyszczenie ścian po pożarze woj. świętokrzyskie

Gruntowane czyszczenie ścian po pożarach na terenie województwa świętokrzyskiego to pakiet usług, który pomoże zapomnieć o przykrym doświadczeniu pożaru. Działamy na terenie województwa świętokrzyskiego, oferując Państwu pomoc 24/7. Wykonujemy bezpłatną wycenę zniszczeń i ustalamy plan działania, kierując się indywidualnym podejściem do każdego klienta.

Usługi sprzątania po pożarach w Staszowie

Firma Kastelnik oferuje Państwu usługi związane z czyszczeniem po pożarze w Staszowie, które obejmują:

 • sprzątanie domu po pożarze instalacji elektrycznej;
 • czyszczenie ścian suchym lodem;
 • restytucja mienia;
 • usuwanie zapachów;
 • całkowita likwidacja nieprzyjemnej woni spalenizny,
 • sporządzanie kosztorysów strat poniesionych w wyniku pożarów;
 • bezpłatna wycena na miejscu zdarzenia;
 • dezynfekcja ozonem pomieszczeń po pożarze, nawet do 9000 m3/h;
 • dekontaminacja po pożarze, która likwiduje szkodliwe dla zdrowia substancje po pożarowe;
 • zabezpieczenie elementów nośnych, konstrukcyjnych po pożarze w budynku;
 • osuszanie pomieszczeń, które zostały zalane w trakcie akcji gaśniczej;
 • wystawianie certyfikatów z przeprowadzonych czynności;
 • przekazanie protokołów odbioru i dokumentacji KNR po zakończonych pracach.

Znajdziesz nas także w:

Świętokrzyskie, ogólnopolska firma sprzątająca po pożarach

Zdjęcie: certyfikat dezynfekcji po pożarze domu w Staszowie © 2023 Kastelnik

Najczęściej zadawane pytania w woj. świętokrzyskim

Czyszczenie mieszkania zniszczonego przez ogień, może odbyć się dopiero po ocenie rzeczoznawcy, jeśli właściciel ubiega się o odszkodowanie. Sprzątanie po pożarze w Staszowie to kwestia, która może nasuwać sporo pytań, a wykonanie tego zadania bez specjalistycznej wiedzy i narzędzi, jest praktycznie niemożliwe. Co warto wiedzieć na ten temat?

Czas na sprzątanie Kastelnik

Ile kosztuje sprzątanie po pożarze?

Cena sprzątania mieszkania po pożarze jest zawsze ustalana indywidualnie z klientem po wykonaniu wizji lokalnej na miejscu zdarzenia. Koszt ten uzależniony jest od wielu czynników, takich jak ilość ścian do umycia i stopień ich zabrudzenia, ilość rzeczy do utylizacji czy ogólna ilość szkód. Najczęściej cena ta waha się od 5000 zł do 20000 zł.

Jak usunąć trujące toksyny po pożarze?

Trujące toksyny po pożarze można z łatwością usunąć przy użyciu suchego lodu albo specjalistycznych środków chemicznych. Przed zastosowaniem tych metod konieczne jest oczywiście umiejętne posprzątanie pogorzeliska i wyniesienie zniszczonych przedmiotów do utylizacji. Najlepiej w celu likwidacji szkodliwych toksyn, takich jak dioksyny i furany, użyć suchego lodu i dodatkowo wykonać ozonowanie.

Usuwanie zapachu po pożarze — ozonowanie pomieszczeń

Skuteczna neutralizacja spalenizny to nic innego jak usuwanie zapachu po pożarze. Najlepiej zrobić ją za pomocą ozonu lub suchej mgły z nadtlenkiem wodoru. Ozonowanie pomieszczeń najlepiej zlecić fachowej ekipie sprzątającej. Działamy kompleksowo, co oznacza, że możesz nam zlecić mycie ścian z sadzy oraz dekontaminację. Na koniec warto wspomnieć, że gwarantujemy bezpłatną wycenę na miejscu zdarzenia i możesz się z nami skontaktować w dowolnym momencie – pełnimy 24-godzinny dyżur telefoniczny. Zadzwoń do nas. Czas na sprzątanie? To dobry moment, by skontaktować się z firmą Kastelnik.

Kastelnik – czas na sprzątanie w domu po pożarze w Staszowie.

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5,0 out of 5
  5,0 out of 5 stars (based on 3 reviews)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%