Czyszczenie po pożarze
Stalowa Wola

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Czyszczenie po pożarze Stalowa Wola. Usuwanie szkód pożarowych, mycie ścian i ozonowanie

Firma Kastelnik oferuje skuteczne czyszczenie po pożarze w Stalowej Woli. Pożar to zjawisko, które wymaga podjęcia dalszych kroków, które mają na celu doprowadzenie mieszkania, czy domu do stanu przed tragedią. Sprzątanie po pożarze pomaga wrócić mieszkańcom budynku, czy biznesom do normalnego funkcjonowania. Ważne, żeby pozostawić oczyszczanie pogorzeliska profesjonalnej firmie sprzątającej i lepiej nie robić tego samemu. Kastelnik oferuje usługi czyszczenia ścian po pożarze w Stalowej Woli, okolicznych miejscowościach, ale także w całym województwie podkarpackim.

Sprzątanie po pożarze

Zajmujemy się usuwaniem skutków pożaru od 2013 roku. W tym czasie zaufało nam już setki klientów. Dziękujemy, że każdego dnia otrzymujemy zaufanie oraz za to, że możemy oferować pomoc innym w takich okolicznościach. Sprzątamy po pożarach zarówno małe mieszkania, jak i i większe domy, czy budynki wolnostojące, garaże, hale oraz fabryki. Wystarczy, że się z nami skontaktujesz i podeślesz zdjęcia na e-mail z miejsca wystąpienia ognia. To również przyspieszy proces wyceny usługi czyszczenia po pożarze. Po analizie zgłoszenia zawsze wysyłamy bezpłatny kosztorys prac.

Sprzątanie mieszkania po pożarze – usuwanie szkód pożarowych

Sprzątanie po pożarze w Stalowej Woli możemy podzielić na fazę opracowania dokumentacji oraz dosłownego sprzątania zgliszczy i mycia ścian. Ta pierwsza faza polega na kontakcie ze służbami, ubezpieczycielem, rzeczoznawcą ds. zniszczeń pożarowych , czy innymi biegłymi, którzy oceniają przyczyny pożaru, przebieg oraz skalę zniszczeń. Druga to oczyszczanie wybranymi metodami miejsca po pożarze. Oba etapy są bardzo ważne, żeby prawidłowo doprowadzić do finalnej wersji i możliwości ponownego zamieszkania budynku. Często również część wyposażenia da się odratować, jeżeli firma sprzątająca podejmie się tego w miarę szybko od otrzymania zielonego światła. Możemy jednak wejść na teren zgliszczy dopiero po pozytywnej ekspertyzie rzeczoznawcy, że budynek jest bezpieczny.

Nasi pracownicy ubrani w odpowiedni oraz certyfikowany strój ochronny, mogą wtedy ruszyć do czyszczenia ścian podłóg, czy sufitów z sadzy oraz dymu. Przystępują do dekontaminacji, czy osuszania pomieszczeń. Oferujemy także usługi ozonowania oraz czyszczenia suchym lodem. To bardzo ważne procesy, które oczyszczają miejsce po pożarowe z toksycznych związków, grzybów, pleśni i bakterii oraz wirusów. Sprzątanie po pożarze nie polega jedynie na oczyszczeniu widocznych śladów ognia, ale co najważniejsze, tych niewidocznych, które mają realny wpływ na ludzkie zdrowie i bezpieczeństwo. Ozonowanie także pomaga pozbyć się uciążliwego zapachu spalenizny po pożarze. Na końcu prac wystawiamy potrzebną dokumentację. Pomagamy również w dalszych krokach z ubezpieczycielem.

Dom czyszczony po pożarze w Stalowej Woli

Czyszczenie ścian po pożarze Stalowa Wola. Jak skutecznie posprzątać?

Pożar to zdarzenie, którego nie jest się w stanie nigdy przewidzieć. Również jego finalne   zniszczenia, które potrafią być olbrzymie. Ludzie niestety tracą w pożarach cały swój dobytek. Jednak to także sprzątanie po pożarze może być równie stresujące co samo zdarzenie. Czasami brakuje wiedzy, że gospodarstwo domowe, a raczej jego pogorzelisko, musi być oczyszczone, a jego wyposażenie bezpiecznie zutylizowane, to dodatkowo dochodzi dochodzenie służb porządkowych wyjaśniające przyczyny wybuchu pożaru, czy dalsze sprawy dochodzeniowe o ubezpieczenie. Te rzeczy nieraz powodują ból głowy, czy nieprzespaną noc. Nie warto jednak za bardzo popadać chwili i działać emocjami.
Nie sprzątaj samemu pogorzeliska po pożarze, nie wypełniaj dokumentów bez prawnika, a tym bardziej własnej opinii o przyczynie pożaru. To pozostaw ludziom, którzy się na tym znają. Najlepiej w takim wypadku zostawić sprawy w rękach profesjonalistów, którzy mają wieloletnie doświadczenie. Kastelnik jest jedną z takich firm oferujących czyszczenie po pożarze od wielu lat. Najważniejszą rzeczą po ugaszeniu pożaru jest zadbanie o odpowiednie zabezpieczenie miejsca oraz odłączenie wszelkich instalacji. Dopiero po dostarczeniu dokumentacji od służb i upewnieniu się od rzeczoznawcy, że dom nie grozi zawaleniem, możemy ruszyć do sprzątania po pożarze. Dzięki takiemu postępowaniu zwiększasz też szansę na bezpieczny powrót do normalności.

Statystyki pożarów w powiecie stalowolskim

Powiat stalowolski należy do miejsc na mapie Polski, w którym najczęściej dochodzi do małych pożarów (94.8%) i zagaszenia ich w początkowej fazie. Starty w niej są najmniejsze. Według analizy zdarzeń z 2020 roku na terenie powiatu stalowolskiego doszło do 385 pożarów, czyli 20% ogólnych zdarzeń w powiecie. To lekki spadek w porównaniu z 2019 rokiem, w którym wybuchło 450 pożarów. W całym województwie podkarpackim w 2020 roku doszło zaś do 7157 pożarów. W samym mieście Stalowa Wola było ich 107. Jednym z głośniejszych pożarów, którym wywołał sensację w miejscowości było zdarzenie na terenie tartaku w Stalowej Woli jednego z wiodących producentów mebli na świecie. Zapaliła się tam jedna z maszyn, ładowarka kołowa. Zdarzenie było niebezpieczne, ponieważ w pobliżu znajdował się kilkusetlitrowy zbiornik z paliwem. Na szczęście nie doszło do tragedii.

Kontakt do firmy sprzątającej po pożarch w Stalowej Woli

Nasi specjaliści są dostępni przez 7 dni w tygodniu, 365 dni w roku. Dzięki naszemu profesjonalnemu podejściu niebezpieczne toksyny, jakie wywołuje pożar, są eliminowane w bezpieczny sposób. Substancje te są bardzo niebezpieczne dla zdrowia i mogą wykazywać działanie rakotwórcze. Jeżeli zastanawiasz się, ile kosztuje czyszczenie ścian po pożarze, zadzwoń do nas. Oferujemy bezpłatną wycenę sprzątania po pożarze w Stalowej Woli, już po przesłaniu kilku zdjęć.

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami pod adresem biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego.

Płatności akceptuje First Data Polcard

Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

Aktualna ocena

4.6
4,6 rating
4.6 na 5 gwiazdek (ilość ocen: 5)
Doskonale60%
Bardzo dobrze40%
Średnio0%
Słabo0%
Okropnie0%