Czyszczenie po pożarze Środa Wielkopolska

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Usuwanie szkód po pożarowych w Środzie Wielkopolskiej. Od czego zacząć sprzątanie po pożarze?

Straż pożarna właśnie ukończyła akcję gaśniczą w Twojej nieruchomości, a Ty nie wiesz, co dalej? Przede wszystkim odłóż na bok negatywne emocje i poszukaj odpowiedniego wsparcia.

Kastelnik – sprzątanie po pożarach – usługi całodobowe 24/7

Zleć czyszczenie po pożarze Środa Wielkopolska, woj. wielkopolskie – profesjonalnej firmie sprzątającej, która odciąży Cię nie tylko podczas usuwania skutków pożaru, ale również pomoże w kontakcie z ubezpieczycielem i podczas remontu odbywającego się już na samym końcu. Tylko wsparcie odpowiednich osób pozwoli Ci szybko i sprawnie wrócić do swojej codzienności. Co warto wiedzieć o sprzątaniu po pożarze? Gdzie szukać specjalistycznych firm? Podpowiadamy!

czyszczenie ścian po pożarze Środa Wielkopolska

W pomieszczeniu, w którym doszło do pożaru, powinno przeprowadzić się dekontaminacje.

Popularny artykuł na blogu Kastelnik: Czy ozonowanie jest skutecznym sposobem dezynfekcji?

Ozonowanie pomieszczeń po pożarze to jeden z ostatnich etapów pracy w spalonej nieruchomości. Wcześniej odbywa się czyszczenie suchym lodem, a na samym początku ma miejsce segregacja spalonych przedmiotów na terenie pogorzeliska. W jakim zakresie firma Kastelnik oferuje pomoc osobom poszkodowanym po wybuchu ognia?

 • Przygotowanie dokumentacji fotograficznej dla ubezpieczyciela;
 • Wykonanie kosztorysu nakładów rzeczowych KNR;
 • Usunięcie szkód pożarowych w ramach sprzątania po pożarze;
 • Przygotowanie ścian do malowania.

Sprzątanie po pożarze Środa Wielkopolska

Gdzie szukać firmy sprzątającej po pożarze?

Internet stał się miejscem pełnym firm, które nieustannie reklamują się i robią wszystko, aby wyprzedzić swoją konkurencję. To właśnie w sieci najwygodniej szuka się firmy sprzątającej, która poradzi sobie z pożarem.

Pamiętaj jednak, aby nie wybierać pierwszego, lepszego fachowca, który na co dzień oferuje czyszczenie dywanów – zanim sięgniesz po telefon, sprawdź opinie od osób, które korzystały już z usługi sprzątania po pożarze i podzieliły się swoją oceną dotyczącą danej firmy w internecie.

Sadza na szafce

Po wybuchu ognia sadza gromadzi się nie tylko na podłodze, ale i na ocalałych meblach.

Popularny artykuł na blogu Kastelnik: Jakie są etapy sprzątania po pożarze?

Jeśli nie jesteś przekonany co do możliwości internetu, to zawsze możesz porozmawiać z bliskimi Ci osobami – być może ktoś słyszał o dobrej firmie i może podzielić się numerem telefonu. Czyszczenie suchym lodem to specjalistyczna usługa sprzątania i nie każda firma ma możliwości usunięcia sadzy ze ścian tą techniką.

Dekontaminacja ścian

Czyszczenie posadzek z czarnych nalotów można wykonać również za pomocą maszyn szorujących, ale nie wolno zapominać, iż utylizacja przedmiotów, które nie zostały wyczyszczone, musi być przeprowadzona w legalny sposób. Najlepiej przekazać zniszczone wyposażenie mieszkania do firmy, która zajmuje się transportem skażonych przedmiotów.

Od czego zaczyna się sprzątanie po pożarze?

Usuwanie nieprzyjemnych zapachów to jedna z ważniejszych czynności, które należy wykonać w spalonym domu, a ozonowanie mieszkania to sprawdzona u wielu klientów metoda na dezodoryzację. Oczywiście czyszczenie ścian z sadzy powinno zostać wykonane w pierwszej kolejności, ale w niektórych przypadkach wymagane będzie nawet osuszanie ścian. Z czego to wynika? Zastępy straży pożarnej w trakcie akcji gaśniczej mogą zalać nasz dom wodą, która wsiąka w ściany i jest odpowiedzialna z wilgoć, grzyba i pleśń. Nie można więc zostawić brudnych w sadzy ścian, które dodatkowo przesiąknięte są wilgocią.

Usuwanie skutków pożaru zaczynamy od kosztorysu

Kiedy rzeczoznawca wyda oświadczenie, że budynek nie grozi zawaleniem, firma sprzątająca może brać się do pracy. Przed przystąpieniem do danych czynności technicy wykonują dokładne oględziny, podczas których tworzą indywidualny plan działania i kosztorys, abyś dokładnie wiedział, ile kosztować Cię będzie sprzątanie po pożarze.

Utylizacja spalonych mebli

Po jego akceptacji zaczyna się wynoszenie spalonych mebli i usuwanie pozostałości po pożarze znajdujących się na ziemi, czyli uprzątnięcie pogorzeliska. Co trzeci przypadek wymaga usługi tj. osuszanie pomieszczeń. Technicy dokładnie przygotowują swoją przestrzeń, aby nic nie przeszkadzało im podczas mycia ścian i usuwania tłustej sadzy. Zamgławianie pomieszczeń przeprowadzane jest na samym końcu, kiedy nie ma już czarnej sadzy na ścianach i sufitach.

Usługa czyszczenie sadzy ze ścian dostępna jest również w miastach:

Popularny artykuł na blogu Kastelnik: Wywóz starych mebli z mieszkania

Wielkopolska firma sprzątająca

Zaufaj wysokiej jakości dekontaminacji od firmy Kastelnik!

Najczęściej zadawane pytania - FAQ

Zanieczyszczenia powstające na skutek pożaru sprawiają, że możesz mieć trudności z rozpoznaniem swojego domu. Są one mało estetyczne i zniechęcają do przebywania w danym pomieszczeniu.

Sprzątanie Środa Wielkopolska

Jak usunąć tłustą sadzę po pożarze?

Tłustą sadzę można usunąć i wcale nie trzeba się przy tym męczyć. Wystarczy sięgnąć po suchy lód, czyli CO2 w formie granulatu, które wypuszczane jest ze specjalnej maszyny. Suchy lód uderza prosto w zanieczyszczenia, a jego prędkość powoduje, że ich struktura pęka, powodując tym samym skuteczną likwidację brudu. Ta innowacyjna metoda usunie tłustą sadzę nie tylko ze ścian czy sufitów, ale również przedmiotów codziennego użytku.

Jak pozbyć się zapachu spalenizny?

Nieprzyjemną woń spalenizny można usunąć i to w łatwy sposób. Wystarczy, że przeprowadzając sprzątanie po pożarze, poprosisz o ozonowanie. Ozon używany jest nie tylko do pozbycia się wszelkich toksyn, ale również usunięcia zapachu spalenizny. Wystarczy, że firma sprzątająca wyposażona została w generatory przemysłowe.

Popularna usługa w woj. wielkopolskim: Sprzątanie mieszkania po zgonie Kalisz;

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5,0 out of 5
  5,0 out of 5 stars (based on 2 reviews)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%