Czyszczenie po pożarze Słubice

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Czyszczenie po pożarze w Słubicach. Na czym polega dekontaminacja przewodów wentylacyjnych w budynku?

Usuwanie skutków pożaru uznawane jest za zadanie banalne, bo przecież każdy potrafi sprzątać, ale toksyny, które znajdują się w przewodach wentylacyjnych, nie mogą być przetarte mokrą szmatką namoczona środkiem czyszczącym. Trujące związki chemiczne najlepiej schodzą podczas czyszczenia suchym lodem, a następnie wymagają dezynfekcji za pomocą ozonu.

To podstawy dekontaminacji spalonych budynków w powiecie słubickim i warto o tym pamiętać w tracie sprzątania pomieszczeń po pożarze. Jak się za to zabrać?

Kastelnik – sprzątanie po pożarach – usługi całodobowe 24/7

Wielu osobom wydaje się, iż do takiego specjalistycznego zmywania tłustych osadów potrzeba wyłącznie wiadra z wodą, dobrej miotły i trochę chemii do czyszczenia sadzy np. tej kominka. Kiedy jednak pojawia się konieczność wykonania kilku zaawansowanych czynności składających się na profesjonalne czyszczenie po pożarze Słubice w woj. lubuskim, okazuje się, że jest to zadanie dla fachowców wyposażonych w przemysłowe maszyny do zmywania sadzy ze ścian suchym lodem i urządzenia do dekontaminacji przewodów wentylacyjnych za pomocą ozonu lub suchej mgły.

Czyszczenie ścian po pożarze Słubice

Po wyczyszczeniu ścian po pożarze często są także wykonywane prace naprawcze.

Firmy sprzątające po pożarach budowały doświadczenie w praktyce, a nic nie jest bardziej skutecznym sposobem nauki niż metoda prób i błędów. Skorzystanie ze specjalistycznej pomocy to nie tylko wybór najlepszej metody sprzątania, ale często konieczność. Co warto wiedzieć przed kontaktem z taką firmą?

W Słubicach stawia się na sprzątanie po pożarze suchym lodem

Po pierwsze sprzątanie po pożarze suchym lodem w Słubicach oferowane jest nie tylko w powiecie słubickim, ale również w miastach: Cybinka, Ośno Lubuskie, Rzepin przez firmy, które mają na stanie maszyny typu Cold Jet.

Większość usług oferowana jest bez użycia środków chemicznych, a ozonowanie pomieszczeń lub zmywanie silnych zabrudzeń za pomocą suchego lodu są na to najlepszym dowodem.

Jak przebiega usuwanie toksyn po pożarze?

Ogień skutecznie likwiduje wszystko, co tylko stanie na jego drodze – nie omija on żadnych przedmiotów.

Niszczy konstrukcje budynku, meble, i całą dekorację wnętrza, kiedy już zostanie zatrzymany, jego skutki są nie tylko widoczne, ale również odczuwalne. Palące się przedmioty wydzielają toksyny silnie trujące związki chemiczne, będące zagrożeniem dla zdrowia. Nie widać ich gołym okiem, ale nie oznacza to, że niebezpieczne furany i dioksyny nie zaatakują ludzkiego organizmu.

Pożar w mieszkaniu, co robić

Usuwanie toksyn po pożarze zaczynamy od pogorzeliska, a następnie przechodzimy do wnętrza budynku. Tylko taka kolejność da gwarancję na usuwanie szkód z kratek wentylacyjnych oraz zakamarków. Na koniec zaleca się kilkukrotne ozonowanie pomieszczeń, a wszystko najlepiej wykonać przed rozpoczęciem sezonu grzewczego.

Czyszczenie przewodów wentylacyjnych w domach jednorodzinnych

Wielu właścicieli domów jednorodzinnych zdecydowała się na centralne ogrzewanie w wersji, gdzie ciepło rozprowadza się za pomocą przewodów wentylacyjnych. Po pożarze nieruchomości należy przed rozpoczęciem grzania, wykonać ich dokładne mycie. Czyszczenie ścian i dezynfekcja przewodów kominowych ma na celu usunięcie toksyn, które mogą się znajdować na ich powierzchni. Usuwanie szkód po pożarze to kilka usług, które składają się na całość:

 • ozonowanie po pożarze za pomocą generatora ozonu o mocy 80 g/h;
 • sprzątanie po pożarach w powiecie słubickim: Cybinka, Ośno Lubuskie, Rzepin;
 • czyszczenie ścian z sadzy.

Inne usługi dostępne w firmie Kastelnik: sprzątanie po zmarłych Szczecin

Czyszczenie po pożarze to przede wszystkim dekontaminacja powietrza w budynku. Jest to proces składający się z kilku czynności, takich jak: ozonowanie pomieszczenia, mycie ścian suchym lodem i usuwanie tłustej sadzy. Dekontaminacja ma na celu usunięcie potencjalnych zagrożeń dla osób, które w przyszłości będą przebywać w danym pomieszczeniu. Usuwanie zapachu to produkt ubocznych tych wszystkich działań w pozytywnym znaczeniu tego słowa.

Jak wymyć ściany po pożarze?

Tłusta sadza, zadymione ściany, zanieczyszczenia i pozostałości po wybuchu ognia wymagają specjalistycznego, dopasowanego do indywidualnych potrzeb czyszczenia. Domowe środki czystości nie poradzą sobie z tak silnym brudem, jak sadza po pożarze. Firmy sprzątające po pożarach wiedzą, jakie trudności sprawiają skutki pożaru, dlatego do czyszczenia używany jest suchy lód – bez trudności dociera on w miejsca najciężej dostępne, różnego rodzaju zakamarki i szczeliny, w których również odkłada się sadza.

Mycie sadzy

Prace firmy sprzątającej po pożarze obejmują także czyszczenie dachu.

Suchy lód to innowacyjna metoda sprzątania całkowicie bezpieczna dla człowieka i środowiska. Warto dodać, że do sprzątania po pożarach w województwie lubuskim jesteśmy w stanie przyjechać w każde miejsce w ciągu jednego dnia od podpisania umowy.

Sprzątanie mieszkania po pożarze Słubice

Mycie ścian suchym lodem – najskuteczniejszy sposób usuwania sadzy po pożarze

Suchy lód to bez wątpienia metoda sprzątania, po którą sięga się najczęściej w powiecie słubickim – a to, dlatego że firma sprzątająca otrzymuje zamierzone efekty. Warto wiedzieć, iż jest to całkowicie ekologiczny sposób czyszczenia różnych powierzchni, w tym ścian i podłóg. W jaki sposób działa suchy lód? Generatory wyrzucają dwutlenek węgla w formie granulatu z prędkością 500 km/h, co sprawia, że osad tłustej sadzy pęka i rozpada się na wiele kawałków. Technologia suchego lodu nie wymaga użycia wody, więc dom nie jest narażony na działanie wilgoci.

Znajdziesz nas także w:

Słubice firma sprzątająca

Słubice – specjlsityczna firma sprzątająca Kastelnik

Najczęściej zadawane pytania o sprzątanie po pożarach

Wybierając ekipę sprzątającą, zwraca się uwagę nie tylko na doświadczenie i opinie, ale również cenę. Ciężko jednak odpowiedzieć na pytanie, ile kosztować będzie kompleksowe czyszczenie ścian po pożarze bez wcześniejszych oględzin na miejscu zdarzenia.
Usługi sprzątania Słubice

Ile kosztuje mycie ścian po pożarze?

Wysokość kwoty, którą zapłacić będzie trzeba po wykonanym myciu ścian, zależy od pewnych czynników, taki jak: sposób usuwania zanieczyszczeń, powierzchnia wymagająca mycia i grubość sadzy. Widełki zaczynają się od 25 złotych, a kończą na 100 złotych za metr kwadratowy. Utylizacja zazwyczaj stanowi odrębny koszt.

Jaka jest cena ozonowania po pożarze?

Usuwanie zapachu po pożarze to jedna z podstawowych usług w spalonym domu. Eliminacja nieprzyjemnego zapachu spalenizny zaczyna się od kwoty 800 zł za pomieszczenie i może nawet kosztować 2400 zł w przypadku świadczenia usług w trzy pokojowym mieszkaniu.

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5 out of 5
  5 out of 5 stars (based on 2 reviews)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%