Czyszczenie po pożarze Skoczów

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Czyszczenie po pożarze w Skoczowie. Ile za godzinę sprzątania po wybuchu ognia?

Profesjonalne czyszczenie po pożarze Skoczów to zabieg, w wyniku którego usuniesz wszystkie szkody po pożarze suchym lodem i będziesz mógł powrócić do bezpiecznego używania budynku. Taką usługę warto zlecić specjalistom z firmy sprzątającej Kastelnik.

Kastelnik – sprzątanie po pożarach – usługi całodobowe 24/7

“Usługi sprzątania po wybuchu ognia zaczynają się już od 800 zł za godzinę czyszczenia sadzy suchym lodem”.

Ilość godzin niezbędną do usunięcia całej sadzy ze ścian określamy w trakcie bezpłatnej wyceny na miejscu zdarzenia. Mycie suchym lodem to niezwykle popularna metoda usuwania szkód po wybuchu ognia. Tego typu usługi usuwania skutków pożarów wymagają trzech rzeczy:

 • urządzenia co mycia sadzy suchym lodem;
 • przenośnego kompresora powietrza z wężem;
 • pojemnika na suchy lód.
Czyszczenie mieszkania po pożarze Skoczów

Podczas usuwania szkód pożarowych należy zachować szczególną ostrożność.

Kim jesteśmy?

Kastelnik to firma rodzinną z 10-letnim doświadczeniem w branży usług sprzątania specjalistycznego suchym lodem. Działamy nie tylko na terenie województwa śląskiego, w mieście Skoczów, ale również na terenie całego kraju, gdzie dojeżdżamy do klienta w ciągu kilku godzin od otrzymania zlecenia. Warto dodać, że zespół naszych specjalistów świetnie radzi sobie z toksynami, a każdego rodzaju zabrudzenie dioksynami usuwane jest pod dużym ciśnieniem.

Wiemy, jak strasznym żywiołem jest ogień w mieszkaniu, który może spowodować wielkie zniszczenia materialne i zniweczyć dobytek całego życia. Na szczęście pożar nie zawsze niszczy całe mienie i w wielu przypadkach po uśnięciu szkód pożarowych dom czy lokal usługowo-biurowy będzie nadawał się do ponownego użytkowania. Często wystarczy podstawowe sprzątanie za pomocą środków chemicznych do usuwania sadzy z sufitu.

Sprzątanie ścian po pożarze Skoczów

Sprzątanie po pożarze w Skoczowie – profesjonalnie i szybko

Podczas pożaru domu może ucierpieć wiele przedmiotów, które w jego trakcie znajdowały się w pomieszczeniu. Skutki pożaru i zadymienia mogą być bardzo poważne. Na szczęście istnieją sposoby na szybkie ich naprawienie, jak na przykład skorzystanie z usługi profesjonalnego czyszczenia po pożarze w Skoczowie, które wykona dla ciebie firma Kastelnik.

Ekspertyza rzeczoznawczy z firmy sprzątającej Kastelnik

Od czego zaczynamy sprzątanie? Większość szkód zostanie usunięta w mgnieniu oka, dzięki fachowej ekspertyzie rzeczoznawczy z firmy sprzątającej Kastelnik. Po oszacowaniu strat i uprzątnięciu pogorzeliska, z pomocą naszych ekspertów szybko doprowadzisz budynek do stanu sprzed pożaru.

Czyszczenie sadzy, sprzątanie po pożarze wewnątrz budynku

Dekontaminacje ścian wykonuje się za pomocą ozonowania lub zabiegu czyszczenia suchym lodem.

Zielone światło dla restytucji mienia, a potem remont mieszkania

Restytucja mienia suchym lodem po pożarze oraz dokładna dekontaminacja powietrza za pomocą ozonu pozwoli Ci szybciej niż, myślisz, wykonać remont i ponownie zacząć używać lokalu.  Dzięki naszej szybkiej interwencji likwidacja szkód przebiega w bezpieczny sposób, a żaden z etapów sprzątania nie jest pomijany. Jesteśmy ekspertami w zakresie dezynfekcji pomieszczeń ze szkodliwych toksyn wraz z usuwaniem nieprzyjemnych zapachów. Na tym zależy niemal każdemu poszkodowanemu.

Istotne jest również to, że usuwanie szkód po pożarach suchym lodem jest w pełni bezpieczne. Twoja nieruchomość po sprzątaniu nabierze takiego samego, a może i lepszego wyglądu niż przed pożarem, więc nie czekaj i poznaj lepiej szczegóły tej usługi z firmie Kastelnik.

Usuwanie szkód po pożarach. Na czym polega likwidacja zniszczeń zewnętrznych i wewnętrznych w budynku?

Uszkodzenia konstrukcji domu, które powstają w wyniku pożaru, często są nieodwracalne, szczególnie jeżeli doszło do spalenia dachu budynku. Według polskiego prawa budowlanego konieczna jest wtedy rozbiórka dachu i zamówienie nowej konstrukcji.

Jeśli zniszczenia obejmują tylko wnętrze domu, to warto spróbować je naprawić poprzez właściwe usuwanie szkód po pożarze. Najlepiej zwrócić się w tym celu do specjalistów, aby nie tracić czasu i pieniędzy. Przedsiębiorstwo Kastelnik radzi sobie z każdym rodzajem zniszczeń i zabrudzeń.

Niestraszne nam są nawet trudne do wyczyszczenia osady, które powstają w wyniku osiadania sadzy na ścianach, posadzkach i sufitach. Przeprowadzamy także utylizację mebli, których nie da się już uratować. Opróżnianie mieszkania warto wykonać, przed rozpoczęciem sprzątania. Nadpalone meblościanki często należy rozebrać specjalistycznym sprzętem, który każda ekipa ma zazwyczaj ze sobą na miejscu zdarzenia.

Profesjonalne czyszczenie po pożarze Skoczów – usuwanie toksyn

Przebywanie w pomieszczeniach po pożarze nawet po ugaszeniu ognia jest groźne dla zdrowia ze względu na dużą zawartość substancji toksycznych w powietrzu. Związki chemiczne, które wydzielają się w trakcie spalania, pochodzą zwykle z lakierów, farb oraz plastików, a substancje te są obecne w każdym pomieszczeniu po wybuchu ognia m.in. w przedmiotach codziennego użytku. Dezynfekcja mieszkania za pomocą ozonu w celu usunięcia szkodliwych dioksyn to rozwiązanie stosowane przez firmę Kastelnik dla osób prywatnych i spółdzielni.

Warto dodać, że czyszczenie ścian po pożarze w Skoczowie w woj. śląskim polega między innymi na eliminacji szkodliwych toksyn i dezynfekcji lokalu za pomocą ozonowania. Po wykonaniu tych usług możesz w pełni bezpiecznie przebywać w pomieszczeniach, bez ryzyka utraty zdrowia. Warto wspomnieć również o tym, że podczas ozonowania eliminowane są wszystkie nieprzyjemne zapachy.

Oczywiście nasi specjaliści zajmujący się sprzątaniem mieszkań po pożarach dbają nie tylko o bezpieczeństwo wszystkich klientów, ale także pamiętają o  swoim dobrostanie. Jak każda profesjonalna firma sprzątająca po pożarach, tak i Kastelnik dba o to, by technicy pracowali w specjalistycznych strojach ochronnych m.in. maskach i kombinezonach. Doskonale wiemy, iż przepisy BHP to nie tylko teoria, a istnieją, by nie narażać na szwank zdrowia osób przebywających w skażonym toksynami pomieszczeniu, dlatego trzeba je restrykcyjnie przestrzegać.

Usługi dezynfekcji pomieszczeń

Jakie są etapy sprzątania mieszkania po pożarze na terenie Skoczowa?

Usuwanie skutków pożaru należy rozpocząć od usunięcia wszystkich spalonych przedmiotów, a następnie przewieźć je do utylizacji. Kolejnym ważnym krokiem jest oczyszczenie powietrza za pomocą innowacyjnych form dezynfekcji np. z ozonatorem powietrza o mocy 240 g/h. By pozbyć się zapachu spalenizny i usnąć toksyny konieczne będzie dogłębne czyszczenie ścian po pożarze oraz mycie przewodów wentylacyjnych, a wszystko to przy udziale wysokiego stężenia ozonu – 40 ppm.

Bardzo ważnym krokiem jest także pozbycie się popiołu po spalonych przedmiotach i dokładne umycie ocalałych mebli i dogłębne wyszorowanie podłóg. Na samym końcu warto wywietrzyć mieszkanie, by upewnić się, że osobom prywatnym, które odbiorą swoje klucze do mieszkania, nie będą zagrażać żadne niebezpieczne toksyny.

Kompleksowe sprzątanie po ogniu

Sadzę, która powstała na skutek wybuchu pożaru należy jak najszybciej usunąć.

Neutralizacja zapachów w pomieszczeniu po pożarze

Ozonowanie po pożarze to najlepsza metoda usuwania przykrego zapachu po pożarze. Poprawnie wykonana dezodoryzacja sprawia, że zapach spalenizny znika bezpowrotnie. By efekt świeżości był jak najlepszy, potrzebne są przemysłowe generatory ozonu o mocy 240 g/h, które wytworzą stężenie na poziomie 40 ppm. Cały zabieg powinien być ściśle kontrolowany przez technika wykonującego ozonowanie za pomocą miernika stężenia ozonu. Ozonowanie po pożarze trzeba w ciężkich przypadkach kilkukrotnie powtórzyć. Kastelnik jest liderem rynku w zakresie profesjonalnego ozonowania pomieszczeń.

Jak wykonać dezynfekcję pomieszczeń w spalonym budynku?

Dezynfekcje spalonego budynku najlepiej wykonać za pomocą sprawdzonej metody odkażania ozonem lub suchą mgłą z nadtlenkiem wodoru. Choć ozon w niekontrolowanych dawkach jest szkodliwy, sam zabieg jest w pełni bezpieczny i nie stanowi zagrożenia dla zdrowia.

Wręcz przeciwnie – ozon działa odkażająco na większość toksyn, jest neutralny dla czyszczonych powierzchni, a usuwa wszystkie patogeny zarówno z powietrza jak i z mebli i przedmiotów. Po zastosowaniu ozonowania w pomieszczeniu czuć zapach świeżego powietrza. Dzięki naszej pomocy nieprzyjemny zapach spalenizny zniknie na zawsze! Wystarczy zadać jedynie o odpowiednie stężenie ozonu.

Kastelnik – firma sprzątająca po pożarach na terenie Skoczowa

Ekipa sprzątająca Kastelnik gwarantuje 100 % skuteczności w neutralizacji zapachów w mieszkaniach dotkniętych pożarem, a na wszelkie zrealizowane prace sprzątające daje gwarancję jakości, wręczając dedykowany certyfikat. Jako lider w branży usług sprzątających zapewniamy obsługę klienta na najwyższym poziomie i używamy wyłącznie profesjonalnych środków czyszczących.

Jeżeli masz dodatkowe pytania związane z usuwaniem skutków pożaru w Skoczowie, skontaktuj się z naszą całodobową infolinią telefoniczną. Gwarantujemy bezpłatną wycenę sprzątania po pożarze w całym powiecie cieszyńskim na drugi dzień od otrzymania zgłoszenia na terenie wszystkich dzielnic miasta i okolicznych gmin i wiosek.

Skoczowska firma sprzątająca w całej Polsce

Zamów dekontaminacje pomieszczenia po pożarze!

FAQ - najczęściej zadawane pytania o kompleksowe sprzątanie

Wiemy, jak trudno jest uporać się ze konsekwencjami działania ogania, dlatego pomagamy ofiarom pożarów w powrocie do normalności. Zapewniamy usługę dekontaminacji pomieszczeń i usuwania zapachów, jesteśmy po to, aby pomóc poszkodowanym przez pożar w tym trudnym czasie. Jeśli chcesz dokładnie poznać naszą ofertę, zadzwoń na infolinię Kastelnik lub sprawdź odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania przez klientów.

FAQ pożar Skoczów. Pytania i odpowiedzi o pożary i sprzątanie

Co sprawdzi się do dezynfekcji pomieszczeń po pożarze?

Furany powstałe po pożarze można usunąć za pomocą suchego lodu lub z użyciem specjalistycznych środków chemicznych. By poprawnie usunąć szkody pożarowe, trzeba najpierw wysprzątać pogorzelisko i zutylizować spalone rzeczy. Czyszczenie ściany po pożarze suchym lodem oraz ozonowanie powietrza to najlepsze sposoby dezynfekcję pomieszczeń i usunięcie z nich trujących związków chemicznych.

Gdzie można utylizować rzeczy po pożarze?

Utylizacja zniszczonych przedmiotów po pożarze powinna być przeprowadzana w miejscach do tego przeznaczonych, czyli w specjalistycznych spalarniach termicznych. Usuwanie rzeczy po pożarze to zadanie dla profesjonalnych firm sprzątających, które posiadają odpowiedni wpis w dokumentach rejestrowych.

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5 out of 5
  5 out of 5 stars (based on 1 review)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%