Czyszczenie po pożarze
Sędziszów

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Czyszczenie po pożarze w Sędziszowie w województwie świętokrzyskim – kompleksowe sprzątanie, czyszczenie i usuwanie szkód

W ramach kompleksowego usuwania szkód po pożarze firma sprzątająca po pożarach w Sędziszowie oferuje pełny pakiet usług, w których skład wchodzą:

  • usuwanie sadzy i innych zanieczyszczeń ze ścian, sufitów, podłóg, mebli, a także ze wszystkich przedmiotów znajdujących się w pomieszczeniu podczas pożaru, do których można zaliczyć m.in. książki, zabawki, obrazy, wyposażenie drobne, dokumenty,
  • czyszczenie oraz dezynfekcja przewodów wentylacyjnych.
  • neutralizacja zapachu i dezynfekcja pomieszczeń,
  • wywóz oraz utylizacja odpadów,
  • czyszczenie i sprawdzenie sprzętu elektronicznego oraz urządzeń elektroenergetycznych,
  • usuwanie zadymienia,
  • oczyszczanie powietrza po pożarze,
  • zabezpieczenie rzeczy osobistych przed dalszymi potencjalnymi szkodami.

Aby uniknąć dalszych szkód, firma sprzątająca powinna pojawić się na miejscu zdarzenia zaraz po zakończeniu prac przez firmę ubezpieczeniową oraz rzeczoznawcę. Dokona oględzin oraz stworzy plan działania, aby jak najmniej rzeczy osobistych zostało utraconych przez właściciela mieszkania oraz konieczne było wykonanie jak najmniejszego remontu. Po akceptacji planu działania na miejscu pojawią się pracownicy z odpowiednimi narzędziami i preparatami, którzy przystąpią do czyszczenia po pożarze

Sprzątanie po pożarze

Pierwszymi wykonywanymi działaniami będzie usuwanie zanieczyszczenia wywodzącego się z toksycznych substancji powstałych w wyniku spalenia mebli i innych przedmiotów znajdujących się w pomieszczeniu podczas pożaru. Usunięte zostanie również zadymienie oraz wykonana dekontaminacja. Po wykonaniu tych czynności i wykluczeniu zagrożenia związkami chemicznymi można będzie przystąpić do dalszych prac związanych ze sprzątaniem pomieszczeń dotkniętych pożarem.

Meble, sprzęty i przedmioty osobiste są pakowane i zabezpieczane, a w razie potrzeby transportowane do bezpiecznego miejsca, w którym zostaną poddane procesowi czyszczenia. Te, które nie nadają się do dalszego użytku, zostaną poddane utylizacji. Często procesowi czyszczenia i ozonowania jest poddawany sprzęt RTV i AGD. Dzięki temu uda się z niego usunąć sadze, które mogłyby zakłócić jego działanie. Dzięki temu nie dojdzie do ponownego spięcia instalacji elektrycznej.

Jak jest czyszczone pomieszczenie po pożarze?

Czyszczenie po pożarach na terenie miasta Sędziszów jest skomplikowanym procesem, który należy powierzyć profesjonalnej firmie. Należy usunąć z pomieszczeń toksyczne związki chemiczne, które powstały wskutek pożaru. Metod oczyszczania pomieszczeń po pożarze jest przynajmniej kilka, a to, która zostanie wybrana, zależy przede wszystkim od rodzaju powierzchni, a także budynku, w którym mają zostać wykonane prace. Obiekty w większości czyszczone są specjalistycznymi środkami chemicznymi, które firma testuje już od wielu lat, dlatego zna specyfikę ich działania. Firma sprzątająca jest w stanie oczyścić każdą powierzchnię oraz przedmioty, na których znajdują się sadze. Pracownicy firmy sprzątającej mają ogromną wiedzę w zakresie usuwania skutków nieszczęśliwego zdarzenia, jakim jest pożar.

Czyszczenie domu po pożarze w Sędziszowie

Czyszczenie wyposażenia po pożarze w Sędziszowie

Większość przedmiotów znajdujących się w mieszkaniu, które zostało dotknięte przez pożar, jest pokrytych sadzami. Groźne związki chemiczne mają negatywny wpływ na zdrowie, ale także na przedmioty. Wrażliwe urządzenia mogą ulec uszkodzeniu, jeżeli szybko nie podejmie się odpowiednich działań. Czas odgrywa tutaj kluczową rolę. Im szybciej urządzenia i przedmioty zostaną zabezpieczone, tym lepiej. Warto jak najszybciej oczyścić przedmioty, a dzięki temu jest większa szansa na odzyskanie ich w jak najlepszym stanie. Większość przedmiotów jest transportowanych do siedziby firmy sprzątającej, gdzie poddawane są ozonowaniu i dokładnemu czyszczeniu.

Czyszczenie sprzętu elektronicznego po pożarze

Sprzęty RTV i AGD są najbardziej narażone na uszkodzenia wskutek pożaru. Firma sprzątająca ma doświadczenie, dzięki któremu może podjąć działania pozwalające na uratowanie sprzętu elektronicznego przed całkowitym zniszczeniem. Sadza oraz osady mają właściwości korozyjne, dlatego muszą zostać bardzo szybko usunięte ze sprzętów RTV i AGD. W połączeniu z wilgocią, układy scalone i metalowe mogą szybko ulec uszkodzeniu. Dlatego czas ma tutaj bardzo duże znaczenie. Im szybciej zostanie przeprowadzone czyszczenie, tym lepiej. Telewizory, lodówki i komputery trzeba czyścić w sterylnych miejscach do tego przeznaczonych. Odbywa się to zwykle w siedzibie firmy sprzątającej. Dzięki temu udaje się bez najmniejszych problemów odzyskać większość urządzeń AGD i RTV.

Dzięki temu, że firma sprzątająca podejmuje się wielu zadań związanych z czyszczeniem powierzchni i wyposażenia mieszkania, jest szansa na zminimalizowanie strat związanych z pożarem.

Warto skorzystać z usług profesjonalnej firmy sprzątającej, jeżeli Twoje mieszkanie zostało dotknięte pożarem. Firma sprzątająca zajmie się wszystkim w profesjonalny sposób.

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami pod adresem biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego.

Płatności akceptuje First Data Polcard

Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

Aktualna ocena

4.6
4,6 rating
4.6 na 5 gwiazdek (ilość ocen: 5)
Doskonale60%
Bardzo dobrze40%
Średnio0%
Słabo0%
Okropnie0%