Czyszczenie po pożarze Rypin

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Czyszczenie po pożarze w Rypinie. U kogo zamówić usługi sprzątania po pożarach w powiecie rypińskim?

Hala produkcyjna jest miejscem wyjątkowo narażonym na wybuch ognia – wystarczy niewielkie spięcie w instalacji elektrycznej, aby doszło do pożaru.

Kastelnik – sprzątanie po pożarach – usługi całodobowe 24/7

Warto odpowiednio zabezpieczyć się zawczasu, by nie doszło do przykrego zdarzenia – jeśli jednak miało ono miejsce, to najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z usługi, jaką jest czyszczenie po pożarze Rypin.

Czyszczenie ściany po pożarze Rypin

Prace na wysokościach po pożarze powinny być wykonywane przez profesjonalną ekipę sprzątającą.

Dekontaminację mieszkania po pożarze można powierzyć profesjonalnej firmie, które przyjdzie z pomocą szybko i sprawnie usunie pozostałości sadzy ze ścian i mebli.

Sprzątanie domu po pożarze z firmą Kastelnik

Jeśli szukają Państwo dobrej firmy świadczącej kompleksowe oczyszczanie ścian z sadz, zachęcamy do skorzystania z oferty firmy Kastelnik. Sprzątanie po pożarze zawiera również oczyszczanie trudno dostępnych miejsc np. kanałów wentylacyjnych i kratek wentylacyjnych. Mamy wieloletnie doświadczenie w usuwaniu skutków pożarów, zajmujemy się m.in.:

 • sprzątanie suchym lodem w woj. kujawsko-pomorskim;
 • mycie ścian z sadzy;
 • usuwanie dioksyn za pomocą nadtlenku wodoru lub ozonu;
Sprzątanie po pożarze Rypin


Czyszczenie ścian z sadzy w spalonej nieruchomości

Proces sprzątania po pożarze może się różnić w zależności od sprzętu, jakim dysponuje ekipa sprzątająca. Pierwszym krokiem jest usunięcie sadzy z twardych powierzchni, ścian, a następnie z urządzeń przemysłowych i sprzętów RTV i AGD. Można to zrobić za pomocą różnych metod, w tym za pomocą suchego lodu.

Popularny artykuł na blogu Kastelnik: Co warto wiedzieć o suchym lodzie?

Technicy z firmy sprzątającej Kastelnik krok po kroku wykonają czynności mające na celu przywrócenie hali produkcyjnej do stanu sprzed wybuchu ognia. Wystarczy chwila cierpliwości i biznes będzie funkcjonował tak, jak należy. Jak wygląda sprzątanie po pożarze? Na terenie całego kraju, istnieje wiele różnych firm, które oferują czyszczenie po pożarze w spalonej nieruchomości.

Kiedy można rozpocząć sprzątanie po pożarze suchym lodem?

Pierwsi na miejscu zdarzenia są zazwyczaj strażacy, którzy przeprowadzają całą akcję gaśniczą, aż do momentu całkowitego ugaszenia ognia. Dokładnie sprawdzają oni, czy nikomu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Czyszczenie ścian suchym lodem

Dokładne wyczyszczenie ścian po wybuchu ognia jest obowiązkiem każdego specjalisty.

Kiedy pożar zostanie zażegnany, nadchodzi czas na wizytę rzeczoznawcy – wyceni on straty dla ubezpieczalni i wyda oświadczenie o stanie budynku; jeśli nie grozi on zawaleniem, firma sprzątająca otrzymuje pozwolenie na działanie. Od tego momentu wszystko idzie zgodnie z planem, ponieważ wspierane jest latami doświadczenia i wieloletnią praktyką.

Od czego zacząć sprzątanie po pożarze?

Sprzątanie po pożarze suchym lodem zaczynamy po uprzątnięciu pogorzeliska i przygotowania ścian do czyszczenia. Usuwając sadzę, należy ustawić ilość wydmuchiwanego lodu oraz ciśnienie robocze.

Proces sprzątania po pożarze z użyciem suchego lodu wygląda następująco:

 • Ściana jest odkurzana z grubej warstwy tłuszczu;
 • Na wstępnie oczyszczoną powierzchnię, nakładana jest warstwa suchego lodu;
 • Sadza, która odpadnie, zmiatana jest za pomocą szczotki do specjalnego pojemnika na odpady.

W ten sposób można posprzątać, po pożarze w kilka dni. Po usunięciu sadzy bardzo ważne jest przeprowadzenie kompleksowej dekontaminacji pomieszczeń. Firma Kastelnik również się tym zajmuje, a w pracy stosujemy skuteczne środki tj. ozonu w połączeniu z nadtlenkiem wodoru.

Kastelnik – sprzątanie po pożarach – usługi całodobowe 24/7

Usuwanie spalonego wyposażenia segregacja pogorzeliska

Fachowcy z wieloletnim doświadczeniem prawie zawsze zaczynają działać od odpowiedniego przygotowania miejsca pracy i ta zasada obowiązuje nie tylko w branży usług specjalistycznych.

Do czyszczenia ścian zazwyczaj sięga się po suchy lód lub specjalistyczne preparaty do usuwania czarnej sadzy. Kompleksowe usługi to nie tylko praca na osmolonej sadzą ścianie.

Prawie zawsze z budynku wynoszą spalone przedmioty lub maszyny produkcyjne stanowiące część zakładu pracy, zaczyna się segregacja pogorzeliska, na sprzęty, które nie nadają się do ponownego użytku i te, które można oczyścić.

Mycie dachu po pożarze

Specjalista myjący dachu po pożarze musi zachować szczególną uwagę nie tylko ze względu na wysokości, ale i na wzgląd na toksyny.

Toksyny i inne niebezpieczne związki chemiczne

Warto mieć na uwadze, że spalone przedmioty wymagają specjalnej utylizacji – nie można postawić ich pod altaną obok koszy na śmieci. Wszystko to z powodu niebezpiecznych dla zdrowia toksyn, które powstają na skutek spalania. Wydzielają się one z różnych plastikowych przedmiotów i farb i stanowią poważne zagrożenie nie tylko dla środowiska.

Z pomocą nowoczesnych technologii nawet elementy, które uległy deformacji w wyniku działania wysokiej temperatury, można często przywrócić do pierwotnego kształtu.

Restytucja mienia suchym lodem potrafi zdziałać cuda. Istotne jest również to, że prace związane z remontem spalonej nieruchomości nie kończą się na oczyszczeniu sadzy ze ścian. Ważnym kolejnym krokiem jest kompleksowa dekontaminacja pomieszczeń.

Mycie ścian suchym lodem – niezawodna technika

Sadza pokrywająca ściany, podłogi czy maszyny znajdujące się na hali produkcyjnej przeraża. Brud zazwyczaj ma kilka warstw i jest ciężki do usunięcia. Najgorsze, co można zrobić podczas próby usuwania sadzy, to sięgnięcie po domowe środki czystości – są one zbyt słabe, tutaj potrzebna jest innowacyjna technologia – a taką właśnie jest suchy lód.

Zestalony dwutlenek węgla uderza w bród, powodując jego pękanie i rozpadanie się na niezliczoną ilość części. Nie tylko ściany otrzymają dawny blask, dzięki tej metodzie – technicy czyszczą suchym lodem również maszyny i inne nawierzchnie. Technologia ta nie wymaga użycia wody.

Urządzenie do suchego lodu

Zamów czyszczenie suchym lodem od zakładu Kastelnik!

Czym jest suchy lód?

Wiele osób pyta, dlaczego suchy lód jest tak wyjątkowy. Jest to jedna z najefektywniejszych metod czyszczenia po pożarze zabrudzonych nawierzchni. Suchy lód radzi sobie z sadzą, zadymieniem, a nawet cięższymi zabrudzeniami. Jest on niczym innym jak rozprężonym dwutlenkiem węgla, który został poddany wyjątkowo niskiej temperaturze -79°C.

Sprzątanie po pożarze nie byłoby takie szybkie i sprawne, gdyby nie suchy lód. Warto wiedzieć, że jest on ekologiczny, nie wymaga użycia wody, a jego działanie nie wpływa negatywnie na zdrowie. 

Usługa tj. czyszczenie sadzy ze ścian dostępna jest również w miastach:

Firma sprzątająca po pożarach Kastelnik

Zadzwoń po bezpłatną wycenę sprzątania po pożarze!

Najczęściej zadawane pytania na temat czyszczenia ścian

Skutków pożaru nie można ograniczać tylko do tego, co widać na ścianach. Często pod wpływem spalania plastiku lub sufitu pomalowanego syntetycznymi barwnikami dochodzi do wydzielenia trujących związków chemicznych.

Sprzątanie Rypin

Co więcej, dym emitowany podczas pożaru zawiera wiele toksyn i innych substancji, które są szkodliwe dla zdrowia. Dlatego nie dziwi, że pojawiają się pytania, jak wykonujemy usługi sprzątania.

Jak wygląda usuwanie sadzy suchym lodem?

CO2 (suchy lód) uderza z prędkością ponad 150 m/s w ścianę, co powoduje pękanie sadzy i rozpad tłustych zanieczyszczeń – nie trzeba dodatkowo szorować ścian czy oczyszczania maszyn przy użyciu gąbki do czyszczenia. Czyszczenie ścian suchym lodem jest bez odpadów wtórnych, pozostaje tylko usunąć pył. Wiele firm oferuje bezpłatną wycenę i czyszczenie testowe kawałka ściany.

Dlaczego ważne jest usunięcie sadzy po pożarze?

Konieczne jest całkowite wyeliminowanie sadz po pożarze np. furanów i innych toksyn, ponieważ są one bardzo niebezpieczne dla zdrowia ludzi. Sadza zawiera tlenek węgla i wodór, który szybko rozprzestrzenia się po pomieszczeniach, a jeśli ludzie pozostają w takim środowisku, mogą doznać zatrucia. Warto więc dokładanie usunąć całą sadzę po pożarze.

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5,0 out of 5
  5,0 out of 5 stars (based on 1 review)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%