Czyszczenie po pożarze Rybnik

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Gruntowne czyszczenie po pożarze Rybnik – jakie są etapy sprzątania po pożarze budynku?

Pożar domu w Rybniku? Mamy dla Ciebie gotowe rozwiązanie. Firma Kastelnik to rodzinne przedsiębiorstwo od 10 lat działające w branży sprzątania specjalistycznego. Oferujemy czyszczenie po pożarze Rybnik woj. śląskie oraz dekontaminację toksyn z budynku.

Kastelnik – sprzątanie po pożarach – usługi całodobowe 24/7

Dzięki doświadczeniu, pasji i wykorzystywaniu w pracy najlepszych środków czyszczących jesteśmy jedną z najchętniej wybieranych firm zajmujących się sprzątaniem po pożarze w woj. śląskim. Czyszczenie ścian po pożarze suchym lodem to szereg korzyści:

 • wstępna dekontaminacja;
 • brak odpadów wtórnych;
 • duża szybkość usuwania sadzy ze ścian;
 • głęboka penetracja zniszczonych powierzchni.
Czyszczenie ścian po pożarze suchym lodem

Zdjęcie: mycie ścian po pożarze suchym lodem © Rybnik 2023 Kastelnik

W naszej stałej ofercie jest usuwanie szkód po pożarze oraz eliminacja zapachu spalenizny z powietrza klatki schodowej. Wiele osób dobrze wie, jak wielkim koszmarem jest pożar nieruchomości. Służymy pomocą klientom indywidualnym,  firmom oraz różnym instytucją publicznym. Jeśli jesteś ofiarą pożaru, skorzystaj z pomocy naszej profesjonalnej firmy sprzątającej po pożarach. Dzięki nam będziesz mógł cieszyć się z szybkiego powrotu do używalności zniszczonego przez ogień lokalu: domu, piwnicy, mieszkania czy garażu. Nie czekaj, zadzwoń do nas już dziś i otrzymaj darmową wycenę usługi sprzątania lokalu po pożarze.

Jakie są etapy sprzątania po pożarze w Rybniku?

Bez względu na wielkość zniszczeń, dysponujemy technologią, aby dobrze wymyć ściany po pożarze, ale nie tylko! Pierwszym krokiem w czynnościach podejmowanych przez specjalistyczne firmy sprzątające, jest oszacowanie strat, jakie powstały po przejściu ognia i opracowanie strategii usunięcia szkód pożarowych. Ważne jest precyzyjne opracowanie kosztorysu naprawy, który pomoże przywrócić mieszkanie do stanu używalności.

Sprzątanie po pożarze w Rybniku wymaga konkretnych działań, jakie muszą być podjęte. Do najczęściej zamawianych usług należą:

 • czyszczenie ścian po pożarze suchym lodem;
 • ozonowanie pomieszczeń;
 • dezynfekcja budynku za pomocą ozonu lub nadtlenku wodoru.

Nasz technik oceni, które prace są niezbędne dla uzyskania najlepszych korzyści. Warto dodać, iż z naszą pomocą doprowadzisz zniszczone przez żywioł pomieszczenia do stanu używalności w ekspresowym tempie i bez żadnych ograniczeń czasowych. Poza materialnymi efektami prac najbardziej wartościowym rezultatem naszej współpracy będzie Twoja satysfakcja.

Sprzątanie domu po pożarze Rybnik

Czyszczenie ścian po pożarze i zabezpieczenie budynku

Profesjonalne czyszczenie ścian po pożarze to mycie powierzchni suchym lodem, które obejmuje także dekontaminację w spalonym budynku. Zabieg ten bardzo wskazany jest w przypadku poważnych pożarów i pozwala na usunięcie obecności chemikaliów z powietrza. Toksyny i trujące związki chemiczne jeszcze długo po ugaszeniu ognia mogą wpływać negatywnie na zdrowie ludzi, jak i na środowisko wokół nieruchomości. Bardzo ważne jest, aby jak najszybciej wszystkie potencjalne toksyny zneutralizować i mieć pewność bezpiecznego użytkowania lokalu po zakończeniu sprzątania po pożarze. Prowadzenie kolejnych etapów sprzątania i renowacji domu po pożarze będzie odbywało się w bezpieczny sposób, bez ryzyka zakażenia.

Dekontaminacja spalonych pomieszczeń – na co zwrócić uwagę?

Pierwszym krokiem w dekontaminacji spalonych pomieszczeń w fabryce jest eliminacja toksyn i zabezpieczenie budynku z zewnątrz, tak aby nie pogłębiać dalszych uszczerbków w konstrukcji. Zabezpieczyć należy przede wszystkim duże przedmioty i części maszyn, jak i elementy konstrukcji, które zniszczone przez ogień są wadliwe, a ich naprawa będzie możliwa dopiero w po zakończeniu dezynfekcji i wyeliminowaniu trujących związków chemicznych z powietrza.

Mycie ścian z sadzy po pożarach – kolejny ważny etap!

Należy wspomnieć, iż w firmie Kastelnik nigdy nie zapominamy o usłudze tj. mycie ścian z sadzy po pożarze. Nigdy nie pomijamy etapu przygotowania ściany do czyszczenia i remontu. Bardzo dokładnie analizujemy stan obiektu i zakładamy szczegółowy plan działań, który analizujemy z klientem. Wszystkie nasze działania podejmowane są bardzo sprawnie, w sposób zdecydowany, ale nie autorytarny. Jesteśmy otwarci na sugestie klientów i dostosowujemy plany do ich możliwości.

Rybnik, mycie sadzy po pożarze. Czyszczenie posadzki

Zdjęcie: usuwanie szkód po pożarze za pomocą szorowarki © 2023 Kastelnik

Po etapie przygotowawczym przechodzimy do sedna procesu, czyli  czyszczenia ścian po pożarze w budynku. Ten etap pracy najczęściej wykonywany jest przy użyciu suchego lodu. Czyszczenie ścian suchym lodem to nowatorska metoda, która cieszy się nieprzerwaną popularnością na Śląsku, a obecnie jest hitem w branży usług sprzątania. Ekologiczna, wysoce skuteczna i bezpieczna dla zdrowia metoda doczyszczania spalonych powierzchni, przynosi bardzo dobre rezultaty. Warto wspomnieć, iż jest przy tym bezkonkurencyjna w usuwaniu zanieczyszczeń tj. sadza, osady pożarowe i inne zanieczyszczenia.

Czyszczenie ścian po pożarze przy użyciu suchego lodu

Wykorzystanie suchego lodu do czyszczenia powierzchni w lokalu dotkniętym pożarem pozwala bardzo szybko uporać się z niechcianymi skutkami pożaru. Dzięki niej nasi technicy mogą działać na większą skalę i dokładniej wyczyścić nawet trudno dostępne zakamarki.  Metoda ta ma szereg zalet:

 • Oszczędność czasu w porównaniu z tradycyjnymi metodami;
 • Brak konieczności użycia środków chemicznych;
 • Całkowity brak odpadów wtórnych;
 • Usunięcie uciążliwego zapachu powstałego po pożarze;
 • Większa precyzja doczyszczania osmolonych powierzchni.

Mycie i czyszczenie ścian z sadzy i zanieczyszczeń Rybnik

Ozonowanie po pożarze – usuwanie zapachu spalenizny

Ozonowanie pomieszczenia po pożarze to ostatni etap dekontaminacji. Aby usunąć przykry swąd spalenizny, który unosi się w spalonym mieszkaniu długo po ugaszeniu ognia, warto sięgnąć po ozonowanie. To także bezinwazyjna, ekologiczna metoda, która wręcz idealnie sprawdza się m.in. do dezodoryzacji powietrza i usuwania z niego drobnoustrojów. Ozon dzięki procesowi utleniania rozkłada cząsteczki przykrych zapachów na mniejsze elementy, a ostatecznie całkiem je likwiduje. Aby ozonowanie pomieszczeń po pożarze było naprawdę skuteczne, trzeba najpierw fachowo wyczyścić zadymione i pokryte sadzą ściany i sufity, najlepiej suchym lodem. Dopiero po oczyszczeniu powierzchni przystępujemy do ozonowania, by raz na zawsze uporać się z przykrymi zapachami po pożarze.

Jak wygląda czyszczenie ścian po pożarze w domu?

Komu zlecić usuwanie szkód po pożarze?

Pamiętaj, nie sprzątaj samodzielnie po pożarze, bo brak odpowiedniej wiedzy może doprowadzić do kolejnej tragedii. Warto wybrać profesjonalną firmę sprzątającą po pożarach, która dołoży wszelkich starań, abyś był maksymalnie zadowolony i bezpiecznie mógł korzystać na nowo z lokalu. Kastelnik oferuje specjalne pakiety czyszczenia i dekontaminacji, a usługi świadczone kompleksowo są objęte dużymi rabatami.

Jako liderzy na rynku działamy błyskawicznie i skutecznie. Dezynfekcję po pożarze w woj. śląskim przeprowadzamy różnymi technikami, które dobierane są indywidualnie po rozmowie z klientem i otrzymaniu wszelkich informacji na temat specyfiki pożaru. Dysponujemy szeregiem metod dezynfekcyjnych, które nasi technicy dobierają każdorazowo na miejscu zdarzenia. Usuwanie szkód po pożarze z nami to gwarancja szybkiego powrotu do normalności.

Kastelnik – sprawdzona firma sprzątająca po pożarach 7/24

Jeśli potrzebujesz pomocy z eliminacją sadzy ze ściany czy usunięciem zapachu spalenizny możemy Ci pomóc naszymi specjalistycznymi usługami. Nasi specjaliści są dostępni do Twojej dyspozycji przez 7 dni w tygodniu, 365 dni w roku. Jeżeli chcesz dokładnie dowiedzieć się, ile kosztuje pełne czyszczenie po pożarze, zadzwoń do nas. Oferujemy bezpłatną wstępną wycenę, już po przesłaniu zdjęć z miejsca zdarzenia. Jeżeli masz więcej pytań związanych z likwidacją skutków pożaru – skontaktuj się z nami.

Ogólnopolska firma sprzątająca po pożarach Rybnik, Śląsk

 

FAQ — najczęściej zadawane pytania

Czyszczenie po pożarze nieruchomości na Śląsku to działania znajdujące się w stałej ofercie firmy Kastelnik. Precyzyjne mycie ścian suchym lodem przynosi bardzo dobre rezultaty. Warto postawić na współpracę z doświadczonym zespołem, a ściany mieszkania zostaną szybko doprowadzone do stanu sprzed pożaru.

FAQ. Usługi sprzątające Rybnik. Odpowiedzi na częste pytania

Ile kosztuje czyszczenie sufitów po pożarze?

Cena czyszczenia sufitu po pożarze ustalana jest za każdym razem indywidualnie i zależy od ilości sadzy na spalonej powierzchni. Cena mycia sufitu po pożarze suchym lodem zaczyna się od 700 zł netto za jedną godzinę pracy urządzenia.

Dlaczego warto wykonać ozonowanie po pożarze?

Ozonowanie pomieszczeń po pożarze to uniwersalny zabieg, który usuwa trujące toksyny, dioksyny i furany, a także odświeża powietrze i eliminuje zapach spalenizny. Główne zalety dezynfekcji za pomocą ozonu to: działanie bakteriobójcze, łatwość dotarcia w trudno dostępne miejsca, niski koszt usługi.

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5,0 out of 5
  5,0 out of 5 stars (based on 3 reviews)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%