Czyszczenie po pożarze Ruda Śląska

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Czyszczenie po pożarze Ruda Śląska. Jak wygląda ustalenie przyczyn powstania pożaru?

Kastelnik to rodzinna firma sprzątająca po pożarach, która oferuje jakościowe usługi tj. czyszczenie po pożarze Ruda Śląska za pomocą suchego lodu oraz dekontaminacja spalonych nieruchomości w całym województwie śląskim. Gdy stałeś się ofiarą ognia, ostatnią rzeczą, o jakiej powinieneś myśleć, jest to, jak po nim samodzielnie posprzątać.

Kastelnik – sprzątanie po pożarach – usługi całodobowe 24/7

Na Śląsku jesteśmy gotowi do pomocy od 2013 roku. Nasz specjalista przyjdzie na miejsce i ustali szczegóły współpracy. W stałej ofercie znajduje się usługi:

 • usuwanie sadzy ze ścian;
 • mycie podłóg z nieczystości i osadów pożarowych;
 • utylizacja sprawnych mebli;
 • czyszczenie ścian po pożarze i innych rzeczy, które wymagają oczyszczenia.
Transport suchego lodu do firmy sprzątającej

Zdjęcie: maszyna do czyszczenia suchym lodem ścian po pożarze © 2023 Kastelnik

Czyszczenie po pożarze Ruda Śląska — na czym to polega?

Jak każde sprzątanie specjalistyczne, czyszczenie ścian po pożarze w Rudzie Śląskiej to wieloetapowy proces. Jako eksperci i liderzy w branży nie chodzimy na skróty. Zawsze  zwracamy uwagę na przestrzeganie zasad bezpieczeństwa BHP podczas wykonywania prac sprzątających po pożarach. Nasza kadra nosi specjalną odzież ochronną oraz maski pełnotwarzowe chroniące przed sadzą i trującymi toksynami. Staramy się, aby sprzątanie po pożarze w naszym wykonaniu było uszyte na miarę naszego klienta. Jeśli klient sobie życzy, poza myciem ścian i dekontaminacją budynku wykonamy też różne prace naprawcze w lokalu, gdzie doszło do pożaru. Mamy ogromne doświadczenie w odnawianiu ścian i sufitów nie tylko w mieszkaniach, ale też w wielkich obiektach przemysłowych. Oferujemy malowanie ścian po pożarze oraz usuwanie zapachu spalenizny.

Warto dodać, że po odebraniu zgłoszenia od klienta w ciągu kilku godzin przygotowujemy darmową wycenę i szacujemy czas realizacji zadania. Usuwanie szkód po pożarze z firmą Kastelnik to gwarancja szybkiego powrotu do normalnego życia.

Czyszczenie ścian po pożarze Ruda Śląska

Od czego warto zacząć usuwanie skutków pożaru w domu?

Ustalanie przyczyn powstania pożarów to zadane dla rzeczoznawcy ds. likwidacji zniszczeń ogniowych oraz eksperta ze straży pożarnej. Pożar to prawdziwa tragedia, z którą wiążą się traumatyczne wspomnienia. Żywioł pozostawia za sobą także wiele kosztownych zniszczeń, które szybko trzeba uprzątnąć. Dobrze wiemy, że naszym klientom zależy zawsze na czasie, dlatego oferujemy nasze usługi czyszczenia po pożarach przez całą dobę, przez 365 dni w roku.

Mycie ścian po pożarze suchym lodem

Zdjęcie: technik podczas mycia ścian suchym lodem © 2023 Kastelnik

Co jest ważne podczas sprzątania po pożarach?

Jako specjaliści działamy błyskawicznie, ale i precyzyjnie. Nasze doświadczenie potwierdza, że wyłącznie profesjonalne środki dezynfekujące i najwyższej klasy technologia do sprzątania po pożarach mogą sprawić, że groźne związki toksyczne usunięte zostaną dokładnie i szybko. Co za tym idzie? Twój lokal szybko będzie dostępny do ponownego użytkowania. Specjaliści radzą, aby lepiej na własną rękę nie zajmować się sprzątaniem po przejściu żywiołu, zwłaszcza ognia. Sprzątanie domu po pożarze — nie powinniśmy nawet samodzielnie usuwać np. nadpalonych przedmiotów na miejscu zdarzenia, gdyż mogą być toksycznie skażone. Wszelkie podjęte czynności utrudniają rzeczoznawcom oraz służbom porządkowym ustalenie przyczyn powstania pożaru. Może to w konsekwencji utrudnić drogę  postępowania w odzyskaniu odszkodowania  i wydłuży proces renowacji mienia.

Sprzątanie po pożarze w Rudzie Śląskiej – suchy lód w akcji

Sprzątanie pomieszczeń po pożarze w Rudzie Śląskiej to postępowanie zgonie z określoną procedurą dezynfekcji. W przygotowanym do całej procedury lokalu ruszamy do czyszczenia zadymionych ścian i  pokrytych sadzą sufitów za pomocą suchego lodu. Jako że kładziemy duży nacisk na dokładność, staramy się dotrzeć do najmniejszych zakamarków pomieszczeń. Ułatwia nam to wykorzystanie w pracy nowej technologii mycia ścian suchym lodem. Czyszczenie suchym lodem w domu po pożarze to najlepsza metoda do walki z trudnymi do usunięcia zabrudzeniami, w tym śladami spalenia i sadzy.

Często polecamy naszym klientom uzupełnić kompleksowe czyszczenie po pożarze o dekontaminację, czyli pełną dezynfekcję lokalu. Oferujemy także usługę remontową, to znaczy malowanie ścian, gipsowanie, czy nadbudowę ścianek w spalonym mieszkaniu. Poznaj nasze specjalistyczne usług i zadzwoń na nas na bezpłatną infolinię telefoniczną.

Usuwanie szkód po pożarach na Śląsku

Usuwanie sadzy ze ścian za pomocą suchego lodu

Co zrobić z osadem na ścianie po pożarze? Usuwanie sadzy ze ścian za pomocą suchego lodu to najważniejszy etap sprzątania. Sadzę ze ściany w zniszczonym domu można usuwać poprzez czyszczenie suchym lodem. Ta bezinwazyjna technologia bije rekordy popularności w woj. śląskim. Nie tylko jest całkowicie nieszkodliwa dla środowiska oraz ludzi, ale także działa ekspresowo. W trakcie czyszczenia suchym lodem możemy bez trudu pozbyć się szkodliwych substancji, które powstały w wyniku np. stopienia się plastiku, czy innych sztucznych materiałów. Co więcej, mycie ścian po pożarze tą metodą to jedyna tak szybka metoda, aby pozbyć się substancji smolistych z wszelkich powierzchni. Jak wiemy, tłusta sadza jest ogromnie trudna do usunięcia domowymi sposobami. Tylko dzięki specjalistycznym urządzeniom do likwidacji zniszczeń po pożarach i nowatorskim metodom możemy zlikwidować dosłownie wszystkie skutki działania ognia.  Uwierz, że potrafimy sprawić, że brud i resztki sadzy dosłownie znikają z powietrza. Dlatego właśnie warto nam zaufać i powierzyć nam sprzątanie po pożarze.

Czy warto zrobić restytucję mienia po pożarze?

Zalecamy naszym klientom, aby uzupełnić usługę czyszczenia nieruchomości po pożarze o restytucję mienia. Zawsze dobieramy odpowiednią technikę usuwania dioksyn i furanów ze spalonej powierzchni. Warto wspomnieć, że dostosujemy się do zastanej na miejscu sytuacji, a prace przygotujemy na podstawie informacji, które nam przekażesz. W pracy posługujemy się szeregiem technik dezynfekcyjnych, które fachowcy z firmy Kastelnik dobierają indywidualnie na miejscu zdarzenia. Najczęściej są to metody:

 • zamgławianie spalonych pomieszczeń tzw. suchą mgłą;
 • ozonowanie pomieszczeń w celu eliminacji zapachów spalenizny;
 • czyszczenie ścian suchym lodem.

Malowanie ścian po pożarze domu

Każda z tych metod jest skuteczna i ma bardzo dobre właściwości bakteriobójczymi. Nie wykorzystujemy w nich wody, więc ryzyko ponownego uszkodzenia mienia jest praktycznie zerowe. W tym miejscu można dodać, iż jesteśmy w pełni ubezpieczeni od odpowiedzialności cywilnej, aby zapewnić najlepszą możliwą obsługę i zagwarantować bezpieczeństwo finansowe podczas świadczonych prac. Wszyscy nasi pracownicy to wyszkoleni specjaliści od dekontaminacji, którzy w spalonych pomieszczeniach świadczą ozonowanie na stężeniach nawet powyżej 40 ppm. Tylko takie działania są skutecznie wyeliminować toksyny i zapach spalenizny z powietrza.

Usuwanie szkód po pożarze w woj. śląskim — Kastelnik

Misją firmy Kastelnik jest dostarczanie kompleksowych usług w zakresie specjalistycznego usuwania szkód po pożarach w Rudzie Śląskiej. Nasze prace świadczmy nie tylko na Śląsku, ale również w innych regionach Polski. Jesteśmy przekonani, że nasza wykwalifikowana kadra podoła każdemu wyzwaniu. Jeżeli masz pytania – zadzwoń do nas lub wyślij e-mail ze zdjęciami budynku po przejściu pożaru. Jesteśmy do Twojej dyspozycji przez 24 godziny na dobę, 365 dni w roku. Zadzwoń! Kastelnik – czyszczenie po pożarze Jaworzno, woj. śląskie oraz

Śląska firma sprzątająca po pożarach w całej Polsce

FAQ — najczęściej zadawane pytania po pożarze nieruchomości

FAQ. Odpowiedzi na pytania o sprzątanie po pożarze w Rudzie Śląskiej

Ile kosztuje sprzątanie budynku po pożarze?

Cena sprzątania mieszkania po pożarze ustalana jest za każdym razem indywidualnie, po wizji lokalnej u klienta. Na całkowity koszt sprzątania domu po pożarze może wpływać np. Ilość ścian do wyczyszczenia, ilość przedmiotów do utylizacji oraz ilość szkód w budynku. Średnio koszt sprzątania wacha się od 5000 zł do 20.000 zł.

Jak usunąć szkody po pożarze?

Usuwanie szkód po pożarze w domu to kilka etapów. Zaliczyć do nich można uprzątnięcie pogorzeliska, czyszczenie ścian po pożarze oraz usuwanie zapachu spalenizny. Na koniec wykonywana jest dekontaminacja pomieszczeń i usuwanie trujących związków chemicznych.

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5,0 out of 5
  5,0 out of 5 stars (based on 2 reviews)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%