Czyszczenie po pożarze Reda

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Usuwanie skutków pożaru w Redzie w woj. pomorskim. Jakie jest najlepszy środek do usuwania tłustej sadzy ze ścian?

W życiu pojawia się wiele sytuacji, których niestety nie da się przewidzieć. Jedną z nich jest pożar. Ogień doprowadza nieruchomości do stanu krytycznego – rozprzestrzenia się z ogromną prędkością i pali meble, maszyny i dokumenty firmowe.

Czyszczenie ścian po pożarze Reda

Często stosowaną przez nas metodą mycia ścian po pożarze, jest czyszczenie suchym lodem.

Sprzątanie po pożarach w powiecie wejherowskim – Reda

Czy to oznacza, że biuro lub dom, w którym doszło do pożaru, nie będzie mogło być używane? Oczywiście, że nie. Czyszczenie ścian po pożarze suchym lodem to dziś najlepszy środek na rynku do usunięcia tłustej sadzy ze ścian. Środkiem jest tak naprawdę suchy lód, a czyszczenie za jego pomocą to metoda na profesjonalne sprzątanie. Sprzątanie po pożarze Reda, woj. pomorskie, to jedna z wielu usług firmy Kastelnik, którą zamówisz przez całą dobę.

W naszej firmie robimy wszystko, co w naszej mocy, by pomóc osobom poszkodowanym po wybuchu ognia.

Sprzątanie po pożarze Reda

W wielu przypadkach możliwe jest usuwanie skutków pożaru, które przeprowadzane jest przez specjalistyczną firmę. Wystarczy postawić na techników wyposażonych w odpowiedni sprzęt i mających niezbędną wiedzę. Jak przebiega sprzątanie po pożarze?

Kiedy rozpocząć można sprzątanie po pożarze?

Ogień został ugaszony przez strażaków, a rzeczoznawca wydał oświadczenie, że budynek nie grozi zawaleniem? W takim razie oznacza to, że firma sprzątająca po pożarach może brać się do pracy. Najpierw technicy ustalają plan działania, biorąc pod uwagę skalę zniszczeń i ilość sadzy na ścianach. Pierwszy etap zwykle stanowi usunięcie zniszczonych w wyniku pożaru przedmiotów i czyszczenie ścian po pożarze suchym lodem.

Maszyna do mycia sadzy

Ciężkie zabrudzenia po pożarze usuwane są za pomocą specjalistycznych urządzeń.

Popularny artykuł na blogu Kastelnik: Jakie są etapy sprzątania po pożarze?

Pamiętaj jednak, aby wybrać fachowców, którzy zadbają o kontakt z ubezpieczycielem i stworzą dokumentację – za takie dokumenty należy zabrać się jeszcze przed przystąpieniem do działania. Kiedy tylko zdecydujesz się na daną firmę, to zacznie się cały proces – nie będzie on trwał długo, ale oczywiście to wszystko zależy od stanu Twojej nieruchomości.

Ozonowanie po pożarze – czy jest konieczne?

Decydując się na specjalistyczną firmę sprzątającą, tak naprawdę nie musisz zastanawiać się, co jest konieczne, a które czynności można pominąć, ponieważ technicy dokładnie wiedzą, jak przeprowadzić usuwanie skutków pożaru. Jeśli jednak szukasz odpowiedzi na pytanie, czy ozonowanie po pożarze jest konieczne – odpowiadamy.

Usuwanie zapachu spalenizny

Profesjonalne ozonowanie po pożarze to czynność, która składa się na kompleksowe sprzątanie po pożarze i nie powinno się jej skreślać; przede wszystkim, dlatego że skutecznie likwiduje ona toksyny powstające na skutek spalania i bez niej dekontaminacja po pożarze nie byłaby całkowita. Ozonowanie pomieszczeń to również skuteczny sposób na usuwanie zapachu spalenizny bez konieczności użycia środków chemicznych.

Czym jest ozonowanie po pożarze?

Ozonowanie po pożarze to czynność mająca na celu usunięcie bakterii, wirusów, zarodników grzybów, a nawet pleśni. Ozon stosowany jest od lat, aby skutecznie usuwać skutki pożaru, ponieważ nie tylko chroni on organizm przed toksynami, ale również skutecznie niweluje zapach spalenizny.

Zobacz najnowsze wpisy na stronie: blog Kastelnik

Prawda jest jednak taka, że podczas ozonowania po pożarze największe znaczenie ma stężenie ozonu – zbyt małe nie poradzi sobie z zadaniem, a zbyt duże może być szkodliwe dla człowieka. Właśnie dlatego najlepiej zostawić tę czynność technikom wyposażonym w ozonatory przemysłowe.

Na czym polega dekontaminacja po pożarze?

Pisząc o ozonowaniu, wspomnieliśmy o dekontaminacji po pożarze – jest to bardzo ważny etap składający się na sprzątanie po pożarze, dlatego warto wiedzieć o niej trochę więcej. Dekontaminacja to proces składający się z kilku czynności, m.in.:

 • ozonowania po pożarze wraz z zamgławianiem;
 • usuwanie tłustej sadzy ze ścian;
 • mycie suchym lodem tłustych osadów pożarowych.
Kastelnik – sprzątanie po pożarach – usługi całodobowe 24/7

Dekontaminacja po pożarze ma na celu usunięcie niebezpiecznych toksyn, które powstały na skutek spalania przedmiotów codziennego użytku, mebli i różnych plastików – prościej mówiąc, jest to dezaktywacja związków chemicznych. Niebezpieczne dioksyny i furany są niewidoczne dla oka, ale potrafią porządnie zaszkodzić, dlatego dekontaminacja po pożarze jest konieczna.

Usługi porządkowe, sprzątanie po pożarze w pozostałych miastach woj. pomorskiego:

Całodobowa pomoc po pożarze

Zadzwoń po całodobową pomoc po pożarze!

Najczęściej zadawane pytania - FAQ

Pożar domu lub firmy często powoduje utratę całego dorobku życia. Na szczęście możesz zlecić sprzątanie po pożarach w Redzie i ograniczyć skalę szkód w mieszkaniu. Podstaw na specjalistów w branży dekontaminacji po pożarze i pozbądź się zanieczyszczeń z lokalu mieszkalnego. Samo oczyszczanie w mieszkaniach po wybuchu ognia to złożony proces, w ramach którego wykonywane jest czyszczenie ścian, mycie sufitów i ozonowanie pomieszczeń. Sprawdź, o co najczęściej pytają mieszkańcy Redy.

Sprzątanie Reda

W jakim celu wykonuje się ozonowanie po pożarze?

Ozonowanie pomieszczenia to skuteczna metoda eliminacji toksyn po pożarze, takich jak dioksyny i furany. Dezynfekcja ozonem dokładnie oczyszcza powietrze i trwale usuwa nieprzyjemny zapach spalenizny. Często zabieg ozonem łączy się z zamgławianiem suchą mgłą dla wzmocnienia efektu dezynfekcji.

Jakie zagrożenia występują w spalonym mieszkaniu?

Pożar domu to nie tylko zniszczone meble i elektronika, ale też groźne dla zdrowia toksyny. Powstają one w momencie spalania różnych materiałów w domu, takich jak plastik czy guma. Należą do nich dioksyny i furany, które mogą powodować zatrucie organizmu i poważne konsekwencje zdrowotne.

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5,0 out of 5
  5,0 out of 5 stars (based on 1 review)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%