Czyszczenie po pożarze Racibórz

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Czyszczenie po pożarze Racibórz. Jak wygląda kompleksowa likwidacja szkód po niespodziewanym wybuchu ognia w domu?

Firma Kastelnik świadczy pomoc w zakresie likwidacji skutków pożarów, a także czyszczenie po pożarze Racibórz włączając w to inne lokalizacja na terenie całego województwa śląskiego.

Kastelnik – sprzątanie po pożarach – usługi całodobowe 24/7

Usuwanie szkód po pożarze w domu można próbować wykonać samodzielnie lub zlecić firmie sprzątającej.  Kastelnik specjalizuje się w następujących usługach:

 • mycie spalonych ścian;
 • sprzątanie po pożarze w nieruchomości prywatnej;
 • czyszczenie sadzy ze ściany;
 • usuwanie zadymienia;
 • ozonowanie po pożarze i dekontaminacja budynku.
Mycie sadzy po pożarze Śląsk - Racibórz

Wymyty z sadzy kawałek pojemnika na olej opałowy – czyszczenie testowe.

Wiemy, jak wielkie zniszczenia może powodować niekontrolowany wybuch ognia, dlatego działamy szybko, wykorzystując najnowsze na rynku technologie w sprzątaniu po pożarach — suchy lód jest naszą ulubioną metodą sprzątana. Nasi technicy korzystają z metod w pełni ekologicznych i w 100% bezpiecznych zarówno dla Ciebie, jak i dla środowiska naturalnego. Nadpalone elewacje budynku, ściany pokryte grubą warstwą sadzy i zniszczone meble potrafią przyprawić o ból głowy każdego właściciela spalonej nieruchomości.

Pozwól, że wyręczymy Cię w tym trudnym czasie i doprowadzimy Twoją fabrykę lub dom do stanu sprzed pożaru, eliminując sadzę, szkodliwe związki chemiczne i nieprzyjemne zapachy spalenizny.

Czyszczenie ścian po pożarze Racibórz

Czyszczenie ścian po pożarze w Raciborzu — mycie suchym lodem

Mycie spalonych powierzchni suchym lodem pozwala na szybkie usuwanie zabrudzeń bez konieczności używania silnych środków chemicznych. Czyszczenie spalonych ścian po pożarze w Raciborzu najlepiej zacząć za pomocą suchego lodu. Dzięki stosowanym technologiom jesteśmy w stanie wyczyścić każdy nawet najbardziej zabrudzony zakamarek powierzchni po pożarze.

Jakość sprzątania pod ciśnieniem 5,5 bara!

Wykorzystywane przez nas metody gwarantują działanie zarówno w przypadku delikatnego czyszczenia tynków pod ciśnieniem 20 psi (1,4 bara), jak i niezwykle silnego wydmuchiwania pod ciśnieniem 300 psi (5,5 bara) np. do stropów z betonu. Suchy lód w praktyce jest to zamrożony dwutlenek węgla o skrajnie niskiej temperaturze -78,5 stopnia. Czyściwo w postaci granulatu wyrzucane jest przez specjalistyczną dyszę z zawrotną prędkością aż 500 km/h. Stosowanie suchego lodu do czyszczenia po pożarze umożliwia czyszczenie budynków i mieszkań, a dzięki jego właściwościom możliwe jest także:

 • dogłębne czyszczenie posadzki;
 • czyszczenie sprzętu RTV;
 • oczyszczanie sprzętu AGD;
 • czyszczenie dokumentów i książek;
 • oczyszczanie z sadzy przedmiotów codziennego użytku.
Usuwanie smrodu po pożarze, sprzątanie odoru

Usuwanie toksyn po pożarze w domu, za pomocą nadtlenku wodoru.

Co można czyścić suchym lodem?

Z zastosowaniem tej metody możemy wykonać również czyszczenie komina i przewodów wentylacyjnych. Wszechstronność zastosowania i najwyższa skuteczność działania to cechy, które wyróżniają mycie suchym lodem po pożarze. Ta innowacyjna technologia jest w pełni bezpieczna i nie generuje żadnych odpadów wtórnych. Nie myj ścian z sadzy na własną rękę, zapach spalenizny pozostanie, a Ty jedynie rozetrzesz czarny osad po całym pomieszczeniu. Zostaw to zadanie specjalistom z firmy Kastelnik, którzy wykorzystując suchy lód, zlikwidują wszelkie zanieczyszczenia i przywrócą Twoje mieszkanie do ponownego użytku.

Jakie są etapy czyszczenia po pożarze?

Czyszczenie po pożarze w miejscowości Racibórz brygada naszych wykwalifikowanych techników przeprowadza w kilku etapach. Uwzględniają one takie czynności, jak:

 • usuwanie szkód po pożarowych z zachowaniem zasad BHP;
 • opróżnianie mieszkania ze spalonych mebli po pożarze;
 • czyszczenie suchym lodem ścian i przedmiotów codziennego użytku z sadzy;
 • dekontaminacja pomieszczeń po pożarze;
 • osuszanie powierzchni pogorzeliska;
 • usuwanie zapachu spalenizny po pożarze, wykorzystując ozonowanie;
 • zabezpieczanie elementów nośnych i konstrukcyjnych w spalonym budynku;
 • zabezpieczanie przewodów przed ponownym podpaleniem;
 • wystawianie certyfikatów dekontaminacji.

Dekontaminacja po pożarze. Na czym polega ten proces?

Technicy firmy Kastelnik oprócz usuwania szkód i czyszczenia ścian po pożarze, wykonują również szczegółową dekontaminację po pożarze na miejscu zdarzenia. To kluczowy krok w zakresie dezynfekcji pomieszczeń po pożarze, który pozwala całkowicie wyeliminować niebezpieczne związki chemiczne.

Ogień trawi wszystko na swojej drodze; plastikowe elementy czy chemikalia. Nawet niepozorne materiały gumowe, kiedy ulegają spalaniu, wydzielają szkodliwe dla zdrowia toksyny takie jak dioksyny i furany. Oprócz usunięcia strawionych ogniem elementów wyposażenia mieszkania trzeba jeszcze dogłębnie usunąć te niebezpieczne związki. Z pomocą przychodzi profesjonalna dekontaminacja, którą wykonują specjaliści z firmy Kastelnik. W tym przypadku świetnie sprawdza się ozonowanie pomieszczeń po pożarze, które oprócz eliminacji drobnoustrojów, pozwala także całkowicie i trwale eliminować szkodliwe patogeny powstałe w procesie spalania. Oferujemy możliwość ozonowania do 9000 m3 na godzinę. Nie czekaj! Powierz nam likwidację skutków po pożarowych w Twoim biurze i mieszkaniu.

Sprzątanie po pożarze w Raciborzu w woj. śląskim

Sprzątanie po pożarze Racibórz. Ozonowanie pomieszczeń po pożarach

W dezynfekcji po pożarze sprawdza się najlepiej ozonowanie pomieszczeń. Ta nowoczesna technologia jest skuteczna w 99,9% i pozwala likwidować wszelkie drobnoustroje i bakterie. Przydaje się w likwidacji skutków po pożarowych, takich jak szkodliwe dioksyny i furany w powietrzu. Jej nieocenioną zaletą jest również fakt, że całkowicie eliminuje nieprzyjemny zapach spalenizny, którego nie da się wywietrzyć. Dysponujemy ponad setką przemysłowych generatorów ozonu o mocy od 40 g./h do 240 g.h. Całkowicie wyeliminujemy szkodliwe toksyny, jak u drażniącą woń spalenizny, a Twój dom będzie jak nowy!

Statystyki pożarów Śląskie

Statystyki pożarów. Ogień sieje spustoszenie nie tylko na Śląsku

Ilość pożarów w naszym kraju to nadal poważny problem.  Większość z nas ma świadomość, jakie niebezpieczeństwa niesie ze sobą bezwzględny żywioł, jakim jest ogień. Niewiele osób jednak zdaje sobie sprawę, jak często dochodzi do pożarów. Przedstawione liczby mówią same za siebie.

Ponad 6000 pożarów od zwarcia instalacji elektrycznej

Statystycznie w Polsce każdego roku dochodzi do około 12.000 pożarów, a przyczyną połowy z nich stanowią zwarcia instalacji elektrycznych. W 2021 roku w miejscowości Racibórz miało miejsce wiele poważnych wybuchów ognia. Do jednego z nich doszło w miejscowości Bieńkowice, w powiecie raciborskim, gdzie ogień spalił ponad 300 zwierząt gospodarskich. Inne tragiczne zdarzenie miało miejsce 24 marca 2022 roku w raciborskim bloku mieszkalnym, gdzie podczas pożaru mieszkania 70-letni lokator stracił życie, próbując wydostać się z płonących pomieszczeń.

Cold Jet model 40

Urządzenie do czyszczenia ścian suchym lodem jest często stosowane w miastach w woj. śląskim, a Racibórz nie jest wyjątkiem.

Usługi firmy sprzątającej Kastelnik

W ciągu blisko 10 lat naszej działalności oczyszczaliśmy wiele zdewastowanych ogniem lokali i widzieliśmy, jak ogromne straty powstają w wyniku pożarów. Zajmujemy się czyszczeniem budynków po pożarze i likwidacją skutków, jakie powoduje ogień, pamiętając o tym, że kwestia bezpieczeństwa jest priorytetem zarówno dla nas, jak i dla naszych klientów. Wykonamy dla Ciebie oczyszczenie pomieszczeń przy użyciu innowacyjnej metody suchego lodu, zdezynfekujemy mieszkanie ozonem, dzięki czemu zlikwidujemy swąd spalenizny. Pracujemy 7 dni w tygodniu, a do Twojej dyspozycji pozostaje całodobowa infolinia firmy Kastelnik.

Ogólnopolska firma sprzątająca Racibórz

Dekontaminacja budynku po pożarze w Raciborzu wraz z certyfikatem.

Najczęściej zadawane pytania - pożar w domu, co robić?

Sprzątanie po pożarze Racibórz to czynności, które najlepiej powierzyć specjalistom. Samodzielne zmycie sadzy ze ścian jest praktycznie niemożliwe, tak samo, jak wywietrzenie zapachu spalenizny po pożarze. Profesjonalni sprzątacze z firmy Kastelnik usuną czarny osad przy pomocy suchego lodu i przeprowadzą kompleksową dekontaminację oraz dezodoryzację. Co to za procesy i co warto wiedzieć na temat sprzątania po pożarze w Raciborzu?

FAQ Racibórz. Sprzątanie

Ile kosztuje sprzątanie po pożarze?

Koszt całkowity za sprzątanie po pożarze jest ustalany indywidualnie z klientem po wizji lokalnej na miejscu zdarzenia. Na finalny koszt wpływ może mieć ogólna ilość szkód w budynku oraz ilość ścian do czyszczenia z sadzy. Średnio cena końcowa waha się od 5000 zł do 50.000 zł, a zależy od wielkości zniszczeń.

Czym usunąć zapach spalenizny po pożarze?

Zapach spalenizny po pożarze jest nieprzyjemny i praktycznie niemożliwy do wyeliminowania samodzielnie. W usuwaniu zapachu spalenizny po pożarze sprawdza się ozonowanie pomieszczeń. Aby skutecznie i trwale pozbyć się nieprzyjemnej woni spalenizny, należy zastosować ozonowanie przy stężeniu na poziomie 40 ppm – 60 ppm. 

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5,0 out of 5
  5,0 out of 5 stars (based on 2 reviews)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%