Czyszczenie po pożarze Przemyśl

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Kompleksowe sprzątanie i czyszczenie po pożarze w Przemyślu, a także usuwanie zapachu spalenizny i profesjonalna likwidacja szkód po pożarach

Kastelnik to zespół ekspertów, oferujących czyszczenie po pożarze w Przemyślu i innych okolicznych miastach woj. podkarpackiego.

Kastelnik – sprzątanie po pożarach – usługi całodobowe 24/7

Specjalistyczne usługi sprzątania po pożarach świadczymy w miastach  wschodniej Polski. Pożary nie tylko w tym regionie, niosą za sobą olbrzymie zagrożenie dla zdrowia poszkodowanych. Oferujemy również usuwanie szkód po pożarze suchym lodem w powiecie przemyskim w mieście tj. Dubiecko.

Czyszczenie ścian po pożarze Przemyśl

Ściany budynku w trakcie czyszczenia po spaleniu. Pożar zajął pół pomieszczenia pozostawiając sadzę i niebezpieczny zapach.

Dlatego poza podstawowymi czynnościami, jakie znajdują się w ofercie firmy Kastelnik, przeprowadzamy restytucję mienia zniszczonego przez ogień. Jako firma wyspecjalizowana w swojej branży dysponujemy doświadczeniem z zakresu likwidacji szkód powstałych wskutek ognia. Połączenie wiedzy oraz   zaplecza technologicznego czyni naszą firmę liderem na rynku specjalistycznych firm sprzątających zajmujących się likwidacją zniszczeń spowodowanych przez ogień i wodę.

Sprzątanie sadzy po pożarze Przemyśl

Pomagamy polskim przedsiębiorcom w likwidacji szkód powstałych od ognia

Prowadzenie wyspecjalizowanej działalności gospodarczej wymaga od nas mobilności w świadczeniu usług sprzątania po pożarze, bez względu na miejsce  zgłoszenie otrzymanego od Państwa. Odpowiednie zaplecze techniczne pozwala nam na podjęcie prac czyszczących po pożarze, na terenach Tarnobrzeska Specjalnej Strefy Ekonomicznej w podstrefie Przemyśl, w bardzo krótkim czasie od otrzymanego zgłoszenia. To między innymi dlatego, oferujemy pomoc w zakresie usuwania szkód pożarowych na terenach hal produkcyjnych, magazynowych oraz w obiektach hotelowych. Każde ze zgłoszeń traktujemy indywidualnie, przed przystąpieniem do prac, przeprowadzamy oględziny miejsca zdarzenia i ocenę skali szkód po pożarowych.

Kompleksowe podejście podczas usuwania szkód spowodowanych przez ogień – Przemyśl

Aby mówić o kompleksowym wsparciu osób poszkodowanych w pożarach, należy spojrzeć na sytuację, w jakiej znaleźli się poszkodowani z szerszej perspektywy. W pełni rozumiemy traumatyczne przeżycia poszkodowanych w pożarze osób prywatnych i właścicieli firm. Na wstępie,  zaczynamy od sporządzenia kosztorysu. W  nim zawieramy czynności, jakie na podstawie przeprowadzonych oględzin, w naszej ocenie będą niezbędne.

Kompleksowe usuwanie szkód ogniowych

Zdjęcie zrobione po pożarze w garażu podziemnym. Czyszczenie z użyciem maszyny szorującej sadzę z posadzki parkingu.

W ofercie firmy sprzątającej po pożarach Kastelnik znajdziesz

 • Kompleksowe czyszczenie po pożarach w Przemyślu;
 • Oszacowanie strat usuwania szkód po pożarze;
 • Czyszczenie sufitów i podłóg z substancji smolistych, jakie powstają w trakcie pożaru suchym lodem;
 • Sporządzenie kosztorysu czyszczenia skutków po pożarowych;
 • Czyszczenie ścian po pożarze Dubiecko;
 • Dekontaminacja pomieszczeń usuwająca trujące toksyny ze spalonych powierzchni;
 • Osuszanie pomieszczeń po zalaniu wodą;
 • Ozonowanie pomieszczeń po pożarze i usuwanie zapachów spalenizny;
 • Wystawienie certyfikatu i dokumentacji z przeprowadzonych czynności;
 • Zabezpieczenie elementów konstrukcyjnych budynku;
 • Zakończenie prac poprzez wystawienie protokołu odbioru i dokumentacji KNR.

Osuszanie pomieszczeń po pożarze – niezbędny proces przed przystąpieniem prac sprzątających i likwidujących szkody

Sprzątanie po pożarach to złożony proces. W miejscu zdarzenia – wskutek akcji gaśniczej – dochodzi do użycia ogromnej ilości wody. Bez względu na to, czy do pożaru doszło w budynku mieszkalnym, czy na terenach zakładów przemysłowych, woda użyta w akcji gaśniczej zalewa ogromne powierzchnie. Należy pamiętać, że podczas akcji gaśniczej, ilość wody jest bardzo duża. Zanim przystąpimy do prac likwidujących szkody pożarowe,  należy przeprowadzić pomiar wilgotności spalonych ścian. Jesteśmy gotowi przyjąć zgłoszenia po pożarowe, do realizacji i szybkiej wyceny przez całą dobę. Istnieje możliwość, przesłania zdjęć z miejsca zdarzenia, w celu wstępnej wyceny.

Ogień w domu. Pomoc, infolinia Kastelnik

Dlaczego  osuszanie po pożarach jest tak ważne?

Osuszanie to proces nieunikniony i bezwzględnie konieczny. Osuszanie mechaniczne spowoduje, że w pomieszczeniu zalanym wodą, nie powstanie grzyb i pleśń. Zagrzybienie po przeprowadzonym remoncie, uczyni pomieszczenie szkodliwym  i niebezpiecznym dla zdrowia!. Pomimo że pleśń i grzyb nie będą przez długi czas widocznym problemem, w odpowiednim czasie dadzą o sobie znać, stawiając cię przed poważnym problemem do usunięcia.

Akcja gaśnicza w miejscu pożaru prowadzi do pewnych zagrożeń. Należą do nich:

 • Uszkodzenia w obszarze warstw izolacyjnych;
 • Zawilgocenia prowadzące do powstawania i rozwijania się grzybów i pleśni;
 • Zagrożenia zdrowotne wynikające z funkcjonowania w pomieszczeniu zagrzybionym  pomieszczeniu.;
 • Ryzyko, iż prace remontowe w miejscu po pożarze i środki na nie poświęcone, okażą się zmarnowane.

W jednym z wywiadów strażak po akcji gaśniczej oświadczył:

“Tak jak najbardziej pożary wewnętrzne z reguły gasimy wodą. Inne środki gaśnicze stosuje się tylko w uzasadnionych sytuacjach np. materiały, których nie można gasić wodą oraz maszyny pod napięciem elektrycznym”. 

Firma sprzątająca po pożarach w całej Polsce

Statystyka po pożarach i tragiczne zdarzenie losowe w Przemyślu

Wybuch ognia w mieszkaniu to tragiczne zdarzenie. Od wielu lat, specjaliści firmy Kastelnik pomagają poszkodowanym w wybuchu ognia mieszkańcom na terenie całego kraju. Jak podają statystyki opracowane przez GUS,  do zdarzeń z udziałem ognia dochodzi niezwykle często. W 2020 roku – w statystyce Państwowej Straży Pożarnej – odnotowano ponad 12 tys. pożarów. Przyczyną połowy z nich, okazało się zwarcie w instalacji elektrycznej. W pierwszej połowie 2021 roku straż pożarną zawiadomiono o pożarze przy ul. Smołki w Przemyślu.

Na miejscu okazało się, że do pożaru doszło w kamienicy, na drugim piętrze. Na szczęście nikt w pożarze nie został poszkodowany. Straty po pożarowe na miejscu okazały się ogromne. To takich wypadków najczęściej nasi klienci wzywają specjalistyczną firmę sprzątająca po pożarach. Kastelnik Przemyśl oferuje bezpłatny dojazd na wycenę sprzątania po pożarze i pomoc w opracowaniu kosztorysu KNR.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami. Jesteśmy przygotowani do udzielni informacji na temat usuwania zniszczeń po pożarze przez całą dobę. Zadzwoń!

Jesteśmy także w:

Najczęściej zadawane pytania - FAQ

Pożar mieszkania to trudne doświadczenie, a usuwanie szkód pożarowych nie jest łatwym zadaniem. Czyszczenie po pożarze w mieście Przemyśl to zadanie dla specjalistów z odpowiednią wiedzą i sprzętem. Osoby poszkodowane w wyniku wybuchu ognia często skarżą się na nieprzyjemny zapach spalenizny unoszący się w powietrzu. Ten uporczywy swąd można wyeliminować poprzez ozonowanie pomieszczeń już przy stężeniu ozonu 40 ppm. Ozon nie tylko trwale likwiduje niechciany fetor, ale również unieszkodliwia toksyny po pożarze. Co więcej, warto wiedzieć na temat czyszczenia ścian w domu po pożarze?

Sprzątanie Przemyśl

Jakie są sposoby na mycie ścian po pożarze?

Mycie ścian po pożarze można wykonać przy pomocy specjalistycznych preparatów likwidujących tłustą sadzę. W czyszczeniu ścian po pożarze doskonale sprawdza się także mycie suchym lodem. Usuwanie zabrudzeń ze ścian po pożarze to jeden z najważniejszych etapów usuwania szkód po pożarze.

Czy dekontaminacja ozonem po pożarze jest skuteczna?

W wyniku wybuchu ognia powstaje mnóstwo toksyn i trujących związków, które należy odpowiednio zneutralizować. Dekontaminacja ozonem po pożarze to skuteczny sposób eliminacji toksycznych związków, takich jak dioksyny i furany.

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5 out of 5
  5 out of 5 stars (based on 2 reviews)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%