Czyszczenie po pożarze Piotrków Trybunalski

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Czyszczenie po pożarze w Piotrkowie Trybunalskim – usuwanie trujących dioksyn ze ścian

Kompleksowe czyszczenie po pożarze Piotrków Trybunalski, woj. łódzkie – dla Firmy Kastelnik – (obszar działania, nawet do 100 km od centrum miasta), to zadanie, z którym mamy do czynienia na co dzień. 

Kastelnik – sprzątanie po pożarach – usługi całodobowe 24/7

Oferujemy fachową i profesjonalną pomoc poszkodowanym w pożarze firmą i osobom indywidualnym, zmuszonym do usunięcia skutków ognia. Jeśli doświadczył Cię nieszczęśliwie pożar, wiemy, z jakimi problemami musisz się zmierzyć.

Jakich zagrożeń po pożarze, nie zobaczysz gołym okiem?

Ze skutkami pożarowymi, poradzi sobie jednak wyłącznie profesjonalna i wyspecjalizowana firma zajmująca się sprzątaniem po pożarze. Znamy sposoby jak Ci pomóc. Pamiętaj, że prace specjalistyczne, np. usuwanie szkód po pożarze, to nie tylko działania zmierzające do wyeliminowania tego, co widzisz gołym okiem. Zadanie podstawowe to pozbycie się trujących dioksyn.

Oczywiście – sprzątanie po tak traumatycznym zdarzeniu losowym, do prostych nie należy. Skutki spalenia są zawsze niezwykle rozległe i determinujące fachową likwidację szkody powstałej wskutek zaprószenia ognia lub zwarcia w instalacji elektrycznej.

Popularny artykuł na blogu Kastelnik: Jak zapobiec zwarciu instalacji elektrycznej w domu?

czyszczenie ścian po pożarze Piotrków Trybunalski

Usuwanie zapachu po pożarze, czy likwidacja innych skutków spalenia – takich jak: sadza, nalot po pożarze, usunięcie szkodliwych zanieczyszczeń, to nie wszystko, na czym musimy się znać by móc pomóc w sposób fachowy i kompleksowy. Doskonale zdajemy sobie sprawę, jak poprawnie przeprowadzić analizę szkód po pożarowych, sporządzić kosztorys niezbędnych prac sprzątających i usuwających skutki zniszczenia wskutek ognia.

Zawsze usuwanie skutków po pożarach niosło za sobą konieczność starannych oględzin oraz oszacowania strat w miejscu wybuchu pożaru. 

W tym miejscu pamiętamy, że niezbędne będzie zadbanie o sporządzenie protokołów dla firmy ubezpieczającej, niezwykle istotne w wyegzekwowaniu środków na usunięcie szkód po pożarze. Przeprowadzamy fachowe czynności zmierzające do doprowadzenia pomieszczenia do ponownej funkcjonalności.

całodobowe czyszczenie po pożarach infolinia

Oferta firmy sprzątającej po pożarze Kastelnik

 • Czyszczenie ścian po pożarze suchym lodem w mieszkaniach na terenie Piotrkowa Trybunalskiego;
 • Dekontaminacja pomieszczeń i usuwanie nieprzyjemnych zapachów;
 • Dezynfekcja powierzchni – nawet do 9000 m3/h;
 • Ozonowanie pomieszczeń po pożarze i usuwanie nieprzyjemnych zapachów;

Przygotowaniu pomieszczenia do prac remontowych

Wiedz, że poza fachową wiedzą w zakresie usuwania szkód, do jakich prowadzi pożar, wiemy doskonale jak ogromnym koszmarem, okazuje się on dla tych, którzy w nim ucierpieli. Znamy doskonale zdezorientowanie osób, które nie raz straciły dorobek życia, czy w przypadku firmy – płynność finansową. Pożar to straszny żywioł, potrafiący zrujnować zarówno powierzchnię mieszkalną, jak i ogromne hale produkcyjne, czy pomieszczenia biurowe.

Do każdego z tych miejsc, trzeba podejść indywidualnie, wiedząc jaki plan sprzątania po pożarach należy uwzględnić, jakich etapów będzie wymagał podczas usuwania szkód, do jakich doprowadził ogień. Przyczyny pożaru są w tym miejscu odsunięte na dalszy plan. Firma Kastelnik, skoncentruje się na działaniach mających pomóc Ci w usunięciu skutków po spaleniu i przygotowaniu Przygotowanie pomieszczenia do prac remontowych. 

pożar zwarcie instalacji

Etapy sprzątania po pożarze, których nie można pominąć

 • Oszacowanie strat po pożarze;
 • Opracowanie kosztorysu prac firmy sprzątającej po pożarach. Sprecyzuje on czynności, które w ocenie naszych specjalistów, będą niezbędne, by pomieszczenie przygotować do remontu;
 • Zabezpieczenie zewnętrzne budynku przed rozpoczęciem prac czyszczących po pożarach – to etap, którego nie można uniknąć. Zabezpieczeniu ulec muszą również przedmioty i maszyny pozostawione na halach przemysłowych, które mogły ulec zalaniu w akcji gaśniczej. Pomieszczenie po pożarze, ulega nie raz ogromnemu zniszczeniu, dlatego sprawdzenie elementów konstrukcyjnych, będzie w odpowiednim etapie prac bardzo ważne. Wiemy jak tego dokonać ze 100% skutecznością.
 • Przygotowanie do specjalistycznego sprzątania – bez niego ani rusz, wiemy jak przygotować prace do odpowiednich procesów usuwających skutki pożaru;
 • Osuszanie pomieszczeń po zalaniu wodą; 
 • Czyszczenie ścian po pożarze, np. innowacyjna technologia czyszczenia suchym lodem. Możesz się od nas dowiedzieć więcej o tej technologii. My od wielu lat, zdajemy sobie sprawę, iż jest ona bezkonkurencyjna;
 • Dekontaminacja pomieszczeń – po tym etapie wyeliminujemy ryzyko  szkodliwego oddziaływania na zdrowie substancji toksycznych;
 • Opracowanie dokumentacji dla firmy ubezpieczeniowej (kosztorys KNR – specyfikacja przeprowadzonych prac). 

sprzątanie po pożarze piotrków

Sprzątanie mieszkań, domów po pożarach Piotrków Trybunalski

Oferujemy czyszczenie po pożarach na terenie całej Polski, a ww. etapy sprzątania po zniszczeniu ogniem, będą dotyczyły usuwania skutków spalenia mieszkania, domu czy zakładu produkcyjnego. Zapewniamy neutralizacje zapachów oraz oględziny pomieszczenia po spaleniu. 

Możemy dostarczyć precyzyjny kosztorys prac, dokumentację potrzebną dla firmy ubezpieczeniowej, i wszelkie usługi, bez których nie będziesz mógł myśleć o przygotowywaniu remontu po pożarze.

usuwanie szkód po pożarach

Czyszczenie suchym lodem, nie tylko dla przemysłu

Technologia usuwania skutków po pożarowych, wspiera polski przemysł. Tam, gdzie dochodzi do pożarów na ogromną skalę, jesteśmy gotowi zmierzyć się ze skutkami żywiołu, jakim jest ognień.

Aby móc zaradzić ogromnym skutkom spalenia, zazwyczaj niezbędne jest zastosowanie najnowszej technologii. Praca ludzkich rąk i dobrzy specjaliści – rozeznani w szacowaniu strat po pożarowych – nie będą w stanie usunąć szkód od ognia – bez odpowiedniego sprzętu, innowacyjnej technologii.

Stosujemy czyszczenie po pożarze suchym lodem, gwarantując najwyższą skuteczność. To metoda bezinwazyjna, proekologiczna i innowacyjna technologia czyszczenia powierzchni za pomocą granulek suchego lodu. Idealnie sprawdza się do czyszczenia np. instalacji elektrycznych będących pod napięciem.

Dotychczasowe metody – niestety – nie radziły sobie z tym problemem, co doprowadzało do  konieczności wyłączenia całej instalacji. W wyniku pracy naukowców – posiada szereg zalet. Dzięki temu, iż stosujemy metodę usuwania szkód po pożarze suchym lodem w procesie czyszczenia po pożarze,  możemy czyścić urządzenia i powierzchnie, przeznaczone do kontaktu z żywnością. Oczyszczanie suchym lodem po spaleniu powierzchni drewnianych, odbywa się bez ingerencji w strukturę drewna.

Do podstawowych korzyści czyszczenia suchym lodem należy: 

 • Oszczędność czasu w stosunku do dotychczasowych metod sprzątania i czyszczenia po pożarze środkami chemicznymi;
 • Koszt stosowania technologii czyszczenia za pomocą suchego lodu, jest bardziej wydajny i ekonomiczny;
 • Brak zabrudzeń, jakie mamy podczas mycia ścian po pożarach środkami chemicznymi;
 • Technologia mycia zmrożonym lodem (CO2) jest proekologiczna;
 • Niezwykle skuteczna metoda usuwania zapachu po pożarze, trudnego do wyeliminowania tradycyjnymi metodami;
 • Osmolone powierzchnie po pożarowe, wskutek suchego lodu, są bezpiecznie oczyszczone. Granulki suchego lodu, są bowiem bardzo precyzyjne w swoim działaniu;
 • Brak odpadów wtórnych, to inna zaleta suchego lodu ingerującego w czyszczoną po spaleniu powierzchnię.

Odpowiedzialne usuwanie skutków wybuchu pożaru

W tym miejscu nieunikniona będzie statystyka zdarzeń z udziałem Państwowej Straży Pożarnej, do jakich dochodziło w minionym roku. Czy wiesz, że celowe podpalenia jak nieszczęśliwe zdarzenia losowe – prowadzące do wybuchu pożaru, to stale zatrważający stały problem?

Oczywiście możemy mówić o sezonie zimowym, jako najbardziej narażonym na incydenty wymagające gaszenia ognia, jednak ze skutkami pożarów mamy do czynienia przez cały rok – 365 dni.

Nie tak dawno – z końcem listopada 2020 r. – przyglądaliśmy się doniesieniom prasowym na temat pożaru, do jakiego doszło w Piotrkowie Trybunalskim, a dokładnie w kamienicy Starowarszawskiej. Obraz zniszczeń, jakich dokonał ogień, był tragiczny.  Przerażająca tragedia rodziny poruszyła mieszkańców, uruchamiając szybką inicjatywę pomocy. Wskutek pożaru, doszło do doszczętnego spalenia mieszkania. Praktycznie pięcioosobowa rodzina, została z niczym – w tym, co miała na sobie. Przyczyną tej tragedii – najprawdopodobniej – przestarzałą instalacją elektryczną.

Usługa tj. czyszczenie sadzy ze ścian dostępna jest również w miastach:

firma sprzątająca piotrków

Choć przyczyny tego zdarzenia nie są oficjalnie potwierdzone, wiemy, że w miejscu spalenia, pojawiało się wiele wątpliwości co do bezpieczeństwa przestarzałej instalacji elektrycznej. Niestety to częsty powód ognia, ze którego skutkami mamy do czynienia.

Firma Kastelnik – to zespół doświadczonych i stale pogłębiających wiedzę w obszarze nowych technologii specjalistów usuwających szkody po pożarach. Przeprowadzamy jednakowo dekontaminacje pomieszczeń, a także usuwanie zapachu spalenizny ozonem w ramach restytucje mienia po pożarze. 

Jeśli i Ty masz do czynienia z podobnym problemem, możemy Ci pomóc. Zadzwoń, umów się z nami na bezpłatną wycenę.

FAQ – najczęściej zadawane pytania

Jesteśmy profesjonalną firmą świadczącą niedrogą usługę sprzątania mieszkań po pożarach. Nasza kadra to doświadczeni fachowcy, którzy wiedzą, jak obsługiwać maszyny do czyszczenia suchym lodem. O co pytają najczęściej mieszkańcy Piotrkowa Trybunalskiego?

faq piotrków trybunalski

Ile kosztuje sprzątanie po pożarze?

Cena sprzątania mieszkania po pożarze ustalana jest za każdym razem indywidualnie, po wizji lokalnej u klienta. Na całkowity koszt sprzątania domu po pożarze może wpływać np. Ilość ścian do wyczyszczenia, ilość przedmiotów do utylizacji oraz ilość szkód w budynku. Średnio koszt sprzątania waha się od 5000 zł do 50.000 zł.

Czy ozonowanie po pożarze jest skuteczne?

Ozonowanie pomieszczeń po pożarze to sprawdzona przez lata technika na usuwanie zapachu spalenizny oraz na dekontaminację budynków. Jest jednym z ważniejszych procesów, który odpowiada za bezpieczne usuwanie szkód pożarowych.

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5,0 out of 5
  5,0 out of 5 stars (based on 1 review)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%