Czyszczenie po pożarze Pińczów

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Usuwanie skutków pożaru w Pińczowie w woj. świętokrzyskim. Czym usunąć smród spalenizny po pożarze?

Zastanawiasz się, co powinieneś zrobić, kiedy w Twoim domu doszło do wybuchu ognia, a może nie wiesz, jak usunąć smród spalenizny po pożarze? Jeśli chcesz szybko i sprawnie wrócić do normalności znajdź firmę sprzątającą, która oferuje sprzątanie po pożarze w Pińczowie woj. świętokrzyskie.

Kastelnik – sprzątanie po pożarach – usługi całodobowe 24/7

Niby każdy dorosły osobnik naszej planety wie, że przestrzeganie zasad bezpieczeństwa pożarowego może zapobiec wybuchowi ognia w domu, ale w ciągu rok mamy kilka tysięcy pożarów od zwarcia instalacji elektrycznej.

Popularny artykuł na blogu Kastelnik: Jak zapobiec zwarciu instalacji elektrycznej w domu?

Jakie usługi oferują specjalistyczne firmy sprzątające w powiecie pińczowskim?

 • Czyszczenie sadzy po pożarze mieszkania;
 • Mycie ścian z osadów pożarowych suchym lodem;
 • Czyszczenie przewodów kominowych;
 • Usuwanie zapachu spalenizny w pomieszczeniu kotłowni.
Czyszczenie sadzy po pożarze Pińczów.

Usuwanie sadzy po pożarze w Pińczowie może być realizowane suchym lodem.

Obowiązek czyszczenia przewodów kominowych – porady eksperta

Okresowa kontrola instalacji grzewczej oraz instalacji elektrycznej to dziś standard bezpieczeństwa w wielu zakładach przemysłowych i firmach, ale w prywatnych nieruchomościach nie mam szefa, który wyda polecenie wyczyszczenia przewodów kominowych.

Sprzątanie po pożarze Pińczów

Skutkiem ignorancji przepisów pożarowych są liczne pożary przewodów elektrycznych i sadza na ścianach i sufitach. Statystyki pokazują, że każdego roku mamy około 6000 pożarów od zwarcia w układach instalacji elektrycznej – twierdzi szef firmy sprzątającej – Mieszko Kastelnik.

“Po zwarciu instalacji elektrycznej często czuć specyficzny smród spalonych kabli, by go usunąć najlepiej przeprowadzić ozonowanie po pożarze”.

Czytaj także: Jak posprzątać mieszkanie po pożarze?

Czyszczenie po pożarze Pińczów – zaufaj najlepszym specjalistom

Co robić po pożarze? Technicy firmy Kastelnik zaczynają usuwanie skutków pożaru zaraz po tym, jak straż pożarna skończy akcję gaśniczą, a rzeczoznawca wyda oświadczenie, że budynek nie grozi zawaleniem. Czy to jest Twoja jedyna możliwość? Możesz spróbować działać na własną rękę, ale po tak nieszczęśliwym wypadku, towarzysz zazwyczaj smutek, czasami również złość i brak sprzętów do usunięcia sadzy ze ścian. Firma sprzątająca weźmie na siebie cały ciężar nie tylko związany ze sprzątaniem, ale również szykowaniem dokumentacji dla ubezpieczyciela.

Etap usuwania sadzy ze ściany

Pracownik firmy Kastelnik w trakcie usuwania szkód pożarowych suchym lodem.

Jakie są 3 popularne metody usuwania sadzy po pożarze?

Ogień odpowiedzialny jest nie tylko za tworzenie nadmiernej ilości sadzy, ale również za toksyny i inne trujące związki chemiczne, które zostały uwolnione w procesie spalania plastików, farb i innych przedmiotów. Czyszczenie po pożarze Pińczów to usługa dla osób, którym zależy na usunięciu sadzy ze ściany, sufitu oraz podłogi.

Rynek usług specjalistycznego sprzątania oferuje kilka możliwości na usunięcie szkód pożarowych, a do trzech najpopularniejszych zaliczyć można:

 • Mycie sadzy mydłem malarskie – archaiczna metoda sprzątania;
 • Czyszczenie suchym lodem bez użycia wody;
 • Usuwanie nieczystości ze ścian za pomocą dużej ilości pary wodnej.

Czytaj także: Ile kosztuje czyszczenie suchym lodem?

Pomagamy całodobowo w powiecie pińczowskim - po pożarze w domu.

Jakie są etapy sprzątania po pożarze?

Czyszczenie po pożarze składa się z kilku etapów i każdy jest tak samo ważny. Warto jednak, abyś przyjrzał się dekontaminacji po pożarze, bo to właśnie od niej w dużej mierze zależy bezpieczeństwo domowników.

Dekontaminacja pomieszczeń po pożarze – czym jest?

Dekontaminacja pomieszczeń po pożarze ma na celu usunięcie niebezpiecznych związków chemicznych, które powstały na skutek spalania przedmiotów codziennego użytku. Cały proces to kilka czynności, takich jak:

 • Mycie powierzchni suchym lodem,
 • Sprzątanie po pożarze Pińczów i okolice w powiecie pińczowskim,
 • Utylizacja spalonych mebli w mieście tj. Działoszyce,
 • Profesjonalne ozonowanie po pożarze w celu usunięcia nieprzyjemnych zapachów,
 • Zamgławianie powietrza po pożarze domu.

Zamgławianie pomieszczeń suchą mgłą

Dezynfekcja przeprowadzana przez zamgławianie polega na wpuszczeniu do pomieszczenia nadtlenku wodoru H2O2, co pozwala skutecznie pozbyć się niebezpiecznych związków chemicznych, które są obecne po pożarze.

Czym są furany i dioksyny?

Wydawać by się mogło, że wszystkie niebezpieczeństwa występujące po pożarze widać gołym okiem. Prawda jest jednak taka, że na skutek spalania powstają silnie trujące związki chemiczne. Mają one ogromny wpływ na zdrowie i przyszłość człowieka, dlatego należy się ich pozbyć. Mowa tu o furanach i dioksynach, czyli niebezpiecznych toksynach, które powstają po pożarze w budynku. Przyczyniają się do wielu chorób w tym nowotworów. Powstają podczas spalania lakierów, farb, gum czy plastiku. Wsiąkają w kanapy, tekstylia, a nawet podłogi, dlatego po pożarze przeprowadzane jest ozonowanie.

Usuwanie zapachu spalenizny po pożarze z firmą Kastelnik

Sprzątanie po pożarze nie byłoby kompleksowe, gdyby nie ozonowanie po pożarze i to nie tylko przez trujące związki chemiczne występujące w powietrzu. Ozon usuwa również nieprzyjemny zapach spalenizny. Usuwanie zapachów za pomocą ozonu to popularna metoda dekontaminacji.

Na tak silną woń nie działają środki dostępne pod ręką – konieczne jest sięgnięcie po naturalne rozwiązanie, jakim jest ozon. Ozonowanie po pożarze ma wiele zalet, ale przede wszystkim jest bezpieczne dla człowieka i natury. Ozon zostawia po sobie miły zapach – taki sam, jaki wyczuwa się po burzy.

Znajdziesz nas także w:

Certyfikat dekontaminacji Kastelnik.

Certyfikat dekontaminacji Kastelnik.

Najczęściej zadawane pytania - FAQ

W firmie Kastelnik posiadamy najlepsze na rynku maszyny do usuwania sadzy z różnych spalonych powierzchni. Po zakończeniu naszej pracy klient może z powrotem wprowadzić się do swojego domu lub uruchomić produkcję w zakładzie przemysłowym. Z naszą pomocą usuwanie szkód po pożarze przebiega znacznie szybciej niż w przypadku samodzielnego sprzątania. Jest to spowodowane dostępem do najnowszej technologi z suchym lodem. Warto zadzwonić i dopytać o szczegóły usuwania tłustych osadów tą techniką.

Sprzątanie Pińczów

Jak usunąć sadzę po pożarze?

Istnieje kilka sposobów na usunięcie sadzy po pożarze. Do niektórych popularnych metod należą: mycie sadzy za pomocą mydła malarskiego lub czyszczenie suchym lodem bez użycia wody. Każda z tych metod ma swój zestaw wad i zalet, dlatego ważne jest, aby wybrać odpowiednią metodę do rodzaju zabrudzeń. Jeżeli nie potrafisz się zdecydować, poszukaj lokalnej firmy sprzątającej i zamów bezpłatną wycenę.

Ile kosztuje godzina mycia ścian suchym lodem?

Czyszczenie ścian po pożarach za pomocą suchego lodu nie należy do najtańszych usług. Jedna godzina pracy urządzenia to koszt 800 zł. W cenę wliczony jest dojazd do klienta na miejsce zdarzenia, suchy lód, paliwo do kompresora oraz obsługa.

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5,0 out of 5
  5,0 out of 5 stars (based on 1 review)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%