Czyszczenie po pożarze Oświęcim

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Skutki wybuchu ognia, zwarcia w instalacji elektryczne. Kastelnik oferuje czyszczenie lokali po pożarze Oświęcim

Firma Kastelnik zajmuje się czyszczeniem pomieszczeń po pożarach w Oświęcimiu oraz jego okolicach. Sprzątanie po pożarze powinno pozostawić się wyspecjalizowanej i doświadczonej organizacji, która profesjonalnie doprowadzi lokal do jego ponownego użytkowania.

Kastelnik – sprzątanie po pożarach – usługi całodobowe 24/7

Kastelnik oferuje właśnie specjalistyczne prace związane z kompleksowym sprzątaniem po pożarowym. Proponowana przez nas metoda ozonowania, czy czyszczenia ścian suchym lodem jest niezwykle skuteczna. Dzięki fachowej pracy pozbędą się Państwo nie tylko skutków pożaru, ale również ich następstw, takich, jak grzybnie i pleśnie. Te, często niewidoczne gołym okiem, mogą przyczynić się w przyszłości do wielu problemów zdrowotnych.

czyszczenie po pożarze oświęcim

Jakie są fazy czyszczenia po pożarach?

Czyszczenie po pożarach odbywa się szybko i skutecznie. Jeżeli nie jest to możliwe, żeby podjechać na miejsce zdarzenia, wystarczy, że podeślą nam Państwo zdjęcia lokalu. Na ich podstawie wycenimy prace porządkowe oraz czas realizacji naszej usługi. Po ich ustaleniu następują dalsze etapy pracy.

Po ugaszeniu ognia strażacy pracują nad ustaleniami powodu jego wybuchu. Robią wizję lokalną i badają teren zniszczeń. Muszą ustalić, czy pożar miał czynnik ludzki, czy np. doszło do spięcia i zapalenia się którejś z instalacji. To bardzo ważna wiedza, przydatna naszej firmie podczas ustalania prac sprzątania. Wiemy wtedy, na co w szczególności powinniśmy zwrócić uwagę. Dlatego też najpierw przeprowadzamy z Tobą wywiad dotyczący informacji o pożarze lokalu. Kiedy znamy te informacje, możemy przystąpić do czynności, które między innymi polegają na: oszacowaniu strat po pożarze, wykonaniu finalnego kosztorysu prac i sprawdzeniu elementów nośnych budynku. Następnie usuwamy spalone wyposażenie lokalu i zaczynamy od czyszczenia ścian suchym lodem, a później sufitów. Sprzątamy obiekt z niebezpiecznej sadzy i innych substancji smolistych. Ważnym el elementem jest również dekontaminacja, czyli oczyszczanie powierzchni nadpalonych przez ogień, które mogą być ponownie użytkowane. Na końcu osuszamy i ozonujemy powierzchnie. Na zakończenie prac przedstawiamy klientowi protokół odbioru z pełną dokumentacją przeprowadzonego czyszczenia i KNR.

Oświęcim frima sprzątająca po pożarach

Czyszczenie ścian po pożarze

Usuwanie mebli po pożarze nie jest aż tak niebezpieczne, jak pozbywanie się spalonego sprzętu RTV i AGD. A tych w naszych gospodarstwach domowych jest coraz więcej. Spalona elektronika, nie dość, że nadal może grozić wybuchem, to potrafi również wydzielać niebezpieczne dla człowieka substancje. Nie każdy jednak sprzęt nadaje się od razu do wyrzucenia. Jeżeli RTV, czy AGD jest zadymione lub pokryte sadzą, nasza firma jest w stanie uratować Twój sprzęt, stosując metodę mycia suchym lodem. To ekologiczna i bezinwazyjna metoda sprzątania, która nie wymaga użycia wody. Oznacza to, że zastosowanie suchego lód nie powoduje korozji. Co ciekawe, jeżeli jest to konieczne, może być również zastosowana do sprzątania specyficznych zabrudzeń znajdujących się pod małym napięciem. Wszystko jest możliwe, dzięki zastosowaniu przez firmę Kastelnik najnowocześniejszych urządzeń do czyszczenia po pożarze. Oferujemy usuwanie szkód po pożarze a w szczególności:

 • mycie ścian po pożarze w Oświęcimiu;
 • sprzątanie po pożarze;
 • usuwanie zapachu spalenizny;
 • dekontaminację pomieszczeń i restytucję spalonego mienia.

zapach spalenizny

Statystyka pożarów w Oświęcimiu

Pożary to bardzo niebezpieczne zjawiska. Wybuchają losowo i często, a ze względu na ich lokalizację oraz specyfikę, ciężko je ugasić. Do największego typu zagrożenia pożarowego trzeba zaliczyć pożary wszelakich zakładów produkcyjnych. W znajdujących się na ich terenie halach przemysłowych i warsztatach przechowywane są tony łatwopalnych substancji, które zagrażają wybuchem. Podczas pożaru fabryki może dojść do skażenia środowiska, którego skutki pozostaną zauważalne jeszcze przez wiele lat. Jest to katastrofa ekologiczna dla całego ekosystemu.

Na terenie Oświęcimia w styczniu 2021 roku doszło do groźnego pożaru zakładów chemicznych przy ul. Chemików. W akcji gaśniczej wzięło udział aż 30 zastępów straży pożarnej z powiatów oświęcimskiego, chrzanowskiego i wadowickiego. Skala zagrożenia była niewyobrażalna. Ogień zajął późnym popołudniem dwie hale produkcyjne i znajdujące się na zewnątrz elementy instalacji. Akcja ratownicza trwała całą noc. Z gaszeniem pożaru walczyło ponad 100 strażaków. Ogień udało się dopiero ugasić we wczesnych godzinach rannych, po ponad dziesięciu godzinach walki z żywiołem. Ze wstępnych informacji wynika, że powodem pożaru był wybuch, do którego doszło w instalacji dopalającej resztki gazów pozostałych z produkcji kauczuku – poinformowała Pani rzecznik oświęcimskiej policji, asp. szt. Małgorzata Jurecka.

To nie pierwsza tego typu akcja ratownicza na terenie Oświęcimia. Według statystyk, w 2020 roku na terenie powiatu oświęcimskiego jednostki ochrony przeciwpożarowej przeprowadziły aż 1737 interwencji, w tym odnotowano 435 pożarów, informuje Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Oświęcimiu. W samym mieście Oświęcim w 2020 roku doszło do 125 pożarów.

dekontaminacja po pożarach

Usługi sprzątania po pożarze Oświęcim

Jeżeli poszukujesz firmy, która oczyści lokal po pożarze, nasi specjaliści są dostępni dla Państwa przez 7 dni w tygodniu, 365 dni w roku. Ile kosztuje czyszczenie po pożarze i jak długo trwa proces sprzątania? Skontaktuj się z nami, a udzielimy wszelkich informacji. Oferujemy bezpłatną wstępną wycenę, już po przesłaniu zdjęć. Zadzwoń do nas! Działamy na terenie Małopolski, obiecujemy, że z nami Twój lokal na terenie Oświęcimia i okolic szybko wróci do stanu używalności. Zadzwoń do nas!

Pozostałe miasta:

Znajdziesz nas także w:

Najczęściej zadawane pytania o sprzątanie w mieście Oświęcim

Zastanawiasz się czym zmyć sadzę ze ściany? Najlepszym rozwiązaniem jest czyszczenie po pożarze Oświęcim oferowane przez specjalistyczną firmę sprzątającą. Środek do usuwania sadzy ze ścian może być zbyt słaby, gdy powierzchnie są osmolone grubą warstwą tłustego nalotu. Aby dokładnie przygotować ściany do malowania po pożarze, najlepiej wykonać mycie ścian po pożarze suchym lodem.

Usługi sprzątania Oświęcim

Ta szybka i niezwykle precyzyjna technika czyszczenia umożliwia usuwanie nawet najtrudniejszych zabrudzeń, 6 razy szybciej od tradycyjnych technik mycia. Kiedy ścian są czyste, technicy przechodzą do usuwania toksyn po pożarze, wykonując dekontaminację ozonem po pożarze. Co więcej, warto wiedzieć na temat czyszczenia po pożarze w Oświęcimiu?

Ile kosztuje mycie ścian po pożarze?

Cena za mycie ścian po pożarze to kwestia ustalana indywidualnie z klientami. W zależności od wielkości mieszkania, ilości ścian czy stopnia zabrudzeń, cena ta może wynieść od 15 do 100 zł za metr kwadratowy wyczyszczonej powierzchni.

Czy ozonowanie po pożarze jest skuteczne?

Ozonowanie po pożarze to jedna ze sprawdzonych metod dekontaminacji i dezodoryzacji w miejscach wybuchu ognia. Stanowi jeden z najważniejszych kroków w procesie usuwania szkód po pożarze i świetnie usuwa zapach spalenizny.

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5 out of 5
  5 out of 5 stars (based on 1 review)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%