Czyszczenie po pożarze Ostrowiec Świętokrzyski

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Czyszczenie po pożarze Ostrowiec Świętokrzyski. Usuwanie zapachu spalenizny, mycie ścian suchym lodem

Kastelnik to profesjonalna firma, która oferuje czyszczenie Ostrowiec Świętokrzyski woj. świętokrzyskie, a także sprzątanie po pożarach lokali mieszkalnych, domów, piwnic, wielopowierzchniowych magazynów, czy fabryk w Ostrowcu Świętokrzyskim, pobliskich miejscowościach i całym powiecie ostrowieckim. Dla nas najważniejszy jest klient i jego rzetelna obsługa.

Kastelnik – sprzątanie po pożarach – usługi całodobowe 24/7

Traktujemy każde zlecenie wyjątkowo.

Wiemy, jak ciężkie mogą być chwile po tragedii, którą niezaprzeczalnie jest pożar. Celem Kastelika jest doprowadzenie Państwa lokalu w jak najszybszym czasie do stanu jego używalności i tym samym jego ponownego zamieszkania. Działamy kompleksowo oraz oferujemy usługi od A do Z, zaczynając od utylizacji spalonego mienia, kończąc na usługach remontowych, czy pomocy w dokumentacji i rozmowach z ubezpieczycielem. Nasi klienci są z nami już od 2013 roku. Część z nich niestety wraca, ale to tylko świadczy o tym, że powierzają nam swoje mienie z pełnym zaufaniem. Jeżeli jeszcze się wahasz, zadzwoń do nas. Jesteśmy po to, żeby Ci pomóc.

Czyszczenie suchym lodem po pożarze Ostrowiec Świętokrzyski

Mycie ścian suchym lodem po pożarze w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Sprzątanie po pożarach Ostrowiec Świętokrzyski – etapy

Pożar pożarowi nierówny, jednak każdy z nich niesie za sobą poważne straty. Nawet na pierwszy rzut oka lekko zniszczone pomieszczenie może być siedliskiem niebezpiecznych substancji, które powstały w wyniku spalania chemikaliów, gum, czy plastiku. Zalana w wyniku akcji gaśniczej konstrukcja ścian to dodatkowe źródło grzybni, pleśni, bakterii, czy wirusów. Dlatego tak ważne jest powierzenie takich pomieszczeń po pożarze profesjonalnej firmę sprzątającej. Kastelnik proponuje nowoczesne usługi, które są w pełni bezpieczne dla środowiska i nie pozostawiają po sobie śladów.

Sprzątanie mieszkania po pożarze Ostrowiec Świętokrzyski

Nasze czyszczenie po pożarze można podzielić także na etapy. Usuwanie szkód po pożarowych powinno zacząć się od oceny skali zniszczeń i oceny zabezpieczenia lokalizacji. Po usunięciu spalonych przedmiotów możemy przejść do usuwania sadzy ze ścian, czy sufitów. Sprzątanie sadzy jest bardzo ważnym etapem z uwagi na jej wielce toksyczne właściwości. Podczas jej spalania może dojść do poważnego zatrucia. Resztki toksyn unoszą się w powietrzu jeszcze długo po pożarze. Dlatego tak bardzo ważne jest, żeby nie próbować sprzątać spalonego miejsca samemu, a poczekać na specjalistów, którzy nie tylko posiadają odpowiedni sprzęt, ale także ubrania ochronne. Kastelnik szczególne zwraca uwagę na zabezpieczenie ludzkiego zdrowia. Kolejnymi etapami są osuszanie ścian, czy ozonowanie po pożarze. Prace kończymy, wystawiając odpowiednie dokumenty, wypisując w nich poszczególne wykonane usługi i KNR. Pomagamy także w dalszym postępowaniu z ubezpieczycielem.

Czyszczenie po pożarze Ostrowiec Świętokrzyski – usuwanie szkód

Spalone przedmioty najczęściej muszą być poddane utylizacji. Usuwanie szkód po pożarowych to ważny element sprzątania po pożarze. Jest jedna szansa, że część urządzeń da się uratować. Zależy to oczywiście od ich skali zniszczenia. Rozumiemy jednak, że pożar oznacza także ogromne koszty oraz straty materialne. Dlatego istnieją sposoby na oczyszczenie nadpalonych urządzeń kuchennych AGD. Kastelnik oferuje innowacyjne usługi czyszczenia suchym lodem, bez użycia wody. Dzięki tej metodzie nasza wykwalifikowana kadra jest w stanie dokładnie wyczyścić przedmiot bez naruszenia jego struktury, również instalacji i znajdującej się w niej elektroniki. Metoda czyszczenia suchym lodem skutecznie usuwa również ich przykry i dość uporczywy zapach spalenizny.

Zmywanie sadzy ze ścian, sprzątanie po pożarze

Zdjęcie: Prace nad zmywaniem sadzy ze ścian opanowanych przez pożar.

Statystyki pożarów powiat ostrowiecki

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowcu Świętokrzyskim prosi o szczególną uwagę podczas używania butli z gazem. To jedno z najczęstszych źródeł wybuchu pożarów w powiecie ostrowieckim. Butle to bardzo wydajne źródła energii, jednak używane niezgodne z przeznaczeniem lub bez odpowiedniej i sprawdzonej instalacji, potrafią spowodować ogromne zniszczenia. Małe butle gazowe po wybuchu powodują płomień, który może sięgać aż do kilkunastu metrów wysokości. Przy takich wypadkach szczególnie ważne jest bardzo szybkie działanie i powstrzymanie ognia przed przeniesieniem się go na inne potencjalne przedmioty napełnione gazem. Szczególnie narażone są wszelkiego rodzaju magazyny. Straż pożarna musi działać szybko i sprawnie, najczęściej kierując kilka prądów wody jednocześnie. Przy takich wypadkach gaszenia pożarów LPG w akcji bierze udział nawet kilkanaście zastępów straży. Strażacy muszą zabezpieczyć teren i schłodzić butle. Bardzo ważne jest także przewietrzenie na końcu akcji ratowniczej całego budynku. Wybuch składowiska z butlami z gazem groziłby poważną katastrofą również dla sąsiadujących budynków.

Usuwanie skutków pożarów. Całodobowa infolinia

Czas na sprzątanie – Kastelnik szybki kontakt 7/24

Szukasz firmy sprzątającej po pożarze? Doskonale trafiłeś. Wystarczy, że do nas napiszesz oraz podeślesz zdjęcia skali zniszczeń, a my zajmiemy się resztą. Działamy w Ostrowcu Świętokrzyskim i całym powiecie ostrowieckim przez cały rok, siedem dni w tygodniu. Cennik sprzątanie po pożarze oraz kosztorys prac podeślemy bezpłatnie po indywidualnej analizie skali zniszczeń. Zadzwoń do nas!

Znajdziesz nas także w:

Ogólnopolska firma sprzątająca po pożarach, woj. świętokrzyskie

Ogólnopolska firma sprzątająca po pożarze obejmuje zasięgiem całe woj. świętokrzyskie.

Baza wiedzy

Każdy właściciel domu wie, że pożar może być jedną z najbardziej destrukcyjnych sił, jakie można sobie wyobrazić. Nie tylko niszczy mienie, ale również pozostawia po sobie szkodliwe toksyny i substancje chemiczne. Jednym z największych zagrożeń związanych z pożarem jest obecność toksycznych furanów i dioksyn. Opary te mogą utrzymywać się na ścianach długo po ugaszeniu pożaru, czyniąc powietrze niebezpiecznym do oddychania.

Sprzątanie Ostrowiec Świętokrzyski

Dlaczego warto wezwać profesjonalną firmę sprzątającą?

Profesjonalna firma sprzątająca po pożarach dysponuje wiedzą i sprzętem niezbędnym do bezpiecznego usunięcia wszelkich śladów toksyn i chemicznych odpadów. I chociaż koszt profesjonalnych usług może sięgnąć nawet 800 zł za godzinę dekontaminacji suchym lodem, to jednak jest to warte bezpieczeństwa mieszkańców.

Czym zmyć sadzę ze ściany ?

Najlepszym sposobem na zmycie sadzy ze ściany po pożarze w domu jest użycie specjalistycznych środków chemicznych lub suchego lodu. Wybór metody zależy od rodzaju zabrudzenia. Suchy lód to nowoczesny sposób usuwania ciężkich zabrudzeń, sadzy i toksyn i sprawdza się dużo lepiej niż mydło malarskie.

 

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5 out of 5
  5 out of 5 stars (based on 3 reviews)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%