Czyszczenie po pożarze
Ostrów Wielkopolski

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Czyszczenie po pożarze w Ostrowie Wielkopolskim. Na czym polega usuwanie skutków wybuchu ognia w mieszkaniu?

Kastelnik oferuje cały proces usuwania szkód pożarowych, a usługa tj. czyszczenie po pożarze Ostrów Wielkopolski nie ma ukrytych kosztów. Nasz zespół jest specjalistyczną firmą, która od 2013 roku zajmuje się kompleksowym sprzątaniem po pożarach i restytucją mienia zniszczonego przez ogień. Świadczymy sprzątanie mieszkań po pożarach w Ostrowie Wielkopolskim, a także dekontaminację na terenie całego powiatu ostrowskiego.

Kastelnik – sprzątanie po pożarach – usługi całodobowe 24/7

Oferujemy specjalistyczne usługi nieprzerwanie już od prawie dekady. W naszej ofercie znajdą Państwo jednakowo usługę czyszczenia po pożarze, a także wyniesienia spalonego mienia, dezynfekcji po pożarze, osuszania zalanych ścian, czy naprawy powstałych szkód. Wierzymy, że jesteśmy w stanie podołać Państwa wymaganiom i oczyszczany przez nas lokal zyska swój dawny blask. W trosce o środowisko nasze metody czyszczenia po pożarowego są ekologiczne i nie powodują dodatkowego oddziaływania na środowisko. Wiemy także, że naszym klientom zależy na szybkiej i dynamicznej obsłudze, dlatego działamy aż 7 dni w tygodniu. Prosimy więc o kontakt!

Pracownik wykonuje sprzątanie po pożarach w Ostrowie Wielkopolskim

Sprzątanie po pożarach wykonywane przez pracownika specjalistycznej firmy sprzątającej Kastelnik.

Co obejmuje sprzątanie po pożarze w Ostrowie Wielkopolskim?

Nasza firma specjalizuje się w czyszczeniu powierzchni po pożarze. Pierwszym krokiem jest oczywiście podesłanie nam zdjęć pomieszczeń, które chcą Państwo doprowadzić do staniu przed pożarem. Robimy również z Państwem wywiad, dzięki któremu dowiemy się jakich metod powinniśmy użyć. Na tej podstawie jesteśmy w stanie ocenić poziom zniszczeń i zaoferować wstępny kosztorys usług oraz termin realizacji projektu. Taka usługa jest oczywiście bezpłatna.

Sprzątanie po pożarowe Kastelnik obejmuje przede wszystkim oczyszczenie powierzchni z zalegających na niej mebli oraz innych przedmiotów, które dotknął ogień. Następnie, w pustym pomieszczeniu możemy przejść do czyszczenia zadymionych ścian oraz sufitów. Stosujemy kilka metod, które są atestowane i zgodne z ochroną środowiska. Przy czyszczeniu ścian suchym lodem przystępujemy do ozonowania po pożarze. Wszystkie nasze metody czyszczenia po pożarach są bezpieczne dla człowieka.

Chcemy, żeby nasze działania były jak najbardziej ekologiczne i żeby w oczyszczonych lokalach mogli Państwo odetchnąć nie tylko z ulgą, ale najwyższej jakości powietrzem. Lokale również osuszamy oraz dezynfekujemy przed bakteriami, grzybnią i pleśnią. Niestety te potrafią być cichym zabójcą w lokalach, które dotknął pożar. Rozwijają się niespodziewanie, ukryte w warstwach izolacyjnych konstrukcji budynku. Dlatego tak ważne jest, żeby sprzątaniem po pożarowym zajęła się profesjonalna firma, taka jak np. my, która na końcu przedstawi Państwu odpowiednie dokumenty o braku przeciwwskazań do ponownego zamieszkania.

Czyszczenie ścian po pożarze Ostrów Wielkopolski

Dezynfekcja pomieszczeń po pożarze

Dezynfekcja po pożarze jest bardzo ważnym etapem czyszczenia po pożarowego. Przede wszystkim skupiamy się na charakterystyce wybuchu pożaru i możliwych substancjach, które przedostały się w struktury lokalu. Musimy zbadać, które substancje uległy spaleniu i jakich technik czyszczenia musimy użyć. Wykorzystujemy przede wszystkim dezynfekcję poprzez zamgławianie (tzw. sucha mgła), ozonowanie oraz metodę dezynfekcji suchym lodem. Wszystkie powyższe metody wyróżniają się wysokimi właściwościami bakteriobójczymi oraz wirusobójczymi. Co ciekawe, żadna z nich nie wykorzystuje w swoim procesie wody. Docierają za to do najtrudniej dostępnych miejsc i szybko ulatniają się ze sprzątanych pomieszczeń. Wierzymy, że nasza firma jest w stanie doprowadzić do prawidłowego stanu każde pomieszczenie!

Sprzęt do czyszczenia po pożarze

Wyposażenie firmy sprzątającej po skutkach pożaru. Firma Kastelnik – cała Polska.

Statystyki pożarów Ostrów Wielkopolski

Pożar sauny w Ostrowie Wielkopolskim był jednym z pierwszych nieszczęśliwych wypadków na początku 2021 roku. Zdarzenie miało miejsce w prywatnym budynku mieszkalnym. Doszło do samozapłonu drewnianej konstrukcji w saunie. Spłonęła część dachu, ale na szczęście nikomu nic się nie stało. Pożary saun nie są jednak wyjątkiem i dochodzi do nich niezależnie od rodzaju instalacji grzewczej. Pożar może wybuchnąć również od piecyka. Należy zachować więc szczególną czujność, korzystając zarówno z domowej, jak i tej hotelowej sauny.

Na początku stycznia 2021 roku strażacy w Ostrowie Wielkopolskim musieli uporać się z pożarem samochodu, który zajął się w noc sylwestrową od puszczanych niezgodnie z przeznaczeniem fajerwerków. To również częsta przyczyna wyjazdu służb straży pożarnej. Niestety najgorszym sprzymierzeńcem ognia nierzadko jest spożywany alkohol.

Pod koniec 2020 roku w Ostrowie doszło również do tragicznego w skutkach i głośnego w mediach wypadku z udziałem ognia, w którym zginęło dwóch mężczyzn. Śledczy ustalili, że ogień w mieszkaniu, w którym znajdowały się te osoby, wybuchł z powodu nieuwagi lokatorów. Ci byli pod wpływem alkoholu.

Według statystyk Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim oraz ich zegara pożarowego liczba interwencji w całym powiecie w 2020 roku nieznacznie wzrosła, w porównaniu do 2019 roku. W 2020 roku było to 2740 interwencji, które miały miejsce co 3 godz. 12 minut, a w 2019 roku było ich 2017, które odbywały się co 4 godz. 20 min. W 2020 roku straż pożarna wyjeżdżała tam aż do 481 pożarów.

Gdzie usuwamy szkody po pożarowe na terenie Wielkopolski

Usuwanie szkód pożarowych Kastelnik 7/24 h

W trosce o Państwa komfort, nasi specjaliści są dostępni przez 7 dni w tygodniu, 365 dni w roku. Jeżeli zastanawiasz się, ile kosztuje oraz ile trwa czyszczenie po pożarze w Ostrowie Wielkopolskim, skontaktuj się z nami. Oferujemy bezpłatną wstępną wycenę. Wystarczy, że podeślesz nam zdjęcia z miejsca zdarzenia. Istnieje wiele możliwości kontaktu z naszą firmą. Zapraszamy do przesłania zapytania e-mail lub kontaktu telefonicznego.

Znajdziesz nas także w:

Firma sprzątająca po pożarach Ostrów Wlkp

Technicy firmy Kastelnik wykwalifikowani specjaliści od czyszczenia po pożarze w Ostrowie Wielkopolskim. Nasza firma od wielu lat oferuje, usuwanie szkód po pożarach na terenach ośrodków aglomeracji kalisko-ostrowskiej i Kalisko-Ostrowskiego Okręgu Przemysłowego w województwie wielkopolskim. Pracujemy przez 365 dni w roku, nasze telefony czynne są przez całą dobę 7/24 h. Jeśli dotknął Cię pożar – zadzwoń do nas!

FAQ – najczęściej zadawane pytania

Nasze usługi sprzątające są dopasowane do potrzeb osób poszkodowanych przez ogień, a dzięki temu nie generujemy zbędnych kosztów w trakcie usuwania skutków wybuchu ognia. Szukasz kogoś do pomocy przy segregacji spalonych przedmiotów na pogorzelisku? Z firmą Kastelnik możesz mieć pewność, że pozostawimy ściany Twojego mieszkanie nieskazitelnie czyste i bez tłustej sadzy. Zadzwoń do nas, a my zajmiemy się wszystkim od A do Z.

usługi sprzątania Ostrów Wielkopolski. Oferta firmy Kastelnik na rok 2022 i 2023.

Ile kosztuje czyszczenie ścian po pożarze?

Cena na czyszczenie ścian po pożarze ustalana jest za każdym razem indywidualnie i zależy od ilości sadzy oraz miejsca jej wystąpienia. Wysokie sufity są droższe niż ściany. Cenowe są zróżnicowane, a koszt czyszczenia ścian po pożarze wacha się od 15 zł do 100 zł. Suchy lód to jedna z najdroższych i zarazem najszybszych metod sprzątania po pożarach.

Co oznacza dekontaminacja pomieszczeń po pożarze?

Dekontaminacja po pożarze to wiele różnych procesów, które mają na celu oczyścić spalone ściany oraz sufity. Jest przeprowadzana w celu usunięcia trujących związków chemicznych z powietrza, a także trujących dioksyn i furanów.

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5,0 out of 5
  5,0 out of 5 stars (based on 1 review)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%