Czyszczenie po pożarze
Ostróda

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Czyszczenie po pożarze w Ostródzie – ozonowanie, sprzątanie, usuwanie szkód

Pożar jest jednym z najgroźniejszych incydentów, jaki może przytrafić się w naszym domu. Ugaszony odpowiednio szybko może zminimalizować spowodowane straty, ale ważne jest również, aby jak najszybciej przystąpić do sprzątania. Zagrożenie życia i zdrowia związanego z pożarem nie kończy się w momencie jego ugaszenia, trzeba mieć tego świadomość.

Kastelnik – sprzątanie po pożarach – usługi całodobowe 24/7

To, co pozostaje po pożarze, jest często dużo gorsze, ale i równie niebezpieczne, dlatego do akcji wkracza Kastelnik –  firma sprzątająca po pożarach w Ostródzie, na terenie województwa warmińsko-mazurskiego.

Czyszczenie mieszkania, w którym doszło do pożaru

Mieszkanie, w którym doszło do pożaru. Firma sprzątająca Kastelnik usuwa wszelkie skutki pożaru.

Sprzątanie po pożarze Ostróda

Pierwszym krokiem po ugaszeniu pożaru jest dokładne zabezpieczenie budynku i ograniczenie możliwości powstania ponownego pożaru. Trzeba także sprawdzić, czy nie ma ryzyka zawalenia się budynku z powodu uszkodzeń jego konstrukcji. Służby czasem muszą pracować nawet kilka dni, aby do budynku w ogóle dało się wejść bezpiecznie. Ekipa sprzątająca pojawia się na miejscu pogorzeliska po firmie ubezpieczeniowej i rzeczoznawcy, których zadaniem jest określenie przyczyn pożaru, jak i strat wynikających z tej sytuacji.

Sprzątanie jest jednym z najważniejszych etapów, jaki należy przeprowadzić w budynku dotkniętym pożarem. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu, jakie posiada firma sprzątająca, można liczyć na wieloetapową pomoc i brak zmartwień. Wykonane zostanie gruntowne sprzątanie po pożarze, które przyniesie bardzo dobre rezultaty. Gwarantowana jest wysoka jakość świadczonych usług i kompleksowe podejście do tematu. Wszystkie pomieszczenia zostaną uprzątnięte, co zapewni pełne bezpieczeństwo dla zdrowia i życia mieszkańców.

Czyszczenie po pożarze Ostróda

Samodzielne usuwanie sadzy jest trudne, pracochłonne i przede wszystkim laik nie do końca wie, jakich środków chemicznych powinien użyć do tej czynności. Firma sprzątająca ma w tym zakresie pełne doświadczenie, wie jak zabezpieczyć ściany i zachować bezpieczeństwo w mieszkaniu. Na swoim wyposażeniu ma odpowiednie preparaty i narzędzia, dzięki którym likwidacja skutków pożaru jest możliwa we właściwy sposób. Dysponując odpowiednią wiedzą i doświadczeniem, przeszkoleni pracownicy będą w stanie wykonać wszystkie zadania we właściwy sposób. Zapewnią szybkie i skuteczne działanie i pomogą w usunięciu sadzy z każdej powierzchni w mieszkaniu. Na pewno uda się osiągnąć w tym zakresie pełne zadowolenie. Nie ma takiej opcji, aby mogło być inaczej. Warto na takie profesjonalne działania stawiać, a dobrze się na tym wyjdzie.

Sprzątanie po pożarze domu na terenie Ostródy

Zdjęcie: likwidacja skutków pożaru na dachu. Prace sprzątające.

Kompleksowe sprzątanie po pożarze w Ostródzie

Jednym z podstawowych zadań dla firm sprzątającej jest usunięcie zadymienia oraz oczyszczenie powietrza w pomieszczeniu, w którym doszło do pożaru. Używane są do tego niezawodne filtry HEPA. Oczyszczanie powietrza można przeprowadzić, jeżeli z pomieszczenia zostaną usunięte wszystkie większe zniszczone przedmioty, takie jak meble czy sprzęty RTV. Dzięki temu, że zostanie przeprowadzone wstępne oczyszczanie powietrza przed rozpoczęciem właściwych prac porządkowych, można będzie zapewnić pracownikom firmy sprzątającej lepsze warunki pracy w pomieszczeniach, a tym samym ich działalność będzie dużo bardziej efektywna. Jednocześnie ograniczone zostanie roznoszenie niebezpiecznych substancji trujących.

Jak usunąć sadzę ze ścian? Odpowiedź na pytanie

Jak usunąć sadzę ze ścian i sufitów?

Sadza na ścianach, sufitach i podłogach nie jest zbyt estetycznym widokiem. Dla osób, które przeżyły pożar szczególnie. Czarne plamy przywołują niemiłe wspomnienia i powodują, że mieszkanie wygląda po prostu źle. Usuwanie sadzy ze ścian i sufitów nie jest proste i wymaga zastosowania odpowiednich metod. Trzeba takie miejsca właściwe zabezpieczyć i zadbać o właściwą czystość powietrza. Na pewno nie powinniśmy tego zadania podejmować się we własnym zakresie. Warto skorzystać z usług profesjonalnej firmy sprzątającej, która dokładnie wie, co robić. Podczas czyszczenia sadzy ze ścian, toksyczne związki lotne uwalniają się ponownie, a z uwagi na potrzebę zeskrobywania sadzy na sucho, człowiek wykonujący zadanie znajduje się bardzo blisko źródła samej sadzy. Pracownik firmy sprzątającej będzie w odpowiednim stroju oraz masce, które zabezpieczą go przed skutkami ubocznymi.

Firma sprzątająca po pożarach Kastelnik

Gruntowne czyszczenie po pożarze Ostróda polega przede wszystkim na usuwaniu sadz, kurzu i innych zanieczyszczeń znajdujących się w budynku. Usuwane są one z wszystkich powierzchni, czyli ścian, podłóg i mebli oraz pozostałego wyposażenia. Ważna jest także neutralizacja zapachów i dezynfekcja całego pomieszczenia w celu pozbycia się zapachy spalenizny powstałej po pożarze. Wykorzystywane są do tego techniki ozonowania. Ostatnim etapem jest ponowne oczyszczenie powietrza, upewniając się jednocześnie, że w kratkach wentylacyjnych i przewodach wentylacyjnych nie zalegają już żadne zanieczyszczenia. Tak przygotowane i posprzątane mieszkanie może zostać ponownie zamieszkałe przez jego właścicieli. W końcu nie ma w nim żadnych niebezpiecznych dla zdrowia i życia substancji, które mogłyby im zagrozić.

Znajdziesz nas także w:

Ostróda - ogólnopolska firma sprzątająca po pożarach

Jeżeli masz pytania związane ze usuwaniem szkód po pożarze – zadzwoń na naszą infolinię. Czekamy na Twój telefon!

FAQ – najczęściej zadawane pytania

Odpowiedzi na pytania o sprzątanie w Ostródzie

Ile kosztuje czyszczenie sufitów po pożarze?

Cena na czyszczenie sufitów po pożarze ustalana jest za każdym razem indywidualnie i zależy od ilości sadzy oraz wysokości, na jakiej się znajdują. Cena mycia sufitu po pożarze zaczyna się od 50 zł.

Jakie są sposoby na mycie ścian po pożarze?

Na rynku dostępne są dwie metody mycia ścian po pożarze. Jedną z nich jest usuwanie zabrudzeń za pomocą środków chemicznych, a kolejną jest czyszczenie ścian przy użyciu suchego lodu. Obie metody są zalecane, jako pierwszy etap usuwania skutków pożaru i konieczne należy go wykonać, przed przystąpieniem do malowania ścian.

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5 out of 5
  5 out of 5 stars (based on 1 review)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%