Czyszczenie po pożarze Orzesze

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Czyszczenie po pożarze w Orzeszu w woj. śląskim. Na czym polega zmywanie sadzy suchym lodem?

Pożar pojawia się nagle. Często przyczyna pozostaje nieznana, ale skutki widoczne są od razu. Ogień niesie ze sobą zniszczenie i konieczność przeprowadzenia specjalistycznych działań, aby osoba poszkodowana mogła szybko wrócić do swojego życia.

Kastelnik – sprzątanie po pożarach – usługi całodobowe 24/7

Profesjonalne czyszczenie po pożarze Orzesze woj. śląskie to proces, który należy zlecić specjalistycznej firmie sprzątającej po pożarach. Tylko zdecydowanie się na fachową pomoc sprawi, że usuwanie skutków pożaru będzie szybkie i bezproblemowe. Jak dokładnie wygląda czyszczenie po pożarze i o czym warto pamiętać?

 • Uprzątnięcie pogorzeliska to pierwsza czynność po pożarze budynku,
 • Segregacja rzeczy na spalone i te, które można dać do odnowienia,
 • Czyszczenie ścian z sadzy za pomocą suchego lodu,
 • Ozonowanie pomieszczeń i usuwanie zapachu spalenizny,
 • Restytucja spalonego mienia,
 • Dekontaminacja powietrza i mycie okien, ścian i sufitów.
Mycie ścian po pożarze Orzesze

Podczas pożaru ściany budynku zostają osmolone. Do mycia ścian można użyć suchego lodu

Na czym polega usuwanie skutków pożaru w spalonym budynku?

Sprzątanie po pożarze w Orzeszu to usługa dezynfekcji i specjalistycznego doczyszczania tłustych osadów pożarowych. Każda nieruchomość wymaga indywidualnego podejścia, a do ponownego użytkowania niezbędne są prace remontowe. Firmy sprzątające po pożarach dobierają odpowiednią technikę, sprzęt i zakres działania na podstawie stanu spalonej nieruchomości.

Sprzątanie mieszkania po pożarze Orzesze

Niekiedy czyszczenie po pożarze wymaga utylizacji spalonych mebli czy sięgnięcia po specjalistyczną chemię czyszczącą. Najczęściej usuwanie skutków po pożarze polega na przeprowadzeniu czynności, takich jak: ozonowanie po pożarze – czyli wykonanie kompleksowej dezynfekcji, mycie ścian suchym lodem, usuwanie tłustej sadzy, utylizacja spalonych mebli, neutralizacja zapachu spalenizny. Dla zakładów produkcyjnych przewidziano przemysłowe generatory ozonu o zwiększonej mocy i profesjonalne podejście w zakresie metrażu, który jest mierzony w tysiącach metrów kwadratowych. Tylko czyszczenie suchym lodem daje możliwość usunięcia szkód pożarowych w takich miejscach w stosunkowo krótkim czasie. Czego nie można wyczyścić po pożarze?

 • Dywanów,
 • Firanek i zasłon,
 • Mebli tekstylnych, które przesiąknęły zapachem spalenizny.
Sprężarka powietrza do suchego lodu

Do usuwania skutków pożarów niezbędne jest używanie profesjonalnych urządzeń typu sprężarka powietrza

Ozonowanie pomieszczeń po pożarze w woj. śląskim

Dezynfekcja pomieszczeń, które zostały objęte pożarem na terenie śląska to praca, której nie podejmie się każda firma sprzątająca. Ozonowanie pomieszczeń po pożarze to czynność, którą wykonuje się na sam koniec, po uprzątnięciu pogorzeliska. Zamgławianie suchą mgłą jest dobrą alternatywą do ozonu. Częstokroć niezbędne jest również osuszanie budynku po pożarze oraz przeprowadzenie remontu – odbywa się on zaraz po dokładnym wyczyszczeniu sadzy i przygotowaniu ścian, jak i całej nieruchomości do renowacji.

Utylizacja zniszczonych mebli po pożarze w mieszkaniu

Dokumentacja z miejsca szkody może być niezbędna dla ubezpieczyciela

Kompleksowe usuwanie skutków pożaru to również dokumentacja z miejsca szkody i kontakt z ubezpieczycielem. Usługi świadczymy na terenie całego kraju, ale jesteśmy firmą z Katowic, więc jeżeli szukasz rzetelnej firmy sprzątającej, to śmiało skontaktuj się z ekipą Kastelnik. Uprzątniecie pogorzeliska to tak naprawdę początek. Nowoczesnych technologii w branży sprzątania po pożarach nie ma zbyt wiele firm w ofercie. Zajmujemy się usuwaniem skutków po wybuchu ognia od 2013 roku i mamy duże doświadczenie we współpracy z rzeczoznawcami ds. likwidacji szkód ogniowych. Warto dodać, że remont spalonego mieszkania wymaga kompleksowego wymycia sadzy i tłustych czarnych osadów oraz usunięcia nieprzyjemnego zapachu.

Zainwestuj w zmywanie sadzy suchym lodem – jednorazowy koszt usługi

Mycie sadzy suchym lodem to oferta dla najbardziej wymagających klientów. Takie sprzątanie wymaga nie tylko doświadczenia w rozróżnianiu rodzaju zabrudzeń, ale również maszyn zmywających osady i nieczystości pod dużym ciśnieniem. Kastelnik ma gotowe rozwiązania i usuwanie szkód za pomocą naszych sprawdzonych metod to najtańsze rozwiązanie na rynku. Płacisz raz i otrzymujesz certyfikat dekontaminacji, który określa sposób wykonanych prac. Sprzątamy w mieszkaniach prywatnych osób, garażach, gdzie doszło do zwarcia instalacji elektrycznej oraz na poddaszach. Opróżniamy też lokale ze zniszczonych przez ogień przedmiotów użytkowych np. AGD i RTV.

Czyszczenie po pożarze – czym jest suchy lód?

Zastanawiasz się, czym jest suchy lód? Powstaje on na skutek rozprężenia ciekłego dwutlenku węgla. W efekcie CO2 zaczyna robić się coraz zimniejsze, aż w końcu zamarza w temperaturze -79°C. Tak przygotowany dwutlenek węgla przybiera formę granulek, a następnie wyrzucany jest z prędkością 150 m/s. Wysokie ciśnienie sprawia, że brud traci swoją strukturę oraz elastyczność, a następnie pęka. Kolejne dawki suchego lodu doprowadzają do odspajania brudu – w efekcie wszelkie zanieczyszczenia znikają razem z suchym lodem. Sposób ten jest bezpieczny, nie powoduje powstawania wilgoci ani pleśni. Można używać go na wielu powierzchniach.

Czyszczenie suchym lodem ścian po pożarach

Resuscytacja mienia po wybuchu ognia jest jednym z zadań specjalistów firmy Kastelnik

Mycie suchym lodem – kiedy sięgnąć po suchy lód?

Suchy lód jest niezawodny i skuteczny w walce z tłustą sadzą! Choć najczęściej sięga się po niego, kiedy czyszczenia wymagają ściany lub podłogi, to nie ma powodu się ograniczać. CO2 wypuszczane pod dużym ciśnieniem skutecznie likwiduje zabrudzenia, dzięki czemu czyszczenie wyposażenia, sprzętów AGD, RTV, a nawet posadzek jest efektywne. Suchy lód nie wymaga wody, dlatego za jego pomocą specjalista usunie zabrudzenia z książek, dokumentów i artykułów ulegającym zniszczeniu po kontakcie z wodą. Suchy lód sprawdzi się podczas czyszczenia budynku, nieruchomości komercyjnej, magazynu, a nawet spalonych komórek lokatorskich.

Dekontaminacja po pożarze, czyli usuwanie niebezpiecznych toksyn

Dekontaminacja po pożarze to niezwykle ważny etap sprzątania po wybuchu ognia. Jej głównym zadaniem jest oczyszczenie powierzchni z trujących związków chemicznych (tj. dioksyny i furany), które powstają na skutek spalania się farb, lakierów lub gumowych przedmiotów. Dekontaminacja to przede wszystkim dokładne usunięcie sadzy ze ścian i innych powierzchni oraz elementów nieruchomości, ozonowanie po pożarze i wywóz nadpalonych mebli. Po prawidłowo przeprowadzonej dekontaminacji firma sprzątająca wystawia certyfikat z dokładnym opisem wykonanych czynności.

W firmie Kastelnik działamy przez całą dobę, więc możesz do nas zadzwonić o każdej porze dnia. Zatrudniamy najlepszych specjalistów w kraju i wykonujemy kawał dobrej roboty za rozsądną cenę. Zamów bezpłatną wycenę sprzątania!

Orzesze firma sprzątająca działająca na Śląsku

Rzetelna firma sprzątająca Kastelnik od 2013 roku.

Najczęściej zadawane pytania - FAQ

Kastelnik oferuje szeroki zakres usług, w tym: sprzątanie mieszkań po pożarach, zmywanie sadzy z podłóg oraz eliminację toksyn z powietrza. Załatwianie formalności związanych z kontaktem z ubezpieczycielem to wsparcie w trudnych chwilach. Mało kto, decyduje się na samodzielne sprzątanie. Warto sięgnąć po zewnętrzną pomoc. O co pytają mieszkańcy Orzesza, których nieruchomości ucierpiały w pożarze?

FAQ: Sprzątanie Orzesze - pytania i odpowiedzi

Czy mydło malarskie to najlepszy środek do zmywania sadzy?

Mydło malarskie nie jest najlepszym sposobem na usuwanie tłustej sadzy po pożarze w nieruchomości.  Nowoczesna technika sprzątania opiera się na suchym lodzie i maszynie, która jest podłączona do sprężonego powietrza, Taki zestaw daje możliwość na szybki usunięcie sadzy ze ścian i dużo sprawniej poradzi sobie z osadami i sadzą, niż mydło malarskie.

Czym usunąć nieprzyjemny zapach spalenizny?

Za brzydkie zapachy po pożarze odpowiada sadza, która zalega na ścianach i sufitach, nadpalone przedmioty oraz toksyny, Należy pozbyć się tych wszystkich źródeł, by rozpocząć dezodoryzację. Usuwanie zapachu spalenizny najlepiej wykonać przy pomocy urządzenia do ozonowania. Profesjonalne ozonowanie po pożarze na wysokim stężeniu, doskonale neutralizuje wszelkie zapachy.

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5,0 out of 5
  5,0 out of 5 stars (based on 2 reviews)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%