Czyszczenie po pożarze
Olsztyn

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Skuteczne usuwanie skutków pożarów w Olsztynie. Usuwanie zapachów ozonem oraz restytucja mienia zniszczonego przez ogień

Firma sprzątająca Kastelnik świadczy usługi czyszczenia po pożarach w Olsztynie,  skierowane do osób poszkodowanych przez ogień z woj. warmińsko – mazurskiego.

Kastelnik – sprzątanie po pożarach – usługi całodobowe 24/7

Zakres świadczonych usług naszej firmy jest szeroki, dlatego kompleksowo likwidujemy szkody po pożarowe, rozwiązując wszystkie problemy będące skutkiem wybuchu ognia. Od 2013 roku, celem Kastelnika, jest skuteczne rozwiązywanie problemów po pożarowych i realizowane z najwyższą jakością. Dlatego proponujemy rozwiązania z zastosowaniem innowacyjnej technologii tj. m. in. czyszczenie suchym lodem. Dzięki temu nasi klienci nawet w najbardziej zdewastowanych ogniem pomieszczeniach otrzymują skutecznie wyczyszczone powierzchnie w szybkim czasie. Stosujemy czyszczenie po pożarach ścian, sufitów oraz podłóg przy zachowaniu całkowitej likwidacji sadzy.

Usuwanie szkód po pożarze Olsztyn

Mieszkanie w trakcie sprzątania po pożarze w Olsztynie przez firmę Kastelnik.

Skutki po pożarach mogą być niezwykle rozległe, a ich usunięcie może wymagać specjalistycznych metod i doświadczonych fachowców. Firma Kastelnik od wielu lat ma do czynienia z pożarami. Od 2013 r. pomagamy naszym klientom w usunięciu zapachu spalenizny, w likwidacji sadzy czy też w utylizacji spalonych urządzeń i przedmiotów z budynków dotkniętych ogniem. Wszystkim zależy na tym, by pomieszczenie gospodarcze, czy też dom zniszczony w pożarze, przywrócić do najszybszego użytkowania. Aby jednak pomieszczenia przygotować do remontu, należy wykonać szereg niezbędnych czynności. Są one konieczne w celu kompleksowego rozwiązania problemów dotyczących Państwa zniszczeń. Nawet tych niewidocznych gołym okiem.

Bez względu na to, czy pożar wybuchł w Olsztynie, czy pobliskich miejscowościach – bezpieczeństwo w trakcie sprzątania po pożarze i po zakończeniu prac naszej firmy, jest dla nas nadrzędne. W trosce o nie wykonujemy dekontaminację pomieszczeń oraz ozonowanie całych budynków dotkniętych przez żywioł, jakim jest ogień. Dzięki dekontaminacji powierzchni możemy zapewnić, że trujące dioksyny powstałe wskutek pożaru, jakich nie widzisz gołym okiem, zostaną całkowicie wyeliminowanie.

Wysoka skuteczność i najnowsze technologie czyszczenia po pożarze – dla osób prywatnych jak i przedsiębiorców

Długoletnie doświadczenie naszej firmy pozwoliło wypracować skuteczne metody działania w likwidacji zniszczeń. Dzięki temu zapewniamy, że czas naszej ‘dobrej ingerencji’ w zdewastowane pomieszczenia, jest optymalnie krótki a możliwości technologiczne szerokie. W rezultacie rozwoju naszej firmy bezpieczne usuwamy szkody po pożarze z zachowaniem wszelkich zasad BHP, również przedsiębiorcom i zarządcom nieruchomości. Dzięki temu wielokrotnie pomagaliśmy w likwidacji szkód po pożarowych osobom, których hale przemysłowe, spalone maszyny produkcyjne czy też zakłady przemysłowe, wymagają eksperckich działań przed ponownym przywróceniem produkcji. Rozwiązujemy problemy wynikające wskutek zniszczeń ogniem. Spalony dom, mieszkanie, garaż, piwnica nie są dla nas problemem, z którym sobie nie poradzimy.

Powiat Olsztyński sprzątanie po pożarze

Specjalistyczne usługi czyszczenia po pożarze firmy Kastelnik Olsztyn. Co wchodzi w zakres usług?

Kiedy przyczyny wybuchu pożaru są ustalone – za co odpowiedzialne są odpowiednie służby Państwowej Straży Pożarnej oraz Policji – wkraczamy do akcji. O przyczynach wybuchu ognia wiemy wiele. Nadrzędne jednak jest, aby nasza wiedza, specjalistycznie zsynchronizowane działania specjalistów, odpowiednie zabezpieczenia pracy i technologie doprowadziły spalone pomieszczenie szybko i bezpiecznie do ponownego użytku.

Kastelnik sprzątanie po pożarach w Olsztynie oferuje:

 • Oszacowanie strat po pożarze i kosztów ich usunięcia w Olsztynie i okolicy;
 • Sporządzenie kosztorysu zaplanowanych działań firmy sprzątającej Kastelnik;
 • Zabezpieczenie elementów konstrukcyjnych budynku po pożarze;
 • Oczyszczenie ścian i podłóg suchym lodem z sadzy;
 • Dekontaminacja pomieszczeń w celu usunięcia powstałych po pożarze toksyn;
 • Osuszanie pomieszczeń po zalaniu wodą;
 • Ozonowanie i dezynfekcja pomieszczeń;
 • Usuwanie zapachów spalenizny;
 • Sporządzenie protokołu odbioru i dokumentacji KNR podsumowującego zakończone czynności sprzątające;
 • Wystawienie certyfikatu.

Bez względu na to gdzie wybuchł pożar i do jak rozległych doprowadził zniszczeń, jesteśmy gotowi, zmierzyć się z problemami rozwiązując je dla Ciebie. Od lat pomagamy poszkodowanym wskutek wydarzeń losowych z udziałem ognia. Wiemy, że nasze doświadczenie, stały rozwój firmy, inwestycje w nowe technologie i wypracowane metody, to składowe doskonałej oferty.

Sprzątanie pożaru suchym lodem

Zdjęcie: przygotowania do usuwania śladów pożaru w domu ze spalonym salonem.

Suchy lód – technologia doskonała nawet w najtrudniejszych warunkach

Jak wspominaliśmy, wiedza i doświadczenie firmy Kastelnik idą w parze z innowacyjnością. Bez stosowania najnowocześniejszych metod usuwania strat i zniszczeń po pożarowych, nie osiągnęlibyśmy silnej pozycji. Nie moglibyśmy wówczas mówić o czyszczeniu po pożarze na poziomie specjalistycznym.

Mycie specjalistyczne suchym lodem jest mało inwazyjną metodą czyszczenia po pożarach w Olsztynie. To technika strumieniowa, podczas której na powierzchni wymagającej specjalistycznego sprzątania, strumieniowo działa granulat suchego lodu o temperaturze 78,5°C. Granulat suchego lodu – pod wysokim ciśnieniem – uderza w mytą powierzchnię z ogromną prędkością – 500 km/h. Wskutek powstałej energii kinetycznej oraz połączenia jej z niską temperaturą doprowadzamy do rozwarstwiania zanieczyszczeń pokrywających powierzchnię. Stosowana technologia czyszczenia po pożarze suchym lodem, sprawdza się w każdej – nawet najbardziej zdewastowanej ogniem – nawierzchni. Dlatego oferujemy czyszczenie suchym lodem właścicielom hal magazynowych, hal produkcyjnych, wielkopowierzchniowych pomieszczeń. CO2 jest niezawodny w wielu fazach mysia ścian po pożarach.

Realizujemy także odgrzybianie ścian Olsztyn oraz opróżnianie mieszkań Olsztyn

Co można wyczyścić suchym lodem?

Co czyścimy suchym lodem?

 • Maszyny przemysłowe po spaleniu;
 • Maszyny drukarskie;
 • Formy wtryskowe, w przemyśle metalurgicznym;
 • Osmolone ścian zniszczone w trakcie pożaru.
 • Spalone części maszyn lub pokryte sadzą;
 • Ściany, podłogi, sufity pokryte sadzą
 • Powierzchnie pokryte smarami, olejem, innymi tłustymi substancjami, czyszczenie bitumiczne, kleje, farby.

Dlaczego suchy lód w usuwaniu skutków pożaru jest niezawodny i co dzięki niemu zyskujesz?

 • Oszczędność czasu w stosunku do dotychczasowych metod sprzątania i czyszczenia po pożarze środkami chemicznymi;
 • Niższy koszt stosowania technologii czyszczenia za pomocą suchego lodu. Suchy lód jest bardziej wydajny i ekonomiczny;
 • Brak zabrudzeń, jakie mamy podczas mycia ścian po pożarach środkami chemicznymi; Proekologiczną technologię mycia zmrożonym lodem (CO2)
 • Skuteczność w usuwaniu zapachu po pożarze, trudnego do wyeliminowania tradycyjnymi metodami;
 • Najwyższą precyzję czyszczenia: Osmolone powierzchnie po pożarowe, wskutek suchego lodu, są bezpiecznie oczyszczone. Granulki suchego lodu, są bowiem bardzo precyzyjne w swoim działaniu;
 • Brak odpadów wtórnych – zaleta suchego lodu ingerującego w czyszczoną po spaleniu powierzchnię.

Czyszczenie ścian po pożarze Olsztyn

Odpowiedzialne usuwanie skutków wybuchu pożaru w Olsztynie

Jak powszechnie wiadomo, pożar to tragiczny w skutkach i niebezpieczny żywioł. Od wielu lat prowadzonej działalności, firma Kastelnik przygląda się statystykom zdarzeń losowych w wielu miejscowościach. Nie tak dawno – bo 11 grudnia 2020 r. – doszło do tragicznego w skutkach zdarzenia. Do wybuchu pożaru doszło przy ulicy Jeżynowej w Olsztynie, co miało miejsce w porannych godzinach. Dokładniej na osiedlu Zielona Górka, wybuchł pożar w jednym z tamtejszych budynków. Do akcji wezwano aż 4 zastępy Państwowej Straży Pożarnej. Niestety po dotarciu strażaków okazało się, że część pokoju, w którym znajdował się mężczyzna, była już zajęta ogniem. Niestety, pomimo pomocy medycznej, jakiej udzielono znajdującemu się tam człowiekowi, nie udało się go uratować.

Na tym etapie wspomnianego zdarzenia, nie można mówić jeszcze o przyczynach, gdyż są one poddane ustaleniom przez odpowiednie służby. Wspomniana tragedia to jedna spośród wielu. Niestety liczby dotyczące statystyk pożarowych zatrważają. Celowe podpalenia oraz nieszczęśliwe zdarzenia losowe – prowadzące do wybuchu pożaru, to stale duży problem. Statystycznie w ciągu roku, wybucha około 12 tys. pożarów w Polsce. Przyczyną około połowy z nich, są wady urządzeń elektronicznych i zwarcie w obwodach elektrycznych. Być może i tak było w opisanym wyżej przypadku. Niebawem z pewnością dowiemy się prawdy, co spowodowało tak tragiczny pożar mieszkania.

Znajdziesz nas także w:

Kastelnik usuwanie szkód po pożarach

Kontakt całodobowy do firmy Kastelnik

Kastelnik firma sprzątająca po pożarze w Olsztynie, to specjaliści którzy, są przygotowani na wszystkie możliwe okoliczności związane z usuwaniem szkód po pożarach w Olsztynie. Jeśli nieszczęśliwie stałeś się ofiarą żywiołu, zadzwoń do nas. Oszacujemy poziom strat i przedstawimy bezpłatną wycenę.

FAQ – najczęściej zadawane pytania

Pytanie o usługi sprzątania, FAQ

Jak usunąć szkody po pożarze?

Usuwanie szkód po pożarze w domu to kilka etapów. Zaliczyć do nich można uprzątnięcie pogorzeliska, czyszczenie ścian po pożarze oraz usuwanie zapachu spalenizny. Na koniec wykonywana jest dekontaminacja pomieszczeń i usuwanie trujących związków chemicznych.

Czy ozonowanie po pożarze jest skuteczne?

Ozonowanie pomieszczeń po pożarze to sprawdzona przez lata technika na usuwanie zapachu spalenizny oraz na dekontaminację budynków. Jest jednym z ważniejszych procesów, który odpowiada za bezpieczne usuwanie szkód pożarowych.

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5,0 out of 5
  5,0 out of 5 stars (based on 3 reviews)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%