Czyszczenie po pożarze Oława

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Czyszczenie po pożarze w Oławie. Czy ozonowanie pomieszczeń usuwa trujące związki chemiczne?

Wiele osób nie potrafi wyobrazić sobie, w jakim stanie zazwyczaj są nieruchomości, w których doszło do pożaru. Wybuch ognia pozostawia po sobie nie tylko brudne ściany, czy tłustą sadzę, ale również pogorzelisko pełne spalonych przedmiotów, które wymagają utylizacji.

Czyszczenie ścian po pożarze Oława

W powietrzu po pożarze unoszą się niebezpieczne dla zdrowia toksyny.

Jeśli więc, w Twoim domu lub miejscu pracy doszło do pożaru, to konieczne będzie czyszczenie po pożarze Oława, woj. dolnośląskie. Usuwanie skutków pożaru zleć firmie, która wyposażona jest w odpowiedni sprzęt i posiada lata praktyki. Zanim jednak sięgniesz po telefon, dowiedz się, jak wygląda cały proces czyszczenia.

Usuwanie skutków pożaru w spalonym domu

Sprzątanie domu po pożarze to proces czyszczenia, za który nie warto brać się na własną rękę – można zrobić sobie krzywdę lub zepsuć to, co jeszcze dałoby się uratować. Takimi zadaniami zajmują się firmy sprzątające po pożarze.

Sprzątanie po pożarze Oława

Zatrudniają one fachowców mających na swoim koncie lata doświadczenia i odpowiednią wiedzę, która pozwoli na szybkie i sprawne przywrócenie Twojej nieruchomości do poprzedniego stanu. Firmy te nie tylko posprzątają i naprawią wszelkie szkody, ale również przejmą kontakt z ubezpieczycielem i pomalują odnowione ściany.

Jak rozpoczyna się usuwanie skutków pożaru?

Pierwsi na miejscu zdarzenia pojawiają się strażacy – gaszą oni ogień, sprawdzają, czy nikomu nie grozi krzywda i pomagają domownikom opanować emocje. Zaraz po nich, kiedy tylko pożar zostanie ugaszony, przyjeżdża rzeczoznawca, którego zadaniem jest określenie stanu nieruchomości, a dokładnie wydanie oświadczenia, że nie grozi ona zawaleniem i można przystępować do dalszych czynności.

Czytaj także: dezynfekcja pomieszczeń

Ratowanie mienia

Szkody po pożarze to m.in. zniszczony dach i ściany budynku.

I teraz jest właśnie odpowiedni czas na kontakt z ekipą sprzątającą po pożarze. Technicy przeprowadzają oględziny i tworzą plan działania razem z kosztorysem. Oczywiście jest on nie tylko dla nich, ale również dla Ciebie.

Po uzgodnieniu najważniejszych szczegółów nadchodzi czas na zabranie się do pracy. Zwykle na początku sprzątania technicy, wynoszą z mieszkania zniszczone sprzęty i wykonują usuwanie sadzy ze ścian suchym lodem. Zakres prac oferowanych przez firmę Kastelnik obejmuje:

 • Czyszczenie suchym lodem po pożarach w domach jednorodzinnych i mieszkaniach;
 • Dezynfekcja pomieszczeń z toksyn, czyli dekontaminacja;
 • Mycie powierzchni środkiem biobójczym;
 • Usuwanie skutków pożaru;
 • Wywóz zniszczonych przedmiotów do spalarni termicznej;
 • Ozonowanie pomieszczenia po wybuchu ognia.

Uprzątnięcie pogorzeliska po pożarze – praca od podstaw

Pogorzelisko to określenie miejsca, w którym znajdują się elementy wyposażenia, drewniane części domowej przestrzeni i inne spalone przedmioty. Czyszczenie wyposażenia nie zawsze jest możliwe, a wtedy spalone przedmioty są źródłem emisji toksyn i innych związków chemicznych niekoniecznie zdrowych dla mieszkańców.

Dezynfekcja z toksyn

Takie więc całe pogorzelisko nie jest to dla Ciebie bezpieczne miejsce – poruszając się po nieruchomości, w której doszło do pożaru, możesz nie tylko uszkodzić swoje ciało, ale również zatruć swój organizm, dlatego tak ważne jest, aby usuwanie pogorzeliska po pożarze zostawić technikom.

Popularny artykuł na blogu Kastelnik: Jakie są etapy sprzątania po pożarze?

Firma sprzątająca po pożarze zutylizuje spalone przedmioty w wyznaczonym do tego celu miejscu, a zabrudzone rzeczy umyje przy pomocy suchego lodu lub specjalnych środków czyszczących. Często konieczne jest także pranie dywanów z sadzy i doczyszczanie posadzek. Usługi firmy Kastelnik obejmują także kompleksowe oczyszczanie posadzek z sadzy i wywóz zniszczonych mebli do utylizacji.

Dekontaminacja po pożarze – dlaczego jest tak ważna?

Jak udało nam się wyżej wspomnieć – pogorzelisko kryje wiele toksycznych związków chemicznych. Wydzielają się one ze spalonych przedmiotów i są wyjątkowo niebezpieczne dla Twojego organizmu.

Jeśli więc chcesz wrócić do swojego domu, a przy tym nie martwić się o swoje zdrowie, to powinieneś zlecić sprzątanie po pożarze w Oławie, którego częścią jest dekontaminacja po pożarze. Jest to proces mający na celu usunięcie toksyn niebezpiecznych dla organizmu. Na dekontaminację po pożarze składa się kilka czynności, są to: czyszczenie ścian suchym lodem, usuwanie rzeczy z pogorzeliska, ozonowanie po pożarze i pozbywanie się tłustej sadzy

Kastelnik – sprzątanie po pożarach – usługi całodobowe 24/7

Ozonowanie pomieszczeń po pożarze zyskało miano jednej z najskuteczniejszych technik dezynfekcji po pożarze. Ozon neutralizuje dioksyny i furany oraz efektownie likwiduje nieprzyjemny zapach spalenizny.

Usuwanie zapachu spalenizny oraz inne usługi w miastach:

Oławska firma sprzątająca

Wykonamy dekontaminacje budynku po pożarze z certyfikatem!

Najczęściej zadawane pytania - FAQ

Pożar pojawia się w najmniej spodziewanym momencie i jest zjawiskiem, które każdy z nas chciałby unikać w swoim życiu. Niekiedy skala zniszczeń jest ogromna, jednak profesjonalne sprzątanie po pożarze w Oławie to sposób na zminimalizowanie szkód i oczyszczenie mieszkania z niebezpiecznych toksyn. Sprawdź najczęściej zadawane pytania mieszkańców Oławy.

Sprzątanie Oława

Co zrobić ze spalonymi meblami?

Wszystkie spalone meble należy przewieźć do specjalnej spalarni termicznej, by tam poddać je procesowi utylizacji. Nie należy wyrzucać ich do śmietnika przed blokiem, ponieważ mogą stanowić źródło toksyn po pożarowych.

Firma sprzątająca pogorzelisko zabierze wszystkie spalone meble i zawiezie je do legalnej utylizacji.

Jak szybko można pozbyć się zapachu spalenizny?

Zapach spalenizny po pożarze jest niezwykle uporczywy i trudno się go pozbyć przez wietrzenie mieszkania. W dezodoryzacji po pożarze zastosowanie znajduje ozonowanie pomieszczeń, które trwale eliminuje brzydki swąd. Ozon posiada także właściwości odkażające i neutralizujące toksyny.

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5,0 out of 5
  5,0 out of 5 stars (based on 1 review)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%