Czyszczenie po pożarze Nakło nad Notecią

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Czyszczenie po pożarze w Nakle nad Notecią. Skuteczne metody przywracania wyglądu mieszkania sprzed pożaru

Skutkiem pożaru są nadpalone elementy nieruchomości, sadza na ścianach, poniszczone wyposażenie mieszkania i zapach spalenizny. Z takim ogromem zniszczeń skutecznie rozprawi się suchy lód w połączeniu z ozonem. Te innowacyjne metody sprzątania po pożarze wraz z dekontaminacją pomieszczeń, pomagają szybko uporać się ze skutkami wybuchu ognia.

Czyszczenie ścian po pożarze Nakło nad Notecią

Specjalista firmy Kastelnik podczas sprzątania po pożarze używa kombinezonu ochronnego.

Jeżeli więc szukasz specjalistów, którzy oferują czyszczenie po pożarze Nakło nad Notecią, woj. kujawsko-pomorskie dobrze trafiłeś! Usługa dekontaminacji toksyn pożarowych dedykowana jest właśnie dla Ciebie.

Czym jest i czemu służy dekontaminacja pomieszczenia po pożarze?

Dekontaminacja pomieszczeń jest usługą wręcz niezbędną przy sprzątaniu po pożarze. Jej głównym celem jest dezynfekcja, oczyszczenie spalonych powierzchni z sadzy i powietrza z niebezpiecznych dla zdrowia związków chemicznych.

Popularny artykuł na blogu Kastelnik: Jakie są etapy sprzątania po pożarze?

Dekontaminacja powietrza po wybuchu ognia polega na zneutralizowaniu substancji szkodliwych dla zdrowia powstałych w trakcie pożaru. Należy przyjąć bowiem, niemalże z pewnością, iż podczas incydentu pożarowego spalaniu uległy różne materiały m.in. tkaniny, farby, tworzywa sztuczne, kleje, elementy drewniane i plastikowe.

Sprzątanie po pożarze Nakło nad Notecią

Procesowi spalania wymienionych materiałów towarzyszy wydzielanie szkodliwych substancji dla człowieka. Chcąc zatem wrócić do bezpiecznego domu, należy te substancje całkowicie unieszkodliwić. Tylko zastosowanie sprawdzonych metod dekontaminacji i atestowanych środków do dezynfekcji da gwarancje na usunięcie z powietrza dioksyn i furanów.

Jakie korzyści daje sprzątanie po pożarze suchym lodem?

Jedną z metod skutecznego usuwania tłustych zanieczyszczeń powstających po wybuchu ognia jest czyszczenie suchym lodem. Ta metoda ma wiele zalet, a najważniejsze z nich to:

 • szybkość – efekt osiągany jest kilka razy szybciej w porównaniu z czyszczeniem za pomocą tradycyjnych środków chemicznych,
 • skuteczność – suchy lód rozprawia się z sadzą, tłustymi plamami i innymi zabrudzeniami,
 • ekologia – nie są wykorzystywane żadne środki chemiczne,
 • wszechstronność zastosowania – wyczyszczone mogą być różne powierzchnie, struktury i faktury.

Popularny artykuł na blogu Kastelnik: Co warto wiedzieć o suchym lodzie?

Ponadto metoda sprzątania po pożarze suchym lodem jest też korzystna dla portfela. Mimo iż początkowo koszt wykonania usługi może wydawać się wysoki, to skuteczność metody pozwala uniknąć późniejszych poprawek, a 800 zł za godzinę pracy to w dobie szalejącej na świecie inflacji rozsądna cena.

Metoda czyszczenia ścian po pożarze suchym lodem jest dużo szybsza, niż mycie sadzy mydłem malarskim i tutaj jest główna przewaga tej technologii.

Kastelnik – czyszczenie suchym lodem – usługi całodobowe 24/7

Co można wyczyścić suchym lodem?

Niewątpliwym atutem wykorzystania zestalonego dwutlenku węgla przy czyszczeniu szkód pożarowych jest to, iż za jego pomocą można wyczyścić różne sprzęty, maszyny oraz spalone powierzchnie tj. sufity i ściany.

Dezynfekcja suchym lodem

Suchy lód jest idealny do czyszczenia ścian po pożarze.

Suchy lód okazuje się niezawodny do usuwania szkód po pożarze i wykonania następujących prac:

 • usuwanie sadzy ze ścian;
 • oczyszczanie mebli z substancji smolistych;
 • usuwanie toksycznych związków z maszyn i sprzętów;
 • oczyszczanie podłóg i posadzek;
 • czyszczenie sadzy;
 • czyszczenia ścian z zabrudzeń niebędących sadzą;
 • udrażnianie przewodów kominowych,
 • sprzątanie dużych powierzchni użytkowych.

Sprzątanie po pożarze suchym lodem może być wykonywane nie tylko w firmach i zakładach produkcyjnych, ale również w mieszkaniach osób prywatnych.

Ekipa Kastelnik w swojej pracy wykorzystuje innowacyjne rozwiązania technologiczne oparte na czyszczeniu suchym lodem. Skraca tym samym czas pracy i osiąga wysoką skuteczność.

Dlaczego warto wykonać ozonowanie pomieszczeń po pożarze?

Usługę czyszczenia po pożarze warto zwieńczyć wykonaniem ozonowania przestrzeni dotkniętych pożarem. Ozonowanie po pożarze można z powodzeniem zastosować, niezależnie od tego, czy sprzątanie po pożarze odbędzie się przy użyciu suchego lodu, czy poprzez ręczne usuwanie zanieczyszczeń. Taka sytuacja ma miejsce, gdyż gaz ten znajduje zastosowanie do usuwania nieprzyjemnych zapachów, a osady i tak wcześniej muszą zostać wyczyszczone.

Kastelnik – sprzątanie po pożarach – kontakt 7 dni w tygodniu

Ozonowanie domów jednorodzinnych, mieszkań i innych lokali opiera się na dostarczeniu gazowego ozonu i wymieszaniu go z powietrzem. Powstała w ten sposób mieszanka gazów jest swoistym likwidatorem wirusów, bakterii i pleśni, a także nieprzyjemnych zapachów.

Celem ozonowania pomieszczeń jest m.in.:

 • oczyszczenie powietrza,
 • dezynfekcja powierzchni,
 • eliminacja zapachów po pożarze.

Co obejmuje oferta czyszczenia po pożarze?

Zakres świadczonych usług przez pracowników firmy Kastelnik jest szeroki. Za klienta wykonywane są nie tylko wszelkie prace związane ze sprzątaniem po pożarze, ale także inne kwestie, często formalne. Jeśli nie wiesz, które sprzęty, elementy wyposażenia jeszcze się nadają do użytku bądź co zrobić z tymi, a które się nie nadają – możesz liczyć na profesjonalną konsultację.

Kastelnik – ozonowanie mieszkań – potwierdzone certyfikatem

Nasz rzeczoznawca ds. likwidacji szkód pożarowych zajmuje się oceną zniszczonych sprzętów i mebli, a także ich segregacją i wywozem do utylizacji. W ramach usług dodatkowych oferujemy również współpracę z ubezpieczycielem. Jeśli budynek był ubezpieczony, to Kastelnik przygotowuje dokumentację i kosztorys KNR, co jest dużym ułatwieniem i ściąga dodatkowe obowiązki z głowy klienta.

Grupa Kastelnik — ekipa do zadań specjalnych

Firma Kastelnik może poszczycić się wieloletnim doświadczeniem zdobytym podczas różnorodnych realizacji wykonanych na terenie całego kraju. Nasi technicy, wykonując swoją pracę, do każdego zlecenia podchodzą indywidualnie, co sprawia, że nie popadają w rutynę, a usługi sprzątania wykonane są na najwyższym poziomie.

Pożar w domu

Czyszczenie po pożarze obejmujące m.in. usuwanie sadzy ze ścian i sufitów to tylko jedna z wielu usług świadczonych przez pracowników firmy Kastelnik. Wśród innych popularnych usług naszej firmy wyróżnić można:

 • opróżnianie mieszkań i pozbycie się zbędnych rzeczy,
 • ozonowanie pomieszczeń, samochodów i innych pomieszczeń;
 • czyszczenie miejsc po zgonie;
 • specjalistyczne mycie hal przemysłowych i powierzchni biurowych;

Bogata oferta, duże doświadczenie naszych specjalistów, wykorzystanie fachowych maszyn i urządzeń sprawia, że nasi Klienci są w pełni zadowoleni ze świadczonych przez nas usług. Nasi Zleceniodawcy powierzają nam coraz to nowe zadania, dbając o bezpieczeństwo swoje i swoich rodzin.

Technicy firmy Kastelnik są do Państwa dyspozycji nie tylko w Nakle nad Notecią, ale i w innych miastach na terenie całego kraju.

Sprzątanie po pożarze Nakło nad Notecią i okolice – Kastelnik 24/7

Skutki pożaru powinno się usuwać w krótkim czasie. Najlepiej zaraz po tym, gdy odpowiednie organy wydadzą na to zgodę. Kastelnik przyjmuje zgłoszenia 24 godziny na dobę, przez cały tydzień, nawet w niedziele i święta.

Oferujemy kompleksowe usługi, wśród których znajduje się m.in. dekontaminacja pomieszczeń po pożarze, czyszczenie trudnych zabrudzeń po pożarowych, sprzątanie pomieszczeń po pożarze oraz wsparcie w dopełnieniu wszelkich formalności.

Po pożarze liczy się szybkość działania. Wówczas można jeszcze uratować niektóre elementy wyposażenia bądź też ważne dokumenty. Mając to na uwadze, firma Kastelnik wyszła naprzeciw oczekiwaniom Klientom i stworzyła całodobową infolinię.

Całodobowe usługi porządkowe tj. sprzątanie po pożarze, dostępne są również w miastach:

Całodobowa pomoc po wybuchu ognia

Sprzątamy po pożarach z certyfikatem!

FAQ, czyli jakie pytania zadają nasi klienci?

Samodzielne czyszczenie po pożarze może mieć szkodliwy wpływ na zdrowie. Przyczyną tego są toksyny na powierzchniach oraz brak środków ochrony własnej. Poza tym skuteczne sprzątanie po pożarze wraz z zabiegiem dekontaminacji może wykonać wyłącznie profesjonalna firma.

Sprzątanie Nakło nad Notecią

Po pożarze wiele osób czuje bezradność. To sytuacja, która najczęściej dotyka wielu Klientów pierwszy raz w życiu. Dlatego wiele osób nie wie, jak poradzić sobie ze skutkami pożarów i co zrobić w pierwszej kolejności. Oto najczęściej pojawiające się pytania.

Czym czyścić ściany po pożarze?

Tylko profesjonaliści są w stanie całkowicie usunąć ślady zadymienia ze ściany po pożarze, a realizują to za pomocą suchego lodu i maszyny podłączonej do kompresora ze sprężonym powietrzem. Część osób decyduje się na mycie sadzy mydłem malarskim, ale ta metoda nie zawsze przynosi oczekiwane rezultaty.

Jak skutecznie pozbyć się skutków pożaru?

Tylko innowacyjne metody sprzątania poparte doświadczeniem zapewniają usunięcie sadzy ze ścian, a także tłustych plam i uporczywego zapachu spalenizny. Najszybszą drogą do usunięcia skutków pożaru jest wysprzątanie pogorzeliska, oczyszczenie ścian z sadz, a następnie wykonanie ozonowania. Gaz ten przy stężeniu 40 ppm skutecznie eliminuje trujące związki chemiczne powstałe w procesie spalania.

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5 out of 5
  5 out of 5 stars (based on 2 reviews)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%