Czyszczenie po pożarze Morawica

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Czyszczenie po pożarze w Morawicy. Gdzie na terenie woj. świętokrzyskiego szukać pomocy po pożarze? 

Nieszczęśliwe wypadki zdarzają się dość często, jednym z nich jest pożar, który skutecznie niszczy domy mieszkalne i miejsca pracy.

Kastelnik – sprzątanie po pożarach – usługi całodobowe 24/7

Z pewnością wybuch ognia nie jest to dla Ciebie miłym doświadczeniem, ale załamywanie się w takim momencie to najgorsza możliwość.

Czyszczenie ściany po pożarze Morawica

Sprawdzona firma sprzątająca podczas usuwania skutków pożaru używa wyłącznie atestowanej chemii.

Powinieneś zrobić wszystko, aby Twoja nieruchomość wróciła do stanu poprzedniego – potrzebujesz wsparcia i pomocy firmy sprzątającej, oferującej czyszczenie po pożarze w Morawicy woj. świętokrzyskie. Fachowcy wyposażeni są w specjalne środki czystości, sprzęt do usuwania sadzy ze ścian ułatwiający i przyspieszający pracę oraz mają wiedzę zdobywaną latami. Nie bierz wszystkiego na swoje barki – odpocznij. Jak przebiega sprzątanie po pożarze? Co należy wiedzieć o tej czynności?

Zagrożenia występujące po pożarze – uwaga na toksyny!

Miej na uwadze fakt, iż sprzątanie po pożarze na własną rękę to nie tylko strata czasu i nerwów, ale również spora inwestycja pieniędzy i potencjalne zagrożenie dla Twojego zdrowia, a nawet życia. Chcąc precyzyjnie wyczyścić nieruchomość, powinieneś wyposażyć się we wszelkie środki czystości (domowe chemikalia nie pomogą), sprzęty do ozonowania powietrza i akcesoria do czyszczenia przewodów kominowych, czy więc jest to opłacalna inwestycja?

Sprzątanie po pożarze Morawica

Inwestycja w zakup urządzeń do usuwania szkód po pożarze często przewyższa kilkukrotnie cenę usług fachowej firmy sprzątającej. To oczywiście nie wszystko, co zniechęca do działania bez odpowiedniej wiedzy. W nieruchomości, w której doszło do pożaru, występuje wiele toksyn – powstają one na skutek spalania przedmiotów codziennego użytku i nie są widoczne dla Twojego oka. Takie związki chemiczne przyczyniają się do powstawania wielu chorób, a nawet nowotworów. Są to np. furany i dioksyny, ale nie martw się na zapas, ozonowanie pomieszczeń skutecznie eliminuje wszystkie zagrożenia fruwające w powietrzu.

Ozonowanie pomieszczenia

Suchy lód lub ozon to nowoczesne formy dekontaminacji po pożarze.

Dioksyny i furany – jak usunąć toksyny po pożarze?

Dioksyny i furany to niebezpieczne związki chemiczne pojawiające się w pomieszczeniach zaraz po pożarze – mogą być skutkiem spalania mebli, plastikowych ozdób, a nawet przedmiotów codziennego użytku. Nie oznacza to jednak, że do końca życia jesteś skazany na toksyny, które mogą atakować Twoje zdrowie. Wystarczy, że usługa tj. czyszczenie po pożarze Morawica przeprowadzona będzie przez właściwą firmę, która dodatkowo wykona dekontaminację po pożarze. Jest to proces usuwania toksyn oraz różnych substancji stanowiących potencjalne zagrożenie.

Co składa się na dekontaminację pomieszczeń?

Na dekontaminację składa się nowoczesna technologia czyszczenia suchym lodem oraz ozonowanie po pożarze. Usługę czyszczenia należy wykonać nie tylko na ścianach, ale również zabrać się za sprzątanie trudno dostępnych miejsc. Przeciętny użytkownik budynku nie jest świadomy zagrożeń, jakie powoduje sadza na ścianach, ale to nie jest wystarczający powód, by je ignorować.

Dekontaminacja pomieszczenia

Czyszczenie powierzchni suchym lodem po pożarze

W Twoim domu znajdują się przedmioty, które bez trudu wyniesiesz i odpowiednio zutylizujesz – wystarczy spakować je do worka na śmieci lub innego pojemnika i zawieźć w odpowiednie miejsce. Schody zaczynają się przy elementach wnętrza, których nie można wyrzucić, a wymiana byłaby kosztowna lub mało opłacalna; mowa tu m.in.: o ścianach, sufitach, balustradach czy podłogach. Usuwanie sadzy ze ścian warto wykonać, nie mydłem malarskim, a suchym lodem.

Usuwanie sadzy ze ścian i sufitów za pomocą CO2

Właśnie dlatego sprzątanie po pożarze w Morawicy składa się również z etapu czyszczenia suchym lodem. Ściany i sufity, na których zebrała się tłusta sadza, powinny zostać odpowiednio przygotowane przed remontem. Tutaj przyda się CO2 – jest ono wypuszczane pod dużym ciśnieniem, co sprawia, że brud odpada z powierzchni i rozpada się na małe kawałeczki.

Uwarunkowania techniczne do czyszczenia suchym lodem

Mycie ścian suchym lodem to podstawa, aby usuwanie skutków pożaru było efektywne. Usuwanie szkód ogniowych jest możliwe do czwartego piętra budynku, bo tyle sięga wąż od sprężonego powietrza. W zakładach produkcyjnych mycie maszyn z zanieczyszczeń sadzy i czarnego nalotu jest możliwe z wykorzystaniem sprężonego powietrza, które jest na stałe zainstalowane w ścianach budynku. Oczywiście pod warunkiem, że instalacja nie została uszkodzona.

Znajdziesz nas także w:

Profesjonalne sprzątanie po ogniu

Usuń skutki pożaru z firmą Kastelnik

Najczęściej zadawane pytania - FAQ

Miejsce zdarzenia strawione przez pożar pełne jest zakamarków, a czyszczenie ścian z sadzy nie zlecisz Państwowej Straży Pożarnej. Zakres prac musisz ustalić z firmą sprzątającą, która wykona zabezpieczenie elementów konstrukcji oraz weźmie strawione przez ogień rzeczy do utylizacji. O co pytają osoby szukające wsparcia w najmniej przyjemnym momencie życia – po pożarze domu?

FAQ pożar Morawica

Ile kosztuje mycie sadzy ze ścian?

Trudno jest ocenić koszt prac bez wcześniejszych oględzin miejsca pożaru. W grę wchodzą takie czynniki jak wysokość budynku, jego powierzchnia czy rodzaj i intensywność pożaru. Po wizycie rzeczoznawcy w celu oceny szkód klient otrzymuje bezpłatną i niezobowiązującą wycenę. Mycie sadzy ze ścian suchym lodem kosztuje 800 zł za roboczo godzinę pracy całej ekipy.

Czy ozon usunie zapach spalenizny?

Doświadczenie pokazuje, ze ozon jest często stosowany w dekontaminacji budynków strawionych ogniem, ponieważ skutecznie usuwa zapach spalenizny. Proces usuwania nieprzyjemnych zapachów poprzez ozonowanie powinien być przeprowadzony przez osobę przeszkoloną w tej technologii.

Sprzątanie Morawica

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  0,0
  Rated 0,0 out of 5
  0,0 out of 5 stars (based on 0 reviews)
  Excellent0%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%