Czyszczenie po pożarze Mława

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Czyszczenie po pożarze Mława. Czym najlepiej usunąć sadzę ze ściany? 

Pożar w domu wybucha nagle i niesie ze sobą ogromne straty materialne. Kiedy przychodzi konieczność opuszczenia nieruchomości i uciekania przed niebezpieczeństwem, nie patrzy się na dobra materialne, zakupione niedawno meble czy pełną torebek szafę.

Kastelnik – sprzątanie po pożarach – usługi całodobowe 24/7

Większość zostawia wszystko i udaje w bezpieczne miejsce. Po skutecznej interwencji straży pożarnej przychodzi czas na profesjonalne czyszczenie po pożarze Mława woj. mazowieckie, podczas którego specjaliści usuwają sadzę ze ścian za pomocą suchego lodu lub specjalistycznych środków chemicznych. Najczęściej spaleniu ulegają:

 • ściany w mieszkaniu;
 • instalacja elektryczna w garażu koło domu;
 • piec w kotłowni.
Czyszczenie ściany po pożarach Mława

Zdjęcie: mycie ścian po pożarze © 2023 Kastelnik

Czyszczenie po pożarach w Mławie – Twój partner od sprzątania

Czyszczenie piwnicy pożarze w Mławie to różne prace związane z dekontaminacją, gdzie spalone przedmioty są segregowane i wynoszone na zewnątrz, aby poddać je utylizacji. Serwis sprzątający Kastelnik przeprowadza szereg czynności mających na celu przywrócenie Twojej nieruchomości do stanu sprzed pożaru. Usuwanie szkód pożarowych oraz dezynfekcja powietrza to najważniejsze czynności do przeprowadzenia w każdej spalonej nieruchomości.

Czyszczenie ścian po pożarze Mława

Warto wiedzieć, jak wygląda sprzątanie po wybuchu ognia – pomoże to w podjęciu decyzji o wyborze właściwej firmy sprzątającej.

Cold Jet Aero 40 fps – światowej klasy technologia do usuwania szkód pożarowych

Kastelnik dysponuje nowoczesnymi urządzeniami do mycia sadzy ze ścian po pożarze za pomocą suchego lodu. Dzięki dużej energii kinetycznej oraz granulkom suchego lodu w rozmiarze 3 mm można usunąć niemal każdą tłustą sadzę ze ściany. Najpopularniejszym wykorzystaniem maszyn do czyszczenia nieczystości suchym lodem jest nie tylko usuwanie osadu powstałego na spalonych powierzchniach, ale również dekontaminacja pomieszczeń.

Sprzątanie mieszkania po pożarze – po pierwsze usuń sadzę z sufitu

Ogień na poddaszu w domu? Twoje całe mieszkanie wymagać będzie kompleksowego sprzątania. Nawet jeśli wydaje Ci się, że możesz zrobić to na własną rękę, w rzeczywistości okazać się może zupełnie inaczej. Domowe środki nie zawsze dadzą radę domyć tłustą sadzę z sufitu – do tego używa się innowacyjnej technologii. Sprzątanie mieszkania po pożarze należy zacząć od góry i następnie przechodzić do niższych kondygnacji. Usuwanie sadzy ze ścian zaczynamy od sufitu, a następnie przechodzimy do ścian i podłóg. Mycie suchym lodem umożliwia prace w tej właśnie kolejności.

Warto wiedzieć jeszcze jedno – podczas spalania przedmiotów, nawet tych codziennego użytku, do powietrza wydostają się niebezpieczne toksyny. Mogą być one niezwykle szkodliwe dla Twojego organizmu. Pracownicy, dla których sprzątanie mieszkania po pożarze nie stanowi żadnego wyzwania, to fachowcy wyposażeni w odpowiednie zabezpieczenie i środki ochrony dróg oddechowych. Wiedzą oni również, w jaki sposób pozbyć się niebezpiecznych substancji z powietrza, aby móc pracować bezpiecznie. Ozonowanie po pożarze to sprawdzona metoda na to, by powietrze odzyskało pierwotną woń.

Mycie ścian po pożarze w domu – jakie są możliwości?

Twoje spalone ściany po pożarze z pewnością nie będą wyglądały estetycznie i zazwyczaj wymaga się mycia nieczystości i usuwania osadów. Nadpalone sufity będą wymagały specjalistycznego czyszczenia. Tylko tego typu usługa doprowadzi je do właściwego stanu. Mycie ścian po pożarze w domu odbyć się może na dwa sposoby – przy użyciu innowacyjnej technologii, jaką jest suchy lód, który nie powoduje powstawania odpadów wtórnych, lub wykorzystanie specjalistycznej chemii do usuwania tłustego brudu na ścianach. Oba sposoby są skuteczne, ale decyzje odnośnie, który z nich wybrać powinno zostawić się fachowcom, którzy określą sposób na usuwanie skutków pożaru podczas bezpłatnej wyceny. Jeśli o metodę czyszczenia ścian po pożarze przy użyciu suchego lodu chodzi, to jest ona niezwykle popularną techniką sprzątania w całym woj. mazowieckim – być może, dlatego że cały proces mycia jest szybki i nieinwazyjny? .

Sprzątanie domu po pożarze Mława

Zdjęcie: prace porządkowe po pożarze © 2023 Kastelnik

Ile kosztuje mycie ścian po pożarze suchym lodem?

Wycena mycia ścian i sufitów suchym lodem zawsze powinna być indywidualna i w miejscu, w którym doszło do wybuchu ognia. Dlaczego tak to wygląda? Przede wszystkim, dlatego że kwota do zapłaty za czyszczenie ścian po pożarze suchym lodem zależy od kilku czynników; liczy się rodzaj powierzchni czy też grubość sadzy i stopień zniszczeń. Cena mycia ścian przy pomocy tej innowacyjnej metody wynosić może od 35 złotych do 100 złotych za każdy metr kwadratowy. Najlepszym rozwiązaniem będzie umówienie się z firmą sprzątającą na niezobowiązujące oględziny, podczas których odbędzie się fachowa wycena. Jakie inne usługi można zamówić w firmie, która zajmuje się usuwaniem szkód pożarowych?

 • restytucja mienia po pożarze;
 • czyszczenie mebli i sprzętów AGD i RTV;
 • utylizacja spalonych w czasie pożaru przedmiotów;
 • usuwanie nieprzyjemnych zapachów;
 • ozonowanie pomieszczeń po pożarze;
 • dekontaminacja powietrza i usuwanie trujących toksyn;
 • opracowanie kosztorysu dla firmy ubezpieczeniowej;
 • wykonanie dokumentacji zdjęciowej;
 • zrywanie podłóg;
 • usuwanie dioksyn z powietrza – dezynfekcja podstawowa;
 • likwidacja furanów – dekontaminacja zaawansowana;
 • stawianie nowych ścian z karton gipsu;
 • remont w mieszkaniu po pożarze;
 • czyszczenie ścian suchym lodem.

Usuwanie zapachu spalenizny po pożarze w domu

Najskuteczniejszym sposobem na usunięcie zapachu spalenizny jest ozonowanie – proces ten dodatkowo uznawany jest za dezynfekcję. Do tego celu używane są techniczne, wyjątkowo skuteczne ozonatory powietrza. Ozon, czyli alotropowa odmiana tlenu skutecznie likwiduje nie tylko przykry zapach, ale również groźne toksyny pożarowe. Ile czasu trwa ozonowanie? Zaledwie kilka godzin – właśnie tyle czasu wystarczy, abyś mógł bezpiecznie wrócić do swojego domu i nie bać się o swoje zdrowie czy też komfort podczas przebywania w danym pomieszczeniu. Ważne, by osiągnąć stężenie ozonu na poziomie 40 ppm. Taka wartość pozwoli na skuteczną eliminację nieprzyjemnego zapachu.

Usługi w Mławie - malowanie ścian po pożarze mieszkania

Zamów usługi sprzątania po pożarach w firmie Kastelnik

Wszystkie usługi dotyczące sprzątania po pożarach są dostępne dla mieszkańców Mazowsza przez całą dobę. Jeżeli jesteś ofiarą pożaru i potrzebujesz pomocy przy usuwaniu jego skutków, to śmiało zadzwoń do biura obsługi klienta firmy Kastelnik. Chętnie udzielimy ci informacji, co do kosztów związanych z likwidacją nieczystości na spalonych powierzchniach oraz przyjedziemy na bezpłatną wycenę.

Kastelnik – czas na sprzątanie w Mławie!

Znajdziesz nas także w:

Ogólnopolskie usługi sprzątania Mława

Usługi sprzątania po pożarach w Mławie objęte są gwarancją i certyfikatem dekontaminacji.

FAQ — najczęściej zadawane pytania

FAQ Kastelnik agencja sprzątająca od A do Z

Jakie są sposoby na usunięcie nieprzyjemnego zapachu?

Najpopularniejszym sposobem na usunięcie zapachu po pożarze jest ozonowanie. Inną możliwością na pozbycie się woni spalenizny jest zamgławianie suchą mgłą, czyli szybki i sprawny sposób na niemiły zapach. Likwidacja niechcianych woni tą metodą polega na rozpylaniu suchej mgły z aktywnym środkiem dezodoryzującym w budynku, w którym doszło do pożaru.

 Czym czyścić ściany po pożarze?

Spalone ściany po pożarze można czyścić za pomocą urządzeń do suchego lodu lub tradycyjnymi metodami, np. za pomocą szmatki nasączonej płynem do usuwania tłustych osadów. Warto zwrócić uwagę na ilość sadzy i jak głęboko wniknęła ona w strukturę ściany.

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5 out of 5
  5 out of 5 stars (based on 3 reviews)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%