Czyszczenie po pożarze Międzyrzecz

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Czyszczenie po pożarze w Międzyrzeczu. Jakie są skuteczne metody usuwania szkód pożarowych?

Jak dobrze wiadomo, wybuch pożaru jest zdarzeniem szokującym i tragicznym, a usuwanie jego skutków nie należy do najprostszych. Tylko profesjonalna firma sprzątająca przeprowadzi usuwanie skutków pożaru w skuteczny sposób.

Kastelnik – sprzątanie po pożarach – usługi całodobowe 24/7

Trzeba bowiem wiedzieć, jakie metody zastosować, aby zrobić to szybko i dobrze. Im szybciej zostanie przeprowadzone sprzątanie po pożarze, tym lepiej. Warto dodać, iż oferujemy całodobowe używanie sutków pożarów w miastach tj. Skwierzyna, Trzciel.

Czyszczenie ścian po pożarze Międzyrzecz

Dekontaminacja ścian jest podstawową czynnością podczas profesjonalnego czyszczenia budynków po pożarze.

Odpowiednia reakcja na występujące szkody pozwoli zminimalizować straty, jak i koszty remontu. Niektóre powierzchnie i rzeczy udaje się doprowadzić do stanu sprzed pożaru, lecz trzeba wykonać profesjonalne czyszczenie w odpowiednim momencie.

Profesjonalne czyszczenie po pożarze Międzyrzecz, woj. lubuskie – realizowane przez firmę Kastelnik umożliwia osiągnięcie zadowalających efektów. Wśród stosowanych metod czyszczenia oferujemy: czyszczenie za pomocą suchego lodu, mechaniczne usuwanie zabrudzeń z sadzy ze ścian i podłóg, ozonowanie przestrzeni dotkniętych pożarem.

Popularny artykuł na blogu: Co warto wiedzieć o suchym lodzie?

 Od czego należy zacząć sprzątanie po pożarze?

Sprzątanie po pożarze to wieloetapowy proces. Kolejność wykonywania poszczególnych kroków zależy od strat poniesionych w pożarze, jego zasięgu i innych czynników. Technicy przybywający na miejsce zdarzenia są w stanie określić, który z etapów i w jakiej sekwencji, należy wykonać.

Sprzątanie po pożarze Międzyrzecz

Zakres usług sprzątania po pożarze:

 • sprzątanie pogorzeliska w powiecie międzyrzeckim, w miastach: Skwierzyna, Trzciel;
 • selekcja przedmiotów po pożarze;
 • utylizacja i wywóz odpadów ze spalonego pomieszczenia;
 • czyszczenie wszystkich powierzchni pokrytych sadzą;
 • doczyszczenie sprzętów i mycie ścian;
 • udrażnianie przewodów wentylacyjnych;
 • usuwanie zapachu spalenizny;
 • likwidacja sadzy ze ścian i posadzek.

 Skuteczne czyszczenie ścian po pożarze suchym lodem

Czyszczenie ścian i sufitów umorusanych sadzą najlepiej jest zlecić profesjonalnej ekipie sprzątającej. Korzysta ona z niezawodnych metod, a profesjonalny sprzęt sprawia, że sprzątanie po pożarze jest efektywne i zakończone sukcesem. Gwarantem wspomnianego sukcesu jest czyszczenie po pożarze suchym lodem.

Suchy lód osiąga temperaturę -79 stopni Celsjusza i skutecznie radzi sobie z największymi zabrudzeniami. Usuwa sadzę i inne zabrudzenia nie pozostawiając po nich śladu. Rozpędzone granulki suchego lodu zderzając się z powierzchnią, wykruszają brud.

Usuwanie szkód po pożarze suchym lodem to skuteczna metoda sprzątania przyjazna środowisku. Odbywa się ona bez użycia środków chemicznych i innych silnych detergentów.

Dezynfekcja suchym lodem

Ratowanie mienia po wybuchu to także czyszczenie suchym lodem.

Suchy lód jest preparatem bezpiecznym, ekologicznym, a w dodatku działającym z bardzo dużą skutecznością.

 Ozonowanie pomieszczeń — jak pozbyć się zapachu spalenizny?

Sprzątanie po pożarze polegające na usuwaniu sadzy ze ścian, podłóg i sufitów to tylko wierzchołek góry lodowej. Często okazuje się, że widoczne zabrudzenia są dużo łatwiejsze do usunięcia, niż unoszący się w powietrzu przykry zapach spalenizny.

Przeczytaj artykuł na blogu Kastelnik: ozonowanie po pożarze

Pomocne może okazać się ozonowanie powietrza wykonywane w mieszkaniach i domach dotkniętych wcześniej pożarem. Przy użyciu ozonu można zlikwidować nie tylko bezpośrednie skutki pożaru m.in. brzydki zapach, ale także zniwelować rezultaty działań gaśniczych: pleśni, zawilgocenia, alergeny czy stęchlizna. Ozon, dzięki swoim właściwościom, może wnikać w strukturę materii, skutecznie rozbijając łańcuchy zapachowe.

Ozonowanie pożar

Ponadto warto wiedzieć, iż w wyniku pożaru w pomieszczeniu rozwijają się toksyczne substancje niebezpieczne dla środowiska oraz zdrowia ludzi. Należy usunąć je raz, a porządnie. Stosując ozon o stężeniu powyżej 40 ppm, można pozbyć się nieprzyjemnego zapachu oraz zneutralizować toksyny.

Kastelnik – profesjonalne czyszczenie po pożarze w powiecie międzyrzeckim

Firma Kastelnik swoje usługi świadczy od 2013 roku. Firma ta działa profesjonalnie na polskim rynku, a swoje usługi świadczy na najwyższym poziomie.

Specjalistyczne podejście do czyszczenia mieszkania po pożarze jest niezbędne dla osiągnięcia najlepszych rezultatów. Wiedza oraz wieloletnie doświadczenie to klucze do skutecznej realizacji. Innowacyjne metody z wykorzystaniem suchego lodu oraz ozonu pozwalają na efektywne usunięcie śladów pozostawionych przez ogień.

Po wykonanym czyszczeniu nasza firma całkowicie bezpłatnie wystawia Państwu certyfikat dekontaminacji. Dokument ten stanowi niemalże gwarancję bezpieczeństwa i spokojnego powrotu do wcześniej nadpalonych powierzchni.

 Usuwanie szkód po pożarowych w województwie lubuskim – 24/7

Rozmaite usługi świadczone przez firmę Kastelnik dostępne są 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę. Wystarczy zgłosić szkodę, aby specjaliści przybyli na miejsce tragedii, ocenili stan nieruchomości i przygotowali plan działania. Pomoc udzielana jest kompleksowo w celu wyeliminowania wszystkich skutków pożaru.

Popularny artykuł na blogu Kastelnik: Jakie są etapy sprzątania po pożarze?

Usługi czyszczenia sadzy ze ścian dostępne również w miastach:

Konsultanci całodobowej infolinii Grupy Kastelnik chętnie przybliżą Państwu nasze usługi, przedstawią orientacyjne koszty oraz odpowiedzą na ewentualne pytania.

Dekontaminacja 24

Jesteśmy dostępni całodobowo!

FAQ — pytania najczęściej zadawane przez Klientów 

Profesjonalne wsparcie, jakiego udziela firma Kastelnik, umożliwia przebrnięcie przez zawiły proces likwidacji szkód po pożarowych. Kontakt z naszymi technikami infolinii pozwoli też na rozwianie wielu pytań powstających w związku z wybuchem ognia w domu.

Dlaczego warto zdecydować się na ozonowanie po pożarze?

W mieszkaniu, w którym wybuchł pożar, warto wykonać ozonowanie. Ozonowanie powoduje oczyszczenie powietrza i powierzchni z wszelkich bakterii, wirusów i drobnoustrojów. Odpowiednie stężenie ozonu wytworzone przez specjalne generatory zapewni likwidację zapachu spalenizny po pożarach.

Sprzątanie Międzyrzecz

Czy użycie suchego lodu jest bezpieczne?

Suchy lód jest największą bronią do walki z sadzą pokrywającą wszystkie powierzchnie po pożarze. Czyszczenie suchym lodem jest bezpieczne dla zdrowia ludzi i zwierząt, pod warunkiem zachowania środków ostrożności. Suchy lód jest ekologiczny i skuteczny w doczyszczaniu uporczywych zabrudzeń, a pracownicy podczas każdej realizacji mają odpowiednie zabezpieczenie.

Co zrobić ze spalonymi rzeczami?

Niekiedy zabiegi czyszczenia oraz mycie sprzętów i mebli nie przynoszą oczekiwanych efektów. Wówczas konieczna jest fachowa utylizacja nadpalonych, zniszczonych rzeczy. Nasi pracownicy wywożą wówczas bezużyteczne już przedmioty i bezpiecznie je utylizują.

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5,0 out of 5
  5,0 out of 5 stars (based on 1 review)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%