Czyszczenie po pożarze Marki

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Czyszczenie po pożarze w Markach. Czym usunąć tłustą sadzę ze ściany po pożarach?

W Twoim domu wybuchł pożar? Najlepiej zostaw to specjalistycznej firmie sprzątającej w budynkach, gdzie doszło do wybuchu ognia. Czyszczenie po pożarze Marki woj. mazowieckie może być wyjątkowo niebezpieczne – w powietrzu znajdują się trujące toksyny, a pogorzelisko może być niczym tor przeszkód, gdzie nietrudno będzie połamać sobie nogę.

Kastelnik – sprzątanie po pożarach – usługi całodobowe 24/7

Usuwanie tłustej sadzy ze spalonych powierzchni najlepiej wykonać przy użyciu urządzeń do mycia suchym lodem. Tłuste osady pożarowe najlepiej odpadają po zetknięciu, są ze zmrożonym środkiem do mycia tj. zestalony dwutlenek węgla.

Czyszczenie suchym lodem po pożarze Marki

Zdjęcie: czyszczenie ściany przez specjalistę © 2023 Kastelnik

 Na jaką pomoc mogę liczyć po pożarze?

Solidny serwis sprzątający to nie tylko usuwanie dioksyn i furanów z powietrza, ale również kontakt z ubezpieczycielem. To realna pomoc dla osób poszkodowanych po wybuchu pożaru w domu. Opcjonalnie w rzetelnej firmie z dobrymi opiniami od klientów można zamówić remont spalonych pomieszczeń i zamówić jedną z bardziej popularnych usług po tego typu zdarzeniu, np.:

 • ozonowanie;
 • specjalistyczne sprzątanie po pożarze;
 • dekontaminację pomieszczeń;
 • usuwanie spalonych przedmiotów z pogorzeliska.

Czyszczenie ścian po pożarze Marki

Sprzątanie po pożarach w Markach – ocena szkód pożarowych, kosztorys KNR

Profesjonalne firmy sprzątające znają wszelkie wymagania w stosunku do oceny szkód pożarowych przez rzeczoznawców i ich kosztorys zazwyczaj są opracowywane zgonie z wytycznymi KNR. Wykwalifikowani sprzątacze z firmy Kastelnik mają ogromne doświadczenie w ocenie ofert sprzątania przez firmy ubezpieczeniowe. Dokumentacja zawierająca opis szkód pożarowych oraz kosztorys przedstawiana jest zawsze w sposób czytelny, a często poparta zdjęciami.

Większość osób po pożarze nieruchomości nie ma siły na załatwianie papierologii, czy wyszukiwanie w internecie informacji o tym, gdzie zutylizować spalone meble. Odpocznij, a resztą zajmą się profesjonaliści z firmy Kastelnik. Sprawdzony zespół kilku osób wystarczy, by w kilka dni usunąć szkody pożarowe, które powstały po wybuchu ognia.

Sprzątanie piwnic po pożarach

Zdjęcie: osmolona ściana łazienki © 2023 Kastelnik

Jak przygotować się do mycia ścian i sufitów po pożarze?

Dom po pożarze wymaga odpowiedniego czyszczenia ścian i ich wcześniejszego przygotowania do remontu. Jednym z etapów kompleksowego sprzątania jest mycie ścian i sufitów suchym lodem. Cały proces polega na usunięciu tłustej sadzy nie tylko z dużych powierzchni, ale również miejsc trudno dostępnych – brud potrafi wejść w najmniejsze szczeliny. Specjalistyczne firmy sprzątające czyszczą ściany na dwa sposoby: przy użyciu najnowszej technologii suchego lodu lub silnej chemii przeznaczonej do tego celu. Która możliwość jest najlepsza? Wszystko zależy od stanu nieruchomości. Obie metody sprzątania sprawdzą się równie dobrze, jeśli zostaną właściwie dopasowane do struktury spalonych powierzchni.

Dezynfekcja pomieszczeń po pożarze – ozonowanie w walce z toksynami

Ozon, czyli odmiana alotropowa tlenu – do czego może się przydać podczas sprzątania po wybuchu ognia? Przede wszystkim, dzięki niej usuwanie zapachu spalenizny po pożarze jest skuteczne i szybkie. Ozonowanie budynków mieszkalnych czy miejsc pracy przy użyciu specjalnych ozonatorów technicznych to podstawa kompleksowego sprzątania po pożarze i fundament walki z trującymi toksynami.

Wystarczy kilka godzin, aby powietrze w spalonej nieruchomości stało się neutralne. To oczywiście nie wszystko. Ozon nie tylko walczy z zapachami, ale również bakteriami, wirusami i drobnoustrojami. Zabije on wszelkie toksyny, które pojawiły się w Twoim otoczeniu. Zalet stosowania tego gazu jest cała masa, a wad praktycznie brak. Jedyne, na co należy zwrócić uwagę, to odpowiednie przeszkolenie osób, które będą przeprowadzać tą usługę.

Malowanie ścian po pożarze domu

Czyszczenie suchym lodem po pożarze

Stosowanie suchego lodu w celu czyszczenia budynku po pożarze to nowe rozwiązanie – do 2000 roku używano innych sposobów, które były oparte na silnych i trujących środkach chemicznych. Lecz to właśnie innowacyjna technika, która nie wymaga użycia wody, okazuje się bardzo skutecznym rozwiązaniem mycia ścian po pożarach. Suchy lód nie tylko usuwa brud (rozpada się on wręcz na kawałki), ale również jest to sposób dekontaminacji w spalonej nieruchomości.

Niewiele osób wie, w jaki sposób działa suchy lód. Jest on przechowywany w specjalnym termicznym pojemniku, a maszyna rozprowadza zamrożony dwutlenek węgla pod dużym ciśnieniem – jest to około 500 km/h! Kiedy suchy lód uderza w tłustą sadzę, ta traci swoją elastyczność i pęka. Z każdą następną dawką, sadza czy też inne zanieczyszczenia pożarowe odrywają się i odpadają na podłogę. Na koniec wystarczy wszystko pozamiatać i to jest zazwyczaj koniec sprzątania.

Kastelnik – czas na sprzątanie po pożarze w mieście Marki!

Znajdziesz nas także w:

Usługi sprzątania Marki

Kastelnik – rzetelna firma sprzątająca po pożarach w 2023 roku.

FAQ — najczęściej zadawane pytania

Nie masz pojęcia, co zrobić, gdy dym uszkodził ściany budynku? Nie martw się, rzetelna firma sprzątająca Kastelnik jest w stanie pomóc rozwiązać niemal każdy Twój problem. Mycie ścian po pożarze można zacząć za pomocą suchego lodu, a usuwanie nieprzyjemnych zapachów najlepiej wykonać na koniec przy użyciu ozonu o wysokim stężeniu. O co pytają osoby poszkodowane przez ogień w woj. mazowieckim?

FAQ Kastelnik serwis porządkowy Marki

Ile kosztuje ozonowanie pomieszczenia po pożarze?

Ceny ozonowania mieszkania po pożarze są naprawdę bardzo różne. Wszystko zależy od tego, jakich ozonatorów używają firmy, a często patrzą one również na kubaturę danej nieruchomości. Profesjonalne ozonowanie po wybuchu ognia może kosztować nawet 1000 złotych netto za jedno pomieszczenie, a dużo zależy od czasu, jaki potrzeba, by osiągnąć stężenie ozonu na poziomie 40 ppm.

Kiedy najlepiej zacząć sprzątanie po pożarze?

Sprzątanie nieruchomości po pożarze najlepiej zacząć kilka dni po ugaszeniu ognia, kiedy konstrukcja budynku została sprawdzoną i nie grozi zawaleniem. Ważne jest, by uzyskać zgodę od rzeczoznawcy ds. likwidacji zniszczeń pożarowych lub od firmy ubezpieczeniowej, z którą poszkodowany miał zawartą polisę.

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5 out of 5
  5 out of 5 stars (based on 1 review)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%