Czyszczenie po pożarze Lubliniec

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Czyszczenie po pożarze w Lublińcu. Od czego zacząć usuwanie szkód pożarowych?

W Twoim domu wybuchł pożar? Zastanawiasz się, od czego zacząć? Profesjonalne czyszczenie po pożarze Lubliniec woj. śląskie to usługa, którą szukasz.

Kastelnik – sprzątanie po pożarach – usługi całodobowe 24/7

Nie musisz wiedzieć wszystkiego. Czyszczenie specjalistyczne w domu po wybuchu ognia to proces składający się z kilku czynności m.in.: utylizacji spalonych mebli, posprzątaniu pogorzeliska, ozonowaniu i dezynfekcji.

Czyszczenie ścian po pożarze Lubliniec

Zdjęcie: czyszczenie ściany po pożarze w Lublińcu przez wykwalifikowanego pracownika firmy sprzątającej Kastelnik.

Jeśli chcesz zobaczyć efekty, musisz do tego celu użyć najnowszej technologii suchego lodu oraz specjalistycznych sprzętów, na przykład technicznych ozonatorów. Sprzątanie po pożarze wymaga również chemii i dopasowanych środków czyszczących – mop z  raczej nie będą skuteczne.

Czym umyć ściany po pożarze?

Spalone ściany po pożarze najlepiej wymyć specjalnym środkiem chemicznym do usuwania sadzy. Domowy sposób na sadzę to mydło malarskie, a profesjonalna metoda opiera się na myciu suchym lodzie.

Pożar wybucha niespodziewanie. Potrafi skutecznie zniszczyć hale produkcyjne, biura i inne miejsca pracy. W Polsce najczęściej ogień dotyka budynki jednorodzinne – to one zazwyczaj nie są zabezpieczone przed pożarem. Stara instalacja elektryczna nie jest odpowiednio konserwowana, a alarmy przeciwpożarowe nie są montowane.

Usuwanie skutków pożarów. Telefon kontaktowy

Co, jednak jeśli do pożaru już doszło?

Czym zmyć sadzę ze ścian po pożarze, skoro całe powierzchnie pokryte zostały tłustym osadem. Do tego celu używany zamrożony dwutlenek węgla o temperaturze -78,5 Celsjusza, czyli tzw. suchy lód. Rozrywa on brud na kawałki, co sprawia, że tłusty osad odrywa się od ściany. Mycie sadzy po pożarze suchym lodem to dużo lepsza technika, niż zmywanie nieczystości mydłem malarskim.

Gdzie zamówić sprzątanie po pożarze na Śląsku?

Kiedy ogień w Twoim budynku zostanie ugaszony, a rzeczoznawca wyda oświadczenie, że budynek nie grozi zawaleniem, pewnie zaczniesz szukać specjalistycznych usług sprzątających. To dobry krok, ponieważ działanie na własną rękę może być ryzykowne.

Pamiętaj jednak, by nie wybierać pierwszej lepszej firmy sprzątającej. Wybór firmy sprzątającej na Śląsku, nie powinien być trudny. Wiele podmiotów gospodarczych świadczy specjalistyczne usługi tj. usuwanie skutków pożaru w nieruchomościach prywatnych i zakładach produkcyjnych.

Zapoznaj się najpierw z ofertą firmy Kastelnik – sprawdź, co oznacza dla nich kompleksowe sprzątanie po pożarze; czy jest to również ozonowanie powietrza, odmalowywanie ścian i utylizowanie mebli? A może samo czyszczenie sadzy i to tylko specjalistyczną chemią? Pamiętaj, że odpowiednie wybranie usługodawcy pomoże Ci szybciej wrócić do domu i nie martwić się o swoje kwestie zatrucia toksynami.

Ozonowanie budynku po pożarze. Sprzątanie w Lublińcu

Ozonowanie pomieszczeń zniszczonych przez ogień. Sprzątanie skutków pożaru.

Sprzątanie po pożarze w Lublińcu — mycie sadzy suchym lodem

Sprzątanie po pożarach w Lublińcu często wykonywane jest zmrożonym lodem. Suchy lód to prawdziwa broń przeciwko sadzy! Nic tak skutecznie nie walczy z zabrudzeniami. Efekty zobaczysz od pierwszego nakierowania suchego lodu w stronę brudnej ściany.

Jak działa ta technologia mycia sadzy suchym lodem?

Technicy wypuszczają z urządzenia do mycia sadzy CO2 w formie granulatu, zestalony dwutlenek węgla podawany z dyszy uderza w zabrudzone ściany i sufity z prędkością 500 km/h. Taka siła nie jest do pokonania zwykłą szmatką z mydłem malarskim. Suchy lód rozrywa brudną powierzchnię i sprawia, że ta się odrywa, a struktura sadzy pęka.

CO2 dostaje się wszędzie tam, gdzie nie dałoby rady sięgnąć ręką czy gąbką do czyszczenia. Suchym lodem czyścić można dosłownie wszystko, ponieważ technologia ta nie wymaga wody, więc nie ma potrzeby uważania na elementy znajdujące się pod napięciem.

Województwo śląskie serwis sprzątający sadzę

Usuwanie zapachu po pożarze — ozonowanie

Pewnie wiesz, jak brzydko pachnieć potrafi mieszkanie, kiedy przypalisz kolację lub odgrzewaną w piekarniku potrawę. Uciążliwy zapach może przyprawić o zawroty głowy, a nawet duszności. Nieprzyjemny zapach w domu po pożarze jest wyjątkowo niebezpieczny dla Twojego samopoczucia!

Zapach spalenizny występujący po pożarze jest o wiele intensywniejszy niż spalona patelnia. Jeśli nie zostanie odpowiednio usunięty, zakłóci on Twój powrót do normalnego życia, dlatego firmy sprzątające po pożarach korzystają z rozwiązania, jakim jest ozonowanie trujących związków chemicznych. Ozon skutecznie neutralizuje powietrze i pozbywa się nieprzyjemnych zapachów.

Do tego działania wykorzystuje się przemysłowe ozonatory o mocy nawet 240 g/h. Samo usuwanie zapachów po pożarze, z takim sprzętem, przebiega szybko i nie generuje dużych kosztów.

Usługa tj. czyszczenie sadzy ze ścian dostępna jest również w miastach:

Popularny artykuł na blogu Kastelnik: Co warto wiedzieć o suchym lodzie?

Firma sprzątająca po pożarach w zakładach produkcyjnych

Najczęściej zadawane pytania FAQ

Kastelnik mamy wieloletnie doświadczenie w branży utrzymania czystości. Każdy technik sprzątający mieszkania po wybuchu ognia z łatwością poradzili sobie z sadzą i innymi nieczystościami. Oferujemy usługi sprzątania w woj. śląskim w budynkach z niewielką ilością szkód spowodowanych przez ogień po katastrofy przemysłowe na dużą skalę. Oferujemy bezpłatną, niezobowiązującą konsultację na temat dekontaminacji, więc skontaktuj się z nami już dziś!

FAQ - usługi sprzątające Lubliniec

Ile kosztuje zmywanie sadzy ze ścian po pożarze?

Cena usuwania sadzy ze ścian po pożarze ustalana jest za każdym razem indywidualnie i zależy od ilości nieczystości oraz miejsca ich wystąpienia. Wysokie sufity są droższe niż ściany do wysokości 2.5 metra. Cenowy są zróżnicowane, a koszt czyszczenia ścian po pożarze wynosi od 15 do 100 zł/m2.

Jak usunąć szkody po pożarze?

Usuwanie szkód po pożarze w domu to kilka etapów. Zaliczyć do nich można uprzątnięcie pogorzeliska, czyszczenie ścian po pożarze oraz usuwanie zapachu spalenizny. Na koniec wykonywana jest dekontaminacja pomieszczeń i usuwanie trujących związków chemicznych.

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5 out of 5
  5 out of 5 stars (based on 1 review)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%