Czyszczenie po pożarze Łódzkie

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Czyszczenie po pożarze woj. łódzkie

Wykonujemy gruntowne i skuteczne czyszczenie po pożarze w woj. łódzkim z wykorzystaniem technologii czyszczenia sadzy suchym lodem. Przez całą dobę, 7 dni w tygodniu sprzątamy mieszkania i lokale po pożarach, usługę uzupełniając dekontaminacją po pożarze oraz profesjonalnym ozonowaniem. Usuwamy szkody po zapaleniu się sadzy, nadpaleniach oraz zwarciach elektrycznych. Do 100 km od Łodzi darmowy dojazd na miejsce zdarzenia. Przeprowadzamy sprzątanie po pożarze domów m.in. w Pabianicach, Piotrkowie Trybunalskim, Sieradzu, Radomsku.

Bezpłatna wycena dla miast w województwie łódzkim

Jednym z kluczowych elementów usuwania szkód po pożarach jest dokładne mycie i odtłuszczanie zadymionych i okopconych sufitów czy podłóg w woj. łódzkim. Nasi technicy dysponują wyjątkowo skuteczną metodą usuwania sadzy ze ścian suchym lodem.

Restytucja mienia po pożarach z bezpłatnym dojazdem na wycenę

Przed przystąpieniem do usuwania szkód po pożarze, przeprowadzamy darmową wycenę na miejscu zdarzenia. Nasi klienci informowani są o proponowanym kosztorysie usługi sprzątanie po pożarze łódzkie oraz technologiach, które zostaną zastosowane. Jako jedni z nielicznych do mycia powierzchni po pożarach stosujemy suchy lód, który pozwala na skuteczne usuwanie sadzy oraz eliminację 99,9% niebezpiecznych substancji.

Dokumentacja fotograficzna z miejsca pożaru woj. łódzkie

Każdorazowo przed przystąpieniem do czyszczenia po pożarze łódzkich budynków w pierwszym etapie prac nasi technicy przyjeżdżają na miejsce zdarzenia w celu przeprowadzenia oględzin i skompletowania dokumentacji fotograficznej, oraz opisowej z miejsca zdarzenia. Pozwala to na późniejszy kontakt z ubezpieczycielami oraz wykonanie dokładnego kosztorysu prac naprawczych KNR.

Maszyna do mycia ścian po pożarze suchym lodem łódzkie

Usuwanie zapachu spalenizny po pożarze

Zapach w mieszkaniu czy magazynie, gdzie doszło do pożaru, jest bardzo trudny do określenia i jeszcze trudniejszy do usunięcia. Powodem takiej sytuacji są wszystkie materiały i substancje, które uległy spaleniu wskutek pożaru. Podczas rozległego pożaru spaleniu ulegają elementy pokryte farbami, olejami, klejami oraz części plastikowe. Wszystko to razem daje bardzo nieprzyjemny odór spalenizny, który bez zastosowania specjalistycznych metod nigdy nie zostanie całkowicie usunięty. Tu pomaga stosowane przez naszych pracowników ozonowanie pomieszczeń, które dzięki utleniającym właściwościom ozonu, pozwala na likwidację zapachu spalenizny, a przy tym dezynfekcję powierzchni.

Osuszanie mieszkań i budynków

Każda akcja gaśnicza wiąże się dużymi ilościami wody, które wnikają w warstwy izolacyjne budynków. W takiej sytuacji kluczowe jest odpowiednie osuszenie budynku, aby w późniejszym czasie uniknąć nieprzyjemnych konsekwencji zalania domu czy mieszkania. Firma Kastelnik oprócz ogromnego doświadczenia w czyszczeniu po pożarach w Łodzi specjalizuje się również w osuszaniu budynków po zalaniu wskutek akcji gaśniczej. Dzięki specjalistycznym osuszaczom i fachowej wiedzy naszych specjalistów uchronimy Twój dom przed zagrzybieniem i rozwojem niebezpiecznej pleśni.

Formalności i kontakt z ubezpieczycielem

Sprzątanie po pożarze w woj. łódzkim wykonywane przez naszą firmę to nie tylko mycie zadymionych ścian i usuwanie nieprzyjemnych zapachów przez całą dobę. To także załatwianie koniecznych formalności oraz kontakt z ubezpieczycielami. W imieniu klientów, którzy korzystają z ubezpieczenia nieruchomości, kompletujemy dokumentację z miejsca wybuchu pożaru, protokoły pomiarowe i wyceny. Dla chętnych oferujemy rozliczenie w formie bezgotówkowej.

Czyszczenie po pożarach w woj. łódzkim, dezynfekcja i mycie suchym lodem

Tylko w 24 grudnia 2020 roku na terenie województwa łódzkiego doszło do 24 pożarów, w których gaszeniu brało udział aż 195 ratowników. Okres jesienny i zimowy to zdecydowanie zwiększona ilość pożarów na terenie całego kraju oraz interwencji strażaków w każdym z województw. Wobec żywiołu, jakim jest ogień, wszyscy, tak samo musimy mierzyć się z jego skutkami.

Kastelnik – sprzątanie po pożarach – usługi całodobowe 24/7

Usuwanie szkód po pożarach w woj. łódzkim wykonywane przez firmę Kastelnik  wyróżnia nie tylko duże doświadczenie w tego typu zleceniach, ale przede wszystkim sprzęt z najwyższej półki, który wykorzystywany jest każdego dnia. Do czyszczenia mieszkań i domów po pożarze nasi technicy stosują urządzenia z Serii Performance Cold Jet, które umożliwiają wyjątkowo szybkie mycie suchym lodem zadymionych ścian.

Czyszczenie sadzy łódzkie

Mycie ścian z sadzy w woj. łódzkim przez pracownika firmy Kastelnik.

Technika ta dzięki byciu uniwersalną znajduje zastosowanie zarówno podczas zleceń od osób prywatnych, gdzie usuwanie szkód po pożarze odbywa się w mieszkaniach lub domach, jak i podczas wielodniowych realizacji na halach produkcyjnych czy  w fabrykach.

Osuszanie elementem czyszczenia po pożarze w woj. łódzkim

Kiedy zetkniemy się z tragedią, jaką jest pożar naszego dobytku, pierwsze, o czym myślimy, to jak uporać się ze skutkami pożaru. Najczęściej mówi się o zabrudzonych ścianach, zadymionych po pożarze sufitach, czy meblach pokrytych sadzą. Osoby, których dom lub mieszkanie zostały zniszczone po pożarze, chcą jak najszybciej wrócić do normalności, odbudować to, co zostało zniszczone po pożarze i żyć dalej. Pomagają w tym nasi pracownicy, którzy są specjalistami w usuwaniu śladów po pożarach i przeprowadzaniu prac naprawczych.

Czy wiesz, że mycie suchym lodem gwarantuje natychmiastowe efekty? Nie musisz długo czekać, by cieszyć się czystymi ścianami po pożarze, a po czyszczeniu nie pozostają żadne odpady wtórne – informuje Mieszko Kastelnik, szef firmy sprzątajacej.

Wiele osób jednak zapomina o tym, że przeprowadzenie akcji gaśniczej przez straż pożarną to wylanie na naszą nieruchomość hektolitrów wody, które docierają do warstw izolacyjnych budynku. Czym grozi taka sytuacja? Przede wszystkim rozwojem bakterii, grzybów i pleśni, które mogą zniweczyć nasze próby powrotu do normalności.

Popularny artykuł na blogu Kastelnik: Jak wygląda dezynfekcja pomieszczeń przez zamgławianie?

Usługa kompleksowego czyszczenia po pożarze w woj. łódzkim powinna składać się nie tylko z usuwania śladów po pożarze widocznych gołym okiem, ale także z gruntownego osuszenia nieruchomości po akcji gaśniczej. Tylko w ten sposób można mieć pewność, że dalsze prace remontowe będą miały sens, a za parę miesięcy na ścianach i sufitach nie pojawi się groźny grzyb.

Usuwanie skutków pożarów

Nasi specjaliści z zakresu czyszczenia po pożarach w woj. łódzkim każdorazowo oceniają stopień zawilgocenia murów budynku i w razie potrzeby przeprowadzają profesjonalne osuszanie budynku po zalaniu.

Dlaczego warto korzystać z suchego lodu podczas czyszczenia po pożarze

Czasy, kiedy ściany po pożarze czyszczone drucianą szczotką lub rozpuszczalnikami przeszły już do lamusa. Wraz z rozwojem technologii, pojawił się wyjątkowo skuteczny sposób na usuwanie śladów po pożarze ze ścian, sufitów i podłóg. Mowa o technologii mycia ścian suchym lodem po pożarze, która nie tylko jest skuteczniejsza niż ręczne lub chemiczne metody, ale także stanowczo skraca czas czyszczenia zadymionych i pokrytych sadzą powierzchni.

Jedną z głównych zalet tej techniki jest jej uniwersalność. Suchy lód dzięki temu, że występuje w postaci granulatu, dociera praktycznie w każdą, nawet najmniejszą szczelinę i to z prędkością prawie 500 km/h.

Popularny artykuł na blogu Kastelnik: Co warto wiedzieć o suchym lodzie?

Co więcej, pozwala na czyszczenie po pożarze różnego rodzaju powierzchni. Od betonowych ścian, poprzez zabytkowe mury i szklane elewacje. Niesamowite prawda? Warto również zwrócić uwagę na fakt, że suchy lód to metoda czyszczenia, która nie wymaga zastosowania wody. Może być wykorzystywana do czyszczenia urządzeń pod napięciem, bez ryzyka zwarcia instalacji elektrycznej.

To również wyjątkowo istotne w przypadku sprzątania po pożarach łódzkie, gdzie mury budynku prawdopodobnie i tak są już zawilgocone po akcji gaśniczej. W takim przypadku sucha metoda czyszczenia po pożarze jest wyjątkowo w cenie.

Gdzie zastosować suchy lód do usuwania szkód po pożarze?

XXI wiek to nie tylko rozwój technologii, ale także rosnąca potrzeba zadbania o naszą planetę. Nic więc dziwnego, że kolejne techniki usuwania szkód po pożarach, to również proekologiczne sposoby usuwania zabrudzeń. Warto skorzystać z metody mycia suchym lodem w poniższych przypadkach

 • mycie ścian po pożarach w województwie łódzkim;
 • czyszczenie zabrudzonych podłóg;
 • oczyszczanie wyposażenia pokrytego sadzą w pożarze;
 • czyszczenie sprzętów RTV AGD po pożarze;
 • mycie zadymionego sufitu po pożarze;
 • mycie posadzek z sadzy;
 • czyszczenia cennych książek,
 • czyszczenie antyków i dokumentów, które ucierpiały w pożarze (łączymy kilka technologii);
 • usuwanie śladów dymu z elementów drewnianych;
 • czyszczenie przewodów wentylacyjnych;
 • czyszczenie urządzeń produkcyjnych po pożarze w łódzkich zakładach produkcyjnych.

Usługa tj. czyszczenie sadzy ze ścian dostępna jest również w miastach:

Inne usługi dostępne w województwie łódzkim: Sprzątanie po zmarłych w Łodzi

firma sprzątająca po pożarach - łódzkie

Kastelnik to firma sprzątająca po pożarach w woj. łódzkim od ponad 10 lat.

FAQ – najczęściej zadawane pytania

Nie wiesz, jak usunąć sadzę ze ścian po pożarze? Zleć czyszczenie po pożarze w łódzkim profesjonalistom, którzy wykonują innowacyjne mycie ścian po pożarze suchym lodem. Ta technika pozwala wyeliminować trudne zabrudzenia i przygotować powierzchnie do malowania, a do tego suchy lód działa antybakteryjnie. Sprawdź najczęściej zadawane pytania przez mieszkańców łódzkiego.

czyszczenie łódzkie

Jak usunąć szkody po pożarze?

Usuwanie szkód po pożarze w domu to kilka etapów. Zaliczyć do nich można uprzątnięcie pogorzeliska, czyszczenie ścian po pożarze oraz usuwanie zapachu spalenizny. Na koniec wykonywana jest dekontaminacja pomieszczeń i usuwanie trujących związków chemicznych.

Jak usunąć trujące toksyny po pożarze?

Trujące toksyny po pożarze można usunąć za pomocą suchego lodu lub specjalnego środka chemicznego. Warunkiem, by poprawnie usunąć szkody pożarowe, jest wysprzątanie pogorzeliska i utylizacja spalonych przedmiotów. Czyszczenie ścian po pożarze za pomocą suchego lodu plus ozonowanie to świetny sposób na usuwanie dioksyny i furanów.

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5 out of 5
  5 out of 5 stars (based on 1 review)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%