Czyszczenie po pożarze Libiąż

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Czyszczenie po pożarze w Libiążu w woj. małopolskim. Gdzie można zamówić profesjonalne sprzątanie spalonego mieszkania?

W Twoim domu lub miejscu pracy doszło do wybuchu ognia? Nie wiesz, co dalej z Twoją przyszłością? Zacznij od zainteresowania się usługą, jaką jest czyszczenie po pożarze Libiąż woj. małopolskie.

Kastelnik – sprzątanie po pożarach – usługi całodobowe 24/7

Smród po wybuchu ognia w domu można usunąć przy pomocy przemysłowego generatora ozonu i suchej mgły. To dobre połączenie dwóch najbardziej popularnych technik dezodoryzacji.

Ogólnopolskie firmy sprzątające po pożarze oferują Ci nie tylko specjalistyczną pomoc z zakresu usuwania szkód po pożarach i niwelowanie skutków wybuchu ognia, ale również wsparcie na etapie rozmowy z ubezpieczycielem oraz przeprowadzą gruntowny remont, aby powrót do domu był komfortowy i bezpieczny dla Twojego zdrowia. Zobacz, na czym polega cały proces sprzątania po pożarze – jest to rozwiązanie, które pomoże Ci stanąć na nogi. Jakie usługi możesz zamówić w firmie Kastelnik?

 • Dokładne wyczyszczenie podłóg z sadzy,
 • Oczyszczenie ścian z tłustych osadów pożarowych,
 • Ozonowanie lub zamgławianie,
 • Kompleksowe usługi sprzątania w spalonym budynku.

Inne usługi dostępne w województwie małopolskim: sprzątanie po zgonach w Tarnowie

Czyszczenie ścian po pożarze Libiąż

Do czyszczenia ścian po pożarze najlepiej zatrudnić profesjonalny zespół sprzątający

Czy warto robić dekontaminację budynków po pożarach?

Dekontaminacja po pożarze polega na pozbyciu się z nieruchomości wszystkich niebezpiecznych toksyn, a dokładnie furanów i dioksyn. Są to niezwykle silnie trujące związki chemiczne powstające na skutek spalania przedmiotów codziennego użytku. Dioksyny używane są za czynnik przyczyniający się do rozwoju nowotworów, mutacji genetycznych czy niepłodności.

Właśnie dlatego należy zrobić wszystko, aby miejsce, w którym śpisz, jesz lub pracujesz, nie narażało Twojego organizmu na najgorsze. Dekontaminacja to kilka czynności m.in.: mycie ścian suchym lodem, utylizacja spalonych mebli, ozonowanie po pożarze. To wszystko sprawia, że niebezpieczne związki chemiczne znikają z powietrza.

Sprzątanie mieszkań po pożarach Libiąż

Usuwanie nieprzyjemnych zapachów to jedna z usług, które szuka niemal każdy poszkodowany po wybuchu ognia. W pełni bezpieczne pomieszczenie powinno być pozbawione nieprzyjemnych zapachów i warto wykonać dezynfekcję pomieszczeń w pełnym zakresie. Sprzątanie mieszkania po wybuchu ognia najlepiej od razu zlecić zawodowej ekipie od dezynfekcji toksyn.

Dekontaminacja po pożarze potwierdzona certyfikatem Kastelnik

Po całym procesie usuwania niebezpiecznych związków chemicznych firma sprzątająca po pożarze wystawia specjalny certyfikat. To właśnie w nim znajdują się informację o przeprowadzonych czynnościach mających na celu neutralizację powietrza. Certyfikat jest jednorazowy i dołączony do protokołu odbioru usługi oraz faktury. Jakie działania są przesłanką do wystawienia takiego dokumentu? Kompleksowe sprzątanie po pożarze to:

 • usuwanie pogorzeliska i oczyszczanie spalonych przedmiotów,
 • usuwanie tłustej sadzy ze ściany,
 • mycie ścian suchym lodem połączone z dezynfekcją,
 • utylizacja spalonych mebli,
 • ozonowanie po pożarze, gdzie nieprzyjemny zapach zostanie zniwelowany stężeniem 40 ppm.
Usuwanie sadzy z podłogi

Do usuwania sadzy z podłogi najlepiej użyć specjalistycznego sprzętu myjącego

Sprzątanie po pożarach w Libiążu – zaufaj specjalistom

Kompleksowe sprzątanie po pożarach w Libiążu to złożona procedura. Po procesie, w którym zostały wykonane wyżej wymienione czynności, możesz poczuć się bezpiecznie i wrócić do swoich codziennych obowiązków. Warto dodać, że do czyszczenia przez ekipę Kastelnik, obejmuje bezpłatną wycenę usuwania toksyn, a miejsce zdarzenia jest dokładnie sprawdzane.

Obsługiwane miasta na ternie całej Małopolski objęte są programem lojalnościowym, który oferuje Kastelnik dla wszystkich klientów. Nieprzyjemne zapachy warto neutralizować kilka razy, a pierwszy zabieg można rozpocząć po wyniesieniu spalonych mebli. Jakie stężenia należy uzyskać, by usunąć zapach spalenizny?

 • Wstępne ozonowanie pomieszczenia na stężeniu minimum 30 ppm,
 • Wietrzenie lokalu przez 60 minut,
 • Ozonowanie mieszkania po wyniesieniu mebli na stężeniu 40 ppm,
 • Ponowne wietrzenie wszystkich pomieszczeń minimum 30 minut,
 • Końcowa dezynfekcja na stężeniu 45 ppm.

Jak usunąć tłustą sadzę ze ścian?

Usuwanie szkód pożarowych powinno odbyć się w odpowiedniej kolejności. Bezpieczeństwo świadczonych usług jest najważniejsze. Najpierw sprzątane jest pogorzelisko i utylizowane spalone meble – dopiero potem można przejść do czynności, jaką jest czyszczenie suchym lodem spalonych ścian i sufitów.

Zanim jednak to nastąpi, technicy ustalają plan działania i szczegółowo opisują proces czyszczenia. Z takiego protokołu dowiesz się, o stanie swojej nieruchomości i końcowej cenie. Kiedy wszystkie szczegóły ustalone, zaczyna się sprzątanie. Usuwanie sadzy ze ściany najlepiej wykonać przy pomocy suchego lodu. Do tego celu używa się również specjalistycznej chemii – metodę wybierają technicy, to oni najlepiej wiedzą, który sposób sprawdzi się w przypadku Twojej nieruchomości.

Pomoc interwencyjna Kastelnik

Dokładne wyczyszczenie osadów zmusza do zastosowania suchego lodu pod dużym ciśnieniem

Nasz zespół jest orędownikiem suchego lodu i to właśnie tą metodą oczyszczania promujemy wśród naszych klientów. Do dezynfekcji pomieszczeń zalecamy urządzenia do zagławiania pomieszczeń wypełnione nadtlenkiem wodoru lub innym środkiem do usuwania trujących związków chemicznych.

Wiele osób z branży specjalistycznego sprzątania twierdzi, że nie da się usunąć skutków pożaru bez usuwania sadzy. Sprzątanie po pożarze gminie Libiąż i innych lokalizacjach w powiecie chrzanowskim można zamawiać bezpośrednio u wykonawcy tych specjalistycznych usług. To nie ma miejsca na pośredników. Postaw na bezpieczeństwo i zamów niezbędne prace w mieszkaniu.

Etapy sprzątania po pożarze – uprzątnięcie pogorzeliska

Wyżej zostało już wspomniane, że zanim fachowcy zabiorą się za mycie ścian po pożarze, muszą odpowiednio przygotować przestrzeń. Wtedy zaczyna się usunięcie pogorzeliska, czyli wyniesienie spalonych przedmiotów i mebli przeznaczonych do utylizacji. Wiele rzeczy zostało skażone – emitują one toksyczne związki chemiczne, dlatego nie można wynieść ich do osiedlowego kosza na śmieci. Sprzątanie po pożarze to obowiązek każdego poszkodowanego, z którym każdy musi zmierzyć się osobiście.

Należy wyrzucić je do przeznaczonych do tego celu pojemników lub oddać do utylizacji. Uprzątnięcie pogorzeliska to zadanie dla firmy sprzątającej. Kompleksowe czyszczenie po pożarze musi zostać poprzedzone pozbyciem się skażonych przedmiotów. W województwie małopolskim, do ponownego użytkowania spalonego mieszkania nie trzeba będzie chyba nikogo zachęcać.

Usługa czyszczenia sadzy ze ścian dostępna jest również w miastach:

Profesjonalna firma sprzątająca Libiąż

Specjalistyczna firma sprzątająca po pożarach z certyfikatem

FAQ - najczęściej zadane pytania

Pożar to trudne doświadczenie, które często powoduje utratę znacznej części dobytku. Czyszczenie po pożarze w Libiążu to wsparcie dla rodziny poszkodowanej w wyniku wybuchu ognia. Technicy sprzątania miejsc po pożarach wykonują kompleksowe sprzątanie spalonego lokalu, zaczynając od wywozu odpadów, mycia ścian z sadzy, kończąc na dekontaminacji pomieszczeń po pożarze. Fachowo przeprowadzone usuwanie szkód po pożarze często pozwala nawet uniknąć gruntownego remontu.

Inna usługa dostępna w woj. małopolskim: sprzątanie po zmarłych Limanowa

Na końcu całe mieszkanie jest ozonowane, co pozwala wyeliminować uporczywy swąd spalenizny. Dekontaminacja po pożarze stanowi jeden z najważniejszych etapów sprzątania pogorzeliska, ponieważ w trakcie procesów spalania dochodzi do uwalniania mnóstwa groźnych dla zdrowia toksyn. To zadanie warto powierzyć profesjonalistom, którzy dysponują przemysłowymi generatorami ozonu i dyfuzorami suchej mgły. Prezentujemy najczęściej zadawane pytania o sprzątanie budynku po pożarze w Libiążu.

FAQ pożar Libiąż

Ile kosztuje mycie ścian po pożarze?

Na cenę mycia ścian po pożarze składa się wiele czynników jak ilość szkód do usunięcia, ścian do umycia czy ilość przedmiotów do utylizacji. Koszt czyszczenia ścian ustalany jest indywidualnie po wizji lokalnej na miejscu wybuchu ognia. Najczęściej kwota ta waha się w granicach 5000 zł do 50.000 zł.

Czym usunąć zapach spalenizny po pożarze?

Swąd spalenizny po pożarze to jedna z najbardziej uporczywych pozostałości w spalonym mieszkaniu. Usuwanie nieprzyjemnej woni spalenizny umożliwia ozonowanie pomieszczeń. Eliminacja zapachu spalenizny przy użyciu ozonu powinna być przeprowadzana przy stężeniu na poziomie 40 ppm – 60 ppm.

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5 out of 5
  5 out of 5 stars (based on 1 review)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%