Czyszczenie po pożarze Legnica

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Sprzątanie, czyszczenie po pożarze w Legnicy – poznaj etapy, metody, statystyki pożarów

Firma Kastelnik oferuje specjalistyczne czyszczenie po pożarze Legnica i okoliczne miasta. Do usuwania szkód powstałych w trakcie pożaru stosujemy różne innowacyjne metody w zależności od okoliczności zdarzenia.

Kastelnik – sprzątanie po pożarach – usługi całodobowe 24/7

Likwidacja skutków po pożarach to czynność, którą bez wątpienia powinieneś zlecić profesjonalnej firmie sprzątającej. Nasi fachowcy są do Twojej dyspozycji przez 365 dni w roku. Ile kosztuje czyszczenie po pożarze? Na to pytanie, chętnie udzielmy odpowiedzi po przeprowadzeniu bezpłatnej wyceny. Specjalistyczne prace związane z czyszczeniem po pożarach oferujemy w miastach: Legnica, Złotoryja, Legnickie Pole, Jawor, Środa Śląska, Strzegom.

Legnica firma sprzątająca po pożarach

Co obejmuje sprzątanie po pożarach i jakie są etapy?

Ustalenie dlaczego nastąpiło do wybuchu pożaru to pierwsze zadanie to realizacji zaraz po ugaszeniu ognia. Bez względu na to czy służbą odpowiedzialną za badanie sprawy jest Policja czy Straż Pożarna po skończeniu przez nich prac, zaczynamy prace związane z likwidacją skutków jakie pożar wyrządził w naszej nieruchomości. Do podstawowych etapów związanych z czyszczeniem po pożarze należy:

 • przygotowanie kosztorysu usunięcia szkód po pożarze; 
 • zapewnienie bezpieczeństwa, dla osób, mających przeprowadzić prace czyszczące;
 • wybranie metody oczyszczenia budynku z dioksyn i przygotowania go do remontu.

całodobowe czyszczenie po pożarach infolinia

Oferta firmy sprzątającej Kastelnik

O czyszczeniu po pożarach przeciętny Nowak czy Kowalski często nie wiele wie. I nic w tym dziwnego. Nie każdy spotkał się z tak tragicznym i przykrym w konsekwencjach zdarzeniem. Choć bardzo byśmy chcieli uniknąć pożarów, niestety – nie wyeliminujemy ich występowania w rzeczywistości.

Warto skorzystać z usług profesjonalnej firmy sprzątającej, daje nam to możliwość zaoszczędzenia czasu i środków finansowych. Na ofertę  naszej firmy sprzątającej składają się następujące usługi:

 • czyszczenie ścian po pożarze w Legnicy;
 • mycie sufitów i podłóg z sadzy po pożarach na osiedlach Piekary Wielkie, Stare Piekary, Bielany;
 • sprzątanie po pożarach w legnickich domach i zakładach przemysłowych;
 • ozonowanie pomieszczeń po pożarze i nadpaleniu;
 • dezynfekcja powierzchni i usuwanie dioksyn;
 • utylizacja spalonych i nadpalonych przedmiotów codziennego użytku ( meble, RTV, AGD). 

czyszczenie ścian po pożarze

Czy wiesz, że w skład sprzątanie po pożarze, wchodzą wysoce specjalistyczne działania oczyszczające powierzchnie z toksycznych dioksyn? Za szereg specjalistycznych usług sprzątających, zmierzających do wyczyszczenia pomieszczenia mieszkalnego, które uległo spaleniu, może być odpowiedzialna wyłącznie wyspecjalizowana firma.

Sprzątanie po pożarze, bez względu na to, czy zaistniałe w gospodarstwie domowym, czy w fabryce, wymaga nie tylko ciężkiej pracy wykwalifikowanych specjalistów, ale i wiedzy zdobywanej latami.

To właśnie nasze doświadczenie jest największą korzyścią pozwalającą oszczędzić czas i środki finansowe. W trakcie sprzątania po pożarze do prac angażujemy wysoce specjalistyczne urządzenia, włączając w cały proces  najnowocześniejszą technologię czyszczenia po pożarze za pomocą suchego lodu. Usuwanie skutków pożaru za pomocą zestalonego węgla to wile korzyści.

czyszczenie dachu po pożarze Legnica

Metoda usuwania szkód po pożarach suchym lodem jest:

 • bezpieczna dla osób ją stosującą;
 • szybka i tania w porównaniu z innymi tradycyjnymi sposobami czyszczenia ścian po pożarach;
 • wysoce skuteczna;
 • ekologiczna dla środowiska;

Likwidacja sadzy powstałej w wyniku spalania to niezwykle złożony proces, mający na celu wyeliminować największy problem. Wiedz, że w chwili pożaru powstaje duża ilość bardzo szkodliwych dla zdrowia człowieka substancji toksycznych. Sprzątanie po pożarze to pierwszy etap, zaraz przed rozpoczęciem remontu.

Substancje smoliste są niezwykle niebezpieczne a do czasu ich wyeliminowania, wykluczone jest ponowne i bezpieczne użytkowanie pomieszczenia. Aby mieszkanie przywrócić do bezpiecznego użytkowania, musimy przeprowadzić usuwanie szkód po pożarze w tym kompleksowo usługę pt. dekontaminacja po pożarze suchym lodem.

Dekontaminacja powierzchni spalonych i uszkodzonych przez ogień

Zmierzenie się ze skutkami pożaru, nie należy do prostych zadań. Wiemy, że poszkodowanym towarzyszą traumatyczne wspomnienia, nie jego konsekwencje odbijają się na naszym zdrowiu. Każde z pomieszczenie mieszkalne należy bezwzględnie poddać czyszczeniu po pożarze, a tu niezbędni są specjaliści z firmy sprzątającej po pożarach.

Dekontaminacja powierzchni spalonych, to etap, którego nie można uniknąć. Musisz wiedzieć, że podczas pożaru, dochodzi do reakcji, w których skutek powstaje szereg szkodliwych dla zdrowia chemicznych substancji. Substancje te, są niezwykle niebezpieczne. Substancje rakotwórcze takie jak: furany, dioksyny czy węglowodory policykliczne są niebezpieczne dla zdrowia. Dlatego ich trwałe usunięcie, jest niezbędne by ponownie zamieszkać w bezpiecznym mieszkaniu.

Dekontaminacja służy także usunięciu substancji szkodliwych dla mienia. Kwas solny np. oddziałuje zasadniczo na elementy wykonane z tworzywa PCV. Takich tworzyw w naszych pomieszczeniach nie brakuje, ponieważ okna, okleiny mebli, obudowy sprzętów elektronicznych czy urządzeń AGD wykonane są właśnie z tego tworzywa. W ofercie naszej firmy posiadamy usługę likwidacji i utylizacji spalonych przedmiotów, W efekcie końcowym, po przeprowadzeniu przez naszych techników prac niebezpieczne osady są skutecznie zneutralizowane.

ozonowanie domu Legnica

Statystyka pożarów i zatrważające dane z Legnicy

Mało kto zastanawia się nad zagadnieniem pożarów, dopóki nie dotknie go osobista tragedia, lub nie będziemy jej świadkami. To całkiem zrozumiałe. Chcielibyśmy, by to zdarzenie losowe nas nigdy nie doświadczyło. Statystyki, przykładowo dla miasta Legnica – pokazują, że to wciąż poważny w liczbach problem. Przyjrzyjmy się, np. jak wyglądał grudzień ubiegłego roku w statystykach Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Legnicy.

Wg miesięcznej statystyki działań ratowniczo – gaśniczych prowadzonych przez jednostki ochrony przeciwpożarowej na terenie powiatu legnickiego wynika, że dziennie dochodzi do kilkunastu zgłoszeń

całodobowe czyszczenie po pożarach infolinia

Jesienią 2020 r. głośno było o pożarze śmietników w Legnicy, gdzie prawdopodobną przyczyną było podpalenie. W samym centrum miasta w środku nocy płonęły kosze na śmieci. Na szczęście nikt nie ucierpiał, a ogień został szybko zdławiony. Sprzątanie po pożarze przez wyspecjalizowaną ekipę nie było konieczne.

Usuwanie szkód pożarowych (śmietników) zostało przeprowadzone przez firmę świadczącą usługi czyszczenia na tym osiedlu. Zagrożony był budynek mieszkalny oraz samochody na parkingu. Umyślne podpalenia, to poza uszkodzoną instalacją główne przyczyny wybuch pożarów w Polsce. Bez względu na przyczyny pożaru, specjaliści z firmy Kastelnik chętnie pomogą w usuwaniu szkód po pożarach. Zadzwoń do nas!

Usługi sprzątania po pożarze woj. dolnośląskie to nie tylko Legnica, ale także miasta:

FAQ — najczęściej zadawane pytania

Używanie mydła malarskiego do zmywania sadzy z sufitu nie jest nowoczesnym sposobem na restytucję mienia i ścian w spalonym budynku. Dużo lepiej sprawdza się czyszczenie suchym lodem, co oznacza, że zamawiający oszczędza czas i pieniądze. Z czym borykają się osoby poszkodowane przez ogień? Jest kilka pytań, które mieszkańcy Legnicy zdają dość często.

usługi sprzątania Legnica

Jakie są sposoby na mycie ścian po pożarze?

Na rynku dostępne są dwie metody mycia ścian po pożarze. Jedną z nich jest usuwanie zabrudzeń za pomocą środków chemicznych i mydła malarskiego, a drugą jest czyszczenie ścian przy użyciu suchego lodu. Te metody są znane i zalecane, jako pierwszy etap sprzątania po pożarze i konieczne należy go wykonać, przed przystąpieniem do remontu.

Czym usunąć zapach spalenizny po pożarze?

Dezynfekcja ozonem to sprawdzona metoda na usuwanie zapachów po pożarze. Niwelowanie smrodu spalenizny powinno być wykonane przy stężeniu ozonu na poziomie 39 ppm – 59 ppm. Ozon można również zastąpić suchą mgłą z nadtlenkiem wodoru.

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  0,0
  Rated 0,0 out of 5
  0,0 out of 5 stars (based on 0 reviews)
  Excellent0%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%