Czyszczenie po pożarze Łaziska Górne

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Czyszczenie po pożarze w Łaziskach Górnych. Jakie są metody usuwania szkodliwych substancji po wybuchu ognia?

Zlecenie sprzątania po pożarze profesjonalistom to najszybszy i najbezpieczniejszy sposób na przywrócenie wyglądu mieszkania sprzed przykrego zdarzenia losowego. Firma Kastelnik jest liderem w branży czyszczenia i dekontaminacji obiektów po pożarze. Wyróżnia ją wieloletnie doświadczenia, jak i profesjonalna działalność w zakresie usuwania szkód pożarowych.

Czyszczenie ścian po pożarze Łaziska Górne

Pomieszczenie, w którym doszło do pożaru, należy jak najszybciej wyczyścić.

Grupa Kastelnik oferuje szeroki zakres usług sprzątania. Czyszczenie po pożarze Łaziska Górne, woj. śląskie wykonane przez naszą firmę przywraca wygląd mieszkań sprzed pożaru, jednocześnie właściciel mieszkania znów może poczuć się bezpiecznie dzięki wykonanej dekontaminacji pomieszczeń.

Kastelnik – sprzątanie po pożarach – usługi całodobowe 24/7

 Firma Kastelnik do sprzątania wykorzystuje ekologiczne i przyjazne dla środowiska metody m.in. suchy lód oraz ozon. Dzięki tym metodom usuwanie sadzy, jak i nieprzyjemnego zapachu spalenizny z mieszkania jest możliwe. Stosowane metody są nowatorskie i skuteczne.

Profesjonalne czyszczenie po pożarze – bogata oferta

Czyszczenie pomieszczenia po pożarze Łaziska Górne

Usługi świadczone przez firmę Kastelnik obejmują m.in.:

 • mycie ścian i innych powierzchni pokrytych sadzą na miejscu zdarzenia,
 • ozonowanie pomieszczeń, w celu pozbycia się zapachu spalenizny,
 • selekcję sprzętu znajdującego się w mieszkaniu w trakcie pożaru,
 • utylizację spalonych przedmiotów.

Kompleksowe sprzątanie po pożarze to również gruntowna dezynfekcja wszystkich przestrzeni i usunięcie szkodliwych dla zdrowia toksyn.

Dlaczego należy wykonać profesjonalne czyszczenie ściany z sadzy?

Czy wiesz, że wdychanie powietrza zanieczyszczonego przez sadzę może powodować przeróżne schorzenia układu krwionośnego, problemy z oddychaniem czy prowadzić do zmian nowotworowych? To tylko niektóre problemy, które mogą być wywoływane przez sadzę, która pozostała w pomieszczeniu po pożarze. Czyszczenie ściany z sadzy przeprowadza się w celu dekontaminacji pomieszczeń z toksyn i trujących związków chemicznych.

Uprzątnięcie pogorzeliska oraz całkowite pozbycie się sadzy znajdującej się w mieszkaniach czy domach jest warunkiem koniecznym dla bezpiecznego użytkowania lokalu dotkniętego pożarem.

Mycie maszynowe

Silne zabrudzenia po ogniu usuwa się za pomocą specjalistycznych urządzeń.

Sadza to nic innego jak produkt powstały w wyniku niepełnego spalania materiałów zawierających w swoim składzie znaczne ilości węgla. Wdychanie jej jest niebezpieczne dla zdrowia. Co więcej, procesowi powstawania sadzy towarzyszy wydzielanie groźnych dla człowieka toksyn takich jak tlenek węgla czy cyjanowodór.

Bezpieczne pomieszczenie po wybuchu pożaru to pomieszczenie oczyszczone z sadzy ze wszystkich powierzchni: ścian, podłóg, sufitów, sprzętów i urządzeń. Procesowi likwidacji trującej sadzy towarzyszy zabieg unieszkodliwiania niebezpiecznych dla życia i zdrowia toksyn po pożarowych. Zamów sprzątanie po pożarze suchym lodem w najlepszej firmie na Śląsku.

Ozonowanie pomieszczenia po pożarze – usługi Kastelnik

Standardową usługą, którą znajdziesz w ofercie firm sprzątających po pożarze, jest ozonowanie po pożarze. Zabieg ten pomaga wyeliminować nieprzyjemne zapachy (m.in. spalenizny) oraz pozbyć się toksycznych substancji krążących w powietrzu. Warto tę usługę wykonać w pierwszej kolejności, aby zadbać o bezpieczeństwo i zdrowie wszystkich osób znajdujących się w bliskim otoczeniu pogorzeliska.

Dekontaminacja mienia

Ozonowanie pomieszczenia musi zostać przeprowadzone z użyciem ozonu o stężeniu powyżej 40 ppm. Tylko przemysłowe generatory ozonu używane przez profesjonalne firmy sprzątające są w stanie wytworzyć wymagane stężenie i skutecznie:

 • usunąć smród spalenizny,
 • pozbyć się wirusów,
 • uwolnić się od bakterii,
 • wyzbyć się pleśni i grzybów.
Kastelnik – ozonowanie mieszkania – szybki kontakt, 7 dni w tygodniu

Jak wiadomo, ozonowanie to skuteczna i bezpieczna dla środowiska metoda dezynfekcji stosowana w wielu sytuacjach losowych. Sprawdzi się ona również w przypadku kiedy działania pożarowe wymogły na właścicielu osuszanie domu. Wówczas mogące jeszcze zalegać w murach bakterie, wirusy i pleśnie są skutecznie likwidowane, a ewentualny zapach zgnilizny eliminowany.

Usuwanie skutków pożaru w woj. śląskim – 24/7

Usuwanie szkód po pożarze realizowane jest przez firmę Kastelnik 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę, niemalże 365 dni w roku. Działająca całą dobę infolinia to pierwsze źródło cennych wskazówek, a także gwarancja pomocy. Na życzenie Klienta wykonujemy szacunkowy kosztorys usługi na podstawie otrzymanych zdjęć lub wizji lokalnej.

Kastelnik – czyszczenie suchym lodem – potwierdzone certyfikatem

Specjalistyczne czyszczenie po pożarze świadczone jest przez naszą firmę nie tylko w województwie śląskim, ale także na terenie całego kraju. Liczne oddziały i technicy w zasięgu Twojego miejsca zamieszkania to oszczędność Twojego czasu i pieniędzy. Holistyczne podejście do sprawy, obejmujące nie tylko czyszczenie i usuwanie szkód po pożarze, ale również dezynfekcja pomieszczeń to nasza specjalność.

Bezpieczne mieszkanie po wybuchu ognia — jakość potwierdzona certyfikatem

Nasz zespół działający na polskim rynku od 2013 roku gwarantuje skuteczne usuwanie skutków pożaru w Łaziskach Górnych i innych miastach Polski. Usługi realizowane są przy użyciu wysokiej jakości preparatów oraz nowoczesnych urządzeń. Sprzątanie małego mieszkania nie zajmuje więcej niż 72 godziny. Firma Kastelnik oferuje zarówno dekontaminację, jak i ozonowanie nieruchomości. Wszystkie zadania są realizowane przez profesjonalistów.

Po wykonaniu czyszczenia i dezynfekcji każdy Klient może liczyć na certyfikat dekontaminacji zaświadczający o fachowym przeprowadzeniu usługi. W certyfikacie znajdą Państwo informacje o rodzaju przeprowadzonych zabiegów, środkach chemicznych oraz osiągniętym stężeniu ozonu w pomieszczeniach.

Usługa tj. czyszczenie sadzy ze ścian dostępna jest również w miastach:

Czyszczenie z certyfikatem

Po czyszczeniu miejsca pożaru wystawiamy certyfikat!

FAQ – najczęściej zadawane pytania

Firma Kastelnik oferuje wiele metod walki ze skutkami pożaru. Nie zmienia to faktu, iż pożar jest na tyle szokującym wydarzeniem, że w głowie naszych Klientów pojawiają się liczne pytania i wątpliwości. Przedstawiamy poniżej najpopularniejsze zapytania naszych zleceniodawców.

Czyszczenie Łaziska Górne

 Jak pozbyć się sadzy ze ścian?

Suchy lód jest najskuteczniejszą metodą usuwania sadzy ze ścian i innych powierzchni. Rozpędzone cząsteczki suchego lodu dzięki odpowiednio niskiej temperaturze i prędkości, stykając się z powierzchnią, prowadzą do wykruszania brudu. Efekty widoczne są gołym okiem. Z mieszkania znikają wszelkie zabrudzenia spowodowane pożarem. Dzięki temu, mogą Państwo wrócić do mieszkania, w którym nic nie przypomina już o przykrym zdarzeniu, jakim był pożar.

Jakie są najskuteczniejsze metody czyszczenia szkód po pożarze?

Usuwanie szkód po pożarze musi być realizowane według ustalonego harmonogramu. Nie można pominąć żadnego z elementów, ponieważ mogłoby to ograniczyć możliwość osiągnięcia dobrych rezultatów. Pierwszym etapem prac jest neutralizacja toksycznych substancji, które znajdują się na wszystkich powierzchniach oraz krążą w powietrzu. W tym celu należy przeprowadzić ozonowanie. Następnie należy wykorzystać suchy lód, aby pozbyć się ze wszystkich powierzchni sadzy i zadymień.

 Co daje ozonowanie w mieszkaniu po pożarze?

Skuteczną metodą walki z nieprzyjemnym zapachem spalenizny po pożarze jest ozonowanie. Ozon o stężeniu powyżej 40 ppm doskonale radzi sobie z rozbijaniem cząsteczek zapachowych odpowiedzialnych za typowy zapach po pożarze. Prócz tego, ozonowanie jest skuteczną metodą dezynfekcji, zapewniającą likwidację wirusów, bakterii i pleśni z pomieszczeń dotkniętych niszczycielskim ogniem.

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5,0 out of 5
  5,0 out of 5 stars (based on 2 reviews)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%