Czyszczenie po pożarze Krosno

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Sprzątanie i czyszczenie po pożarze w Krośnie – szybka likwidacja szkód spowodowanych przez ogień w firmie Kastelnik

Firma Kastelnik to zespół doświadczonych techników świadczących usługi sprzątania i czyszczenia po pożarze w Krośnie, bezpośrednio po wystąpieniu szkody na mieniu. Usługa skoncentrowana na likwidację szkód, powstałych wskutek pożaru realizowana jest na terenie całego województwa podkarpackiego.

Kastelnik – sprzątanie po pożarach – usługi całodobowe 24/7

Oferujemy również usuwanie szkód po pożarze suchym lodem w powiecie krośnieńskim, w miastach: Dukla, Iwonicz-Zdrój, Jedlicze, Rymanów.

Doświadczony zespół specjalistów techników firmy Kastelnik, od 2013 roku pomaga firmą, poszkodowanym w pożarach w zlikwidowaniu zniszczeń pożarowych oferując między innymi  czyszczenie ścian po pożarze, usuwanie sadzy z podłóg oraz sufitów, oraz likwidację przykrego zapachu spalenizny po pożarze. Na koniec firma zajmuje się utylizacją spalonych przedmiotów i wyposażenia zniszczonego przez ogień lub w trakcie akcji gaśniczej.

Mycie sadzy na dachu w Krośnie

Pracownik firmy sprzątającej w trakcie czyszczenia dachu z sadzy po pożarze w Krośnie.

Mycie suchym lodem, ozonowanie po pożarze jako skuteczna metoda dezodoryzacji

Usuwanie skutków po pożarze oferowane w krośnieńskich mieszkaniach i zakładach produkcyjnych, nie należy do prostego procesu. Zmierzenie się ze skutkami zniszczeń od ognia, to zadanie dla wyspecjalizowanej firma sprzątającej po pożarach. Dobra wola do usunięcia szkody to znacznie za mało by poradzić sobie z problemem specjalistycznego czyszczenia. W ramach naszych usług oferujemy np. dekontaminację pomieszczeń oraz usuwanie niewidoczne gołym okiem trujące toksyny. Przeprowadzamy również osuszanie po zalaniu oraz ozonowanie mieszkań po pożarach.

Dzięki temu – klient firmy Kastelnik – wskutek naszych działań, otrzymuje pomieszczenie bezpiecznie przygotowane do remontu, pozbawione trujących dioksyn. Z doświadczenia wiemy, że czas reakcji na zgłoszenia oraz czas usunięcia skutków ognia jest niezwykle istotny! Dlatego posiadamy kilka ekip czyszczących i oferujemy wejście do zniszczonego lokalu w terminie 48 godzin, od momentu podpisania stosownej umowy.

Sprzątanie budynku po pożarach Krosno

Jak wygląda proces eliminowania szkód po pożarowych – oferta firmy Kastelnik. Co musisz wiedzieć?

Kastelnik oferuje usługi, których zakres odpowiednio uwzględnia wszystkie problemy po pożarowe, jakie rozwiązujemy. Proces usuwania szkód musi być jednak odpowiednio zaplanowany. Wyróżnia nas całodobowy 24-godzinny dyżur, przez 7 dni w tygodniu. Dzięki temu możesz dokonać zgłoszenia szkody po pożarze o każdej pożar dnia i nocy. Najważniejszą czynnością jest wstępne oszacowanie skali strat po pożarze. Oferujemy bezpłatne oględziny na miejscu zdarzenia:

 • Oszacowanie strat po pożarze na miejscu, w Krośnie oraz okolicznych miastach;
 • Sporządzenie bezpłatnego kosztorysu zaplanowanych czynności.

Po sporządzeniu ww. czynności i podjęciu decyzji powierzenia nam usuwania szkód po pożarze wykonujemy:

 • Czyszczenie ścian po pożarze suchym lodem w mieszkaniach w Krośnie i miastach Dukla, Iwonicz-Zdrój, Jedlicze, Rymanów.
 • Dekontaminacje pomieszczeń piwniczych, gospodarczych;
 • Dezodoryzacje – usuwająca nieprzyjemny zapach po pożarze;
 • Dezynfekcje powierzchni – nawet do 9000 m3/h;
 • Ozonowanie pomieszczeń po pożarze w domu oraz w lokalu użytkowym;
 • Utylizacje spalonych przedmiotów;
 • Osuszanie pomieszczeń zalanych w trakcie akcji gaśniczej;

Ostatnią czynnością, jaką wykonamy dla Państwa, może być podsumowanie usuwania szkód, zmierzające do sporządzenia kosztorysu KNR. Po wykonaniu specjalistycznych czynności wystawiamy odpowiednie certyfikaty.

Usuwanie szkód pożarowych Podkarpackie

Firma Kastelnik działa z usługami sprzątania także na Podkarpaciu. Miałeś pożar? Zadzwoń!

Najnowsza technologie usuwania szkód po pożarach dostępna już w Krośnie


Innowacyjne technologie stosowane przez firmę Kastelnik,  doskonale spełniają oczekiwania klientów – zarówno indywidualnych, jak i prowadzących działalność produkcyjną itp. Nie ma mowy o profesjonalnym zaspokojeniu potrzeb bez zaoferowania najlepszych innowacyjnych rozwiązań usuwających skutki pożarowe. Dlatego właśnie stosujemy czyszczenie suchym lodem. Ta technologia, idealnie rozwiązuje problemy po pożarowe zarówno w mieszkaniach, jak i na terenach np. hal magazynowych, hal produkcyjnych.

Suchy lód powstaje poprzez sprężanie ciekłego dwutlenku węgla w bardzo krótkim czasie . W chwili rozprężania CO2 gwałtownie spada, wskutek czego zamarza on do temperatury -79°C. Granulki suchego lodu, pod wysokim ciśnieniem i ze znaczną prędkością ‘uderzają’ w oczyszczaną powierzchnię. Prędkość uderzenia w zabrudzoną powierzchnię jest ogromna, w rezultacie czego suchy lód niszczy absolutnie strukturę brudu, z którą walczymy! Daje to piorunujący efekt.

Ogień w domu - skuteczna pomoc w sprzątaniu

Sposoby mycia ścian po pożarach bezpieczne dla środowiska

Wyjaśniamy, że to metoda mysia ścian suchym lodem po pożarze, jest w pełni bezpieczna. Nie wymaga ona stosowania żadnych środków chemicznych, nie wykorzystują innych szkodliwych preparatów, rozpuszczalników etc. Nie ma więc mowy o żadnych toksycznych odpadach po wykonaniu zabiegu oczyszczającego okopcone ściany suchym lodem.

Ponadto – po czyszczeniu suchym lodem, nie powstają odpady w postaci ścieków, odpady wtórne, powodujące, że należy przeprowadzić kolejny etap czyszczenia. Lód przechodzi bezpośrednio w postać powietrza – jako gazowe CO2. Dzięki temu – po zabiegu czyszczenia suchym lodem – jedyne co pozostaje wykonać, to wysprzątać skutecznie usunięty z powierzchni brud (który odpadnie na ziemię)

Zalety czyszczenie suchym lodem

 • Oszczędność czasu w porównaniu z dotychczasowymi metodami usuwania skutków pożaru;
 • Mniejszy całkowity koszt oczyszczenia budynku po pożarze;
 • Ekologiczne rozwiązanie bez udziału chemii;
 • Brak nieprzyjemnego zapachu spalenizny przypominającego o przykrym wydarzeniu;
 • Wysoka precyzja w usuwaniu zabrudzeń z osmolonych powierzchni.

Krosno – Statystyka Państwowej Straży Pożarnej

Pożar to traumatyczne zdarzenie losowe, do którego dochodzi niezwykle często. Choć trudno w to uwierzyć w Polsce, dochodzi do około 12,000 pożarów w ciągu roku. Przyczyną połowy z nich okazują się wady instalacji elektrycznej.

Jak wynika z doniesień prasowych, pod koniec 2020 r., alarm z monitoringu przeciwpożarowego dotarł do stanowiska kierowania KM PSP w Krośnie. Do jednej z hal produkcyjnych, na której terenie rozprzestrzenił się pożar, niezwłocznie udali się strażacy z JRG Krosno.
Jak się okazało na miejscu, ogromnym problemem podczas akcji gaśniczej był duży stopień zadymienia. Na szczęście na terenie hali, uruchomił się system zraszania, co spowodowało zmniejszenie tempa rozprzestrzeniania się ognia i nikomu nic się nie stało. Jak ustalili strażacy – źródłem ognia w tym przypadku okazał się pojemnik z odpadami produkcyjnymi. Oto przykład zdarzeń, z jakim w firmie sprzątającej po pożarach Kastelnik mamy do czynienia niemal każdego dnia

Jeśli masz pytania na temat sposobów czyszczenia mieszkań po pożarze w Krośnie, skorzystaj z fachowej pomocy firmy Kastelnik. Jesteśmy do Twojej dyspozycji 7 dni w tygodniu, przez 365 dni w roku. Zadzwoń do nas!
Jesteśmy także w:

Ogólnopolska firma sprzątająca w Krośnie

Najczęściej zadawane pytania - FAQ

Pożar domu? Czyszczenie po pożarze w Krośnie to kompleksowe usługi, które polegają na eliminacji toksyn i zabrudzeń z miejsca wybuchu ognia. Ekipa wykwalifikowanych techników pojawia się na miejscu zdarzenia najszybciej, jak się da, by doprowadzić spalone mieszkanie do porządku i przywrócić możliwość jego bezpiecznego użytku.

Sprzątanie Krosno

Technicy wykonują pracę w odzieży ochronnej, mając do czynienia z pozostałościami po pożarze jak sadza i unoszące się w powietrzu toksyny. Ważnym etapem sprzątania pogorzeliska jest neutralizacja zadymienia oraz czyszczenie ścian z sadzy. Oczyszczony lokal mieszkalny poddawany jest profesjonalnej dekontaminacji, a lokatorzy mogą szybko wprowadzić się z powrotem bez konieczności przeprowadzania gruntownego remontu. Po zakończonej pracy wystawiany jest certyfikat dekontaminacji po pożarze na życzenie klienta. Jak przebiega czyszczenie po pożarach w Krośnie?

Ile kosztuje czyszczenie sufitów po pożarze?

Cena za czyszczenie sufitów po pożarze ustalana jest każdorazowo indywidualnie z każdym klientem. Wpływ na finalny koszt ma wiele czynników jak ilość i skala zabrudzeń czy wysokość sufitów. Zazwyczaj cena czyszczenia sufitów po wybuchu ognia zaczyna się od 50 zł / mkw.

Czym usunąć tłustą sadzę ze ściany?

Usuwanie sadzy ze ścian umożliwia stosowanie dedykowanych środków chemicznych oraz innowacyjna technika tj. mycie ścian po pożarze suchym lodem. Połączenie tych dwóch metod pozwala uzyskać najlepsze efekty i jest to obowiązkowy proces, który należy wykonać przed przystąpieniem do malowania ścian.

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5 out of 5
  5 out of 5 stars (based on 2 reviews)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%