Czyszczenie po pożarze Kraśnik

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Czyszczenie po pożarze Kraśnik. Na czym polega usługa dekontaminacji w spalonym domu?

Dom, w którym doszło do pożaru, wymaga specjalistycznego mycia ścian, aby mógł być dalej być używany. Czyszczenie po pożarze Kraśnik woj. lubelskie jest jedną z podstawowych usług po wybuchu ognia w domu. Warto jednak pamiętać, iż nie wystarczy wymycie ścian i sufitów z sadzy.

Kastelnik – sprzątanie po pożarach – usługi całodobowe 24/7

Konieczne jest również zadbanie o dekontaminację pomieszczeń po pożarze. Usługa ta polega na pozbyciu się trujących toksyn z powietrza i usunięciu dioksyn i furanów. Tylko wykonanie tych czynności w prawidłowy sposób pozwoli na bezpieczny powrót do domu.

spalony dom

Spalony dom. Sprzątanie po wybuchu ognia.

Jakie zagrożenia występują w domu po pożarze?

Jeśli nie będzie odpowiednio przygotowany do ponownego zamieszkania, możesz zachorować lub się zatruć, ponieważ podczas spalania wydostają się toksyny i związki chemiczne niebezpieczne dla Twojego organizmu. Czyszczenie po pożarze w Kraśniku to przede wszystkim ozonowanie, dekontaminacja i usuwanie tłustej sadzy. Każdy etap jest niezwykle istotny, abyś mógł wrócić do swojego domu i cieszyć się swoją czystą, bezpieczną przestrzenią.

sprzątanie po pożarze kraśnik

Na czym polega czyszczenie ścian po pożarze?

Sadza powstała na skutek pożaru to niesamowicie tłuste, ciężkie do usunięcia plamy. Najczęściej pojawiają się one na ścianach, a ich pozbycie się wymaga specjalistycznych substancji chemicznych lub zaawansowanego sprzętu. Najczęściej do sprzątania używa się najnowszej technologii Cold Jet, czyli suchego lodu. Jest to prosty i skuteczny sposób pozbywania się sadzy.

Popularny artykuł na blogu Kastelnik: Jakie są etapy sprzątania po pożarze?

Nie trzeba tracić cennego czasu na szorowanie powierzchni, które i tak zazwyczaj nie daje żadnych efektów. Na czym polega czyszczenie ścian po pożarze? Przede wszystkim na wykorzystaniu CO2 w formie granulatu, który osiąga temperaturę -78 stopni Celsjusza. Jest on wypuszczany pod ciśnieniem prosto w największy brud, dzięki czemu całkowicie go niszczy.

ozonowanie

Usuwanie zapachu po pożarze  w domu

Wystarczy chwila, aby pozostawiona w piekarniku potrawa zaczęła się palić. Wysoka temperatura sprawia, że zapach pieczeni czy kurczaka staje się nieprzyjemny i ciężki. Jeśli choć raz przypaliłeś obiad lub ustawiłeś za duży ogień, gotując zupę, to wiesz, jak pachnie spalenizna. W przypadku spalonej nieruchomości jest on tysiąc razy bardziej intensywny i trujący, ponieważ w powietrzu znajdują się szkodliwe dla zdrowia związki chemiczne.

Czytaj także: ozonowanie po pożarze

usuwanie szkód po pożarze Kraśnik

Usuwanie szkód po pożarach w Kraśniku. Spalony dach domu w trakcie czyszczenia suchym lodem.

Oferta firmy Kastelnik

Usuwanie zapachu po pożarze w domu jest bardzo ważne, a do tego celu wykorzystuje się ozon. Jest to pewien rodzaj dezynfekcji, który dodatkowo neutralizuje zapachy. Likwiduje on wszelkie drobnoustroje: wirusy, bakterie, zarodniki grzybów, a nawet pleśń. Kiedy wejdziesz do swojego domu po procesie ozonowania, nie poczujesz żadnego, przykrego zapachu. Oferujemy usługi:

 • czyszczenie ścian po pożarze;
 • mycie ścian suchym lodem;
 • zamgławianie suchą mgłą w celu usunięcia zapachów;
 • ozonowanie pomieszczeń po pożarach;
 • usuwanie zabrudzeń z podłogi;
 • likwidację trujących toksyn;
 • generalny remont budynku;
 • przygotowanie dokumentacji fotograficznej dla firmy ubezpieczeniowej.

Sprzątanie po pożarach Kraśnik — na co zwrócić uwagę?

Usuwanie skutków pożaru może wydawać Ci się czymś niezwykle pracochłonnym i trudnym – szczególnie kiedy zabierasz się za to na własną rękę. W praktyce jest inaczej. Sprzątanie po pożarze Kraśnik to usługi tj. mycie ścian, ozonowanie oraz utylizacja.  Profesjonalne firmy, które mają lata doświadczeń w sprzątaniu nieruchomości po wybuchu ognia, wiedzą, w jaki sposób właściwie podejść do tematu, aby wszystkie procesy przynosiły efekty.

sprzątanie pogorzeliska baner Kastelnik

Prawdopodobnie nie uda Ci się usunąć sadzy czy toksycznych substancji z powietrza, jeśli nie masz odpowiedniego przygotowania oraz wiedzy. Sprzątanie po pożarach – na co zwrócić uwagę? Powinieneś przede wszystkim zainteresować się niezbędną pomocą ze strony fachowców.

Czyszczenie sadzy ze ściany i usuwanie tłustych osadów — Lubelskie

Wiadomo nie od dziś, że ściany pokryte sadzą są niezwykle ciężkie do czyszczenia. Trzeba się namęczyć, użyć wiele siły, a przede wszystkim poświęcić czas, który wykorzystać mógłbyś na zupełnie inne czynności. Na szczęście technologia daje wiele skutecznych rozwiązań, w tym innowacyjną metodę czyszczenia ścian przy pomocy suchego lodu, czyli CO2 w formie granulatu o wyjątkowo niskiej temperaturze.

Czyszczenie spalonych powierzchni, przy użyciu specjalistycznych substancji, to szybkie i sprawne działanie na miejscu pogorzeliska. Suchy lód jest generowany i przenoszony w specjalnych urządzeniach, które posiadają profesjonalne firmy sprzątające. Brud po zetknięciu z substancją, jaką jest CO2, traci swoje właściwości i rozpada się na kawałki. Warto zlecić te prace zewnętrznej firmie sprzątającej, która w kilka dni pomoże rozwiązać wszystkie problemy.

Profesjonalne sprzątanie po pożarach dostępne jest również w miastach:

kastelnik firma sprzątająca kraśnik

FAQ - najczęściej zadawane pytania

Od 2013 roku korzystamy z najnowszych technologii do usuwania osadów po pożarze i sprawdzonych metod, aby wymyć ściany z tłustej sadzy. Większość naszych prac objęta jest nieobowiązkowym ubezpieczeniem OC, dzięki czemu firma Kastelnik daje dodatkową gwarancję na pomyślny przebieg prac sprzątających.

faq pytania klientów

Jak wymyć sadzę ze ściany po pożarze w domu?

Tłustą sądzę na suficie najlepiej wymyć przy pomocy specjalistycznych środków maszyny z suchym lodem. Ostateczny wybór najlepszej metody zależy od rodzaju osadów. Mycie ścian po pożarze suchym lodem to nowoczesny sposób na usuwanie silnych zabrudzeń ze ścian i sufitów.

Ile kosztuje sprzątanie po pożarze?

Cena sprzątania w domu po pożarze ustalana jest za każdym razem indywidualnie, po wizji lokalnej u klienta. Na ostateczny koszt czyszczenia po pożarze może wpływać np. ilość powierzchni do wyczyszczenia, ilość rzeczy do utylizacji oraz ilość zniszczeń w nieruchomości. Średnio koszt sprzątania po pożarach zaczyna się od kwoty 5000 zł.

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5 out of 5
  5 out of 5 stars (based on 1 review)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%