Czyszczenie po pożarze Krapkowice

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Czyszczenie po pożarze w Krapkowicach. Jak malować ściany po pożarze domu?

Są takie sytuacje, w których człowiek zaczyna się martwić o swoją przyszłość – jedną z nich jest pożar w domu lub miejscu pracy. Dla wielu osób oznacza to stres, niepokój i lęk, choć tak naprawdę w większości przypadków wystarczy porządne sprzątanie po pożarze w nieruchomości w powiecie krapkowickim.

Kastelnik – sprzątanie po pożarach – usługi całodobowe 24/7

Po pożarze w domu należy najpierw dokładanie wymyć ściany z sadzy. Następnie można nałożyć alkidowy grunt, a jeśli plamy znikną, to należy pomalować ściany dwukrotnie farbą nawierzchniową. Jest to sprawdzona metoda malowania spalonych powierzchni z silnymi przebarwieniami.

Czyszczenie ścian po pożarze Krapkowice

Czyszczenie ścian suchym lodem w Krapkowicach, woj. opolskie. Na zdjęciu: pracownik usuwający nieczystości po pożarze.

Profesjonalne czyszczenie po pożarze Krapkowice woj. opolskie to jedna z usług, która skutecznie eliminuje nieprzyjemny zapach. Najlepszym rozwiązaniem dla osób, które doświadczyły wybuchu ognia w domu, jest kontakt z firmą specjalizującą się w usuwaniu zabrudzeń po pożarze. Fachowcy wiedzą, jak odpowiednio podejść do tematów – przeprowadzą:

 • Czyszczenie po pożarze i osuszanie mokrych ścian.
 • Ozonowanie po pożarze w celu eliminacji nieprzyjemnego zapachu.
 • Mycie sadzy ze ścian i usuwanie zabrudzeń tj. tłusta sadza.

Sprzątanie mieszkania po pożarze Krapkowice

Z firmą sprzątająca Kastelnik masz gwarancję, że usuwanie szkód po pożarze będzie przebiegało sprawnie. Profesjonalne usługi sprzątania po pożarze wymagają nie tylko doświadczenia, ale również odpowiedniego sprzętu do zmywania silnych zabrudzeń i tłustych osadów. Czyszczenie mieszkania z sadzy nie jest praktycznie możliwe bez suchego lodu. Profesjonalne sprzątanie przebiega nadzwyczaj szybka, jeżeli ekipa dysponuje maszyną Cold Jet. To nowatorskie urządzenie zapewnia skuteczne sprzątanie w spalonej piwnicy, garażu, czy też prywatnym mieszkaniu.

Od czego zacząć sprzątanie po pożarze?

Cały proces czyszczenia suchym lodem zaczyna się w momencie, w którym rzeczoznawca ds. usuwania szkód pożarowych wyda odpowiednie oświadczenie, że nieruchomość nie grozi zawaleniem – to właśnie wtedy ekipa sprzątająca przechodzi do działania.

W pierwszej kolejności sprzątana jest przestrzeń mieszkalna, a dokładnie usuwa się wszelkie niepotrzebne elementy, takie jak spalone meble i inne gabaryty. Oczywiście pozostałości po pożarze nie można ot, tak wyrzucić do kosza – należy je właściwie zutylizować w miejscu do tego przeznaczonym. Całodobowa infolinia do firmy Kastelnik pomaga zamówić jedną z usług:

 • Zamgławianie pomieszczeń suchą mgłą ze środkiem dezodoryzującym.
 • Osuszanie budynku po akcji gaśniczej straży pożarnej.
 • Usuwanie szkód pożarowych suchym lodem.
 • Usuwanie nieprzyjemnego zapachu.
 • Dezynfekcja pomieszczeń z trujących dioksyn i furanów.

Sprawdź naszą rekomendowaną usługę: Sprzątanie po pożarze w Koninie

Czyszczenie suchym lodem to szansa na usunięcie sadzy na stałe

Najlepsze firmy sprzątające po pożarach wiedzą, co dokładnie zrobić ze spaloną sofą czy szafkami kuchennymi. Po oczyszczeniu powierzchni przychodzi czas na mycie – zadymione ściany czy tłusta sadza muszą zniknąć i to szybko. Mycie sadzy ze ścian warto przeprowadzić z użyciem suchego lodu. To dużo lepsza technika usuwania skutków pożaru i niebezpiecznych związków, niż skrobanie ścian i mycie mydłem malarskim.

Sadza i osady spowodowane pożarem

Zmywanie tłustej sadzy wymaga suchego lodu lub innego środka chemicznego do usuwania silnych zabrudzeń.

Usuwanie sadzy przy użyciu suchego lodu – zaufaj specjalistom

Pusta przestrzeń pozwala rozpocząć sprzątanie po pożarze na pełnych obrotach. Fachowcy z firmy Kastelnik chętnie sięgają po suchy lód, aby zacząć oczyszczać osmolone ściany i zadymione sufity. Jest to metoda, która nie wymaga użycia wody.

Suchy lód sprawia, że brud pęka i odkleja się od powierzchni, a jego struktura rozpada się na miliony małych kawałeczków. Nie bez powodu uważa się, że jest to najlepszy i często najtańszy (patrząc na wszystkie koszty) sposób pozbycia się tłustej sadzy oraz innych skutków pożaru. Warto dodać, że suchy lód nie jest szkodliwy dla zdrowia, a jego kolejną największą zaletą jest ekologiczność.

Malowanie ścian po pożarze budynku - Krapkowice

Czyszczenie mieszkania po pożarze bez odpowiedniego przeszkolenia to zagrożenie

Niebezpieczne osady pożarowe to prawdziwe zagrożenie dla zdrowia. Osoba dotknięta przez los, której dom lub miejsce pracy zostało zniszczone przez ogień, powinna zdecydować się na czyszczenie suchym lodem – pozwoli to szybko i sprawnie usunąć skutki pożaru.

Toksyny w spalonym domu – co robić?

Okazuje się jednak, że usuwanie szkód pożarowych wymaga odpowiedniego przeszkolenia. W dezynfekcji trujących związków chemicznych przeszkadza fakt, iż są to substancje niewidoczne gołym okiem. Tylko pracownicy z odpowiednim przeszkolenie wiedza jak rozpoznać źródło i wyeliminować zagrożenie toksykologiczne.

Także w:

Krapkowice, ogólnopolska firma sprzątająca po pożarach.

Kastelnik – firma sprzątająca po pożarach w Krapkowicach.

FAQ — najczęściej zadawane pytania o sprzątanie w Krapkowicach

Kompleksowe sprzątanie po pożarze w powiecie krapkowickim oferowane przez specjalne firmy często zawiera czynność mającą na celu usunięcie wszelkich toksyn – jest to dekontaminacja po pożarze.  Czy warto przeprowadzić dekontaminację po pożarze?

Usługi sprzątania Krapkowice - FAQ. Odpowiadamy

Dla wielu osób dość kluczowa jest cena, ile więc kosztuje czyszczenie ścian po pożarze? Tak naprawdę wszystko zależy od wielkości pomieszczenia, a dokładnie ilości metrów kwadratowych – im większa przestrzeń, tym więcej kosztować będzie czyszczenie suchym lodem.

Ile kosztuje mycie ścian suchym lodem?

Jedna roboczo godzina czyszczenia sadzy suchym lodem to koszt 800 złotych netto. Jest to cena, którą zapłacić należy za czysty i bezpieczny dom wolny od toksyn i gotowy do ponownego zamieszkania. Klienci firm sprzątających chwalą sobie tę metodę oczyszczania ścian z sadzy ze względu na stosunkowo krótki czas realizacji usługi.

Czy warto przeprowadzić dekontaminację po pożarze?

Na skutek spalania przedmiotów codziennego użytku powstają furany i dioksyny, które mają fatalny wpływ na ludzkie zdrowie. Lepiej zobrazuje to fakt, że dioksyny używane są za czynnik przyczyniający się do rozwoju nowotworów. Właśnie dlatego dekontaminacja po pożarze jest ważna – zdrowie domowników jest priorytetem. Posprzątane mieszkanie to połowa sukcesu, drugą jest bezpieczeństwo. Warto przeprowadzić dekontaminację budynku po pożarze, to sprawa najważniejsza dla zdrowia mieszkańców.

 

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5 out of 5
  5 out of 5 stars (based on 2 reviews)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%